خبر سردار اشتری از تحولی عظیم در ناجا

گروه اجتماعی الف،   3981126129 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرمانده نیروی انتظامی گفت: اگر بتوانیم با برنامه ریزی دقیق و بکارگیری نخبگان در راستای هوشمندسازی پلیس اقدام کنیم قطعاً تحول بزرگی را در ناجا به وجود خواهیم آورد.

به گزارش مهر سردار حسین اشتری در بیست و دومین گردهمایی معاونان اجتماعی استان‌ها و پلیس‌های تخصصی ناجا ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و سالگرد تولد حضرت امام خمینی (ره) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت و مدافعان حرم و روح بلند و ملکوتی امام (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)، گفت: به تمام معاونان اجتماعی استان‌ها و پلیس‌های تخصصی که در این گردهمایی حاضر شده‌اند خیرمقدم می گویم و از زحمات شما طی این سال‌ها، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه انصافاً نیروی انتظامی در تمامی ایام سال درگیر مأموریت‌های ذاتی و تعریف شده است، ادامه داد: چه بسا حوادثی همچون حادثه آبان ماه و امثالهم اتفاق می‌افتد که خارج از برآوردهای نیروی انتظامی است و مسئولیت‌های سنگینی را بر عهده ناجا قرار می‌دهد.

فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: زمانی که عملکرد همکاران را در سراسر کشور ارزیابی می‌کنیم نمرات خوبی با توجه به ظرفیت‌ها و پشتیبانی‌ها به آنها تعلق می‌گیرد؛ این امر حاکی از آمادگی صد در صدی همکارانم در سراسر کشور و روحیه انقلابی و جهادی آنها است البته که هوشمندی، هوشیاری و اقتدار در نیروی انتظامی نیز سبب فایق آمدن بر مشکلات نیز می‌شود.

سردار اشتری تصریح کرد: در جلسات، به فرماندهان و رؤسای پلیس‌های تخصصی تاکید می‌شود که باید نوآوری، ابتکار عمل و آمادگی داشته باشند، پیش برندگی نیز باید در تمام شئون کاری آنها حفظ شود که بحمداله این روند رو به رشد بوده است.

این مقام عالی انتظامی به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه"بهترین کاری که می‌شود برای مردم کرد و سیلی محکم به دشمن زد، این است که به مردم خدمت کنید و آنها را امیدوار نگه دارید"، اشاره کرد و گفت: مسئولیت امنیت عمومی بر عهده نیروی انتظامی است و همکاران ما شبانه روز در حال ارائه خدمت به مردم هستند، لازم است که این خدمت رسانی به طور دقیق و مطلوب اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و معاونان به عنوان یک مجموعه اطلاع رسانی با مردم در ارتباط هستند، عنوان کرد: باید ببینیم که چقدر توانسته‌ایم به مردم خدمات ارائه دهیم و در راستای خدمات رسانی بهتر نیز باید بیش از پیش تلاش کنیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور خاطرنشان کرد: مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات ناجا بایستی زحمات و تلاش‌های همکاران ما را به نحو مطلوب و شایسته به مردم منعکس کنند که در این راستا باید معضلات این حوزه رفع شود؛ انعکاس مأموریت‌ها و خدمات پلیس، آرامش و دلگرمی مردم به نظام را به همراه دارد.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه اولویت ما آرامش مردم است، تصریح کرد: مردم باید اطمینان خاطر داشته باشند زمانی که حادثه‌ای در جامعه رخ می‌دهد، پلیس سریعاً در صحنه حاضر می‌شود.

وی ادامه داد: در مرزها، جاده‌ها و در تمامی روستاها، همکاران ما به صورت شبانه روز در سرما و گرما در حال خدمت رسانی هستند؛ باید این خدمت رسانی‌ها به نحو مطلوبی انعکاس داده شود.

سردار اشتری با بیان اینکه در برخی روستاها تنها نماینده حاکمیت در کل کشور، کلانتری و پاسگاه‌ها هستند، گفت: باید ببینیم چقدر توانسته‌ایم خدمات همکاران را منعکس کنیم که بایستی در این رابطه برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.

فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، فضای مجازی و … آسیب‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانیم با آموزش، انعکاس اخبار و… شهروندان را از آسیب‌های اجتماعی آگاه کنیم.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه هیچ سازمانی به اندازه نیروی انتظامی با مردم در ارتباط نیست، گفت: براساس افکارسنجی ها صورت گرفته، بالاترین اعتماد را مردم به نیروی انتظامی دارند که این بزرگترین سرمایه برای ما است.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه مردم و پلیس با یکدیگر عجین شده‌اند، عنوان کرد: باید اطلاع رسانی و آگاه بخشی‌ها درست انجام شود در غیر این صورت از انجام بسیاری از وظایف خود دور خواهیم بود برای مثال براساس اطلاع رسانی به موقع و سریع همکارانمان در پلیس راهور، در روزهای برفی، ۸۰ درصد سفرهای شهروندان کاهش یافت.

این مقام عالی انتظامی تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های رسانه ملی به نحو مطلوب بهره ببریم که بحمدالله تاکنون با رسانه‌های مربوطه همکاری خوبی داشته‌ایم.

سردار اشتری با بیان اینکه باید چهره پلیس" اقتدار توأم با رأفت و مهربانی و عدالت" بیشتر به مردم شناسانده شود، گفت: اقتدار پلیس تنها برای افرادی است که به حقوق مردم تجاوز می‌کنند این در حالی است که با عموم مردم با رأفت و مهربانی برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه امنیت مردم، خط قرمز پلیس است، خاطر نشان کرد: در رابطه با امنیت مردم و کشور با هیچ فردی تعارف نمی‌کنیم و اگر هم کسی از قوانین سرپیچی کند قطعاً با آن برخورد خواهیم کرد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه توسعه مشارکت‌های مردمی از طریق آموزش همگانی باید سرلوحه تمامی امور قرار بگیرد، گفت: مردم باید با ما مشارکت همه جانبه داشته باشند و لازم است این مشارکت توسط معاونان تقویت شود.

وی بر تقویت خبرگزاری پلیس تاکید و عنوان کرد: خبرگزاری پلیس باید در حوادث مرجع باشد و اطلاع رسانی نیز به نحو مطلوبی صورت بگیرد.

سردار اشتری با اشاره به توسعه و تقویت مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی در کلانتری‌ها گفت: لازم است، این مراکز به صورت جدی در کلانتری‌ها راه اندازی شود ؛۷۰ درصد پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره و مددکاری به صلح و سازش منجر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین بر توسعه هدفمند تولید آثار فاخر هنری با رویکرد افزایش منزلت اجتماعی در راستای ارتقا امنیت از طریق جذب سرمایه‌های اجتماعی تاکید کرد و ادامه داد: این امر باید با جدیت دنبال و اجرایی شود تا بتوانیم پلیس با اقتدار توأم با رأفت و مهربانی را به مردم نشان دهیم و این یکی از راه‌های رسیدن به پلیس تراز انقلاب اسلامی است.

سردار اشتری به موضوع هوشمندسازی پلیس اشاره و عنوان کرد: باید شعار "پلیس هوشمند، امین مردم" را به نتیجه مطلوب برسانیم؛ اگر بتوانیم با برنامه ریزی دقیق و بکارگیری نخبگان در راستای هوشمندسازی پلیس اقدام کنیم قطعاً تحول بزرگی را در ناجا به وجود خواهیم آورد.

وی با بیان اینکه تجهیزات و زیرساخت‌ها باید در راستای هوشمند سازی پلیس مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد، گفت: بسیاری از کارها در این راستا از هفته نیروی انتظامی آغاز شده امیدواریم که بتوانیم گام‌های بلندتری برای رسیدن به اهدافمان برداریم.

فرمانده ناجا به اولویت‌های نیروی انتظامی در سال ۹۹ اشاره و خاطر نشان کرد: کاهش تلفات جاده‌ای، ارتقا توان عملیاتی، دفاعی و انتظامی، ارتقا معیشت و روحیه کارکنان و … از اولویت‌هایی است که باید برای آنها برنامه ریزی جدی و اصولی صورت بگیرد.

گفتنی است، در بیست و دومین گردهمایی معاونان اجتماعی استان‌ها و پلیس‌های تخصصی از اپلیکیشن آموزش همگانی پلیس توسط فرمانده نیروی انتظامی رونمایی شد.

