روزهای کرونایی برای زنان باردار چگونه می گذرد؟

گروه سلامت الف،   3981222097

یک متخصص بیماری های عفونی زنان باردار را مستعد ابتلا به بیماری های ویروسی از جمله آنفلوآنزا و کرونا دانست و گفت: زنان باردار حتی الامکان از خانه خارج نشوند و در اجتماعات مردمی حضور پیدا نکنند.

روزهای کرونایی برای زنان باردار چگونه می گذرد؟

دکتر سودابه آقاجانپور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به روش های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در زنان باردار، اظهار کرد: زنان باردار در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری ها هستند، زیرا ایمنی بدن آنان در دوران بارداری کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه زنان باردار در سه ماهه اول و دوم بارداری دچار نقص ایمنی سلولی می شوند، تصریح کرد: زنان باردار مستعد ابتلا به بیماری های ویروسی از جمله آنفلوآنزا و کرونا هستند لذا باید مراقبت های لازم را داشته باشند تا مبتلا نشوند.

این متخصص بیماری های عفونی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جامعه، خاطرنشان کرد: زنان باردار حتی الامکان از خانه خارج نشوند و در اجتماعات مردمی حضور پیدا نکنند. شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون نیز توصیه می شود.

آقاجانپور از زنان باردار خواست به سطوح دست نزنند و گفت: اگر در ارتباط با فرد مبتلا به کرونا هستید حتما از ماسک استفاده کنید و ماسک را هر چند ساعت یک بار تعویض کنید. اگر یکی از افراد خانواده کرونایی شد، با او ملاقات نداشته باشید.

وی با بیان اینکه زنان باردار بهتر است از خانه دارای فرد بیمار خارج شوند و در مکان دیگری اسکان پیدا کنند، افزود: زنان باردار باید تغذیه مناسب داشته باشند و از میوه جات و سبزی جات لازم و کافی استفاده کنند. همچنین مایعات فراوان در رژیم غذایی بارداری وجود داشته باشد.

این متخصص بیماری های عفونی خواستار پرهیز زنان باردار از مصرف غذاهای چرب شد و عنوان کرد: هر دو ساعت یک بار پنچره های خانه را باز کنید و بعد از چند ثانیه ببندید تا تهویه هوا صورت گیرد. اگر دچار کوچکترین علائم تنفسی شدید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

آقاجانپور با بیان اینکه اقدامات حمایتی با در صورت لزوم بستری برای زنان باردار باید توسط پزشک تشخیص داده شود، اظهار کرد: زنان باردار باید بیشتر از سایر افراد نکات بهداشتی را رعایت کنند و سعی کنند به کرونا مبتلا نشوند.