ادعای جنجالی امیرآبادی درباره کرونا/ نقش قالیباف در آینده جریان اصولگرا/ زیباکلام: زمام مجلس یازدهم در اختیار طرفداران احمدی‌نژاد است

گروه سیاسی الف،   3981205150 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

ادعای جنجالی امیرآبادی درباره کرونا/ نقش قالیباف در آینده جریان اصولگرا/ زیباکلام: زمام مجلس یازدهم در اختیار طرفداران احمدی‌نژاد است

عباس عبدی: نهادها مدنی درباره کرونا فعال شوند

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی در اعتماد نوشت: «ويروس كرونا در حال تبديل شدن به سنگ محك و ابزار سنجشي براي ميزان اعتماد و كيفيت كارآمدي موجود است... اين مساله و شايد بحران با پديده‌اي مثل زلزله و حتي سيل فرق مي‌كند، مواجهه با آن به يك سنگ محك كارآمدي نظام در حل مسائل جامعه تبديل شده است. زلزله و سيل مناطق محدودي از كشور را دچار خود مي‌كنند و ساير مناطق مي‌توانند ضمن كمك به آنان، زندگي عادي خود را انجام دهند. ولي كرونا با وضعيت فعلي ايران كه بسياري از مناطق را از جنوب تا شمال درگير خود كرده، متفاوت از حوادث و مصائب ديگر است...

هر چه فكر كردم چگونه مي‌توان هم به مردم آرامش داد و هم از حساسيت آنان كم نكرد فكرم به جايي نرسيد. مي‌دانيد چرا؟ براي اينكه اين رفتار فقط در جامعه‌اي رخ مي‌دهد كه اعتماد ميان حكومت و مردم در حد مطلوب باشد. مردم بايد به تمام سياست‌ها يا حداقل به سياست‌هاي رسمي در زمان بحران و اضطرار اعتماد داشته باشند... جامعه‌اي كه هر روز و هر هفته با يك ادعاي تازه مواجه شده كه خلاف آن ثابت مي‌شود و حقيقت به مردم گفته نمي‌شود، اعتمادش را از دست مي‌دهد...

اكنون در حال فرو ‌ريختن آوار شايعات هستيم. آواري كه با وجود ناتواني سازوكار ارتباطي رسمي به‌ويژه صداوسيما و فشل بودن نهادهاي ارتباطي و فقدان فرهنگ پاسخگويي در اين جامعه، قادر به مواجهه با اين سيل شايعات نخواهد بود. متاسفانه بايد گفت كه بعيد است ساختار تصميم‌گيري در ايران قادر به ايجاد تحول و تطبيق دادن خود با مقتضيات جامعه باشد. بنابراين راهي جز حضور نهادهاي مدني مرتبط با بهداشت و درمان و نيز امدادي و اطلاع‌رساني و مردم در عرصه عمومي باقي نمي‌ماند...

آنچه مي‌توان گفت، حضور جدي و موثرتر نهادهاي مدني بهداشت و درمان و امداد و نيز نهادهاي اطلاع‌رساني و همكاري مردم براي مصون ماندن از دو ويروس شايعه و كروناست. هر چند حكومت همواره مستعد اين است كه مشاركت و حضور مردم را به پاي خود بنويسد، ولي چاره‌اي نيست. اكنون با آزمون مهمي مواجه هستيم و فرصتي براي تسويه‌ حساب با دغل‌كاري‌هاي گذشته نيست.»

***

زیباکلام: زمام مجلس آینده در اختیار طرفداران احمدی‌نژاد است

صادق ریباکلام به آرمان ملی گفت: «زمام امور مجلس يازدهم در اختيار جبهه پايداري و احمدي‌نژادي‌ها خواهد بود. حکايت آقاي قاليباف و هواداران ايشان در مجلس يازدهم مانند فراکسيون اميد در مجلس دهم خواهد بود و به همين دليل از تأثيرگذاري بالايي برخوردار نخواهند بود. واقعيت اين است که جبهه پايداري و طرفدران آقاي احمدي‌نژاد علاقه‌اي به حاميان آقاي قاليباف ندارند. بين بنده و اعضاي جبهه پايداري از نظر سياسي تفاوت‌هاي زيادي وجود دارد، با اين وجود برخي از اعضاي جبهه پايداري از نظر اقتصادي مشکلي نداشته‌اند...

