گزارش اختصاصی الف/ آخرین تحولات میدانی شمال یمن؛ جزئیات پیشروی نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در شمال غرب استان الجوف + نقشه میدانی 

گروه جهان الف،   3981221114
گزارش اختصاصی الف/ آخرین تحولات میدانی شمال یمن؛ جزئیات پیشروی نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در شمال غرب استان الجوف + نقشه میدانی 

به گزارش گروه بین الملل الف، از استان الجوف در شمال یمن خبر می رسد، پیشروی نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله پس از تثبیت مواضع در بخش های مهم و راهبردی الغیل و الحزم ( مرکز استان الجوف) ادامه دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، همزمان با پیشروی ها در حومه شرقی شهر « الحزم»، رزمندگان یمنی عملیات جدیدی را در بخش « خب و الشعف» در شمال غرب استان الجوف علیه عناصر مزدور سعودی آغاز کردند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی حملات گسترده را در شمال غرب بخش « خب و الشعف» و نزدیکی مرزهای مشترک با استان صعده از محورهای کوه « صفحه، الوجف، ملیسه» و منطقه « وادی اسطر» علیه مزدوران مزدوران سعودی انجام دادند.

در روزهای گذشته، به دلیل حجم سنگین درگیری ها، مناطق در شمال غرب بخش « خب والشعف» میان طرفین دست به دست می شد اما در نهایت رزمندگان یمنی موفق شدند منطقه « المهاشمه، وادی سرحان» و کوه « سرحان» را به کنترل دربیاورند.

با پیشروی های صورت گرفته، بخش دیگری از جاده راهبردی « البقع - الحزم» پاکسازی و امن شده است؛ مواضع رزمندگان در نقاط آزاد شده به دلیل ضد حملات مزدوران هنوز تثبیت نشده و امکان اشغال مجدد مناطق وجود دارد.

به گزارش گروه بین الملل الف، با آزادسازی منطقه المهاشمه و کوه « سرحان»، راه برای پیشروی و پاکسازی پایگاه نظامی الخنجر نیز از محور شمالی باز شده است و در حال حاضر این پایگاه زیر اتش رزمندگان یمنی قرار دارد.

اگر نیروهای یمنی مواضع خود را در منطقه « المهاشمه» و کوه « سرحان» تثبیت کنند می توان گفت که پایگاه نظامی مهم و راهبردی « الخنجر» آزاد شده به شمار می آید و از اشغال عناصر مزدور سعودی خارج می شود.

به گفته منابع میدانی، مقصد بعدی رزمندگان یمنی پس از تثبیت مواضع در مناطق تازه آزاد شده، پاکسازی کوه « حشیفا» و بخش های اشغال باقی مانده در منطقه الیتمه در شمال غرب بخش « خب و الشعف» خواهد بود.

رزمندگان یمنی در جریان عملیات در محور شمال غرب بخش « حب و الشعف» توانستند بخش هایی از منطقه « الیتمه» را از اشغال مزدوران سعودی خارج  کنند و درگیری های سنگین در این محور ادامه دارد.

در روزهای گذشته منطقه الیتمه نیز چندین مرتبه میان طرفین دست به دست شد و حتی رزمندگان یمنی در یک مقطع زمانی بخش های وسیعی از این منطقه را به کنترل درآوردند اما نیروهای مزدور سعودی با ضدحملات سنگین و پشتیبانی گسترده جنگنده های سعودی موفق شدند تا حدود زیادی بر این منطقه مسلط شوند.

به گزارش گروه بین الملل الف، همزمان با پیشروی رزمندگان یمنی در شمال غرب بخش « خب و الشعف»، جنگنده های رژیم سعودی برای پشتیبانی گسترده از عناصر مزدور  وارد عمل شدند.

در ساعات گذشته جنگنده های سعودی به صورت کم سابقه و جنون آمیزی مواضع رزمندگان یمنی را در مناطق « المهاشمه و الیتمه» هدف قرار دادند تا مانع از پیشروی های جدید شوند و همزمان مزدوران سعودی حملات گسترده ای را برای اشغال دوباره مناطق تازه آزاد شده آغاز کرده اند و درگیری ها همچنان در محور « الیتمه»، مناطق غربی پایگاه الخنجر و شرق بخش الحزم ادامه دارد.

خب و الشعف بزرگترین بخش استان الجوف در شمال یمن به شمار می‌آید که 70 درصد از مساحت این استان را در بر می‌گیرد و اغلب بیابانی است و « المهاشمه و الیتمه» مهم ترین مناطق در این بخش محسوب می شوند؛ نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در تلاش هستند این دو منطقه را از اشغال خارج و به کنترل دربیاورند که می تواند معادلات را شمال یمن به طور کامل تغییر دهد.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، در روزهای اخیر، دهها تن از نیروهای مزدور سعودی در جریان درگیری ها در شمال غرب بخش « خب و الشعف» به هلاکت رسیدند و خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان وارد آمده است.

به گزارش گروه بین الملل الف، استان الجوف در شمال یمن واقع شده و شامل بخش‌های «خب و الشعف، برط العنان، رجوزه، خراب المراشی، الحمیدات، الزاهر، المطمه، المتون، المصلوب، الغیل، الخلق و الحزم» است.