جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

گروه سیاسی الف،   3981126084 ۶۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

نامه مطهری به آیت‌الله جنتی

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت.

در بخشی از این نامه آمده است: ...  این روزها هرجا می‌روم، مردم می‌پرسند دلیل رد صلاحیت شما چه بود؟ می‌گویم خودم هم نمی‌دانم. شورای نگهبان از من دعوت کرد. در آن جلسه حقوقدان شورای نگهبان سه مورد از اظهارنظرهای من را به عنوان مستند عدم التزام عملی به نظام ذکر کرد که بعد از پاسخ من جوابی نداشت. گفتم اساساً التزام عملی شامل اظهارنظرها نمی‌شود و همه آحاد جامعه در اظهارنظر آزادند چه رسد به نماینده مجلس که طبق اصل 84 و 86 قانون اساسی در همه مسائل کشور حق اظهارنظر دارد و البته این بدان معنی نیست که باید همه این اظهارنظرها درست باشد. ممکن است در مواردی هم اشتباه کرده باشد، مهم آزادی بیان نماینده است. آنچه ممنوع است تهمت و افترا و دروغ است.

مطهری در انتهای نامه می نویسد: ... به هرحال بنده هنوز علت رد صلاحیتم را نمی‌دانم و پاسخی برای مردم ندارم. مستدعی است آن را به طور عمومی اعلام فرمایید تا ابهام برای بنده و جامعه رفع شود.

***

دستور ویژه آیت‌الله رئیسی برای پیگیری پرونده تخلف در لواسانات

 فارس: آیت‎الله رئیسی،رئیس قوه قضائیه در پاسخ به گلایه خانواده شهیدان افراسیابی درباره پرونده زمین‎خواری در منطقه لواسانات تاکید کرد: در این پرونده و پیرو گزارشاتی که به قوه قضائیه رسید، مسؤولان شهری متخلفی که در زمین‎خواری‌های آن منطقه نقش داشتند، تحت پیگرد قرار گرفتند. درباره تصاحب بخش‎هایی از زمین پر وسعت کلاک هم گزارشاتی دریافت شد که با اقدام قوه قضاییه کل این زمین در منطقه کلاک از دست افراد متخلف بازپس گرفته شده و به بیت‎المال بازگردانده شد.

در این دیدار مادر شهیدان افراسیابی از اقدامات قوه قضائیه تجلیل کرده و گفت: از زمانی که شما در قوه قضائیه مسؤولیت گرفته‎اید، مفاسد اقتصادی کمتر شده است. از شما می خواهیم برای برخورد با مفاسد و گرانی اقدام قاطع انجام دهید.

آیت‎الله رئیسی در این دیدار دستور ویژه‎ای نیز برای پیگیری پرونده تخلف مطرح شده از جانب خانواده شهیدان افراسیابی در منطقه لواسانات صادر کرد.

***

اخبار انتخاباتی/ لیست های اصلاح طلبان از راه رسید

فهرست کاندیداهای ائتلاف احزاب اصلاح‌طلب برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد. در این لیست نام افرادی از جمله مجید انصاری، مصطفی کواکبیان،علیرضا محجوب، افشین علا، محمدحسین مقیمی، محمدرضا راه چمنی و ... دیده می شود.

تسنیم نوشت: روزنامه سازندگی امروز از لیستی که روز گذشته منتشر شده بود، با نام «یاران هاشمی» رونمایی کرد. این فهرست مرکب از کاندیداهای احزابی همچون اعتدال و توسعه، حزب اسلامی کار، خانه کارگر، حزب ندا، مجمع اسلامی فرهنگیان، انجمن اسلامی معلمان، انجمن مدرسین دانشگاه‌ها و مجمع روحانیون مبارز و برخی اصلاح‌طلبان غیر حزبی است.

نامزدهای اختصاصی حزب کارگزاران در این فهرست عبارت‌اند از: پروانه مافی، افشین خلیلی، ابوالفضل رباطی، محمدعیسی انصاری و هادی احمدی. سرلیستی "یاران هاشمی" نیز در تهران مجید انصاری است. سازندگی علت نام‌گذاری این فهرست به نام مرحوم هاشمی رفسنجانی را خاستگاه این حزب می‌داند که از زمان دولت هاشمی رفسنجانی توسط برخی کارگزاران این دولت تشکیل شد و حزب اعتدال و توسعه که نزدیک‌ترین حزب به حسن روحانی است و خاستگاه این حزب نیز از دولت هاشمی رفسنجانی بود. 

با این‌حال به‌رغم حضور چهره‌های ناشناس در فهرست کارگزاران، سه نماینده فعلی و سرشناس تهران که تاییدصلاحیت شده‌اند(مصطفی کواکبیان، مهدی شیخ و محمدعلی وکیلی) حضور ندارند!

