نگاه پوپولیستی به كرونا/ تهران دوباره شلوغ شد/ آقای روحانی شما در جلسات با فاصله از همدیگر می نشینید...

گروه سیاسی الف،   3981220146 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

نگاه پوپولیستی به كرونا/ تهران دوباره شلوغ شد/ آقای روحانی شما در جلسات با فاصله از همدیگر می نشینید...

آخرین آمار مربوط به کرونا در ایران

دکتر كیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت امروز گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی،881 مورد بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به 8042 نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 54 نفر از مبتلایان جدید کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 291 مورد رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: خوشبختانه تا کنون 2731 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و روند بهبودی و ترخیص این بیماران افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

بیشتر بخوانید:

آخرین آمار ابتلای به کرونا از زبان سخنگوی وزارت بهداشت

۸۰۴۲ ابتلا و ۲۹۱ فوتی کرونا در کشور تاکنون/ بهبود ۲۷۳۱ نفر از مبتلایان کرونا

***

گلایه‌ از وضعیت بیمارستان‌ها و کمبود امکانات مقابله با کرونا

ایسنا: اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محدود بودن امکانات درمان برای شهروندان گیلان از مسافران خواست با سفر به شهرهای شمالی سلامت خود را به خطر نیندازند و برای شهروندان این مناطق دردسر ایجاد نکنند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس در پایان یادآور شد: متاسفانه ما از شهرهای دیگر و حتی قم مسافرانی را به استان‌های شمالی داشته‌ایم که در این شهرها اسکان پیدا کرده‌اند، این در حالی است که برای شهروندان گیلان هم شرایط و امکانات درمان وجود ندارد چه برسد به کسانی که به عنوان مهمان و مسافر به این شهرها می‌آیند و این جز دردسر و گرفتاری و مشکل مضاعف تحمیل کردن به استان‌های شمالی، شهروندان گیلان و کادر درمانی این مناطق نیست.

بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس از استاندار فارس خواست برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا، این استان را قرنطینه کند.

بيشتر بخوانيد:

عضو هیات رئیسه مجلس: امکانات درمان برای شهروندان گیلان فراهم نیست/ باید استان‌های شمالی را می‌بستند و به داد مردم می‌رسیدند

پارسایی: فارس را قرنطینه کنید تا تبدیل به گیلان بعدی نشود

 

***

کرونای ایران با ووهان چین فرق دارد؟

سخنگوی وزارت بهداشت درباره نقل‌قولی از وزیر بهداشت مبنی بر تفاوت ویروس کرونا در ووهان و ایران، توضیحاتی ارائه کرد.

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکذیب نقل‌قولی از وزیر بهداشت درخصوص تفاوت ویروس کرونا در ووهان و ایران، گفت: اظهارات یکی از نمایندگان مجلس از مطالب مطروحه توسط وزیر محترم بهداشت در جلسه امروز با نمایندگان، صحت ندارد از اساس کذب و بی پایه است و در نقل مطلب رعایت امانت نشده است.

جهانپور با اعلام این مطلب، اظهار داشت: دکتر نمکی در جلسه خود با نمایندگان مجلس، مطلبی در مورد تفاوت ویروس کرونا در ایران و ووهان چین، عنوان نکرده و مطالبی که به نقل از وزیر بهداشت مطرح شده، کاملا کذب است.

بيشتر بخوانيد:

آیا ویروس کرونا ۲ منشأ متفاوت دارد؟!

***

چرا ترافیک تهران دوباره شلوغ شد؟

دنیای اقتصاد: تازه‌ترین گزارش رسمی مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ که روز گذشته تشریح شد، نشان داد نه تنها در معابر شریانی محدوده مرکزی شهر موسوم به طرح ترافیک بلکه در حلقه دوم این طرح یعنی محدوده‌ای که به‌عنوان طرح زوج و فرد سابق شناسایی می‌شود نیز، ترافیک به میزان قابل توجهی افزایش یافت. 