نکته ديگر اين است که چه ميزان اصولگرا و مکتبي هستند و به ديدگاه‌هايي که مطرح مي‌کند اعتقاد دارند؟ همه اينها سوالات مهمي است که در مجلس آينده وجود خواهد داشت. به همين دليل بنده به همان نسبت که پيروزي طرفداران آقاي احمدي‌نژاد را مجلس قطعي مي‌دانستم زعامت آنها را هم مجلس آينده قطعي مي‌دانم...

اولين اقدام براي نمايندگان مجلس آينده حمله به دولت آقاي روحاني خواهد بود. مخالفان دولت در طول سال‌هاي اخير همه ناکامي‌ها و مشکلات کشور را ناشي از سوءمديريت دولت قلمداد مي‌کنند. بدون شک اين رويکرد در مجلس آينده با صداي رساتري ادامه پيدا خواهد کرد. به احتمال زياد مجلس آينده دولت آقاي روحاني را تحت فشار قرار خواهد داد که برخي از وزرا و استانداران را تغيير بدهد.»

***

مجلس اصولگرا باید با دولت روحانی همکاری کند

ناصر ایمانی، تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح‌نو گفت: اینکه اصول‌گرایان تصور کنند همین که مردم به‌طور قاطع به آن‌ها رأی داده‌اند، پس دیگر همیشه در رأس کار خواهند بود و مردم همیشه در آینده به آن‌ها رأی خواهند داد، آغاز خطا و اشتباه است. هر جریان سیاسی دیگری هم نباید چنین تصوری داشته باشد. 

وی اضافه کرد: اگر قرار باشد اختلاف نظرها بر سر بستن لیست وحدت، در مجلس هم ادامه یابد، اتفاقی خواهد افتاد که باعث می‌شود مردم چهار سال بعد، از اینها (اصول‌گرایان) هم رویگردان شوند. ایمانی در این‌باره اضافه کرد: هر اختلافی که میان اصول‌گرایان طی چند ماه گذشته وجود داشت و موجب شد تا دو روز مانده به انتخابات، به یک وحدتی برسند، باید پشت سر گذاشته شود.

ایمانی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به نسبت مجلس آینده با دولت حسن روحانی، گفت: رویه مجلس یازدهم باید رویه‌ای کاملاً همکاری‌جویانه، مساعدتی و تصحیح قسمت‌هایی باشد که عملکرد دولت به نفع مردم نیست. دولت حسن روحانی تا خرداد سال ۱۴۰۰ بر مسند امور است؛ اگر ما بخواهیم اینگونه فکر کنیم که هر حرکت تند و برخورد با دولت، کمکی به اوضاع کشور و مردم می‌کند، اشتباه است؛ حتی اگر اصول‌گرایان فکر کنند که این دولت، مناسب شرایط امروز کشور نیست. این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: اگر می‌خواهیم برای مردم کار کنیم، باید این دولت را کمک و اشتباهاتش را تصحیح کنیم.

***

نظر زیدآبادی درباره نقش قالیباف در جریان اصولگرا

احمد زیدآبادی، تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب در کانال خود نوشت: «محمدباقر قالیباف در تمام پست‌های مدیریتی خود، کوشیده است تا از خود چهره‌ای کارآمد، مبتکر، مدرن و مقتدر نشان دهد. گرچه برخی مخالفان و منتقدان قالیباف در جناح اصلاح‌طلب، کوشش‌های او را عمدتاً نمایشی، پرهزینه و همراه با بریز و بپاش‌های بی‌مورد و زیان‌آور می‌دانند، اما در عین حال، توان اجرایی شهردار سابق را انکار نمی‌کنند و او را از سایر همتایانش در جناح اصولگرا از این جهت متمایز می‌شمرند.

