سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

گروه ورزشی الف،   3981129169 ۳۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

«کریس مورفی» سناتور آمریکائی دیدار با وزیر خارجه ایران را تایید کرد.

سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

به گزارش مهر، «کریس مورفی» سناتور دموکرات آمریکا در پیامی توئیتری دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران را تأیید کرد.

این سناتور آمریکایی در این خصوص نوشت: در جریان سفرم به آلمان در کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر خارجه ایران دیدار کردم.

وی با تکرار مواضع خصمانه مقامات آمریکایی در ادعایی مضحک مدعی شد: عدم گفتگو با دشمنان به ویژه در خاورمیانه پرتنش خطرناک است.

این درحالیست که روز گذشته برخی رسانه‌های آمریکایی از دیدار محرمانه محمدجواد ظریف با کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی در حاشیه نشست امنیتی مونیخ خبر داده بودند.

رسانه فدرالیست دیروز در این باره اعلام کرده بود که یک منبع ناشناس مدعی دیدار وزیر خارجه ایران با یک سناتور آمریکایی در آلمان شده است.

در این ارتباط به نقل از یک هیأت فرانسوی در مونیخ ادعا شده بود که کریس مورفی سناتور دموکرات ایالت کنتیکت آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیداری محرمانه داشته است.

این در حالی است که همزمان یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود که وزارت خارجه هیچ اطلاعی درباره اینکه مورفی دیداری با مقامات ایرانی داشته است، ندارد.

توضیحات موسوی درباره دیدار سناتور آمریکایی با ظریف در مونیخ

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه درباره اخبار منتشر شده مبنی بر دیدار ظریف با «کریس مورفی» سناتور دموکرات آمریکایی در حاشیه پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ در صفحه توئیترش نوشت: «دکتر ظریف همواره گفته اند که با برخی اعضای کنگره آمریکا که از او درخواست ملاقات می کنند، دیدار و دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران و واقعیات منطقه را تشریح می کند. این اقدامات بخشی از دیپلماسی عمومی است که شامل دیدار با نخبگان، مراکز فکری و مصاحبه و دیدار توجیهی با اصحاب رسانه ها نیز می شود.»

یک پایگاه آمریکایی به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد که کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی دیداری محرمانه با وزیر خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار کرده است.

روایت سناتور آمریکایی از محور گفت‌وگوهایش با ظریف

«کریس مورفی»، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا سه‌شنبه درباره دیدارش با «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران اظهارنظر کرده و توضیحاتی ارائه کرده است.

ظریف و مورفی چند روز پیش در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با یکدیگر دیدار کرده بودند. پایگاه آمریکایی «فدرالیست» نخستین رسانه‌ای بود که این خبر را به نقل از یک منبع آگاه منتشر کرد، اما اشاره‌ای به محتوای گفت‌وگوی دو طرف نکرد.

 مورفی سه‌شنبه بخشی از یادداشت‌های خود درباره سفرش به اوکراین و مونیخ را روی  وب‌سایت meduim.com منتشر کرده است.

او در این مطلب که ظاهراً قبل از دیدارش با آقای ظریف نوشته شده برنامه‌هایش را از محورهایی که قرار است با وزیر خارجه ایران گفت‌وگو کند را ارائه کرده است. 

مورفی از برنامه‌اش برای دیدار با وزیر خارجه ایران به عنوان «دیداری مهم» یاد کرده و نوشته است: «طی سال‌های گذشته هم در دوران اوباما و هم در دوران ترامپ من گاه با وزیر خارجه ایران، ظریف دیدار کرده‌ام. درباره ایران هیچ توهمی ندارم- آنها دشمن ما و مسئول کشتار هزاران آمریکایی و حمایت از گروه‌های تروریستی در سراسر خاورمیانه در سطحی غیرقابل قبول هستند، اما من فکر می‌کنم صحبت نکردن با دشمنان، خطرناک است.»

کریس مورفی در ادامه از سیاست «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران انتقاد کرده است. 