 ماجرای ترافیک دوباره به تبدیل بخشی از «سفرهای غیرضروری درون شهری» به «سفر ضروری» طی گذشت زمان بازمی‌گردد... شهروندان ابتدای هفته را نیز با سپری کردن تعطیلاتی که به پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته متصل شده و فرصت خوبی برای گذران وقت کنار خانواده بود، پشت‌سر گذاشتند اما با اتمام تعطیلات و عدم دریافت اخبار توقف شیوع کرونا، کارهایی را که پیش‌تر «غیرضروری» دسته‌بندی کرده بودند، «ضروری» تشخیص دادند و برای انجام آنها خانه‌ها را ترک کردند. این تغییر رفتار آنها در قبال شیوع کرونا، زمینه‌ساز تشدید ترافیک در روز گذشته شد. علاوه بر این موضوع دیگری که در تغییر وجهه برخی از کارهای شهروندان از غیرضروری به ضروری موثر بود، تعطیلات پیش‌روی نوروزی نیز بوده است. در واقع برخی از کارهای بانکی، خریدهای ضروری و نظایر آن مادامی که خبری از تعطیلات ۱۵ روزه نوروزی نباشد، می‌تواند همچنان غیرضروری تلقی شود، اما از نگاه تعدادی از شهروندان، با توجه به اینکه تعطیلات آتی فروردین ماه، عملا انجام برخی امور را به مدت طولانی‌تری به تعویق می‌اندازد، این کارها اکنون دیگر ضروری به‌نظر می‌رسد. هر چند بعید به‌نظر می‌رسد که این روزها هیچ کاری ضروری‌تر از حفظ سلامتی باشد، اما این نگاه روز گذشته به شکل خفیف گروهی از شهروندان را به خیابان‌ها کشاند و بر میزان بار ترافیک افزوده شد.

البته بررسی رفتار ترافیکی شهروندان پیش از این هم نشان می‌دهد عموما پس از تعطیلات چند روزه پیاپی در پایتخت، افزایش بار ترافیک رخ می‌دهد، چراکه بخشی از سفرهای درون شهری به زمان پس از اتمام تعطیلات موکول می‌شود و تلاقی این سفرها زمینه‌ساز تشدید ترافیک می‌شود.

بيشتر بخوانيد:

دو راهی سخت کرونا ؛ قرنطینه شود یا نه؟!

***

نگاه پوپولیستی برخی مسئولان به كرونا

حشمت الله فلاحت پیشه، عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به آفتاب یزد گفت: در حالیکه الان شهرهای مختلف کشورمان را می‌بینیم که تنها خواسته شان این است که قرنطینه شوند و جالب اینکه در ایتالیا هم خود مردم هستند که خواستار قرنطینه شدن منطقه هستند چون با قرنطینه شدن تراکم نیروهای پزشکی و پرستار هم در آنجا بیشتر و متمرکز می‌شود. اما ما دیدیم که در مورد قم خیلی موضوع را احساسی کردند. در مورد قم هم این اتفاق افتاد. همین حالا هم باید موضوع را امنیتی حاکمیتی و صیانتی ببینیم. در عرصه بین الملل نظامی که دشمن دارد هر حادثه‌ای حتی اگر حادثه طبیعی هم در آن شکل می‌گیرد باید با نگاه بدبینانه به آن نگاه کند. در مورد ویروس کرونا اگر در جایی دیگر هم ویروسی طبیعی بود ما باید اقدامات صیانتی و پیشگیرانه را در قالب تروریسم انجام میدادیم اما این اتفاق نیفتاد. اکنون هم باید موضوع را جدی و امنیتی بدانیم.

