نوبخت: برای مقابله با ویروس کرونا هر مقدار هزینه‌ای که لازم باشد تامین می‌کنیم

گروه سیاسی الف،   3981202082

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ما هر چقدر منابع لازم باشد برای مقابله با ویروس کرونا در نظر خواهیم گرفت.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه حضور در حاشیه رای گیری حسینیه جماران و در جمع خبرنگاران گفت: ابتدا باید نفس حضور در انتخابات را در هر دوره‌ای به دور از اینکه ما در چه شرایطی قرار داریم مورد توجه قرار بدهیم. به جهت توزیع قدرت در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران مجلس از قدرت ویژه و ممتازی برخوردار است که حضرت امام (ره) در همین مکان از در راس بودن مجلس یاد کردند.

او ادامه داد: خود من این افتخار را دارم تا به جهت حضور در چهار دوره مجلس شورای اسلامی خود را فرزند مجلس بدانم. خود من شاهد در دوران نمایندگی شاهد توانایی‌ها و ظرفیت‌های مجلس بودم و معتقدم که ما می‌توانیم برای توسعه و رفاه کشور و انقلاب اسلامی از تقویت مجلس بهره‌مند شویم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر دوره این فعالیت به تناسب مقاومتی که صورت می‌گیرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ما وارد سومین سال تحریم بی سابقه در تاریخ معاصر می‌شویم، بنده به عنوان مسئول بودجه کشور می‌فهمم که الان شرایط ما برای اینکه بتوانیم آنچه در گذشته انجام می‌دادیم را به عمل برسانیم چه قدر نیاز به همفکری و خرد جمعی داریم.

او ادامه داد: مجلس بسیار می‌تواند در این شرایط حساس به دولت و به قوه قضاییه کمک کند تا نظام مانند چهل و یک سال پیش در همه عرصه‌ها همچنان سرافراز پیش برود، بدون تردید آنچه دشمنان و بدخواهان ما که در این چهل و یک سال کذشته هیچگاه در دشمنی کوتاهی نکرده اند و از اراده شان برای موقف کردن مظام کم نشده است بار دیگر بدانند که ما فرزندان انقلاب فرزندان امام یاران و دوستاران مقام معظم رهبری و خدمتگزاران مردم در هر شرایطی تلاش می‌کنیم تا دست به دست خم دهیم که قوه‌های مجریه و مقننه و قضاییه بتوانیم به مردم کمک کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که آیا برای سال آینده رشد اقتصادی پیش‌بینی می‌کنید یا خیر، گفت: خوشبختانه بر اساس آخرین گزارشی که مرکز آمار ایران برای پاییز داشت رشد ما مثبت بود و خوشبختانه این گواهی را مرکز بین‌المللی همچون صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی اعلام کردند که رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۰ مثبت است و ان‌شاءالله با توجه به اینکه روند تورم ما کاهنده است اول اسفند گزارش تورم ماه بهمن از سوی مرکز آمار اعلام شد و خوشبختانه هم تورم سالانه‌مان کاهش پیدا کرد و هم تورم نقطه به نقطه ما.

نوبخت تصریح کرد: اگر چه هنوز شرایط عادی نیست، اما این را به یاد داشته باشید که ما بعد از تحریم‌ها شوکی به اقتصادمان وارد شد که خوشبختانه اکنون همه شاخص‌ها به سمت مطلوب تغییر پیدا می‌کند. انشاءالله با مجلس قوی و خوبی که در سال آینده در کنار دولت خواهد بود ما بیش از پیش بتوانیم شاخص‌ها را اصلاح کنیم، آنچه مهم است رضایت مردم و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های جهانی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که با توجه به ورود رسمی کرونا به ایران و بیمارستان‌های ما تجهیزات لازم را برای ایزوله شدن ندارد، چه تدابیری دارید، بیان کرد: بعد از شیوع این بیماری در چین و گسترش آن در کشور‌ها وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خودش را تجهیز کرد و به نوع مناسبی تلاش کرد که از ابتدا ورود این بیماری را در کل کشور پیشگیری کند.