این اپلیکیشن با اهداف ایجاد دسترسی آسان و تسریع در انتقال مفاهیم آگاهی بخشی به جامعه، تنوع آموزش‌های متناسب با مأموریت‌ها و وظایف مختلف ناجا، ترویج ارزش‌ها و مواجهه و مقابله مؤثر با مسائل غیر ارزشی که توسط دشمن و معاندان در این فضا منتشر می‌شود و پاسخگویی به نیازهای آموزشی مردم در حوزه مسائل اجتماعی- پلیسی رونمایی شده است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 2. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 3. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

 4. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

 5. طرح تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس خارج شد/ یک نماینده مخالف: قرنطینه یعنی خودکشی بخاطر ترس از مرگ

 6. روایت سیروس مقدم از سکانس جنجالی«پایتخت۶»/ادای دین نبود شوخی بود!

 7. انتقاد تند نایب رئیس مجلس از تاخیر وزیر بهداشت

 8. پیام رهبر جنبش استقلال ایالت کالیفرنیا آمریکا به مردم ایران

 9. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

 10. بیمارستان های آمریکا مملو از اجساد قربانیان کرونا

 11. کادر درمانی خسته و احتمال شیوع موج دوم ویروس کرونا

 12. نوبخت: دولت در حساس‌ترین مرحله‌ی مدیریت منابع خود است

 13. دکتر زالی: هنوز به نقطه اوج کرونا در تهران نرسیده‌ایم/ پایتخت برای مقابله با کرونا باید الگوی متفاوت‌تری را دنبال کند

 14. چرا پلیس فتا از کوزه شکسته آب می‌خورد؟

 15. ترامپ: انتظار داشتیم تلفات کرونا به ۱۵۰ هزار نفر برسد اما کمتر خواهد شد/ کرونا را شکست خواهیم داد

 16. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

 17. رکورد ۴۱.۲ درصدی نرخ تورم در سال ۹۸ + جدول

 18. فرانسه خواستار «بازگشت ایران» به تعهدات برجامی شد

 19. وام یک میلیونی را به بچه‌ خودتان بدهید قهر نمی‌کند؟!

 20. رفع شبهاتی درباره مشاهده امام زمان (عج)

 21. سوگ‌های خاموش با بغض‌های در گلو مانده

 22. تست کرونای ۱۱ نماینده مثبت شد

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 5. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 6. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 9. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 10. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 11. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 12. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 13. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 14. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 15. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 16. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 17. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 18. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 20. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 21. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 22. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 23. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 24. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

 25. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

پربحث‌های هفته

 1. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 2. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 3. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 4. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 5. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 6. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 7. جهانپور: مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند/ وضعیت تهران قرمز است/ تعطیلی کامل کشور امکان پذیر نیست

 8. نمکی: طرح فاصله‌گذاری هوشمند به‌زودی اجرا می‌شود

 9. مدرسه مجازی و کارکردهای تربیتی

 10. حجت‌الاسلام فرحزاد: با "صلوات" گرفتاری و بلا دور می‌شود

 11. فرمانده مقابله با کرونا در تهران: ریشه‌کنی زودتر، مداخلات جدی‌تر می‌خواهد

 12. دل‌های پُر تاکسی‌رانان در روزهای کرونایی شیراز

 13. دلیل آشوب‌های اخیر در زندان‌های کشور

 14. شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم

 15. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

 16. طرح سه فوریتی نمایندگان برای قرنطینه کامل کشور

 17. نگاه مادی به جان انسان

 18. کادر درمانی خسته و احتمال شیوع موج دوم ویروس کرونا

 19. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

 20. توضیح سازمان ثبت احوال در مورد دسترسی غیرمجاز به اطلاعات ایرانیان

 21. متوسط عمر ازدواج‌هایی که در ایران به طلاق ختم شدند

 22. عبرتهای کرونا

 23. وزارت علوم تکلیف دانشگاه‌ها را روشن کرد

 24. زالی: در شرایط اپیدمی برخورد قهری ضروری است/ همه مناطق تهران آلوده است

 25. کرونا جان ۱۵۸ نفر دیگر را در ایران گرفت/ آخرین آمار تعداد مبتلایان و بهبودیافتگان

آخرین عناوین