جلیلی: نیمی از مردم ایران یک ریال هم وام نگرفته‌اند

گروه سیاسی الف،   3981128025

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز نزدیک به ۵٠ درصد از مردم ایران تا به حال حتی یک ریال هم تسهیلات بانکی نگرفتند، ۴٠ درصد مردم نیز ١٠ درصد تسهیلات بانکی گرفتند ولی ١٠ درصد دیگر ٩٠ درصد تسهیلات را به خود اختصاص داده‌اند

جلیلی: نیمی از مردم ایران یک ریال هم وام نگرفته‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس، سعید جلیلی شامگاه یکشنبه در اجتماع بزرگ مردم انقلابی اصفهان که به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی برگزار شد اظهار داشت: یکی از افتخاراتی که در این دوره نصیب ملت ما شده است توفیق رابطه معنوی با خداوند و علاقه به خاندان نبوت به‌ویژه حضرت زهرا (س) است که در این چند دهه گذشته شدت آن عمیق‌تر هم شده است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: فرزندان این ملت در زمان جنگ تحمیلی افتخارشان این بود که سخت‌ترین عملیات‌ها را با نام مقدس حضرت زهرا (س) و سربند‌های مزین به نام آن حضرت آغاز می‌کردند.

وی بیان داشت: فرمایشی که حضرت زهرا (س) در آن خطبه مشهور در بیش از ١۴٠٠ سال پیش بیان کردند تنها منحصر به آن زمان و جمعیت نبود بلکه همه مؤمنان در طول زمان را مخاطب قرار دادند و بیان کردند که همه مدعیان ایمان وظایفی را برعهده دارند.

جلیلی عنوان کرد: در ابتدای امر این وظایف امر و نهی الهی نسبت به خودمان است ولی نباید به خود اکتفا کرد و باید آن را به سایرین هم رسانید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آن حضرت فرصت‌هایی را برای مؤمنان برمی‌شمارند که اگر مردمان آن زمان آن را خوب اجابت می‌کردند دستاورد‌هایی را به دست می‌آوردند و با بسیاری از اختلافات مواجه نمی‌شدند.

وی ادامه داد: ملت ما این افتخار و توفیق را پیدا کرد که این پیام را پس از قرن‌ها به گوش جان بشنود و به این پیام لبیک گوید و به این نتیجه برسد که اگر جهاد را مبنای عمل خود قرار دهد چگونه عزتی به دست خواهد آورد، نمونه این عزت برای شهید سردار سلیمانی نمایان شد.

جلیلی گفت: شهید سلیمانی عصاره فضائل ملت بود و این پیام را با همه وجود درک کرد؛ امروز فرمایشات حضرت زهرا (س) باور ملت ما شده و این تجربه را به دست آوردند که اگر در زندگی فردی و اجتماعی خود دعوت اولیای خدا را اجابت کنند چه جایگاه و عزتی پیدا خواهند کرد و این عزت نیز در سایه جهاد و تلاش میسر خواهد شد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام کمتر کسانی بودند که ۴٠ سال فرصت قتال در راه خدا را داشته باشند و بدون این‌که ذره‌ای زاویه بگیرند و از مسیر صحیح کج شوند در راه خداوند شهید شوند؛ این‌ها توفیق بزرگی است که به راحتی به دست نمی‌آید.

وی در ادامه تصریح کرد: امثال شهید سلیمانی فرزندان همین ملت بودند، چه بسیارند پدران و مادرانی که این‌چنین فرزندانی را در دامن خود پرورش دادند.

جلیلی بیان داشت: انسان‌ها این اختیار را دارند که انتخاب‌های متفاوتی در زندگی خود داشته باشند که تعبیرهای مختلفی از این انتخاب‌‌ها را مانند تعبیر «اتخاذ» در قرآن دیده‌ایم؛ کسانی وجود دارند که خود را انتخاب می‌کنند ولی در این شرایط ملتی پیدا شد که انتخابش را خداوند قرار داد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: این توفیق بزرگی برای ملت ما در این عصر بود که به این آگاهی رسید که انتخاب خود را خدا قرار دهد، دعوت خدا و پیامبر را اجابت کرده و جمهوری اسلامی را انتخاب کند.