او نوشته است: «رایزنی و مذاکره راهی برای کاستن از تنش‌ها و کاهش احتمال بحران است. البته ترامپ نفعی در انجام این کارها ندارد. طی سه سال گذشته هیچ کانال دیپلماتیک بین آمریکا و ایران وجود ندارد و تصادفی نیست که تنش‌ها تشدید شده و اخیراً به زخمی شدن بیش از ۱۰۰ سرباز آمریکایی در حمله راکتی ایران به یک پایگاه آمریکا در عراق منجر شده است.»

مورفی در ادامه نوشته است: «قصد دارم شنبه‌شب با ظریف در هتلش دیدار کنم و اهداف متعددی برای این دیدار دارم. اول می‌خواهم بدانم آیا او فکر می‌کند اقدامات تلافی‌جویانه برای ترور [سردار] قاسم سلیمانی خاتمه یافته است و می‌خواهم اطمینان پیدا کنم برای او ۱۰۰ درصد روشن است که اگر هر کدام از گروه‌های وابسته به ایران در عراق به نیروهای ایالات متحده در عراق حمله کنند، این اقدام به منزله تشدید غیرقابل قبول تنش‌ها خواهد بود.»

کریس مورفی نوشته است: «دوماً خواستار کمک او در یمن هستم. به او خواهم گفت می‌دانم افزایش اخیر در حملات حوثی‌های مرتبط با ایران در یمن از زمان بعد از ترور [سردار] سلیمانی صورت گرفته تصادفی نیست. به او خواهم گفت که ایران نباید به حوثی‌ها اجازه دهد فرصت صلح را از دست بدهند.»

وی اضافه کرده است: «البته پیش‌بینی می‌کنم او بگوید این سعودی‌ها هستند که دارند پیشرفت در مذاکرات صلح را مختل می‌کنند نه حوثی‌ها، اما می‌خواهم توجهش را به یک موضوع جلب کنم.»

مورفی نوشت: «قصد دارم تصمیم وحشتناک اخیر حوثی‌ها برای اجرای مالیات ۲ درصدی روی تمامی کمک‌های بشردوستانه توزیع‌شده توسط آمریکا و همه دیگر گروه‌های خیریه در یمن را مطرح کنم.»

مسئله آمریکایی‌ها بازداشت‌شده در ایران یکی دیگر از مسائلی است که مورفی نوشته با آن درباره دیپلمات ارشد ایرانی رایزنی خواهد کرد. 