همانطور که پیشتر نیز اعلام شده بود احزابی همچون ندای ایرانیان، حزب همبستگی و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هرکدام قرار است فهرست‌های جداگانه‌ای برای انتخابات ارائه کنند که در همه آنها مجید انصاری سرلیست خواهد بود. 

امروز سازندگی از فهرست پنجم اصلاح‌طلبان برای تهران نیز رونمایی کرد و نوشته است: "محمدرضا عارف به‌عنوان رئیس فراکسیون امید مجلس دهم تصمیم گرفته است فهرستی شامل همه نامزدهای فراکسیون در تهران منتشر کند."

بیشتر بخوانید:

چرا پاي صندوق هاي رأي مي رويم؟

اصلاح‌طلبان با ۵ فهرست در تهران!

۱۹ نفر از لیست ۳۰ نفره کاندیداهای کارگزاران را کسی نمی‌شناسد/ کواکبیان لیست جدا می‌دهد

روزنامه اعتماد هم نوشت: هرچند اصلاح‌طلبان اعلام كردند در اين انتخابات ليستي ارايه نخواهند كرد، اما كارگزاران پيش‌ روي ديگر اصلاح‌طلبان اعلام كرد با يك ليست مستقل در اين انتخابات شركت خواهد كرد. ليستي كه ديروز از آن رونمايي كرد و سرليستش «مجيد انصاري» قرار دارد. البته از اين ليست 30 نفره تنها نام 11 چهره آشناست؛ از جمله افشين اعلا، پروانه مافي، سهيلا جلودارزاده، عليرضا محجوب و ... اما از سوي ديگر 19 نفر كساني هستند كه حداقل نامي‌ از آنها تا به حال به گوش نرسيده است. علاوه بر حزب كارگزاران، تشكيلات خانه كارگر نيز تصميم گرفته با يك ليست 4 نفره در اين انتخابات شركت كند. 

سید عبدالواحد موسوی لاری، عضو مجمع روحانیون مبارز در ارزیابی خود در خصوص انتخابات مجلس یازدهم به ایسنا اظهار کرد: اصلاح‌طلبان هر جا که کاندیدا داشته باشند قطعا مشارکت خواهند کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره ترکیب مجلس آینده گفت: ترکیب مجلس آینده از الان تا حد زیادی مشخص است و در بسیاری از حوزه‌ها تکلیف روشن است. اصلاح‌طلبان شانس کمی دارند و احتمالاً اقلیت محدودی از مجلس آینده را در اختیار خواهند داشت.

محمدعلی ابطحی،عضو مجمع روحانیون مبارز به خبرآنلاین گفت: در مجموع شرایط برای اصلاح طلبان دشوار است. واقعیت این است که اصلاح طلبی و تفکر اصلاح طلبی با صندوق رای پیوند خورده و اصلاحات بدون آن تعریف نمی شود حتی اگر نتواند در جریان انتخابات تاثیرگذار باشد و اصلاحی انجام دهد.

 ابطحی در خصوص چند لیستی که به اسم اصلاحات منتشر شده است و عدم تجمیع آنها، گفت: چندلیستی شدن زمانی به وجود آمد که احزاب اصلاح طلب آتش به اختیار شدند. وقتی جریان رسمی اصلاح طلب وارد بحث انتخابات نشده و مجوز ارائه لیست را هم به احزاب اصلاح طلبی داده، هر مجموعه این مجوز را برای انتشار لیست داشته است.

بیشتر بخوانید:

حداد عادل: به دنبال نجات اقتصاد ایران هستیم/ کسانی که در لیست نیستند انصراف بدهند

لیست کامل ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات + اسامی 

تشدید اختلاف اصلاح‌طلبان؛ محمود صادقی حزب کارگزاران را به فرصت‌طلبی متهم کرد!

****
تعداد نماینده حاضر در مجلس دهم که صلاحیت شان تایید نشد؟
 ایسنا نوشت: وزارت کشور چند روز گذشته اسامی داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی یازدهم را اعلام کرد که طبق آن ۱۶۷ نماینده فعلی مجلس تائید صلاحیت شده‌اند.

در حال حاضر مجلس دهم ۲۸۵ نماینده دارد... که حدود ۴۰ نماینده در انتخابات ثبت نام نکردند و بیش از ۷۰ نماینده هم رد صلاحیت شدند،‌ تعدادی از نمایندگان نیز علی رغم تائید صلاحیت انصراف دادند.

با اعلام اسامی داوطلبان تائید صلاحیت شده در انتخابات ۱۶۷ نماینده فعلی در رقابت های انتخاباتی شرکت می کنند.