وی در ادامه تصریح کرد: ملتی که هم خدا آن‌ها را دوست دارد و هم آن‌‌ها خدا را دوست دارند و در برابر مؤمنان متواضع و در برابر کافران محکم و استوار هستند و این ویژگی‌هایی است که در وجود شهید سلیمانی هم وجود داشت، این‌ها غنیمت‌هایی است که به هر کسی داده نمی‌شود لذا باید از این ویژگی‌ها استفاده کرد و قدر آن را دانست.

جلیلی بیان داشت: چه بسیارند افرادی که راه‌های دیگری جز راه خدا را به دلایل مختلف انتخاب کردند و دنباله‌روی غیر خدا نه تنها موفقیتی برای آن‌ها به دنبال نداشت بلکه تنها نوکری آن‌ها برای دیگران را برایشان به ارمغان آورد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: انتخاب‌های صحیح و بزرگ به ملت ایران قوت می‌بخشد، همان‌طور که امروز می‌بینم دشمنان اعتراف می‌کنند که باید با سه قدرت مقابله کنند که یکی از آن‌ها ایران است.

وی در ادامه تصریح کرد: این مسئله بسیار مهم است که کسی مثل شهید قاسم سلیمانی روستایی در پرتو این انقلاب چنان عزت و قدرتی پیدا می‌کند که رئیس کشوری که خود را ابرقدرت می‌داند اعتراف می‌کند که تصمیم به هدف گرفتن این فرد گرفته‌ایم و برای مقابله با او مستأصل می‌شدند.

جلیلی بیان داشت: رئیس قبلی آن‌‌ها یعنی اوباما هنگامی‌که کارنامه عملکرد خود را که ارائه می‌کرد گفت که ما نتوانستیم با گذشت ۵ سال از حضور در سوریه موفقیتی کسب کنیم زیرا کسی مثل سلیمانی در آن‌جا حضور داشت.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: باید پرسید که این فرد روستایی چه قدرتی داشت که همه را مستأصل می‌کرد؛ اگر انتخاب ملت صحیح باشد و مسیر درستی را طی کند و در صحنه حاضر شود، این قدرت پیدا می‌شود.

وی افزود: این انتخاب مهم تنها یک حرکت نقطه‌ای نبود که به تمام رسد بلکه هنوز هم ادامه دارد و ملت ۴۰ سال است که بر ایستادگی می‌کند؛ این چنین ملتی نباید ترسی داشته باشد زیرا امداد الهی را با خود دارد.

جلیلی خاطرنشان کرد: در شرایطی که دشمن رسماً اعلام می‌کند که ما به دنبال فشار حداکثری بر ایران هستیم، تنها انتخاب قوی و نقطه‌زن جواب‌گو است و این انتخاب قوی است که تحریم‌های دشمن را هدف‌گیری کرده و آن‌را بی‌تأثیر می‌کند و در این شرایط است که هر رأی یک موشک نقطه زن می‌شود البته در صورتی که درست و دقیق باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: ملت زمانی می‌تواند یک مجلس قوی پدید آورد که بداند اولویت‌های ۴ سال آینده کشور چیست و چه مسائلی باید در این زمان حل شود و راه‌حل این مسائل نیز چیست.

وی افزود: یک نماینده مجلس اختیار دارد که راجع به چگونگی هزینه شدن بودجه که چیزی حدود ۴٠٠ هزار میلیارد تومان است تصمیم گیرد لذا رأی هر فرد به مانند یک چک سفید امضا برای چگونگی تخصیص این بودجه است.

جلیلی عنوان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب باید گام جهش و ارتقا باشد؛ انتخابات یک عرصه جدی است و باید با دقت به آن وارد شد و مشکلات مردم نیز در نتیجه همین انتخابات باید حل شود.

نیمی از مردم ایران یک ریال وام نگرفته‌اند

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان داشت: امروز نزدیک به ۵٠ درصد از مردم ایران تا به حال حتی یک ریال هم تسهیلات بانکی نگرفتند، ۴٠ درصد مردم نیز ١٠ درصد تسهیلات بانکی گرفتند ولی ١٠ درصد دیگر به میزان ٩٠ درصد تسهیلات را به خود اختصاص داده‌اند و ما اگر از عدالت صحبت می‌کنیم به این مشکل جدی نیز باید توجه کنیم.