 او اکنون در مقام سرلیست غیر رسمی اصولگرایان به مجلس راه یافته است و بعید به نظر می‌رسد که به موقعیتی جز ریاست مجلس یازدهم نظر داشته باشد. در حقیقت، روند شکل‌گیری فهرست متحد اصولگرایان و نوع تغییرات و چینش نهایی آن، نشان داد که اصولگرایان از جمله طیفی از تندروترین آنها خارج از چارچوب جبهۀ پایداری، به قالیباف به عنوان مهمترین سرمایۀ مدیریتی خود می‌نگرند و از همین رو، می‌توان گفت شهردار سابق، نقشی محوری در جناح اصولگرا به دست آورده و به احتمال زیاد، رفتار سیاسی این جناح، حول عملکرد و برنامه‌های حلقۀ یاران نزدیک او خواهد چرخید.

قالیباف در مقام نمایندۀ طیف‌های عمدۀ اصولگرا اما در شرایط بی‌نهایت دشواری برای قبضۀ مدیریت کشور خیز برداشته است. علاوه بر فشارهای فزایندۀ بین‌المللی و منطقه‌ای، خالی شدن خزانۀ دولت و انباشت کوهی از مشکلات رنگارنگ اقتصادی و اجتماعی، اصولگرایان اگر نگاهی نیز به نرخ مشارکتِ مردمِ مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ در انتخابات اخیر بیاندازد؛ میزان محبوبیت و مقبولیت خود را در آینۀ جامعۀ سیاسی ایران به عینه خواهند دید...

به هر حال، فعلاً ریش و قیچی به دست قالیباف و نیروهای حامی‌اش در سطوح بالای قدرت افتاده است. آنها ممکن است طبق معمول گذشته، اوضاع را تفسیر به رأی و مصادرۀ به مطلوب کنند و چشم خود را به روی واقعیات عریان شده در انتخابات اخیر ببندند و خر خود را به سمت ناکجاآباد برانند. در عین حال این امکان هم منتفی نیست که آنان از طریق لمس عینی معضلات و حتی به منظور حفظ جایگاه خود، جهتی متفاوت را در پیش گیرند که ایران از این گذرگاه صعب و هولناک به سلامت عبور کند! 

آیا چنین چرخشی آسان است؟ نه! بسیار بسیار مشکل است! آیا تصورِ چنین چرخشی بیش از اندازه خوشبینانه نیست؟ چرا! بسیار بسیار خوشبینانه است! اما به نظرم در این وانفسا تشبث به هر حشیشی مجاز باشد!»

***

چرا درصد فوتی‌های کرونا در کشور ما بیش از دیگر کشورهاست؟

مینو محرز عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایلنا درباره دیر شناخته شدن بیماری در افراد مبتلا به کرونا گفت: ما تازه اقدام به تست گرفتن کرده‌ایم و بیماری به تازگی در قم مشخص شده است و شروع از آنجا بوده و منتشر شده است، البته از قبل هم بوده، اما شناسایی نکرده بودیم. بنابراین در حال حاضر تازه تشخیص داده‌ایم، در بیمارستان بیماران بدحال می‌‌آیند و افرادی که کلینیکال هستند، هنوز به ما مراجعه نکرده‌اند و هر مراجعه‌کننده‌ای که داریم، افراد بدحالی هستند که در آی‌سی‌یو بستری شدند. علت اینکه مرگ و میر در کشور ما بالا بوده است به این دلیل است که ما هنوز در حال آزمایش بیماران به شدت بدحال بستری در بیمارستان هستیم، که به این معناست در تشخیص دیر عمل کرده‌ایم، و گرنه ما نباید بیشتر از آن مرگ ومیری که در چین گزارش شده است، یعنی همان دو درصد داشته باشیم.

***

تکذیب ادعای امیرآبادی درباره فوت ۵۰نفر در قم بر اثر کرونا

صبح دوشنبه وزیر بهداشت در جلسه غیرعلنی مجلس درباره گسترش ویروس کرونا به نمایندگان مجلس گزارشی ارائه کرد. (بیشتر بخوانید)

احمد امیرآبادی، نماینده قم در حاشیه جلسه علنی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگاران از فوت ۵۰ نفر در قم بر اثر کرونا خبر داد. به گزارش ایلنا امیرآبادی با بیان اینکه متاسفانه دولت به مقدار کافی احساس نگرانی و بحران نمی کند، ادامه داد: درست است که باید آرامش را حفظ کنیم، اما نباید ابعاد بحران را به گونه ای تحت نظر قرار دهیم که گویی هیچ اتفاقی رخ نداده است. 