***

تحریف تاریخ به‌سبک روحانی

تسنیم نوشت: رئیس جمهور صبح امروز در نشست زنان مدیر و فرهیخته بار دیگر با اشاره به حوادث سال‌های نخست انقلاب اسلامی و دهه 60، تلاش کرد مخالفان و رقیبان خود را تندرو قلمداد کند و تندروی‌های آن زمان را همان مخالفان امروز خود بداند.

او در این باره به ماجرای درخواست برخی از تندروها برای دیوار کشیدن در کلاس‌های دانشگاه‌ تهران پرداخت و در ادامه گفت: در انتخابات می‌گفتم بعضی‌ها به‌دنبال دیوار هستند، می‌گفتند «این فرد برای انتخابات این حرف را می‌زند. چه‌کسی دنبال دیوار بود؟»، شماها اول انقلاب برای دانشگاه تهران دنبال دیوار بودید و آن‌کسی که جلوی شما را گرفت، امام بود...

کسانی که در دهه 60 به‌دنبال دیوارکشی در دانشگاه‌ها بودند، بخشی از بدنه حامیان روحانی را در سال‌های 92 و 96 برای رسیدن به قدرت تشکیل دادند، اما اکنون روحانی با دادن آدرس غلط به مردم ضمن تطهیر حامیان خود، تندروی‌ها و افراط‌های دهه شصت را به رقیبان و مخالفان خود نسبت می‌دهد.

چپ‌های تندرو علاوه بر دیوار کشیدن در دانشگاه‌ها، اقدامات افراطی دیگری نیز در دهه شصت در جامعه انجام دادند که نمونه آن فرو کردن پونز در پیشانی بدحجاب‌ها است. اکبر گنجی از جمله افرادی است که در دهه شصت در لباس یک انقلابی، دختران بدحجاب را مجازات خیابانی می‌کرد؛ به‌گونه‌ای که او به اکبر پونز معروف شده بود.

***

شرور قمه به دست ۴نفر را زخمی می‌کند اما شرور یقه سفید وام ۲هزار میلیارد تومانی می‌دهد

احمد توکلی، رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت مصاحبه ای با روزنامه اعتماد داشته که در ادامه بخش هایی از آن آمده است:

*... البته این دولت‌ها و دولت‌مردان بودند که از مردم فاصله گرفتند. این فاصله گرفتن باعث شد امر به معروف و نهی از منکر توسط مسئولین ادا نشود. در حالی‌که مهمترین مخاطب این توصیه مهم دینی حکومت است. دلیلش هم چیزی جز این نبود که حکومت هاله‌ای از تقدس را دور خودش کشید. معلوم است در چنین حالتی نقد آنها از سوی افکار عمومی کمرنگ و محصول چنین اتفاقی روی کار آمدن اشرار می‌شود. البته نه شروری که قمه می‌کشد. منظور از اشرار، یقه‌سفیدهایی جنتلمن و اتوکشیده هستند که تحصیلات عالیه هم دارند.

*شرور یقه سفید خودکارش را از جیبش در می‌آورد، نامه‌ای را امضاء می‌کند و مثلا ۲ هزار میلیارد تومان از بیت‌الملل را به یک نفر وام می‌دهد. این در حالی است که در همان زمان وام ۲ میلیونی تومانی از دیگران دریغ می‌شود.

*در جمهوری اسلامی با همه سابقه درخشانش، تبعیض و اختلاف خودنمایی کند. رانت و فساد حتما باعث کاهش ارزش‌ها می‌شود. وضعیتی که متاسفانه الان گرفتارش هستیم. پس باید گفت،‌ اشرار یقه سفید از شرور قمه به دست خطرناک‌تر هستند. 

*مردم زمانی تغییر می‌کنند که ببینند مسئولان به فکرشان نیستند. مثلا مدیری ۵۰ میلیون حقوق می‌گیرد و می‌گوید ۵۰ میلیون که پولی نیست! این آقا وقتی می‌خواهد برای بودجه عمومی نظر بدهد و تصمیم بگیرد، برای ۵۰۰ هزار تومان نظر می‌دهد. آیا می‌توان به تصمیمش اعتماد کرد؟ قطعا، نه. 

بیشتر بخوانید:

احمد توکلی: شرور قمه به دست ۴نفر را زخمی می‌کند اما شرور یقه سفید وام ۲هزار میلیارد تومانی می‌دهد

***

کارناوال انتخاباتی غلامرضا تاجگردون
 
صبح نو نوشت: روز گذشته ویدیوئی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد غلامرضا تاجگردون، نماینده اصلاح‌طلب مجلس برای تبلیغات انتخاباتی خود، در جشنی در گچساران که به کارناوال‌های عروسی شبیه می‌نمود، به‌طرز عجیب و غریبی مشغول ابراز پاسخ به نمایش به اصطلاح طرفدارانش است. نکته جالب ماجرا آن‌جاست که برخی اقوال از ردصلاحیت تاجگردون توسط شورای نگهبان حکایت داشت اما پس از کش‌وقوس‌های زیاد، موفق به دریافت آن شد. چندی پیش یکی از سایت‌ها بنابر منابع موثق، از شبکه حامی-پیروی تاجگردون در دستگاه‌های و نهادهای تاثیرگذار کشور رونمایی کرده بود.