مورفی در توئیت‌های سه‌شنبه‌اش هم ادعاهایی را درباره محتوای دیدارش با وزیر خارجه ایران منتشر کرده است. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۳۶۱۶۲۲۱:۰۵:۳۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
وزیر سر خود .. یه مثقال آبرو برای وزارت خارجه بذار
ناشناس۱۳۳۶۳۰۳۲۳:۱۰:۱۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
آقای ظریف دیپلمات کار کشته است میداند چه کار میکند توهین نکنید
ناشناس۱۳۳۶۵۱۰۰۵:۳۳:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
دیپلمات معمولی هم می داند که سیاست های وزارت خارجه طبق قانون توسط رهبر انقلاب مشخص می شود که مطلقاً مذاکره با امریکا را در سطوح مختلف (از وزیر خارجه تا رئیس جمهوری) نفی نمودند.
سید محسن۱۳۳۶۶۵۶۰۸:۳۳:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
ظریف اینقدر کارکشته بود که متن برجام رو یکبار کامل نخونده بود تا متوجه بشه تمام تعهدات ایران اجرا شد ولی طرف مقابل به راحتی زیر همه چیز زد و هنوز هم طلبکارند
ناشناس۱۳۳۶۶۱۲۰۸:۱۷:۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
شما تندروها مگر آبرویی هم دارید که برود مگر میشود ..
ناشناس۱۳۳۶۹۳۵۱۱:۲۱:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
برچسب زدن به دیگران حق رو به شما نمیده. همه ی آبرو و عزت نزد خداست، که قطره ایش رو به حاج قاسم داد و دیدیم چه شد. همه ی آبروی ما از تن ندادن به ذلته. به نظرت سناتوری که این همه با کینه و حقد و دروغ داره دشمنی میکنه، با مذاکره مجاب میشه؟
حامی سابق۱۳۳۷۰۵۶۱۲:۱۴:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
تندرو تر و فاشیستی تر از برخی اصلاح طلبان ندیدم
ناشناس۱۳۳۶۱۷۸۲۱:۱۵:۲۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
هنوز خون سلیمانی خشک نشده اصلاح طلبان شروع کردند
000۱۳۳۶۶۷۵۰۸:۵۱:۲۵ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
متاسفانه در طول تاریخ سیصد ساله گذشته سرنوشت غالب جنگها و نزاعات نه در میدان نبرد بلکه پشت میزهای سیاست بازان رقم خورده
ناشناس۱۳۳۶۱۹۴۲۱:۲۴:۰۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
خجالت آور است و نهادهای نظارتی دارند چی کار می کنند؟
ناشناس۱۳۳۶۱۹۹۲۱:۲۷:۰۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
میشه از دکتر ظریف بخواهید که لطفا دیدگاه‌های جمهوری اسلامی و واقعیات منطقه را به مقامات آمریکایی توضیح ندهند؟ یعنی آمریکایی‌ها اونهم از نوع نماینده مجلسشون، نمیدونند چه خبره؟ سر کی دارین کلاه میگذارین جناب سخنگو؟ اگر آقای مورفی توئیت نکرده بود که شماها اصلا زیربار نمیرفتید.
ناشناس۱۳۳۶۲۲۴۲۱:۵۲:۵۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
من موقعي كه تكذيب كردين متوجه شدم
صابر۱۳۳۶۲۴۳۲۲:۱۴:۰۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
بوی بد .. میاد، این روش یا از روی نادانی ، آماتور بودن یا خیانت است ،،در هر سه روش پیامد خوار شدن دیپلماسی به روش ظریف است
ناشناس۱۳۳۶۵۲۱۰۶:۴۲:۳۶ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
یک دیپلمات کارکشته نه نادان است نه آماتور پس ..
ناشناس۱۳۳۶۸۳۵۱۰:۲۷:۵۹ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
بله همین دیپلمات کار کشته از البرادعی التماس. توافق نامه میکرد که دوباره بتونن رای بیارن!! همین دیپلمات کار کشته گفت آمریکا میتونه با یک بمب کل سلاحهای مارو از کار بندازه.
ناشناس۱۳۳۶۲۵۸۲۲:۲۲:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
خوشبختانه این بار وزارت امورخارجه تکذیب نکرده و واقعیت دیدارها را بیان نموده است. جناب ظریف در امریکا تحصیل کرده ، نماینده ایران در سازمان ملل بوده و طی این سالها هم بواسطه رشته تحصیلی و هم سمتی که دارا بوده دائم در تماس و تبادل نظر بوده و باید هم قبل از پایان دولت فعلی نسبت به تنش زدایی روابط ایران و امریکا اقدام نماید و تا این لحظه طبق اصول جمهوری اسلامی ایران رفتار کرده است .
سعید۱۳۳۶۲۶۰۲۲:۲۴:۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
وای به حال مملکتی که از خود اختیار ندارد سیاستهای وزارتخانه تحت مسئولیت خود را پیاده کند. اگر شماها بهتر بلدید بفرمایید.
