استقبال جریان‌های سیاسی مختلف از امضای تعهدنامه مجلس شفاف / اسامی نامزدها تکمیل می شود

گروه سیاسی الف،   3981129063 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

با گذشت دو هفته از دعوت دیده‌بان شفافیت و عدالت از داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم برای پیوستن به پویش“مجلس شفاف و ضدفساد” تعداد کسانی که اقدام به امضای تعهدنامه “مجلس شفاف و ضدفساد” کرده اند دو برابر شده است.

استقبال جریان‌های سیاسی مختلف از امضای تعهدنامه مجلس شفاف / اسامی نامزدها تکمیل می شود

به گزارش الف دیده بان شفافیت و عدالت طی فراخوانی در ۱۱ بهمن ماه از نامزدهای انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی خواست تا با هدف کمک به پالایش و احیای جایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندند.

متن این فراخوان به شرح زیر است:

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس یازدهم، بازار شعارها و وعده‌ها داغ میشود.

مجلس شورای اسلامی، جایگاه قانونگذاری و نظارت بر اجرای درست وموثر قوانین به ویژه هزینه از بیت المال است، اما متاسفانه خیانت عده‌ای فاسد با سکوت بزرگان، خانه ملت را از جایگاه والای خود تنزل داده و به انواع رانتخواریها، منفعت‌طلبی‌ها و لابیگری‌های فاسد، آلوده کرده است.

دیده بان شفافیت و عدالت باهدف کمک به پالایش و احیای جایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی، فرهنگسازی درباره وظایف صحیح نمایندگان، اخذ تعهد از نامزدهای نمایندگی ملت برای دوری از فساد و پیگیری این تعهدات، از همه نامزدها دعوت میکند این تعهدنامه را امضاکنند.

متن تعهدنامه

پویش مجلس شفاف و ضدفساد

تعهدنامه داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

 

اینجانب ……………………………………………………، فرزند ………………………………….. داوطلب نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه …………………………………….. در کمال صحت و سلامت عقل متعهد میشوم درصورت ورود به مجلس یازدهم، هر ۱۰ تعهد زیر را اجراکنم و به دیده­بان شفافیت و عدالت وکالت میدهم با همکاری و نظارت مردمی، رفتار من را زیرنظر بگیرد و درصورت تخطی‌ام از این ۱۰ تعهد، ابتدا به خودم تذکر کتبی دهد واگر اعتنا نکردم، مستندات تخلف من از هریک از این ۱۰ تعهد را برای اطلاع عموم منتشرکند و من درقبال این اقدامات دیده­بان شفافیت و عدالت، حق شکایت و پیگیری حقوقی نخواهم داشت:

۱-درطول دوره نمایندگی، از هیچ شخص حقیقی و حقوقی داخلی یا خارجی، هدیه دارای ارزش مادی دریافت نکنم.

۲-درطول دوره نمایندگی، عضو هیات مدیره موظف یا غیرموظف هیچ شرکت یا سازمان دولتی یا خصولتی (عمومی غیر دولتی و…) به هرنوع نباشم و به استخدام دولت یا شرکتها و نهادهای دولتی و عمومی غیردولتی در نیایم.

۳-درطول دوره نمایندگی، فقط حقوق و مزایای نمایندگی دریافت کنم و از هیچ شخص حقیقی و حقوقی دولتی یا خصوصی، هیچ نوع حقوق، پاداش، حق مشاوره، کمیسیون، حق‌جلسه و امثال آنها دریافت نکنم. کسب وکار خصوصی یا خانوادگی­ام قبل از نمایندگی از شمول این تعهد خارج است.

۴. درطول دوره نمایندگی، بجز ماموریتهای رسمی پارلمانی، هیچ سفرخارجی به هزینه اشخاص حقیقی و حقوقی نروم.

۵. از روز شروع رسمی تبلیغات انتخاباتی، حکم ماده۲۹ قانون برنامه ششم را داوطلبانه اجرا و همه حقوق و همه مزایای دریافتی‌ام از بیت‌المال را برای اطلاع عموم مردم منتشرکنم.

۶. برای انتصاب یا استخدام اشخاص در ادارات و شرکتهای دولتی و به نوعی وابسته به حکومت، پرداخت وام، جابجایی کارمند یا دانشجو و دیگر انواع تخصیص امتیازات بیت المال، هیچگونه توصیه کتبی و شفاهی نکنم.

۷. هرگاه موضوعی در دستور کار کمیسیونها یا صحن قرارگیرد که مستقیما به منفعت شخصی یا کسب‌وکار خودم یا خانواده‌ام مربوط باشد، موضوع تعارض منافعم را اعلام و از حضور در رای‌گیری و هرنوع تاثیرگذاری در تصمیم مجلس، خودداری کنم.