 بنابر این گزارش مفصل، این نماینده عضو فراکسیون امید با نفوذ در نهادهای مختلف، افراد منتسب به خود از فامیل سببی گرفته تا نسبی را برای بهره‌برداری از امکانات مالی و معنوی گماشته است. او نه تنها تاکنون به این گزارش و گزارش‌هایی از این دست، هیچ واکنشی نشان نداده بلکه با سکوت و بی‌اعتنایی از کنار آن‌ها گذشته است.

از سویی دیگر این کاندیدای اصلاح‌طلب در حالی آواز و دهل برای تبلیغات انتخاباتی خود به راه انداخته است که اصلاح‌طلبان همسو با روش رسانه‌های ضدانقلاب و فارسی زبان خارج کشور  برای وقایع ماه‌های اخیر مزورانه سوگواری می‌کردند.

باید دید جناب تاجگردون که متهم به تدارک شبکه نفوذ و حامی پیرو در سراسر کشور است، برای دست یافتن به کدامین منفعت و سود پشت پرده‌ای، بار دیگر دست به ایجاد ستاد تبلیغاتی پر زرق و برق برای راه یافتن به مجلس کرده است؟ مجلس یازدهم آیا جای چنین نمایندگانی خواهد بود. تصمیم با مردم است.

فرارو نوشت: انتشار ویدئویی از افتتاح ستاد انتخاباتی غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران در مجلس دهم و نامزد انتخابات مجلس یازدهم با انتقاد‌های زیادی روبه رو شده است. آتش انتقادات آنقدر تیز است که برخی رسانه‌ها این جشن را با جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی مقایسه کرده اند!

تاجگردون برای انتخابات مجلس یازدهم ابتدا از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شده بود، اما با اعتراض و به گفته برخی منابع غیر رسمی رایزنی‌های پشت پرده توانست تائید صلاحیت خود را از شورای نگهبان بگیرد.

غلامرضا تاجگردون به عنوان نماینده‌ای ثروتمند شناخته می‌شود و خودش نیز ثروتش را انکار نکره است. حالا او پس از تائید صلاحیت بحث برانگیزش با راه اندازی جشنی پر حاشیه برای افتتاح ستاد انتخاباتی اش انتقادات زیادی برانگیخته است. این مراسم به عنوان مراسمی پر زرق و برق و "لاکچری" توصیف شده است.

باشگاه خبرنگاران نیز نوشت: روز گذشته ویدئویی از افتتاح پر و صدا و عجیب ستاد انتخاباتی غلامرضا تاجگردون، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی منتشر شد که حواشی و جنجال‌های زیادی را در پی داشت؛ ویدئویی که به گفته کاربران فضای مجازی  به افتتاحیه المپیک و جشن‌های ۲۵۰۰ساله شاهنشاهی شباهت دارد تا تبلیغات برای یکی از صندلی‌های مجلس شورای اسلامی!

عناوین مرتبط

۱۶ فروردین ۱۳۹۹زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!
۲۸ اسفند ۱۳۹۸واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به بسته شدن درهای حرم رضوی/معذرت‌خواهی بازیگر معروف از اظهاراتش/ انتقاد عباس عبدی از پارادوکس کرونایی و افتتاح اتوبان همت
۲۷ اسفند ۱۳۹۸گلایه وزیر بهداشت از حضور یک سلبریتی در تلویزیون/ تهرانی‌ها به استقبال مرگ می روند/ انتقاد تند آیت الله خاتمی از هتاکان اماکن زیارتی
۲۶ اسفند ۱۳۹۸پشت پرده شایعات تلگرامی عليه سپاه /دليل برگزاری جلسات روحانی در مجموعه سعدآباد/پاسخ به خیال پردازی‌ها درباره سيد احمد خمينی
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ماجرای کرونای محمود صادقی/رونمایی ربیعی از دروغ بزرگ در روزهای کرونایی/دولت روحانی؛ یک چالش تئوریک برای نئولیبرالیسم
۲۴ اسفند ۱۳۹۸از دیدار سرزده قدیمی پوتین از يك داروخانه تا در «این وانفسا روحانی کجاست؟»/خون نمایندگان رنگین‌تر از خون ديگران است/تشویق مردم برای خروج از منزل از سوی تلویزیون!
۲۱ اسفند ۱۳۹۸پاسخ رئیسی به روحانی درباره ستاد مقابله با کرونا/ وزارت بهداشت آمار افراد مشکوک به کرونا را  اعلام کند/ برای مشکلات درخانه ماندن هم فکری کنید

