گزارش اختصاصی الف؛ آخرین تحولات میدانی شمال غرب سوریه؛ درگیری‌های سنگین در جنوب استان ادلب و شمال غرب استان حماة + نقشه میدانی

گروه جهان الف،   3981213100

همزمان با پیشروی نیروهای سوری در محور جنوب غرب استان ادلب و شمال غرب استان حماة، گروهک های تروریستی حملات گسترده ای را در جنوب استان ادلب برای اشغال مجدد شهرک راهبردی کفرنبل انجام دادند که با واکنش به موقع رزمندگان روبرو شدند. نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری های نفس‌گیر چند ساعته با کشته و زخمی کردن شماری از تروریست ها موفق شدند حملات را به طور کامل در این محور دفع کنند.

آخرین تحولات میدانی شمال غرب سوریه؛ درگیری‌های سنگین در جنوب استان ادلب و شمال غرب استان حماة + نقشه میدانی

به گزارش گروه بین الملل الف، پس از اشغال مجدد شهرک های المشیک، الزیاره، تل واسط ، منصوره، القاهره، عنکاوی، قلیدین، زاکوم، دقماق، قوقفین، کفرعوید، سفوهن، کوه براغیشی، الفطیره، حزارین و معاره مخص و... در جنوب غرب استان ادلب و شمال غرب استان حماة، نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی رزمندگان جبهه مقاومت و نیروهای روسی عملیات جدیدی را علیه گروهک های تروریستی برای بازپس گیری مناطق تازه اشغال شده ترتیب دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، تلاش نیروهای سوری در جنوب غرب استان ادلب و شمال غرب استان حماة برای بازپس گیری این شهرک ها ادامه‌ دارد؛ در حال حاضر ۱۵ درصد از دشت الغاب در شمال غرب استان حماة در اشغال تروریست ها است. 

نیروهای سوری پس از درگیری های سنگین و نفس‌گیر در محور شرقی و جنوب شرقی استان ادلب نیز موفق شدند شهر راهبردی سراقب را به همراه شهرک های ترنبه و جوباس از اشغال عناصر تروریستی و نیروهای ارتش ترکیه خارج کنند و به کنترل دربیاورند. 

براساس اطلاعات به دست آمده، دهها تن از تروریست ها در جریان درگیری ها و بازپس گیری این مناطق کشته و زخمی شدند؛ نیروهای مردمی و مقاومت نبل و الزهراء نیز در یک عملیات دقیق در حومه شهر سراقب توانستند ۱۴ تن از تروریست های جبهه النصره را در کمین گرفتار و به هلاکت برسانند و یک تانک و مقادیر قابل توجه تجهیزات نظامی را به غنیمت بگیرند. 

به گفته منابع میدانی، پس از تثبیت مواضع نیروهای ارتش سوریه در شهر تازه بازپس گرفته سراقب، گروهای از نظامیان روسی برای جلوگیری از حملات دوباره ارتش ترکیه و گروهگ های تروریستی وارد این شهر شدند و یک پست نظارتی ایجاد کردند. 

به گزارش گروه بین الملل الف، شهر راهبردی سراقب به دلیل نزدیکی به شهر ادلب و قرار گرفتن در بزرگراه بین المللی حلب - دمشق از اهمیت بسیار بالایی برخورداراست؛ در محور جنوب غربی حومه سراقب (غرب شهرک خان سبل) درگیری ها برای بازپس گیری شهرک های دادیخ و کفربطیخ و عقب راندن تروریست ها در جریان است.

از محور جنوب غرب استان ادلب خبر می رسد، نیروهای ارتش سوریه عملیات گسترده ای را ترتیب دادند و پس از درگیری های سنگین و کشته و زخمی کردن دهها تن از تروریست ها توانستند شهرک های حزارین و دارالکبیره را از اشغال خارج کنند و دوباره باز پس بگیرند. 

به گفته منابع میدانی، با پاکسازی شهرک حزارین بار دیگر امنیت بخشی از جاده معره نعمان - عنکاوی تامین شد و تلاش برای امن کردن کامل این مسیر مهم و راهبردی ادامه دارد؛ عملیات در محور جنوب غرب استان ادلب و شمال غرب استان حماه برای بازپس گیری مناطق تازه اشغال شده ادامه دارد. 

همزمان با پیشروی نیروهای سوری در محور جنوب غرب استان ادلب و شمال غرب استان حماة، گروهک های تروریستی حملات گسترده ای را در جنوب استان ادلب برای اشغال مجدد شهرک راهبردی کفرنبل انجام دادند که با واکنش به موقع رزمندگان روبرو شدند. 

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری های نفس‌گیر چند ساعته با کشته و زخمی کردن شماری از تروریست ها موفق شدند حملات را به طور کامل در این محور دفع کنند؛ شهرک کفرنبل در شرق شهرک حزارین واقع شده و همچنین جاده معره نعمان به عنکاوی از این شهرک می گذرد.

در حال حاضر، یگان‌های موشکی و توپخانه ارتش سوریه و جنگنده های روسی و سوری مواضع گروهک های تروریستی را در مناطق اشغالی شرق، جنوب غرب و جنوب استان ادلب و شمال غرب استان حماة هدف قرار می دهند تا راه برای پیشروی نیروهای سوری باز شود. 

به گزارش گروه بین الملل الف، سامانه دفاعی ارتش سوریه در ۴۸ ساعت گذشته در جریان درگیری ها در محورهای شرق، جنوب و جنوب غرب استان ادلب و شمال غرب استان حماة تعدادی از پهپادهای جاسوسی ارتش ترکیه را شناسایی و منهدم کرد.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  2. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  3. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

  4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  5. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

  6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

  8. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

  9. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  10. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

  11. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  12. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

  13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

  17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

  18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

  20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

  21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

  22. غیزانیه از نمای نزدیک

  23. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  24. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

  25. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  آخرین عناوین