ناشناس۱۳۳۶۳۲۳۲۳:۲۶:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
مذاکره وگفت وشنید یک اصل مترقی درروابط بین المللی است. سردار سرافرازماهم یک دیپلمات ارشد بود. حماقت امریکا وجنایت ترامپ نباید مجال مذاکره رابگیرد.
ناشناس۱۳۳۶۵۲۹۰۶:۵۶:۰۵ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
برو بابا
ناشناس۱۳۳۶۴۱۱۰۰:۴۶:۳۶ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
جناب ظریف اسم شما به عنوان بدترین سیاست مدار ایران در تاریخ ثبت خواهد شد.
ناشناس۱۳۳۶۶۵۲۰۸:۳۰:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
آقای ظریف اسم شما به عنوان بهترین سیاست مدار ایران در تاریخ ثبت خواهد شد.
ناشناس۱۳۳۶۴۳۳۰۱:۱۸:۲۷ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
جفا به خون شهدا
ناشناس۱۳۳۶۷۰۳۰۹:۱۰:۴۴ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
مذاکره ذاتا چیز خوب یا بدی نیست و جفا و احسان به کسی هم نیست ولی منافع کشور و حتما فرمایشات مقام معظم رهبری باید لحاظ شود . مفاد صلح حدیبیه که پیامبر با مشرکین را مطالعه بفرمایید که موجب شد مسلمانان به پیامبر اعتراض کند و حرفشون هم این بود که منافع مسلمانان در آن رعایت نشده است. البته ظاهر صلحنامه را ما هم بخوانیم با عرض معذرت و نعوذبالله معترض خواهیم شد لیکن پیامبر با تیزبینی خود گفته بودند این صلحنامه به نفع مسلمانان است و آخر سر هم منجر به فتح مکه گردید.
ناشناس۱۳۳۶۴۴۲۰۱:۳۰:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
مذاکره با سازش تمام میشود لاکن دعوا با جنگ و ویرانی.
ناشناس۱۳۳۶۹۵۳۱۱:۳۲:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
شما هنوز نميدوني ديپلماسي با مذاكره فرق ميكنه ديپلماسي در جهان امروز قدرت پايه است يعني مذاكره بر اساس قدرت كشورها تعيين ميشه
ناشناس۱۳۳۷۰۳۰۱۲:۰۴:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
دوست عزیز جلوی آدم قلدر باید تا پای جان بایستی وگر نه مجبوری تا آخر عمر جلوش دست به سینه زانو بزنی و یک عمر خفت و خواری رو تحمل کنی. آمریکا حکم یک آدم قلدر را دارد. پس باید جلویش بایستیم حتی اگر به قیمت جانمان تمام شود.
ناشناس۱۳۳۶۶۴۲۰۸:۲۷:۱۹ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
حالا یک فرد سیاسی چطوری شده، مراکز فکر یک کشور؟ اون هم گفتگو با دشمن متخاصممممم
ناشناس۱۳۳۶۶۵۵۰۸:۳۳:۳۴ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
ملاقات ظریف با اجازه مقامات بالاتر از خودش بوده و برای کاهش تنش؛ خیلی هم برای منافع ملی مفید و لازم است
ناشناس۱۳۳۶۶۸۵۰۸:۵۷:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
کاش روحانی از روز اول که سر کار اومد مسئولیت مذاکرات هسته ای رو نمی پذیرفت و میگفت همان تیم سابق مذاکرات رو پیگیری و ادامه بدهند .
محسن۱۳۳۶۷۲۹۰۹:۲۹:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
دکتر ظریف یک دیپلمات کارکشته است که در چهارچوب سیاست های کلی نظام حرکت کرده و سعی در تشکیل جبهه متحد جهانی بر له جمهوری اسلامی را دارد به ایشان ایمان و اعتماد دارم
احسان۱۳۳۶۸۵۶۱۰:۳۷:۱۹ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
کار خوبی است. این حرف سناتور آمریکایی واقعیت دنیای سیاست را به خوبی بیان می کند : « درباره ایران هیچ توهمی ندارم- آنها دشمن ما و مسئول ..هستند، اما من فکر می‌کنم صحبت نکردن با دشمنان، خطرناک است.» همچین چیزی را بایستی نظام در مورد آمریکا بگوید ، همانگونه که در مورد روسیه عمل میکند. این چیزی است که مسوولین ما بایستی یاد بگیرند و نه شعارهای توخالی.
ناشناس۱۳۳۶۸۵۸۱۰:۳۸:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
سازش مثل سازش فلسطینیان که آخرش به معامله قرن ختم شد؟. مساله اینه که نحوه مذاکره مهمتر از خود مذاکره کردنه . اگه مثل برجام نشه که همچی رو دادیم و به قول ظریف و بقیه تقریبا هیچ. بعدشم به قول رییس جمهور اهل مذاکره شماها قاسم سلیمانی واسه دیپلماسی رفته بود که با موشک زدنش اونم در دنیایی که به قول بعضیها دنیای بدون موشکه
ناشناس۱۳۳۶۸۶۲۱۰:۳۹:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