فلاحت پیشه  افزود: البته نمی‌توان تحقیق نشده دراین باره صحبت کرد. اما متاسفانه در میان مسئولین، به این بیماری بعضا به عنوان یک بیماری لوکس و پوپولیستی نگاه می‌کنند و حتی کرونا گیری تبدیل به پوپولیسم هم شد، بخشی از مسئولین کاملا چنین رنگ و بویی به آن دادند. اتفاقا افرادی از مسئولین جان‌باختند که بیماری شان اعلام نشد، مرحوم رهبر، مرحوم شیخ الاسلام، مرحوم میرمحمدی و... یعنی کسانی که خبر درگذشت‌شان به کرونا درز پیدا نکرد درگذشتند اما آن‌هایی که خبر ابتلایشان رسانه‌ای شد سالم ماندند. بنابراین باید بخش پوپولیسم را از این ماجرا جدا کنیم.

فلاحت پیشه گفت: این سوال است که چرا بسیاری از مسئولینی که فوت کردند بیماریشان اعلام نشده بود ولی آن‌هایی که اعلام شد همگی سالم ماندند. ولی در مجموع باید بگویم که موضوع کرونا خیلی جدی‌تر از آن است که برخی بخواهند پوپولیستی آن را نگاه کنند. من زمانی که بیوتروریسم را مطرح کردم، هدفم ترساندن نبود. من یک واقعیتی را مطرح کردم. اما با توجه به این دشمنان زیادی که داریم موضوع کرونا را باید دربدبینانه ترین حالت یعنی بیوتروریسم ببینیم. 

بيشتر بخوانيد:

معروف‌ترین چهره‌هایی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند/ از ابتکار تا ذوالنوری

***

آقای روحانی! ادارات را تعطیل، کشور را قرنطینه و تردد را منع کنید

عصر ایران نوشت: شما در جلسات ستاد مبارزه با کرونا، با فاصله از همدیگر می نشینید و نزدیک ترین فرد به شما در جلسات، دو متر با شما فاصله دارد؛ کار درست را هم شما می کنید.

اما سوال این است که چرا ادارات دولتی و عمومی - به جز سازمان های خدماتی ضروری - را تعطیل نمی کنید؟ آیا وضعیت اتوبوس های شهری را دیده اید که کارمندان مظلوم دولت چگونه ماسک بر دهان و با ترس و اضطراب و در ازدحام جمعیت، به محل کار می روند و بر می گردند؟

همین الان هم که ادارات تعطیل نیست، به خاطر عدم مراجعه مردم، بسیاری از آنها راکد و معطل اند.

آقای روحانی! مسوولان ستاد ملی مبارزه با کرونا! مسوولان قرارگاه پدافند غیر عامل! قرنطینه شهری و منع ترددهای بین شهری و تعطیلی عمومی را همین الان اعلام کنید تا کار کرونا از دست تان در نرفته و پزشکان نیز در برابر تسلیم نشده اند. نگذارید مردم بمیرند... .

***

روزهای بی‌رمق روحانی

فارس نوشت: این روزها با توجه به اینکه قرارگاه ملی مبارزه با کرونا حالت انفرادی داشته و مدیریت آن فقط بر عهده وزیر بهداشت است خطر تصمیمات جزیره ای را افزایش داده است و شاید بهترین زمان باشد تا شخص رئیس جمهور یا معاون اول البته پس از بازگشت از دوران قرنطینه فرماندهی این ستاد را بر عهده گیرند.

محسن رضایی هم در یادداشتی نوشت:

«در شرایط کنونی که مردم عزیزمان با یک ویروس و بیماری جهانی مواجهند حضور و ظهور مسئولان دولتی در میادین بحران می تواند مایه آرامش مردم و سرعت در حل مشکلات گردد.

به بیان ساده‌تر، مردم اگر مسئولان را در قله‌های نگرانی در ملازمت خود نبینند دچار بی اعتمادی می‌شوند.

بنابراین میدان‌داری مسئولین ارشد اجرائی فراتر از یک وزارت بهداشت می‌تواند از آلام روحی به نفع روان‌سازی تدبیر امور و امیدافزایی برای عبور از این دوره بکاهد و تجربه‌ای بالنده را به بار بنشاند.

آقای رئیس جمهور باید شخصا مانند شرایط جنگی در قرارگاه فرماندهی سلامت مستقر شود.»

