عشایر سوریه: نظامیان آمریکا را از خاک خود اخراج می‌کنیم

گروه جهان الف،   3981130053

شماری از عشایر استان حسکه نشستی را در حمایت از ارتش سوریه برگزار و تأکید کردند که تا اخراج نظامیان اشغالگر آمریکایی از خاک این کشور، از پای نخواهند نشست.

به گزارش فارس، عشایر سوریه بعدازظهر سه‌شنبه (روز گذشته) در روستای «خربه عمو» واقع در ریف شهر «قامشلی» در شمال شرق این کشور، نشستی برگزار کردند.

روزنامه الوطن سوریه گزارش داد که شیوخ قبال عرب سوریه در این نشست، ضمن اعلام همبستگی با ساکنان خربه عمو، از عشایر و سایر اقوام سوریه خواستند که «در برابر اشغالگری آمریکا مقاومت کرده و آنان را از خاک سوریه بیرون برانند». 

افراد حاضر در این نشست، ضمن تبریک به مردم حلب و سراسر سوریه به خاطر پیروزی‌های ارتش این کشور در برابر تروریستها در استانهای حلب و ادلب، از «اصرار و عزم ارتش برای ادامه مبارزه تا آزادسازی سراسر خاک سوریه از تروریسم و حامیان آن» قدردانی کردند.

نخستین جرقه مقاومت در برابر آمریکایی‌ها زده شد

«عبد الرزاق الطائی» شیخ قبیله «طی» در این نشست گفت که اقدام ساکنان خربه عمو، «یک اقدام قهرمانانه و درخشان بود که به منزله نخسیتن جرقه آغاز مقاومت در برابر نیروهای آمریکایی است که خاک ما را اشغال کردند».

الطائی درگیریِ چند روز پیش ساکنان خربه عمو با نظامیان آمریکایی را که موجب عقب‌نشینی آنان شد، «پیام آشکاری برای رد حضور اشغالگرانه آنان در خاک سوریه» دانست.

وی از عشایر و مردم سوریه خواست که از ارتش سوریه که پیروزی‌های مهمی در آزادسازی خاک این کشور در برابر تروریسم به دست آورده، حمایت کنند.

همه عشایر سوریه، نظامیان آمریکا را اخراج کنند

«حمندی الحمندی» نیز که از افراد سرشناس عشیره «الغنامه» است، این نشست، برای «پیامی برای تجدید مطالبات خروج نیروهای اشغالگر آمریکا از خاک سوریه» دانست و گفت: «همه عشایر عرب باید در راستای اخراج نیروهای اشغالگر آمریکایی، شیوه مقاومت را در پیش گیرند».

الحمندی تأکید کرد که نیروهای اشغالگر آمریکا، «منابع و ثروتهای کشور ما را به غارت برده و سرقت می‌کنند و همچنان در حال اجرای توطئه‌های خبیثانه خود هستند تا این منطقه را به سود رژیم صهیونیستی تجزیه کنند».
«حسن الفرحان» از سرشناسان قبیله «العساف» نیز تأکید کرد که «فقط حضور ارتش سوریه در این خاک را قبول داریم و پرچم سوریه، تنها پرچمی است که آن را برخواهیم افراشت».

در تاریخ ۲۳ بهمن ماه زمانی که گشتی‌های آمریکایی قصد عبور از خربه عمو را داشتند، با ممانعت ارتش سوریه مواجه شدند و پس از آن نیز اهالی این روستا و روستاهای «بویر عاصی»، «خراب عسکر» و «القصیر» به کمک ارتش سوریه آمده و با آمریکایی‌ها درگیر شدند که در این اثنا یک غیر نظامی سوری کشته شد و جنگنده‌های آمریکایی نیز روستای «خربه عمو» را بمباران کردند.

ائتلاف آمریکایی پس از این درگیری در بیانیه‌ای مدعی شده بود که هیچ نیروی آمریکایی آسیب ندیده‌اند، ولی شیخ «فیصل الیوسف» شیخ عشیره الغنامه گفت که در جریان این درگیری یک نیروی آمریکایی کشته و یک تن دیگر زخمی شده‌ است.

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 6. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 7. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 8. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

 9. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

 10. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 11. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 12. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 13. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 14. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 15. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 16. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

 17. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 18. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

 19. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 20. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 21. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 22. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 23. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

 24. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

 25. غیزانیه از نمای نزدیک

آخرین عناوین