قالیباف: نماینده‌ای باید وارد مجلس شود که درک درستی از مشکلات داشته باشد

گروه سیاسی الف،   3981129171

سر لیست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه نماینده‌ای باید وارد مجلس شود که درک درستی از مشکلات داشته باشد، گفت: وقتی کسی در میان مردم نیست و با مشکلات آنها عجین نیست، درک درستی هم از شرایط مردم ندارد.

به گزارش فارس، محمد باقر قالیباف نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بعدازظهر امروز (سه شنبه) در مراسمی که در جمع مردم پردیس در مسجد الغدیر آن شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امام راحل ما فرمودند که اساس انقلاب اسلامی این است که مردم تعیین کننده سرنوشت خود باشند.

وی گفت: برخی مردم میگویند ما بعد از اینکه در انتخابات شرکت میکنیم دیگر نمیتوانیم صدایمان را به گوش مسئولین برسانیم، بله درست است. اما این موضوع را باید یک روزی حل کرد که بخشی از آن هم در اختیار شما مردم و حضورتان در انتخابات و رای صحیح شما است.

** مجلس می‌تواند بر همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها نظارت داشته باشد

قالیباف افزود: اگر بخواهیم نظر مردم بر همه شئونات مملکت مستولی باشد؛ باید مجلسی داشته باشیم که بر اساس فرموده امام راحل، در راس امور باشد، اما امروز چنین مجلسی نداریم چرا که ناکارآمد است. اختیاراتی که قانون اساسی به مجلس داده به گونه‌ای است که میتواند بر همه دستگاه ها و ارگان ها کنترل و نظارت داشته باشد.

عضو لیست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه هر نماینده از هر جایی که انتخاب می شود به واقع نماینده همه مردم کشور است و نه صرفا نماینده حوزه انتخاباتی خود، گفت: بخشی از کار نماینده ها پرداختن به مسائل کلان و ملی است و رهبری هم تعبیری دارند در این خصوص مبنی بر اینکه مجلس وظیفه ریل گذاری برای دولت را دارد.

وی ادامه داد: اگر مجلس به وظایف خودش به درستی عمل نکند وضعیت نامناسبی خواهیم داشت. یک نماینده قابل، باید حواسش هم به ارزش پول ملی باشد و هم به فکر این باشد که امروز یک بازنشسته چطور می تواند منابع مالی خانواده خود را با این شرایط، ماهیانه کنترل و مدیریت کند.

قالیباف تصریح کرد: ما باید مجلسی را انتخاب کنیم که نماینده های آن ویژگی های مناسبی را برای انجام صحیح وظایف خود داشته باشند.

** مدیریت صحیح ظرفیت‌ها در کشور وجود ندارد

شهردار اسبق تهران افزود: ما ظرفیت های خوبی در کشور داریم ولی مدیریت صحیحی در کشور وجود ندارد که با برنامه ریزی مناسب بتوان از آن استفاده کرد‌.

وی بیان کرد: این موضوعی کارشناسی است که ۳۰ درصد مشکلات ما ناشی از تحریم است و ۷۰ درصد آن ناشی از مشکلات مدیریتی و ناکارآمدی برخی مدیران است.

قالیباف با بیان اینکه رهبری فرمودند انتخابات فرصت مناسبی است که افرادی کاردان، انقلابی و متعهد را وارد مجلس کنیم، گفت: افرادی باید وارد مجلس شوند که مبانی و ارزش های انقلاب اسلامی را قبول داشته باشند.

سر لیست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تصریح کرد: مشکلات ما از زمانی شروع شد که برخی مدیران ما در سطوح های مختلف قدرت، از مبانی انقلاب و اندیشه های امام راحل فاصله گرفتند. اساس انقلاب اسلامی بر مبنای فرهنگ قرآن، اهل بیت و اسلام بوده و هست.

** اقدامات سردار سلیمانی مبتنی بر فرهنگ اسلامی و انقلابی بود

وی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی با حداقل امکانات موجود و با استفاده‌ از نیروهای مردمی و دست خالی، بیست سال نقشه های آمریکا و ایادی آن را در منطقه به شکست کشاند و آنها را زمین گیر کرد. اقدامات سردار سلیمانی مبتنی بر فرهنگ اسلامی، قرآنی و انقلابی بود.

قالیباف افزود: ما باید در حوزه اقتصادی هم از مکتب قرآن و سنت الهی پیروی کنیم تا دیگر شاهد وضعیت نامناسب و مشکلات در این حوزه نباشیم.

شهردار اسبق تهران با بیان اینکه زمانی مجلس ما می تواند قوی باشد که نماینده های آن دغدغه مردم را داشته باشند نه اینکه دغدغه های سیاسی و جریانات حزبی داشته باشد، گفت: گام اول برای ایجاد چنین فضایی، انتخاب درست شما مردم در روز انتخابات است.

** نماینده‌ای باید وارد مجلس شود که درک درست از مشکلات داشته باشد

وی بیان کرد: نماینده ای باید وارد مجلس شود که درک درستی از مردم و مشکلات امروز آنها داشته باشد. وقتی کسی در میان مردم نیست و با مشکلات آنها عجین نیست؛ درک درستی هم از شرایط مردم ندارد.

قالیباف گفت: ما نیازمند نمایندگانی هستیم که راهکار برای حل مشکلات امروز جامعه داشته باشند. قانون شفافیت باید جزو اولویت های نمایندگان ما باشد.

عضو لیست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب بیان کرد: مردم باید کارنامه و عملکرد چهل ساله افراد حاضر در انتخابات را بررسی و ببینند که چه کسانی عملگرا بوده و چه کسانی صرفا اهل طرح شعار هستند.

وی ادامه داد: نماینده انقلابی نباید پس از ورود به مجلس مردم را فراموش کند، مردم باید قبل از هرچیز ارتباط و محبت را از نمایندگان خود بخواهند.

قالیباف گفت: مجلس اگر دغدغه مردم را نداشته باشد و نماینده ای که به فکر مردم نباشد نمی تواند کاری را پیش ببرد و تغییری ایجاد کند که تحقق این مهم با شما مردم و با انتخاب صحیح شما رقم خواهد خورد.

شهردار اسبق تهران در خصوص پروژه مترو پردیس و موضوع حمل و نقل عمومی، افزود: در سال هایی که با موضوع مترو سروکار داشتم یکی از مشکلات این بود که مترو حومه شهر تهران را از شهر تهران جدا کردند.

وی با بیان اینکه باید مشکلات زیر ساختی شهرستان پردیس مورد توجه قرار بگیرد؛ گفت: قطعا یکی از نیازهای مردم این شهرستان حمل و نقل عمومی ایمن، ارزان و به وقت، همچون مترو است که باید به این مهم توجه کرد.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم همگی دست به دست هم بدهیم و مشکلات فائق آییم.

پربحث‌های دیروز

 1. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 2. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 3. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 4. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 5. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

 6. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 7. روحانی: اعتراف می‌کنم که در ساخت مسکن عقب ماندگی داشتیم

 8. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 9. جهانپور: خیلی از مبتلایان به کرونا در ایران شناسایی نشده‌اند/ تنها ۱۰ درصد تهرانی‌ها نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند

 10. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

 11. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 12. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 13. سقوط خوفناک یک هواپیما در حاشیه بزرگراه

 14. آمار به‌روز جهانی درباره کرونا/ ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تعداد فوتی جدید

 15. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 16. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

 17. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. به چه قیمت؟

 7. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 11. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 15. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 19. سیروس گرجستانی درگذشت

 20. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 22. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 25. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

ابر آروان

آخرین عناوین