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۵۰ نفر در دو هفته اخیر به دلیل ابتلا به کرونا درگذشته اند، بیان کرد: متاسفانه سه هفته است کرونا به قم آمده و این موضوع دیر اعلام شده است.

وی با بیان اینکه پرستاران در خطر هستند، افزود: هیچیک از پرستاران لباس مناسب که لباس فضایی معروف است را در اختیار ندارند. 

امیرآبادی با بیان اینکه اکنون بیش از ۲۵۰ نفر در قرنطینه هستند، ادامه داد: امکانات کافی در قم وجود ندارد و بسته های پیشگیری نیز هنوز به مردم نرسیده است، و در بعضی داروخانه ها نیز ماسک پیدا نمی شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی از وزیر بهداشت درخواست کردم که قم را قرنطینه کند و حتی با وی دعوا کردم که چرا به مردم دروغ می گویید، زیرا شرایط اینگونه که به نمایندگان می گویید نیست و وضعیت قم بحرانی تر از این صحبت ها است. همچنین به وزیر بهداشت گفتم شما که فرمانده عملیات نام گرفته اید، در قم حاضر شوید و از آنجا فرماندهی کنید. 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه جواب آزمایش دو تن از کودکان نیز مثبت اعلام شده است، اظهار داشت: جواب آزمایش کرونا رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز مثبت بوده است و با توجه به وخامت اوضاع باید هر چه سریعتر جانشین ایشان انتخاب شود.

نماینده مردم قم در مجلس درخصوص تعطیلی حرم حضرت معصومه(س) و مخالفت مراجع تقلید گفت: هیچیک از مراجع عظام تقلید مخالفتی با تعطیلی حرم نداشتند، زیرا موضوع جان مردم است. 

این سخنان امیرآبادی با واکنش ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت روبرو شد. حریرچی که در نشست خبری مشترک با ربیعی، سخنگوی دولت شرکت کرده بود کشته شدن ۵۰ نفر در قم به دلیل کرونا را تکذیب کرد.

حریرچی گفت: هیچ کس دسترسی به اطلاعات ما را ندارد، گاهی سوء تفاهم می‌شود، چون علائم آنفولانزا و کرونا شبیه است. اگر تعداد فوت شدگان قم یک چهارم این تعداد ادعا شده باشد من استعفا می‌دهم. 

حریرچی درباره قرنطینه قم بیان داشت: در حدود ۱۰ استان مستقر هستیم، ما موافق قرنطینه نیستیم؛ این برای زمان‌های قدیم است.

بیشتر بخوانید:

باید از سیاسی کردن موضوع کرونا پرهیز کنیم/ تکذیب خبر فوت ۵۰ نفر بر اثر کرونا/ موافق قرنطینه نیستیم

پس از تکذیب حریرچی، امیرآبادی به ایلنا گفت: اسامی ۴۰ نفر از فوت‌شدگان را به معاون وزیر داده‌ام و حالا باید منتظر استعفاء وی باشیم.

اما این پایان ماجرا نبود و حریرچی مجددا پاسخ امیرآبادی را داد. حریرچی گفت: افرادی که فوت آنها از سوی وزارت بهداشت و درمان به دلیل ابتلا به کرونا اعلام شده است، همگی داری پرونده پزشکی مشخص هستند و همگی آنها تست مثبت کرونا داشته اند.

وی افزود: آقای امیرآبادی باید ثابت کنند که افراد معرفی شده دارای این ویژگی ها هستند. اگر این گونه بود من با صداقت کامل از سمت خود استعفا می دهم ولی اگر اینگونه نبود ایشان هم همینقدر صداقت داشته باشند و با اعتراف به اشتباه خود از نمایدگی مردم شریف قم استعفا دهند. تذکر می دهم که انتشار اسامی افراد بیمار و ذکر تشخیص آنها جرم است و برخورد قانونی باید با این موضوع صورت گیرد. علت فوت این افراد بدون ذکر نام را منتشر خواهم کرد.