او افزود: با این جغرافیایی که ایران دارد و با تعدد و تنوع مسافرانی که هر روز از ایران می‌روند و وارد ایران می‌شوند ما هم مثل سایر کشور‌ها نهایت دقت را کردیم، باز علایم این بیماری مشاهده شد، وزارت بهداشت و درمان با همه امکانات و دولت هم به صورت ویژه از وزارت بهداشت و درمان حمایت خواهد کرد و بنده هم به آقای نمکی اعلام کردم که هر مقدار منابع که لازم باشد با توجه به اینکه ما با جان مردم اکنون روبه‌رو هستیم، ما از سوی سازمان برنامه و بودجه این منابع را تخصیص می‌دهیم.

نوبخت با بیان اینکه بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان ما فقط برای جبران خسارت سیل پرداخت کردیم، گفت: اگر لازم باشد دولت در کنار مردم برای دفاع و صیانت از آنها هزینه‌های بیشتری خواهد کرد به همین جهت نیز دیروز دوباره در جلسه ستاد اقتصادی با حضور آقای رئیس جمهور یکبار دیگر ستاد ویژه برای پیشگیری و مقابله با این بیماری تشکیل شد و دیشب هم اولین جلسه‌اش را این ستاد غیر از جلسه‌ای که در وزارت بهداشت و درمان تشکیل می‌شد، برگزار کرد و ما به یاری پروردگار در این مورد نیز همه تلاش خود را خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که برخی‌ها می‌گویند دوربین‌های حرارتی در فرودگاه امام خمینی (ره) از هفته گذشته خراب شده است، آیا صحبتی برای خریداری دستگاه‌های جدید شده است، گفت: من اطلاعی از این موضوع ندارم، اما می‌دانم که شایعات مختلفی از سوی عواملی در فضای مجازی پخش می‌شود که جزء تضعیف روحیه مردم و نگران کردن مردم، دستاورد دیگری ندارد.

او تصریح کرد: تردید نکنید آنچه که وظیفه دولت است در ارتباط با پشتیبانی و برنامه‌ریزی برای حفاظت از مردم چیزی را دریغ نخواهد کرد، بنابراین این را هم باید بدانیم که همه کشور‌ها با قدرت‌های مالی مختلف در این باره آسیب‌پذیر بوده‌اند، اما با کمکی که خود مردم برای رعایت مسائل بهداشتی می‌کنند ما می‌توانیم بیماری را مهار کنیم.

نوبخت در پاسخ به این پرسش که چقدر منابع برای مقابله با کرونا در نظر گرفته‌اید، گفت: ما هر چقدر منابع لازم باشد برای مقابله با ویروس کرونا در نظر خواهیم گرفت.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

  2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

  3. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

  4. عشق تلویزیون به سلبریتی‌ها کی پایان می‌پذیرد؟

  5. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

  6. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

  7. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

  8. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

  9. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

  10. تعدیل‌تان کردیم ؛ اشک ما بدرقه راهتان!..

  11. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

  12. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

  13. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

  14. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

  15. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

  16. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

  17. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

  18. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

  19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

  20. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

  21. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

  22. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

  23. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

  24. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

  25. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

    پربحث‌های هفته

    1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

    2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

    3. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

    4. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

    5. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

    6. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

    7. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

    8. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

    9. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

    10. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

    11. طرح تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس خارج شد/ یک نماینده مخالف: قرنطینه یعنی خودکشی بخاطر ترس از مرگ

    12. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

    13. هدف ایران؛ شکل گیری دولتهای مرکزی باثبات و قدرتمند در منطقه

    14. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

    15. نحوه پرداخت وام ۱ میلیونی به یارانه بگیران/ متقاضیان باید در سایت ثبت نام کنند

    16. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

    17. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

    18. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

    19. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

    20. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

    21. المانیتور: آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول مخالفت کرده است

    22. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

    23. روایت رئیسی از کروناهای اقتصادی و اخلاقی/محاکمه معتمد دو رئیس قوه پیشین دستگاه قضا/ روحانی: می‌گویند تعطیل باشد و حقوق هم صد‌در‌صد بگیریم

    24. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

    25. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

    آخرین عناوین