درگیری مسلحانه بین مأموران و قاچاقچیان در سیستان

گروه حوادث الف،   3981220052

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: مرزبانان هنگ مرزی سراوان در دو عملیات جداگانه موفق به کشف یک تن و ۵۶۱ کیلو و ۴۵۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک شدند.

درگیری مسلحانه بین مأموران و قاچاقچیان در سیستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرزبانی سیستان و بلوچستان، سردار محمد ملاشاهی اظهار داشت: در راستای تشدید برخورد قاطع با هرگونه قاچاق مواد مخدر در مرزها، مرزداران این فرماندهی از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی "جالق" سراوان مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی محل اختفای قاچاقچیان و محموله مواد مخدر و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده برای انتقال محموله به عمق کشور مشخص شد و مرزداران در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند سوداگران را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام بگذارند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این عملیات هدفمند که با درگیری مسلحانه و تبادل آتش بین مأموران و قاچاقچیان همراه بود، سوداگران مرگ که در مقابل تاکتیک‌های عملیاتی و آتش پرحجم مرزداران توان مقابله نداشتند با استفاده از کوهستانی بودن منطقه از محل متواری شدند.

وی ادامه داد: مرزداران موفق شدند در پاک‌سازی منطقه ضمن توقیف یک دستگاه خودرو یک تن و 488 کیلوگرم تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای در بین شیارهای کوه و در داخل یک دستگاه خودرو جاساز شده بود را کشف کنند.

ملاشاهی به یک عملیات موفقیت‌آمیز دیگر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان که منجر به توقیف یک دستگاه خودرو، دستگیری یک قاچاقچی و کشف 73 کیلو و 500 گرم تریاک شده بود نیز اشاره کرد و افزود: در مجموع مرزداران هنگ مرزی این شهرستان توانستند در این دو عملیات ضمن توقیف دو دستگاه خودرو و دستگیری یک قاچاقچی یک تن و 561 کیلو و 450 گرم تریاک را کشف کنند.

وی ضمن تقدیر از زحمات و مجاهدت‌های مرزداران سیستان و بلوچستان بویژه فرمانده و کارکنان هنگ مرزی سراوان که در این عملیات شجاعانه و هوشمندانه عمل کردند، گفت: مجموعه مرزبانی با اشراف اطلاعاتی و حضور خود در تمام نقاط مرزی اجازه نمی‌دهد قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت در هیچ نقطه‌ای از استان احساس امنیت و آرامش کنند و برخورد مرزبانی و دستگاه قضائی با آنان قاطع و قانونی خواهد بود.