درطول دوره نمایندگی، خود را وقف تکالیف نقنین و نظارت کنم و دعوت به عضویت در هیات­علمی دانشگاه­ها و تحصیل در مقطع دکتری را نپذیرم.
در اولین فرصت ممکن، طرح شفافیت آرای نمایندگان و پخش زنده کمیسیونهای مجلس را ارائه کنم و اگر تصویب نشدند، آرای خود را داوطلبانه اعلام و حتی­المقدور ریز مذاکرات و مصوبات غیرمحرمانه کمیسیونهای مجلس را منتشرکنم.
در اولین فرصت ممکن در مجلس یازدهم، طرح لغو مجوزها و امتیارات تخصیص یافته برای نمایندگان ادوار را تهیه و تلاش کنم اجرا شود و درصورت تصویب نشدن، خود بعد از دوره نمایندگی هیچ امتیازی به عنوان نماینده ادوار دریافت نکنم.
نام و نام خانوادگی، تاریخ و امضای داوطلب نمایندگی

توجه۱٫ امضای تعهدنامه فوق به معنی تایید نامزدهای عضو این پویش توسط دیده­بان شفافیت و عدالت نیست.

توجه۲٫ دیده­بان شفافیت و عدالت در پذیرش درخواست عضویت داوطلبان نمایندگی در این پویش مختار است و حق دارد هر زمان حضور افرادی را در این پویش مصلحت ندانست، نامشان را از فهرست امضاکنندگان این تعهدنامه حذف کند.

توجه۳٫ دیده­بان شفافیت­وعدالت از همه داوطلبان نمایندگی برای پیوستن به این پویش دعوت می­کند و اسامی امضاکنندگان این تعهدنامه را اعلام خواهدکرد و ان­شاالله پیگیری و تلاش می­کند منتخبین ملت، هر ۱۰ بند این تعهدنامه را اجراکنند.

داوطلبان پیوستن به این پویش می­توانند بهمراه رسید ثبت نام انتخابات مجلس و کارت ملی، شخصا به دفاتر مرکزی یا استانی دیده­ بان شفافیت و عدالت مراجعه و تعهدنامه فوق را امضاکنند.

در تهران، آقای جمشیدیان (۰۹۳۸۵۲۲۰۹۹۵) در ساعات اداری با وقت قبلی آماده اخذ امضا در دفتر مرکزی دیده بان واقع در خیابان استاد نجات الهی انتهای شهید صارمی غربی خواهدبود.

به گزارش الف دیده بان  امروز  (سه شنبه) نیز همچنان تلاش خواهدکرد سایر نامزدها را به امضای تعهدنامه “مجلس شفاف و ضدفساد” و اجرای مفاد آن، تشویق کند. داوطلبان همکاری با دیده بان در سایر استانها در حال تماس با نامزدهای مطرح و دعوت از آنها برای امضای این تعهدنامه هستند.

پرهیز از دریافت هدیه، عضویت در هیات مدیره موسسات و شرکتهای دولتی و خصولتی، شروع تحصیل در مقطع دکتری، شروع عضویت هیات علمی دانشگاه ها، مهمان شده در سفرهای خارجی به دعوت شرکتهای داخلی و خارجی و مکاتبه با دستگاه ها برای انتصاب یا استخدام اشخاص، از جمله مفاد تعهدنامه “مجلس شفاف و ضدفساد” است. دیده بان متعهد شده با کمک شبکه نظارت مردمی و سامانه گرادهی (سوت زنی) خود، همه نمایندگان امضاکننده را تا پایان مجلس یازدهم زیرنظر بگیرد و درصورت نقض عهد، علاوه بر اعلام عمومی، علیه آنها اقدام قانونی صورت دهد.

این فهرست شامل اسامی ۱۶۴نامزد از استانهای تهران، قزوین، مازندران، اصفهان، سیستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، مرکزی، قم ، خراسان شمالی ،یزد، زنجان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، آذربایجان غربی،آذربایجان شرقی، البرز، گیلان، فارس، سمنان است.

دفاتر استانی دیده بان مشغول اخذ تعهدنامه از سایر نامزدهای داوطلب امضای تعهدنامه مجلس شفاف هستند. در این تعهدنامه، نامزدها به مردم قول می­دهند در دوران نمایندگی از کسی هدیه دارای ارزش مادی دریافت نکنند، عضو هیات مدیره هیچ شرکت یا موسسه دولتی یا خصولتی نشوند، فقط از مجلس حقوق و مزایا بگیرند و میزان آنرا شفاف برای اطلاع عموم اعلام کنند، آرا و مذاکرات غیر محرمانه کمیسیونهای مجلس را شفاف و منتشرکنند و برای انتصاب یا استخدام احدی، با دستگاه های اجرایی لابیگری و مکاتبه نکنند.

دیده بان شفافیت و عدالت از همه نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم دعوت کرده است این تعهدنامه را امضاکنند و عملکرد شفاف مالی و پارلمانی خود را به نظارت عمومی بسپارند.

اسامی نامزدهایی را که تا کنون اقدام به امضای این تعهد نامه کرده اند اینجا ببینید .

