اتحادیه اروپا به کانون ویروس کرونا تبدیل شد

گروه سلامت الف،   3981224156
اتحادیه اروپا به کانون ویروس کرونا تبدیل شد

 شمار جان باختگان در جهان بر اثر کرونا ویروس به بیش از 5000 نفر رسیده است. کرونا ویروس که از شهر ووهان و استان هوبی چین نشات گرفته در ایتالیا ، اسپانیا و دیگر کشورها گسترش یافته است.

تدروس ، دبیر کل سازمان بهداشت جهانی ،‌ در مصاحبه مطبوعاتی روز سیزدهم با اشاره به اینکه:«‌ شمار جان باختگان به یک واقعه تراژدی بدل شده است »‌ خاطرنشان کرد:« این اروپاست که حالا به کانون ویروس همه گیر کرونای جدید بدل شده است. » 


 به گزارش الف  بر اساس گزارش دانشگاه جان هاپکینز ، شمار مبتلایان در جهان تا ساعت چهار صبح روز چهاردهم به  137000 نفر رسیده است. حدود چهل درصد از مبتلایان در کشوری غیر از چین اقامت دارند. شمار جان باختگان ایتالیا به 1266 نفر رسیده است. به نظر می رسد علت افزایش شمار مبتلایان در شمال ایتالیا از کمبود بیمارستان و متخصصان بهداشت و درمان در این منطقه ناشی می شود. 

- سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد در مقطع کنونی پیش بینی زمان همه گیر شدن کرونا ویروس غیر ممکن است. تدروس تاکید کرد:«‌ کشورهای جهان نباید تنها به آزمایش، یا قرنطینه یا ردیابی ویروس اکتفا کنند ، بلکه لازم است که  همه اینها با هم و به شکل جامع انجام شود. » 

 کشورهای مختلف یکی پس از دیگری رویدادهای ورزشی را به حالت تعلیق در آوردند و همچنین مدارس را هم تعطیل کردند. سازمان بهداشت جهانی در ارزیابی خود اعلام کرد ، کاهش فرصت تماس انسان با انسان ممکن است که شیوع ویروس کرونا را کنترل کند. سازمان بهداشت جهانی روز سیزدهم بودجه ای برای مقابله با کرونا ویروس اختصاص داده است. سازمان بهداشت جهانی از شرکتها و افراد مبالغ کلان را جمع آوری کرده است. این مبلغ می تواند برای تهیه تجهیزات پزشکی مانند ماسک ،  دستکش و همچنین برای تولید داروهای درمانی و کیت های آزمایشگاهی به منظور توزیع در کشورهای آلوده به ویروس مفید باشد. 

 بايدن و سندرز: دولت ترامپ درمقابله با بحران کرونا ناکارآمد است


«جوبايدن» و « برني سندرز» دو نامزد حزب دموکرات در مرحله مقدماتي انتخابات رياست جمهوري آمريکا به عملکرد و مديريت دولت « دونالد ترامپ» در مقابله با بحران شيوع گسترده ويروس کرونا در آمريکا اعتراض کردند و با انتقاد شديد به دولت ترامپ که به « سرزنش خارجي ها» متوسل شده است ، آن را « ناکارآمد» خواندند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، کارشناسان امور بهداشتي درآمريکا هم به دولت ترامپ براي « ناچيز خواندن بحران شيوع کرونا» و « تاخير در توسعه آزمايشگاه هاي تست ويروس کرونا» بشدت انتقاد کردند.

بايدن  ( پنجشنبه) طي سخناني در شهر ويلمنگتون گفت:ناکامي دولت ترامپ در راه اندازي آزمايشگاه ها وحشتناک و اين دولت در آماده سازي، مديريت و اجرا ناتوان است.

وي در پاسخ به سخنان عصر چهارشنبه گذشته رييس جمهوري آمريکا از او خواست به « سرزنش خارجي ها» متوسل نشود.

بايدن افزود: ويروس کرونا( کوويد ۱۹) را ويروس خارجي خواندن مسئوليت تصميم هاي بدي را که دولت ترامپ تاکنون اتخاذ کرده است، توجيه نمي کند.

سندرز هم در سخناني تند عليه ترامپ در شهر برلينگتون با اشاره به « تاثيرات بحران کرونا بر اقتصاد آمريکا و فوتي هاي احتمالي»، گفت: بحراني که با شيوع کرونا براي آمريکا ايجاد شده به مثابه يک جنگ بزرگ است و ما بايد براين اساس عمل کنيم.

وي افزود: متأسفانه در مواقع بحران بين المللي مانند شيوع کرونا، مديريت دولت آمريکا تا حد زيادي ناکارآمد است و ناکارآمدي و بي پروايي دولت ترامپ جان بسياري از مردم آمريکا  را به خطر انداخته است.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 5. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 6. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 7. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 8. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 10. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 11. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 12. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 13. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 14. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 15. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 16. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 17. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 18. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 19. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 20. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 22. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 23. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 24. اعترافات پدر «رومینا» دختر ۱۴ ساله تالشی

 25. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

    آخرین عناوین