بیشتر بخوانید:

آقای روحانی! فرمانده میدان باشید...

***

توزیع دارو برای شفای کرونا 

روزنامه جمهوری اسلامی مدعی شد:در یکی از مناطق محروم شهر مشهد، در یکی از مساجد، مقادیری دارو تحت عنوان «داروی امام کاظم علیه‌السلام» میان مردم توزیع شد و توزیع‌کنندگان با فیلمبرداری از این صحنه و مصاحبه با چند نفر تلاش کردند چنین وانمود کنند که مبتلایان به کرونا با این داروها شفا یافته‌اند.

این اقدام توسط عوامل شیخ تبریزیان که چندی قبل یکی از کتاب‌های معروف طبی را سوزانده بود انجام شده است. دست‌اندرکاران این اقدام، با شعار «آینده، متعلق به طب اسلامی است» به این کار ادامه می‌دهند و در فضای مجازی به ترویج آن می‌پردازند.

***

روایتی از پاسخ متفاوت سردار سلیمانی به یك درخواست‌

تسنیم نوشت: سردار حسین معروفی که چند روزی است بار سفر از گلستان بسته و به خانه و سپاه ثارالله کرمان بازگشته، یکی از افرادی است که مرور خاطراتش می‌تواند بخشی از زوایای پنهان شخصیتی و اخلاقی شهید سلیمانی، سردار دل‌ها را برای همگان روشن کند. او خاطرات زیادی از « حبیب کربلاهای ایران» در سینه دارد که شنیدن و خواندنش می‌تواند برای همه جذاب باشد.

سردار معروفی تأکید می‌کند که حاج قاسم سلیمانی تربیت‌یافته مکتب اسلام و انقلاب است و ادامه‌ می‌دهد: « وقتی به حاج قاسم سلیمانی می‌گویند شما محبوب‌ترین شخصیت در کشور هستید در انتخابات ورود کنید ایشان می‌گوید من نامزد شهادت هستم من می‌چرخم اما قاتلم را پیدا نمی‌کنم. قاسم سلیمانی تربیت یافته این سپاه و این فرهنگ است. این آدم اهل معامله و سیاسی‌کاری نیست. حاج قاسم یکی از بزرگان نظام و تربیت شده این فرهنگ است و هزاران قاسم سلیمانی در آینده می‌جوشند و مردم این را خواهند دید. چه رویشی از این بالاتر که کودک ۸ ساله خوزستانی لباس ارتشی بر تن می‌کند و می‌گوید من قاسم سلیمانی هستم.»

***

قصه‌ دنباله‌دار یك انتخابات متفاوت

روزنامه اعتماد: علی صوفی وزیر دولت اصلاحات می‌گوید كم شدن مشاركت هیچ ارتباطی به ردصلاحیت اصلاح‌طلبان ندارد. او می‌افزاید: «هیچ ربطی ندارد؛ مردم نارضایتی خودشان را در سال ۹۶ و ۹۸ اعلام كردند و از آن زمان كاملا محسوس بود كه در انتخابات مشاركت نخواهند كرد و امیدشان را از صندوق بریده‌اند. آنها از اصلاح‌طلبان نیز مأیوس شده‌اند به دلیل اینكه با دعوت آنها به كاندیداهایی رای دادند كه از انتخاب‌شان نتیجه نگرفتند.» صوفی با بیان اینكه نارضایتی مردم متوجه 2 بخش حاكمیتی مجلس و دولت بوده كه هر 2 دستپخت اصلاح‌طلبان است، یادآور شد: «مردم نیز از قبل موضع‌شان را مشخص كرده بودند كه در این انتخابات شركت نخواهند كرد اما در عین حال اصلاح‌طلبان این ریسك را انجام دادند و گرچه نه به آن مقداری كه لازم بود اما نام‌نویسی كردند، اما به همان حد هم اجازه داده نشد كه در صحنه انتخابات باقی بمانند و آنها را نیز حذف كردند.»

