رایزنی‌های منطقه‌ای لاریجانی برای مقابله با کرونا

گروه سیاسی الف،   3981220031

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو‌های تلفنی جداگانه با روسای مجالس کویت و عمان پیرامون مسائل منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو‌های تلفنی جداگانه با مرزوق الغانم، رئیس مجلس کویت و خالد المعولی رئیس مجلس عمان پیرامون مسائل منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کرد.

لاریجانی در ابتدا با تشریح اقدامات انجام گرفته از سوی جمهوری اسلامی ایران در خصوص مبارزه با انتشار ویروس کرونا افزود: همکاری‌های بیشتر میان دو کشور و تبادل تجارب در این بخش می‌تواند از گسترش این ویروس جلوگیری کند.

لاریجانی در بخش دیگری، با اشاره به تحولات و بحران‌های موجود در منطقه، بر ضرورت تداوم گفت‌وگو و رایزنی‌های سیاسی میان کشور‌های اسلامی تأکید کرد.

مرزوق الغانم رئیس مجلس کویت در ادامه با اعلام آمادگی کشورش برای مبارزه با ویروس کرونا گفت: تأمین تجهیزات و همکاری گسترده میان کشور‌های همسایه به تسریع در ریشه کنی این ویروس کمک می‌نماید.

خالد المعولی رئیس مجلس عمان بر تداوم رایزنی مستمر میان دو کشور در خصوص تحولات منطقه ای، برقراری امنیت و ثبات پایدار در منطقه و بر ضرورت همکاری‌های فی‌مابین در خصوص مبارزه با ویروس کرونا تأکید کرد.