دیدگاه کاربران

کند ذهن۱۳۳۲۵۳۱۲۰:۳۸:۵۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
سلام . جامعه خبری تحلیلی الف برای نامه کامل علی مطهری جا نداشت که فقط چند خط از آن را منتشر کرد ؟ آقای مطهری راه را اشتباه میرود .
ناشناس۱۳۳۳۲۲۱۱۲:۳۰:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
چرا فقط ایرادات کاندیدهای اصلاح طلبان را می نویسد چرا از کلیپ 6 و 8 تی نماینده اصفهان که بسیار بدتر از تاجگردون بود مطلب نگذاشتید
ناشناس۱۳۳۳۲۸۳۱۳:۲۵:۲۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
من که کاملشو خوندم
ناشناس۱۳۳۳۳۶۴۱۴:۲۰:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
وزیر کشور: معترضان چند تا چند تا لیست داده اند.
ناشناس۱۳۳۲۵۳۲۲۰:۳۹:۱۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
بنده ایرانی ام، مقیم ایران هستم، منافق نیستم، از آلبانی نمی نویسم، اراذل نیستم ، اوباش نیستم، فتنه گر نیستم، دشمن هم نیستم. با رای های قبلی من نماینده ها ثروتمند شدند. با رای های قبلی من دولتمردان ثروتمند و کاخ نشین شدند. با رای های قبلی من آقازاده ها بوجود آمدند. من برای چی باید رای بدهم ؟ برای تکرار اشتباه خودم؟
ناشناس۱۳۳۳۰۷۷۱۰:۳۱:۴۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
ببخشيد من به كسي جسارت نميكنم .ولي تقصير خودمونه از عدم اگاهي مردم كار به اينجا كشيده .تفكر تفكر تفكر
ناشناس۱۳۳۳۰۹۶۱۰:۴۵:۴۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اشتباه رای دادی نه انکه اشتباه کردی رای دادی لطفا انتخاب رو درست کن نه انکه صورت مسله رو پاکنی
ناشناس۱۳۳۲۵۳۵۲۰:۴۳:۵۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
اصلاح طلبان و کارگزارانی ها با دلار 14000 تومانی و سکه 5 میلیونی و پراید 70 میلیونی و تورم 400 درصدی مردم را ناامید و مایوس و بیچاره کردند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.
ناشناس 1111۱۳۳۳۱۹۱۱۲:۰۶:۰۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
ماجرای اصولگرا و اصلاح طلب دیگه بی معنی است و باعث ایجاد انگیزه رای دادن در نسل امروز جامعه نخواهد شد
ناشناس۱۳۳۳۳۲۸۱۳:۵۶:۱۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
نه اینکه اصولگرایان در دوره احمدی نژاد فقط گل به سر ملت زدند.
ناشناس۱۳۳۲۵۳۶۲۰:۴۴:۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
وقتی علنا" به آرای مردم که قبلا رای دادند، توهین می کنند، چرا باید مجدد رای داد؟ وقتی بیشتر مردم از دید آقایان عوام و بی سواد بوده و صلاحیت کاندیدا شدن ندارند، پس صلاحیت رای دادن هم ندارند.
ناشناس۱۳۳۲۵۳۷۲۰:۴۵:۲۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
علت رد صلاحیت برخی نمایندگان عدم التزام عملی به نظام و شائبه وجود فساد در آنها بود که اقدام درست و بجایی بود.
ناشناس۱۳۳۲۵۳۹۲۰:۴۶:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
چرا عده ای فکر می کنند کسانی که به هر دلیل تصمیم گرفته اند در انتخابات شرکت نکنند، عقل ، علم، قدرت تحلیل و یا دیانتشان کمتر از آنها است؟
ناشناس۱۳۳۲۵۴۰۲۰:۴۶:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
هرکس به مجلس برود برای مردم تفاوتی ندارد.
ناشناس۱۳۳۲۵۴۳۲۰:۴۸:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
اصلاح طلبان اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و باید با سیاست خداحافظی کنند.
ناشناس۱۳۳۲۵۴۶۲۰:۵۰:۱۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
از نظر مسئولان همیشه در برهه حساس بوده ایم. دیگه تمام شد
ناشناس۱۳۳۲۵۴۹۲۰:۵۲:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
اصلاحاتی ها تا حالا میگفتن مجلس در راس امور نیست حالا چند تا چند تا لیست می دهند !
ناشناس۱۳۳۲۵۵۲۲۰:۵۳:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
با رای دادن یا ندادن چیزی تغییر نمی کند. ولی حداقل مسولین هر بلایی سرمون آوردند دیگه نمی تونند بگن مردم خودشون انتخاب کردند.
ناشناس۱۳۳۲۵۵۳۲۰:۵۴:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
از آقای دکتر توکلی تقاضا داریم افراد شرور یقه سفید را به قوه قضاییه معرفی نمایند تا عدالت در مورد آنها اجرا بشود.
ناشناس۱۳۳۲۵۵۵۲۰:۵۵:۱۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
با وجود نطارت استصوابی و رد صلاحیتهای گسترده و عدم اجازه حضور سلایق و عقاید مختلف ، نگویید انتخابات!
ناشناس۱۳۳۳۱۸۰۱۱:۵۷:۵۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
43 نفر اصلاح طلب سرشناس در تهران تایید صلاحیت شده اند و مجموعا"7000 کاندیدا از طیف های گوناگون سیاسی در کل کشور تایید صلاحیت شده اند و جای هیچ و عذر و بهانه ای نیست.