مذاکره آقای ظریف با نمایندگان دمکرات نشان می دهد که بین جمهوری خواهان و دمکرات ها تفاوت است. چرا ما همیشه دوست داریم واقعیت ها را کتمان کنیم. وقتی ترامپ روی کار آمد اصولگرایان که به نوعی ..خوشحال شدند و نتیجه اش را می بینیم مگر می شود گفت بین خاتمی و احمدی نژاد فرقی نیست؟!!!!!!! همانطور هم نظام ایران می خواهد منتظر باشد که دولت بعد دمکرات شود تا با آنها مذاکره کند. اما متاسفانه ترامپ ماندنی است. بهتر است به جای وقت تلف کردن و هزینه دادن زیاد با همین ترامپ مذاکره کنیم . مردم هستند که هزینه تحریم ها را می پردازند. امروز دلار از 14 هزار تومان رد شد. آقای روحانی دقیقا کجائید
ناشناس۱۳۳۶۸۸۱۱۰:۴۹:۰۴ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
این سناتور راه رو گم کرده ایشون حرف آخر رو نمیزنه
ناشناس۱۳۳۷۰۲۶۱۲:۰۱:۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
لااقل اگر جناب ظریف صلاح میدانند به مردم توضیح بدهند در جلسه محرمانه شان چه گذشت. یا باید صبر کنیم تا یک امریکایی دیگر فردا پسفردا بیاد بگه توی جلسه محرمانه چه گذشته.
ناشناس۱۳۳۷۰۶۱۱۲:۱۶:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
بدون سر و صدا اگر این سناتور حرف نزده بود محال بود ظریف چیزی بگوید. در خفا این جماعت حاضرند با .. از هر نوعی گفتگو کنند فقط مردم با خبر نشوند
ناشناس۱۳۳۷۱۹۰۱۳:۰۷:۰۵ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
من فکرکنم دیگه مردم از این دولت واقعا نا امید شدند چه دیپلماسی آقای ظریف ووزارت خارجه تا به حال با این همه مذاکره چه کردند با هوچیگری و پنهان کاری که کار همیشه دولت هست خوب بگید چی به دست آوردن به جز این که آمریکا یاغی ترشده دانشمندان هسته ای ما رو ترور کردند سردار مردمی وجهانی سلیمانی رو که هیچ کسی در این دولت به مردانگی وصداقت و پاکی به اونمیرسید ترور کردند به هیچ بهانه‌ای تحریم بالای تحریم آمریکا از برجام بیرون رفته خلاف کرده نمی دونیم چرا روحانی وظریف دست بردار نیستن به قول کارشناس دکتر فواد ایزدی اصلا قابل درک وقابل فهم نیست به دنبال چه چیزی هستند به دنبال منافع مردم اگه هستند پس کو چرا وضع معیشت مردم وضع اقتصادی بیکاری وتورم اختلاص و باند بازی و گرانی ارز سرسام آوره قسم حضرت عباس قبول کنیم یا دم خروسو.
ناشناس۱۳۳۷۵۴۶۱۶:۰۷:۰۸ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
اتفاقا ظریف بهترین کار را میکند با آمریکا باید مثل خودش وارد گفتمان شد با دست مخملی بهش نزدیک شد و بهش ضربه زد

پربحث‌های دیروز

 1. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 2. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 3. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 4. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 5. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

 6. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 7. روحانی: اعتراف می‌کنم که در ساخت مسکن عقب ماندگی داشتیم

 8. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 9. جهانپور: خیلی از مبتلایان به کرونا در ایران شناسایی نشده‌اند/ تنها ۱۰ درصد تهرانی‌ها نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند

 10. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

 11. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 12. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 13. سقوط خوفناک یک هواپیما در حاشیه بزرگراه

 14. آمار به‌روز جهانی درباره کرونا/ ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تعداد فوتی جدید

 15. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 16. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

 17. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. به چه قیمت؟

 7. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 11. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 15. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 19. سیروس گرجستانی درگذشت

 20. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 22. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 25. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   آخرین عناوین