به نظر می‌رسد امیرآبادی از وضعیت رسیدگی به کرونا در قم به شدت ناراضی بوده و همین مسئله باعث شده چنین مصاحبه‌ای انجام دهد و این سخنان را بگوید. اما ارائه آمار ۵۰ کشته درست نبوده است.

***

 بهبود وضعیت ۳ بیمار مبتلا به کرونا در تهران و اراک 

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت از بهبود سه بیماری مبتلا به کرونا در تهران و اراک خبر داد.
 
کیانوش جهانپور با اشاره به بهبودی سه بیمار مبتلا به کرونا، در این رابطه اظهار کرد: یک بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری بهبود یافته است.

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت تصریح کرد: یک بیمار در بیمارستان فیروزگر و یک بیمار در اراک که شرایط مطلوبی نداشتند نیز خوشبختانه از آی. سی. یو به بخش انتقال داده شده و اکنون حال عمومی این بیماران خوب است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۴۶۵۳۱۲۰:۴۹:۳۳ ۱۳۹۸/۱۲/۵
بعد از چین بیشترین آمار جان باختگان کرونا مربوط به ایران است و این بدلیل سوء مدیریت دولت و وزارت بهداشت است و روحانی باید در این مورد پاسخگو باشد.
ناشناس۱۳۴۶۵۳۲۲۰:۵۰:۳۳ ۱۳۹۸/۱۲/۵
زیباکلام: مردم از اصلاح طلبان قطع امید کرده اند.
ناشناس۱۳۴۶۵۳۴۲۰:۵۱:۴۹ ۱۳۹۸/۱۲/۵
کرونای بنفش مردم ایران را گرفتار کرده است.
ناشناس۱۳۴۶۵۳۷۲۰:۵۳:۳۶ ۱۳۹۸/۱۲/۵
آیت الله تبریزیان پدر طب اسلامی فرمودند برای کمک به مردم چین آماده همکاری با چین هستم. ایشان همچنین فرمودند که ویروس کرونایی که به چین وارد شده، در آمریکا و بر اساس ژنوم چینی‌ها طراحی شده و آن ویروس با ویروس طراحی شده برای ایرانی‌ها کاملا متفاوت است.
ناشناس۱۳۴۶۵۳۸۲۰:۵۳:۳۹ ۱۳۹۸/۱۲/۵
بزرگترین نقطه ضعف مجلس دهم وکیل الدوله بودن آن بود امیدواریم مجلس یازدهم اینگونه نباشد.
ناشناس۱۳۴۶۵۴۰۲۰:۵۵:۴۱ ۱۳۹۸/۱۲/۵
برای شفا از ویروس کشنده کرونا فقط از داروی امام کاظم که مخصوص شیعیان اهل بیت ساخته شده استعمال نمایید.
ناشناس۱۳۴۶۵۴۹۲۱:۰۴:۲۶ ۱۳۹۸/۱۲/۵
بیش از هشتاد درصد مردم ایران خواهان برگشت تفکر احمدی نژاد به حاکمیت مملکت هستند
ناشناس۱۳۴۶۵۶۱۲۱:۱۶:۱۴ ۱۳۹۸/۱۲/۵
با این حساب راهپیمایی و انتخابات در گسترش و شیوع بیماری نقش زیادی داشته است
ناشناس۱۳۴۶۵۶۸۲۱:۲۶:۵۹ ۱۳۹۸/۱۲/۵
با توجه به اینکه تعدادی نماینده مفسد در بین نمایندگانی فعلی که کاندید نشده اند وجود دارد لذا اگر این تعداد از نمایندگان به ان 90 نفر که شورای نگهبان در مرحله اول اعلام کرد آمار واقعا افتضاحی از فساد ور مجلس است لذا شرعا و عرفا و قانونا این مجلس در مدت باقی مانده فقط به مجلس بیایند و ی قل دو قل بازی کنتد بروند بهتر است تا بعدا هم هر کدام لازن شد محاکمه شوند
ناشناس۱۳۴۶۵۷۶۲۱:۳۴:۰۰ ۱۳۹۸/۱۲/۵
متاسفانه دولت هنوز کرونا را در قم جدی نگرفته است.
ناشناس۱۳۴۶۵۷۷۲۱:۳۶:۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۵
اقدامات دولت برای مقابله با ویروس کرونا قابل توجه نبوده است.
تبریزی۱۳۴۶۵۹۰۲۱:۵۳:۴۱ ۱۳۹۸/۱۲/۵
حریرچی رو عزل کنید. این چه وزیر بی مسئولیتیه که با جان 80 میلیون نفر به راحتی بازی می کنه؟ انشالله خودش هم بگیره و براش جانشین تعیین کنن.
ناشناس۱۳۴۶۶۰۶۲۲:۰۸:۱۴ ۱۳۹۸/۱۲/۵
