هشدار آمریکا به ونزوئلا نسبت به تحریم‌های بیشتر

گروه جهان الف،   3981201091

نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا هشدار داد که تحریم‌های واشنگتن علیه کاراکاس تا زمانیکه این کشور آمریکای جنوبی دموکراسی خود را بازیابد، متوقف نخواهند شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا با اشاره به تحریم‌هایی که واشنگتن روز سه شنبه علیه یکی از شرکت‌های تابع کمپانی روسی "روس‌نفت" به اتهام کمک به دور زدن تحریم‌ها علیه ونزوئلا اعمال کرده، از این تصمیم به عنوان یک گام نام برد.

وی گفت: هدف آمریکا صحبت با مصرف کنندگان اصلی نفت ونزوئلا درباره کاهش میزان مصرف است.

تحریم این شرکت تابع ثبت شده در سوئیس که به گفته وزارت امور خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا به عنوان یک کارگزاری نفت عمل می‌کند، به خاطر عملیات‌ در بخش نفتی ونزوئلا که آمریکا آن را از ژانویه ۲۰۱۹ تحریم کرده، اعمال شد.

الیوت آبرامز گفت: اقدامات دیگری نیز وجود دارند. اهداف دیگر و تحریم‌های بیشتری نیز در دستور کار هستند. این فشار کاهش نخواهد یافت مگر آنکه ونزوئلا بار دیگر بتواند دموکراسی خود را بازیابد.

وی تاکید کرد که هدف از این تحریم‌ها مجبور کردن دولت کاراکاس به انجام کاری است که هنوز تمایلی به انجام آن ندارد و آن مذاکره درباره یک انتخابات ریاست جمهوری جدید، عادلانه و آزاد است که به ونزوئلا اجازه می‌دهد از بحران کنونی خارج شود.

آبرامز درباره تحریم‌ها علیه شرکت نفت ونزوئلا موسوم به (PDVSA) گفت: این کمپانی بدهی‌های بسیاری دارد.

وی افزود: هنگامی که حساب‌های مسدود شده آزاد شوند به نظر من اعتبار دهندگان فورا تلاش خواهند کرد تا پول‌های خود را پس بگیرند. به همین خاطر اگر این پول‌ آزاد شود، تضمینی وجود ندارد که به دست دولت موقت برسد و به خاطر مزایای طلبکاران تجاری، مصادره و یا مجدد مسدود نشود.

آبرامز درباره بازگشت خوآن گوآیدو، رئیس جمهوری خود خوانده ونزوئلا به کاراکاس در سه شنبه گذشته پس از تور بین‌المللی‌اش با هدف سرنگونی نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: دستگیری عموی گوآیدو در فرودگاه یک اقدام شرورانه برای حمله به مشاوران نزدیک و خانواده خوآن گوایدو است.