او می‌گوید: «حذف اصلاح‌طلبان یك حذف كلی بوده و موردی نیست؛ در بررسی‌ هیات‌های اجرایی ردصلاحیت‌ها موردی بود اما به محض اینكه وارد بررسی هیات‌های نظارت شد، دیگر به مورد و مصداق كار نداشتند، بلكه هر كسی نام اصلاح‌طلبی داشت، رد صلاحیت شد.» صوفی می‌گوید: «صحنه را به هم زدند و به یك انتخابات بدون رقیب تبدیل شد و حتی اگر اسمش را هم رقابت بگذارند، رقابت بین خودشان و داخلی بوده است.»

رأی اصولگراها کاهش یافته/انتخابات ۱۴۰۰ قابل پیش‌بینی نیست

مهدی چمران، از اعضای شورای ائتلاف اصولگرایان به خبرآنلاین گفت: عملکرد ضعیف مجلس و قوه اجرایی کشورمان مردم را از آمدن دلزده کرد که در انتخابات مشارکت کنند، گرچه این بایستی برای مردم تبیین شود که تغییر این عملکرد ضعیف و تبدیل آن به یک عملکرد لا اقل قوی تر، لازمه این کار مشارکت مردمی است و با صندوق آرا مشخص می شود و راه دیگری وجود ندارد؛ منتهی به عقیده من وقتی مردم دلزده و نگران و مایوس می شوند و به صندوق های رای پشت می کنند، این یک عکس العمل طبیعی است. در مواقع دیگر هم ما شاهد این رفتار بوده ایم؛ در انتخابات شورای شهر دوم نیز شاهد بودیم مشارکت در انتخابات کاهش پیدا کرد و این کاهش مشارکت به دلیل  عملکرد ضعیف شورا و شهرداری در آن مقطع بود؛ در همان زمان دوستانی که در شورا بودند نتوانستند رای خودشان را تمدید کنند. انتخابات مجلس یازدهم  هم همینطور بود، شما نگاه کنید در این شرایط که مهمترین لایحه مالی کشور باید بررسی شود مجلس تعطیل است. 

چمران  گفت: در این شرایط بد اقتصادی بایستی برنامه ریزی اقتصادی و مالی کشور خیلی دقیق باشد اما می بینیم مجلس تعطیل است؛ میشود با به وجود آوردن یک فضای کاملا سالم و امن کار خودشان را انجام دهند، آنها نماینده مردم هستند و نماینده شده اند که در یک چنین شرایط حاد و بحرانی بتوانند وظیفه نمایندگی خودشان را ایفا کنند، نه اینکه بروند و خود قرنطینگی کنند و در مجلس حضور پیدا نکنند، تلفنی رای دهند و یا به هیئت رئیسه و کمسیون تلفیق واگذار کنند.

وی افزود: اینها همه چیزهایی است که مردم را نا امید می کند و هیچ ربطی هم به رد صلاحیت ها و نظایر این ندارد... این کاهش مشارکت و رای دادن فقط برای اصلاح طلبان و شهرهای بزرگ نبوده بلکه در شهرهای دیگر و  به خصوص در جاهایی که محرومیت ها بیشتر بوده و فشار زندگی بیشتری داشته اند آنها هم کمتر آمدند، بنابراین می بینیم آرایی که به سبد اصولگرایان ریخته شد خیلی آرای بالا در حد دوره‌های قبل نبود یا دست کم باید بگوییم افزایشی نداشت و در همان حدود است در حالی که این دوره می توانست بیشتر باشد.