یعنی درک و بینش ما از چین و ایتالیا بیشتر است؟ چطور ایتالیا به عنوان یکی از 7 کشور صنعتی جهان 12 شهر خودش را قرنطینه میکنه ادعای منسوخ شدن قرنطینه را نداره
ناشناس۱۳۴۶۶۱۹۲۲:۳۱:۲۲ ۱۳۹۸/۱۲/۵
الان صحبت های امیرابادی در راستای تشویش اذهان عمومی حساب میشه یا این جرم فقط برای افراد غیر است؟
ناشناس۱۳۴۶۶۲۱۲۲:۳۳:۵۲ ۱۳۹۸/۱۲/۵
لطفا مسولین کرونا را دست کم نگیرند چون ما درمانی برایش نداریم همچنانکه در پیشگیری بسیار ضعیف ومتعصبانه برخورد میکنیم فراموش نکنید کرونا با هیچکس رو دربایستی ندارد
ناشناس۱۳۴۶۶۲۶۲۲:۴۰:۱۲ ۱۳۹۸/۱۲/۵
نظام اداری ایران کاملا ناکارآمده. مثلا وزارت بهداشت زیر نظر دولته اما نیروهای مسلح تحت نظر دولت نیستند! چجور میشه مثلا یک شهر یا یک محدوده یا حتی یک بیمارستان و بیماران رو قرنطینه کرد بدون هماهنگی کامل با نیروهای مسلح؟ دوگانگی نیروی اجرایی در ایران مشکل اساسیه.
ناشناس۱۳۴۶۶۶۲۲۳:۲۰:۲۷ ۱۳۹۸/۱۲/۵
جناب زیبا کلام زمام را به دستشان دادند آنهم با رد صلاحیتهایی که انگیزه شرکت مردم در انتخابات را از آنها گرفت !!
اسماعیل۱۳۴۶۷۳۲۰۰:۳۱:۳۲ ۱۳۹۸/۱۲/۶
ایا الان مدعی العموم بابت صحبتهای اقای امیر ابادی باید ورود کنه و دلیل و مدرک بخواد؟؟ایا اصلا همچین کاری رو میکنه؟؟اگر دروغ ایشون اثیات بشه بابت نشر اکاذیب و تهمت به وزیر بهداشت.و ایجاد جو رعب و وحشت ایشون محاکمه میشه...
ناشناس۱۳۴۶۷۴۳۰۰:۴۱:۲۸ ۱۳۹۸/۱۲/۶
آقای حریرچی، سخنان خانم محرز در همین خبر تایید کننده سخنان آقای امیر آبادی است. خودت نشستی توی تهران راست میگی بلند شو برو قم ببین چه خبره؟
ناشناس۱۳۴۶۷۵۹۰۰:۵۱:۴۷ ۱۳۹۸/۱۲/۶
عرض مي كنم حالا كه صحبت از رعايت بهداشت براي جلوگيري از ويروس ملعون كرونا است ، جسارت نباشه به كليه بانكها و صندوق ها و مؤسسات مالي توصيه مي شود كه هر شب آخر وقت و يا هر روز صبح علي الطلوع اقدام به ضد عفوني نمودن شماره ه ها و دكمه هاي عابر بانك ها ي خودشان بكنند !! ... قربون دست شان !! حالا درسته كه چيزي نگذشته دوباره شماره ها آلوده مي شود ، اما از قديم و نديم گفته اند : كاچي بهتر از هيچي !! اين توقع زيادي نيست عزيزم !! حق من نوعي است ، چرا ؟! ... الان عرض مي كنم : اولاً ما شاءالله ماشاءالله پول اين مؤسسات و بانكها از پارو بالا مي رود ، ...مثل وزارت تعليم و تربيت نيستند كه هميشه خدا كفكيرشان به ته ديگ خورده و هشت شان گرو نه شان باشد ، در ثاني يكي مثل من نوعي مگه كم پول زبان بسته ام به عنوان سود به اين بانكها پرداختم !! .. الله اكبر ! يك ريال و دو ريال كه نبود تصدقتم ، ...كرور كرور ... به اسم دير كرد ... به اسم سود ... به اسم فلان قانون ، به اسم بهمان قانون !! حالا بايد متوقع باشم كه تو اين هير ووير كرونايي و ويروسي حداقل بانكها اين ضد عفوني شماره هاي عابر بانك شان ... اين اقدام خداپسندانه و بشر دوستانه را انجام بدهند و مطمئن باشند كه پيش خدا گم نميشه !!! ... بله ؟!!
ناشناس۱۳۴۶۸۷۸۰۷:۰۹:۳۵ ۱۳۹۸/۱۲/۶
--- آقا منصور ، از يك بيمارستان بزرگ در مدت ده روز ساختن تا كفش آهني پوشيدن و در به در دنبال يك ماسك و يك الكل ناقابل گشتن و نيافتن چه قدر توفير و فاصله است ؟ ... ها ؟ --- بسيار برادر ! ... بسيار عزيزم ! ... از زمين تا آسمان توفير است !! ... قياس مع الفارق برادر ... قياس مع الفارق اخوي ... قياس مع الفارق .... !!