ناشناس۱۳۳۲۵۶۱۲۰:۵۸:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
کارگزاران و اصلاحات 32 سال بعد از انقلاب زمام اداره امور جاری کشور را بعهده داشتن و نتیجه عملکردشون افزایش فاصله طبقاتی و فقر و بیکاری و فساد و تبعیض بوده و آزموده را دوباره آزمودن خطاست.
ناشناس۱۳۳۲۵۶۳۲۱:۰۰:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
راهی برای اعلام نارضایتی ندارم. تنها راهی که میتونم اعتراض خودم را بدون هزینه اعلام بکنم ، اینه که رای ندم.
ناشناس۱۳۳۲۵۶۷۲۱:۰۲:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
شیوه اعتراض به نحوه تایید صلاحیت کاندیداها بجز رای ندادن چی میتونه باشه ؟
ناشناس۱۳۳۲۵۶۸۲۱:۰۳:۰۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
به هیچ وجه نباید اجازه داد تاجگردون و پور ابراهیمی به مجلس بعدی راه پیدا کنند
محسن۱۳۳۲۵۶۹۲۱:۰۵:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
رد صلاحیت آقای علی مطهری برای بنده قابل توجیه نیست ، صداقت و صراحت ایشان مثال زدنی است
ناشناس۱۳۳۲۵۷۰۲۱:۰۵:۴۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
قدرت مجلس را در ماجرای بنزین 3000 تومانی و عوارض و مالیات سنگین بر همه چی حتی خروج از کشور و انفجار قیمت و مافیای خودرو، برای چندمین بار دیدیم.
ناشناس۱۳۳۲۵۷۷۲۱:۰۸:۵۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
باید خرج ها و نوع تبلیغات کاندیدها مورد بررسی واقع شود و اگر خلافی صورت گرفت از گردونه انتخابات اخراج شوند
ناشناس۱۳۳۲۵۸۱۲۱:۱۲:۱۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
رای بدهیم چیزی بدست نمی آوریم. رای هم ندهیم چیزی از دست نمی دهیم.
ناشناس۱۳۳۲۵۸۳۲۱:۱۴:۰۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
ملت در سال 96 روحانی را انتخاب کردند و برجام امضا شد. اینقدر یک عده تندرو وتنگ نظر شبانه روز کارشکنی کردند وسیگنال مخالفت با کل بشریت را از خود ساطع کردند. شما که تحمل انتخاب مردم را ندارید برای چی انتخابات برگزار می کنید؟ مگه پول زیادی دارید؟
ناشناس۱۳۳۳۱۷۲۱۱:۵۱:۰۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن ثمره برجام است به قول خود جان کری اگر برجام نبود دیوار تحریم های ضد ایرانی فرو ریخته بود.
ناشناس۱۳۳۲۵۸۶۲۱:۲۰:۵۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
تاجگردون رای می آورد. چون در حوزه انتخابی او، اساس کار قبیله بازی است.
ناشناس۱۳۳۲۵۸۸۲۱:۲۷:۰۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
زیباکلام: مردم از رای دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند.
ناشناس۱۳۳۲۵۹۰۲۱:۲۸:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
تاجیک تئوریسین اصلاحات: جریان اصلاح طلبی نیازمند یک تعطیلات تاریخی است.
ناشناس۱۳۳۲۵۹۶۲۱:۳۵:۴۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
یک روحانی هم کنار تاجگردون ایستاده است. او به این کار تاجگردون لباس شریعت می پوشاند. یاد مرحوم دکتر شریعتی بخیر.
ناشناس۱۳۳۲۵۹۷۲۱:۳۶:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
نباید اجازه دهیم حتی یک نماینده از مجلس قبل به این مجلس جدید راه پیدا کند
ناشناس۱۳۳۲۶۰۲۲۱:۴۲:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
به نظرم این کارهای نه چندان جالب آقای تاجگردون هم از تقصیرات احمدی نژاد و حلقه اطرافش باشه!می توان هرچیزی را به اونها ربط داد!
ناشناس۱۳۳۲۶۶۴۲۲:۴۵:۲۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
شورای نگهبان باید سریعا این آقا را رد صلاحیت کند
ناشناس۱۳۳۲۶۶۵۲۲:۴۸:۲۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
اگر FATF تصویب نشود، تمام حساب‌های بانکی ایرانیان در دنیا را می‌بندند.
ناشناس۱۳۳۳۱۷۵۱۱:۵۴:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
با پیوستن به FATF راههای دور زدن تحریم ها لو می روند و حتی واردات چمدانی دلار و سکه هم ممنوع خواهد شد و اوضاع اقتصادی وخیم تر می شود.
ناشناس۱۳۳۲۷۴۴۰۰:۳۹:۰۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
چند تا صحنه مونتاژ شده که تاجگردون برا تبلیغ کنار هم قرار داده که هزینه ای نبرده اون آتیش بازی اول هم که واقعی نیست.
ناشناس۱۳۳۲۸۱۲۰۳:۲۸:۱۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
عجیب است خود آقای مطهری قبلا دلایل رد صلاحیتش را با مردم در میان گذاشت که این دلایل شورای نگهبان منطقی هم بود.
ناشناس۱۳۳۲۸۱۷۰۴:۱۸:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
تاسف عمیق برای آنهایی که با یک چلوکباب به امثال تاج گردون !! رای میدهند.
ناشناس۱۳۳۲۸۲۶۰۶:۰۸:۳۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