وی ادامه داد: امروز در کشور روزی ١٠٠٠ میلیارد تومان خلق پول می‌شود، مقام معظم رهبری چندین سال است که بر روی هدایت درست نقدینگی تأکید دارند، در سال ٩٢ که دولت کنونی دولت را تحویل گرفت نقدینگی ۴٧٠ هزار میلیارد تومان بود ولی این مقدار در حال حاضر به بیش از ٢٠٠٠ میلیارد تومان رسیده است.

جلیلی گفت: اگر ما در این شرایط یک مجلس قوی داشته باشیم که به این موضوعات ورود پیدا کند مقدار زیادی از مشکلات کشور حل خواهد شد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: دشمن رسماً می‌گوید که ما می‌خواهیم فروش نفت ایران صفر شود، در این شرایط ما نه‌تنها می‌خواهیم کشور را اداره کنیم بلکه می‌خواهیم وضع کشور را ارتقا دهیم و جهش داشته باشیم و این امر با برنامه‌ریزی میسر است.

وی افزود: در همین شهرهای کوچک و بزرگ فرزندانی هستند که می‌توانند تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کنند و اگر فرصت برای این جوانان مهیا شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، نهادهای کشور وظیفه دارند که به وضع جوانان توجه کنند.

جلیلی بیان کرد: در همین گام دوم انقلاب در این ۴٠ سال با وجود همه مشکلاتی که برای ما پیش آوردند پیشرفت‌ها و افتخاراتی داشتیم ولی مقام معظم رهبری خود فرمودند که ما در کنار همه این افتخارات مشکلی داشتیم و آن هم این بود که رتبه اول را در عدم استفاده صحیح از امکانات کشور داریم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: ما ٧٠ هزار مسجد در کشور داریم، مساجد باید محل تشخیص نامزدهای اصلح باشند و از آن نامزدها مطالبه‌گری شود تا افراد مناسب شناخته شوند.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم گره‌ها باز شود باید چشم‌ها را باز کنیم و همه با جدیت وارد کار شویم و وقت بگذاریم، اگر در این اولویت‌ها به یک فهم رسیدیم وظیفه داریم که ببینیم چه کسی می‌تواند این کارها را انجام دهند لذا جلسات انتخاباتی باید در راستای تشخیص اولویت‌های ما و راه حل رسیدن به آن‌ها باشد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 2. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 3. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 4. موافقت رهبر انقلاب با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی

 5. توضیحات کارگردان سریال پایتخت درباره سوتی‌ها، جایگزین خشایار الوند و کنایه‌های سیاسی

 6. افزایش دو برابری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری

 7. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

 8. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

 9. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

 10. واکنش سفیر چین به توئیت تازه جهانپور

 11. تشکیل جلسات مجلس و کمیسیون ها بر خلاف دستورات پزشکی است

 12. رییسی: اقتضای تدبیر این است که در تعارض بین سلامت مردم و گشایش کسب و کار‌، حفظ جان مردم در اولویت قرار گیرد

 13. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

 14. عضو شورای شهر تهران: انجام تست کرونا الزامی نیست/ پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک

 15. به خیر آمریکایی‌ها امیدی نداریم٬ شر ننرسانند/ اینستکس مقدمه‌ای است که اروپایی‌‌‌ها به تعهداتشان عمل کنند

پربحث‌های دیروز

 1. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 2. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 3. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 4. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 5. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 6. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 7. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 8. جهانپور: مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند/ وضعیت تهران قرمز است/ تعطیلی کامل کشور امکان پذیر نیست

 9. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 10. شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم

 11. صحبت‌های تامل برانگیز نوام چامسکی درباره آینده جهان

 12. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 13. ۳ دستورالعمل اقتصادی برای دولت‌ها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا

 14. یک فرمانده حزب‌الله در لبنان ترور شد + عکس

 15. پیش بینی قیمت نفت در سال ۹۹

 16. ولایتی: «فاووپیراویر» با رعایت موازین قانونی در اختیار بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفت

 17. آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول موافقت می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 4. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 5. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 6. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 9. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 10. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 11. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 12. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 13. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 14. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 15. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 16. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 17. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 18. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 19. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 20. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 21. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 22. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 23. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

 24. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 25. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 6. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 7. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 8. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 9. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 10. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 11. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 12. کرونا و اشک کباب! ...

 13. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 14. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 15. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 16. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 17. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 18. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

 19. تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد

 20. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 21. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

 22. "اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری اسلامی هستید..."

 23. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 24. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

 25. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

آخرین عناوین