پربحث‌های دیروز

 1. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 2. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 3. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 4. صحنه آهسته انفجار بیروت

 5. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 6. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 7. واکنش سردار جباری به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان

 8. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 9. روایت آسوشیتدپرس از رویای «ماکرون بناپارت» در لبنان

 10. ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!

 11. وزیر بهداشت: پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور در ستاد ملی کرونا بررسی می شود

 12. وعده انتخاباتی ترامپ: اگر پیروز شوم ظرف چهار هفته توافقی با ایران خواهم داشت

 13. جزئیاتی از تغییر طرح فروش نفتی دولت توسط مجلس به نفع مردم

 14. امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد

 15. جزئیات احتمالی از وعده «گشایش اقتصادی»

 16. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 17. موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند

 18. جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین

 19. تصاویر هوایی از اعتراضات بیروت

 20. جزئیاتی از آسانسور پرماجرای کاخ مرمر + عکس

 21. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 22. مالیات خانه‌های خالی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود

 23. همتی: بانک‌ها خانه‌های مسکونی خالی ندارند

 24. اعلام آمادگی دانشجویان جهادی ایران برای کمک به بازسازی بیروت

 25. آشنا: خریداران جدید املاک «طاغوتیان» چه کسانی هستند؟

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 8. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 9. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 10. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 11. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 12. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 13. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 14. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 15. صحنه آهسته انفجار بیروت

 16. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 17. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 18. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 19. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 20. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 21. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 22. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 23. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 24. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 25. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

  2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

  3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

  4. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

  5. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

  6. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

  7. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

  8. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

  9. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

  10. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

  11. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

  12. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

  13. متن شکایت جمعی از نمایندگان مجلس از وزیر نفت به رؤسای سه قوه

  14. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

  15. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

  16. واکنش روحانی به شایعه تلاش برای زمین زدن دولت/انتقاد تند زیباکلام از اصلاح‌طلبان/ میزان صداقت بی‌بی‌سی/ کدام مناطق تهران بیشترین آمار ابتلا و فوتی کرونا را دارند؟

  17. روحانی: تا روزی که صندوق رای و انتخابات هست، جمهوری اسلامی ایران با همین قدرت می ماند

  18. افکار عمومی در انتظار مصوبه مجلس در طرح شفافیت آرای نمایندگان

  19. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

  20. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

  21. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

  22. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

  23. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

  24. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

  25. ریچارد گلدبرگ کیست و چرا ایران او را تحریم کرد؟ + تصاویر

  آخرین عناوین