مقصر شورای نگهبان نماینده های مشکل دار را در نهایت تایید صلاحیت کرد.
ناشناس۱۳۳۲۸۴۸۰۷:۳۲:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
وقتی شفافیت نباشه همین میشه این آقای نمایندهمکر چقدر درآمد از مجلس داره که چتدین دوره است با هزینههای میلیاردی در حال ورود به مجلس است در مجلس چه خبره که چنین افرادی با چنین هزینه هایی تلاش برای ورود به ان میکنند
علی کریمی۱۳۳۲۸۴۹۰۷:۳۳:۳۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
شورای نگهبان روند تایید صلاحیت آقای تاج گردون را یک بار دیگر مرور نماید. شاید اشتباهی اتفاق افتاده!
ناشناس۱۳۳۲۸۶۲۰۷:۴۵:۲۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
کجای این افتتاحیه تاجگردون شبیه جشن های 2500 ساله بود؟؟؟؟ اگه چیزی مینویسید حداقل فیلمش رو نزارید تا ما نوشتتون و باور کنیم. فیلمش و که نگاه کردم در حد افتتاحیه شعبه افق کرووش تو خیابون ما هم نبود.
ناشناس۱۳۳۳۳۲۳۱۳:۵۴:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
دوست عزيز، فروشگاه كوروش واسه جلب مشتري و سود آتي خودش، اون كار رو انجام ميده، مراسم افتتاحيه ستاد!!!! سود آتي آقاي تاجگردون؟؟؟؟ التماس تفكر ...
ناشناس۱۳۳۲۸۶۵۰۷:۴۷:۰۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
نفوذ تاجگردون حتی به شهرستان گراش رسیده. کجا کار هستید؟
ناشناس۱۳۳۳۲۳۷۱۲:۳۹:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
داره تاج رو میگردونه
ناشناس۱۳۳۲۸۶۶۰۷:۴۷:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اصلاح طلبان همیشه هزینه کم ماریها و اشتباهاتشون رو گردن بقیه میندازن.
ناشناس۱۳۳۲۸۷۷۰۷:۵۷:۱۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
واقعا رفتن افرادی مانند تاجگردون به مجلس یعنی ظلم به اقشار پایین و کم دست جامعه است . و مردم گچساران نباید فریب تبلیغات کاذب را بخورند.
ناشناس۱۳۳۲۸۸۰۰۷:۵۹:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
کی میره رای بده؟!
سعید۱۳۳۲۸۸۴۰۸:۰۴:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
همین روحانی بود که حجاب رو اجباری کرد. تفکر دیوارکشی هم از ایشون برمیاد
سعید۱۳۳۲۸۸۶۰۸:۰۵:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
حتماً باید بیان تظاهر کنن و روضه خونی را بندازن؟ خوب کمپین انتخاباتیه چه ایرادی داره مردم شاد باشن؟
ناشناس۱۳۳۲۸۹۰۰۸:۰۸:۲۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اقتصاد اين كشور به كجا رسيده كه اقاي حداد عادل ادعاي نجات ان را دارد
محمود۱۳۳۳۰۹۲۱۰:۴۳:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
همین آقا دفعه قبل که مردم رای دادن سی ویکم شد حالا توتاریکی برای مملکت لیست درست میکنه مردم اگه از اصلاح طلب ها خسته شدن عمرا" شما ها را هم نمیخوان
امیر حسین سلطان/تهران۱۳۳۲۹۳۱۰۸:۴۵:۲۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
رویکرد دکتر علی مطهری نباید الگوی جامعه قرار بگیرد. لطفا دنبال علت عام و یا خاص دیگری برای عدم احراز صلاحیت(همان رد صلاحیت) ایشان نباشید. من از این بابت(رد صلاحیت این نماینده محبوب تهران) به سهم خود بسیار متاسفم و ... والسلام.
لرستانی۱۳۳۲۹۷۴۰۹:۳۰:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
الان ایشون با این بریز و بپاش التزام دارن؟؟؟
اصلاح طلب ساده۱۳۳۲۹۷۹۰۹:۳۵:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
شورای نگهبان بر چه معیاری تاج گردون را تایید و مطهری را رد صلاحیت می کند ؟
ناشناس۱۳۳۲۹۸۲۰۹:۳۸:۰۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
درخواست دکتر مطهری که نایب رییس مجلس شورای اسلامی هم بوده بجا و درست است
علی 671۱۳۳۳۰۵۵۱۰:۲۳:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
روحانی هر کجا به ضررش باشد فراموشی می گیرد و از خودش برای تعریف کوتاه نمی آید کاش یک دفعه برای همیشه می گفت ما در فلان جا فلان کار مثبت به نفع مردم انجام دادیم این هم آدرس .در لفافه سخن گفتن که آدرس و مکانی ندارد .یکی به ایشان بگوید کی وزیر زن معرفی کردی و جلوت را گرفتند
زاهدی۱۳۳۳۲۶۲۱۳:۰۸:۱۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
سلام طبق بند 2 ماده 30 قانون انتخابات (۲- ملاكيــن بزرگ كه زمين‌هاي موات را به‌نـام خود ثبت داده‌اند)کسانی که جزء ملاکین بزرگ شمرده می شوند صلاحیت نامزد و حق ثبت نام در هیچ حوزه ی انتخاباتی را ندارد . پس چرا ایشان در دو دوره قبلی و حاضر نامزد شده و توسط شورای نگهبان تایید شده است .
ناشناس۱۳۳۳۲۸۱۱۳:۲۳:۴۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اگه تابحال نمی دونستین از الان بدونین که علی مطهری هم از صاحبان انقلاب تشریف دارند.!!