عناوین مرتبط

۱۷ فروردین ۱۳۹۹ تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!
۱۶ فروردین ۱۳۹۹زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!
۲۸ اسفند ۱۳۹۸واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به بسته شدن درهای حرم رضوی/معذرت‌خواهی بازیگر معروف از اظهاراتش/ انتقاد عباس عبدی از پارادوکس کرونایی و افتتاح اتوبان همت
۲۷ اسفند ۱۳۹۸گلایه وزیر بهداشت از حضور یک سلبریتی در تلویزیون/ تهرانی‌ها به استقبال مرگ می روند/ انتقاد تند آیت الله خاتمی از هتاکان اماکن زیارتی
۲۶ اسفند ۱۳۹۸پشت پرده شایعات تلگرامی عليه سپاه /دليل برگزاری جلسات روحانی در مجموعه سعدآباد/پاسخ به خیال پردازی‌ها درباره سيد احمد خمينی
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ماجرای کرونای محمود صادقی/رونمایی ربیعی از دروغ بزرگ در روزهای کرونایی/دولت روحانی؛ یک چالش تئوریک برای نئولیبرالیسم
۲۴ اسفند ۱۳۹۸از دیدار سرزده قدیمی پوتین از يك داروخانه تا در «این وانفسا روحانی کجاست؟»/خون نمایندگان رنگین‌تر از خون ديگران است/تشویق مردم برای خروج از منزل از سوی تلویزیون!

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۶۷۵۶۶۲۰:۴۹:۲۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
چند پیشنهاد:1 با توجه اینکه امسال روزهای زبادی به خاطر الودگی هوا و کرونا مدارس و دانشگاه ها تعطیل بوده سال تحصیلی را حالت کمک آموزشی حساب کنیم و سال تحصیلی راراز مهر شروع کنیم2 معلمان برای اینکه حقوق انها حلال باشد نیمی از حقوق انها به اصنافی که از کرونا متضرر شده اند پرداخت شود
ناشناس۱۳۶۸۲۶۱۱۱:۰۷:۵۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
حقوق های بالای 5 میلیون باید به نفع رکود اقتصادی در سال 99 هزینه بخش های صدمه دیده شود
راد۱۳۶۷۵۸۷۲۱:۰۸:۰۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
اتفاقا کلا این دولت ول کنه بره بلا و‌ کرونا هم میره خودش
ناشناس۱۳۶۸۲۴۶۱۱:۰۲:۰۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
بدلایل مختلف از جمله الودگی هوا و کرونا که خیلی از روزهای سال مدارس تعطیل بوده سال تحصیلی98_99 را حالت کمک درسی محسوب کنید و سال تحصیلی جدید را از مهر 99و با همان پایه تحصیلی قبلی شروع کنند
مینا۱۳۶۷۵۹۲۲۱:۱۱:۱۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
سخنگوی وزارت بهداشت آخر گاف داد و تلویحا آمار نمایندگان مجلس و‌ برخی روسای دانشگاه را تاییدکرد تازه‌ ادعای صداقت دارند
ناشناس۱۳۶۷۵۹۷۲۱:۱۲:۵۰ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
روحانا از کرونا بیشتر به ایران خسارت زده کی ۱۴۰۰ میشه خداجون؟
ناشناس۱۳۶۷۶۱۴۲۱:۲۳:۵۰ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
قم شهر مرزی نیست، فرودگاه هم ندارد. چگونه است که این ویروس مستقیم از چین بدون ارتباط با شهرهای دیگر وارد قم شده است؟ کدام عقل سلیمی آن را می‌پذیرد؟
سرگردان۱۳۶۷۶۱۵۲۱:۲۳:۵۴ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
من به روحانی رای دادم ولی امیدوارم بعد از عبور از بحران کرونا استیضاح بشه و از کار بر کنار با تمام تیم همراه.
ناشناس۱۳۶۷۶۱۸۲۱:۲۶:۰۶ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
الکل 7 هزار تومانی 34 هزار تومان شده است. یک بازنشسته بی‌نوا دو میلیون حقوق بازنشستگی خود را به کدام درد زندگی بزند؟
ناشناس۱۳۶۷۶۱۹۲۱:۲۷:۲۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
سازمان بهداشت جهانی آمار اعلام شده ایران را تایید کرده و نحوه مقابله کشورمان با کرونا را شگفت‌انگیز دانسته است.
ناشناس۱۳۶۷۶۶۴۲۲:۳۴:۲۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
چشم دل باز کن که تا جان بینی آنچه نادیدنی است آن بینی گر به اقلیم عشق رو آوری همه آقای گلستان بینی برای بشریت سر مست و انبه لازم بود
ناشناس۱۳۶۷۶۷۵۲۲:۴۴:۴۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
کرونای بنفش باعث کاهش مشارکت مردم در انتخابات شد.
ناشناس۱۳۶۷۷۰۳۲۳:۱۴:۱۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
تخصیص رانت ارز 4200 تومانی برای واردات ماسک و غیره تکرار اشتباهات گذشته است.
ناشناس۱۳۶۷۷۰۴۲۳:۱۵:۰۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
هر روز اهمال و عدم تعطیلی ادارات و بانکها و قرنطینه، خسارت هنگفتی به کشور خواهد زد و احتمال اینکه اوضاع از دست همه در رود را چند برابر میکند. حتی کودکان هم فهمیده اند باید قرنطینه کرد ولی برخی مسئولان ارشد هنوز نفهمیده اند.
ناشناس۱۳۶۷۷۰۵۲۳:۱۵:۲۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
ارزش کفش سردار سلیمانی از سر ترامپ بیشتر است.
ناشناس۱۳۶۷۷۰۸۲۳:۱۶:۳۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
سوء مدیریت دولت روحانی در مدیریت بحران کرونا کاملا"مشهود است.
علی۱۳۶۷۷۵۱۰۰:۰۹:۴۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
کارگران ازکارمندان هم مظلوم تر هستند، چراکه بایددرسخت ترین شرایط و الودگی ویروسی کارکنند.معلمان کجایندکه این روزهارو ببینندکه سختی کار کارگران کجا وسختی کار آنان کجا!!؟؟
ناشناس۱۳۶۷۸۱۹۰۱:۱۳:۵۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
چند خانواده کارمند دیگر باید داغدار شود تا ادارات موقتا تعطیل شود چند بچه یتیم بشود چند هزار نفر دیگر الوده شود
ناشناس۱۳۶۸۱۱۱۰۹:۳۸:۴۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
تاسف عمیق برای دولتی که هشت سال کشور را به قهقرا برد و الان هم در حال ایجاد فاجعه ای بزرگ برای ایران است.
ناشناس۱۳۶۸۱۸۷۱۰:۲۶:۵۶ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
مجلس تعطیل ، دولت تعطیل ولی من کارمند باید هر روز بیام تو اداره و از طرفی هم دائم از مردم برای ریشه کنی کرونا میخواهند در خانه بمانند . من اگر مریض بشوم ان دنیا یقه روحانی و نوبخت را خواهم گرفت