دیدگاه کاربران

یه الفی۱۳۳۵۴۷۰۱۲:۰۹:۴۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
قسم خوردن که بالاتر از این تعهدنامه است، سرانجامش توسط نمایندگان چنین شد حالا شما انتظار دارید این تعهدنامه را بالاتر از قسم ببینند
ناشناس۱۳۳۵۵۴۷۱۲:۵۹:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
کار آقای توکلی حرکتی خوب و از روی اخلاص است اما مشکل جای دیگری است: باید دید چه چیزی باعث میشود بعضی اشخاص سالم در دوران نمایندگی فاسد شوند !
ناشناس۱۳۳۵۹۱۰۱۷:۲۶:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
شما تعهدنامه را مطالعه کرده باشید و فعالیت 5 سال اخیر دیده بان را رصد کنید خواهید دانست هزینه عمل خلاف تعهد نامه بسیار زیاد است.
ناشناس۱۳۳۵۴۷۲۱۲:۱۰:۵۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اگر به سوگند خوردن و تعهد دادن است که همه نمایندگان ( از جمله نمایندگان فعلی) در ابتدای کارشان در مجلس سوگند می خورند. همانطور که پزشکان و وکلا سوگند می خورند. اما چند درصد به سوگندشان وفادار می مانند؟ حقیقت این است که هیچکس در ابتدا و حتی در ادامه کار نمی گوید ماست من ترش است! نیت واقعی همه پنهان است.
ناشناس۱۳۳۵۵۰۹۱۲:۳۰:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
صندلی مجلس چند می ارزد که اینقدر خریدار و سینه چاک و عاشق و مشتاق دارد؟؟؟؟
بانو۱۳۳۵۷۱۵۱۴:۵۴:۰۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
خیلی.
ناشناس۱۳۳۵۴۷۷۱۲:۱۳:۴۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اشخاص زیر تعهد محضری خود می زنند! اینکه یک نفر کاغذی را امضا و تعهد کند که چنین و چنان کنم، برای شما ملاک انتخاب می شود؟
ناشناس۱۳۳۵۷۰۹۱۴:۵۱:۰۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اگر مدعی العموم که دادستان کل کشور می باشد به مسله فساد اقتصادی ان تعدادنمایندگانی که رد صلاحیت شده انها بر اساس فساد و تخلف اقتصادی بوده ورود نکند معلوم است که............
ناشناس۱۳۳۵۵۰۳۱۲:۲۵:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
لاقل برای اینکه مردم اعتما کنن افرادی که در کارنامه خود سوابق خوبی ندارند را وارد لیست نکنید.
سعید۱۳۳۵۵۳۸۱۲:۵۳:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
تعهد نامه چیه دیگه؟! گیر آوردین مردمو باید قانون باشه و براش مجازات تعیین شده باشه اصلا من تعهد میدم از فردا نفس نکشم کیه که بیاد پیگیری کنه؟
ناشناس۱۳۳۵۵۴۳۱۲:۵۷:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
افرادی که این تعهدنامه را تهیه کرده اند، پیش خود چه فکر می کنند؟ یعنی مردم این قدر کند ذهن هستند که با دیدن این تعهد نامه به آنها اعتماد کرده و رای می دهند؟
ناشناس۱۳۳۵۸۱۰۱۶:۰۱:۱۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
همه رو تایید صلاحیت کردید جز اونی که من دوست داشتم خانم طیبه سیاوشی رو چرا تایید نمی کنید واقعن که:/.
ناشناس۱۳۳۵۹۳۸۱۷:۵۳:۰۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
سوگند نمایندگی را طرف زیرش میزنه دیگه این چیه

پربحث‌های دیروز

 1. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 2. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 3. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 4. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 5. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

 6. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 7. روحانی: اعتراف می‌کنم که در ساخت مسکن عقب ماندگی داشتیم

 8. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 9. جهانپور: خیلی از مبتلایان به کرونا در ایران شناسایی نشده‌اند/ تنها ۱۰ درصد تهرانی‌ها نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند

 10. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

 11. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 12. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 13. سقوط خوفناک یک هواپیما در حاشیه بزرگراه

 14. آمار به‌روز جهانی درباره کرونا/ ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تعداد فوتی جدید

 15. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 16. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

 17. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. به چه قیمت؟

 7. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 11. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 15. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 19. سیروس گرجستانی درگذشت

 20. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 22. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 25. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

  2. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

  3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

  4. به چه قیمت؟

  5. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

  6. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

  7. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

  8. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

  9. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

  10. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

  11. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

  12. دوای درد کارگران هفت‌تپه چیست؟

  13. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

  14. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

  15. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

  16. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

  17. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

  18. طرح «سوال از رئیس‌جمهور» آماده شد / یکشنبه ۱۵ تیر، این طرح را به جریان می‌اندازیم

  19. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

  20. روایت رئیس‌جمهور از آشنایی با یک بیمار کرونایی/اعتراض توکلی به استخدام داماد روحانی در وزارت نفت/ صف‌آرایی اصلاح‌طلبان علیه عارف/ عمر سیاسی لاریجانی تمام شده است؟

  21. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

  22. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

  23. دعوت یک پژوهشگر تاریخ از موسوی خوئینی‌ها به مناظره

  24. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

  25. موسوی: سفیر ایران در یکی از کشورهای مهم همسایه خواهم شد

  آخرین عناوین