پربحث‌های دیروز

 1. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 2. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 3. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 4. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 5. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 6. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 7. جهانپور: مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند/ وضعیت تهران قرمز است/ تعطیلی کامل کشور امکان پذیر نیست

 8. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 9. شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم

 10. صحبت‌های تامل برانگیز نوام چامسکی درباره آینده جهان

 11. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 12. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 13. ۳ دستورالعمل اقتصادی برای دولت‌ها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا

 14. یک فرمانده حزب‌الله در لبنان ترور شد + عکس

 15. پیش بینی قیمت نفت در سال ۹۹

 16. ولایتی: «فاووپیراویر» با رعایت موازین قانونی در اختیار بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفت

 17. آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول موافقت می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 9. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 10. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 11. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 12. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 13. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 14. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 15. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 16. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 17. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 18. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 19. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 20. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 21. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

 22. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 23. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 24. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 25. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 4. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 5. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 6. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 7. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 8. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 9. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 10. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 11. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 12. کرونا و اشک کباب! ...

 13. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 14. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 15. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 16. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 17. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 18. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

 19. تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد

 20. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 21. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

 22. "اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری اسلامی هستید..."

 23. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 24. تشکیل جلسات مجلس و کمیسیون ها بر خلاف دستورات پزشکی است

 25. روحانی: ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده است/ محدودیت‌ها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

آخرین عناوین