پربحث‌های دیروز

 1. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 2. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 3. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 4. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

 5. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 6. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 7. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

 8. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 9. روایت گلوبال ریسرچ از چهره مخفی و زشت نامزد دموکرات‌ها

 10. مرکز نقاهتگاه ایران مال

 11. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 12. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

 13. قربانیان کرونا در آمریکا از ۷ هزار نفر فراتر رفت/ تعداد مبتلایان به ۲۷۳ هزار نفر رسید

 14. مشاهده علائم شدید کووید-۱۹ در جوانان

 15. شنیده شدن صدای انفجار شدید در بغداد

 16. بهترین محافظ در برابر کرونا

 17. واکنش کاربران توئیتر به سریال پایتخت۶

 18. معاون سیما: نوروز امسال پرمخاطب‌ترین سال تلویزیون در یک دهه گذشته بود

 19. روحانی: طرح فاصله گذاری اجتماعی به فاصله‌گذاری هوشمند تبدیل می‌شود/ هر تصمیمی که در دولت گرفته می‌شود مبتنی بر مطالعات دقیق علمی است

 20. الجبوری خروج آمریکا از عراق را منتفی دانست

 21. اتحادیه اروپا خواستار «معافیت بشردوستانه» تحریم‌های ایران شد

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 7. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 8. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 9. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 10. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 11. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 12. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 13. کرونا و برخوردهای جناحی

 14. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 15. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 16. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

 17. وزیر بهداشت: روزهای آینده وضعیت مقابله ایران با کرونا در جهان متحول می‌شود

 18. کرونا و اشک کباب! ...

 19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 20. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 21. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 22. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 23. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 24. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

 25. نامه ۱۹۱ منتخب مجلس یازدهم به رهبر انقلاب با موضوع تحقق شعار سال

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 4. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 5. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 6. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 7. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 8. کرونا و برخوردهای جناحی

 9. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 10. کرونا و اشک کباب! ...

 11. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 12. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 13. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 14. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 15. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

 16. تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد

 17. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 18. تعطیلی مجلس و بدعت‌هایی اجتناب پذیر  

 19. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 20. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

 21. "اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری اسلامی هستید..."

 22. روحانی: ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده است/ محدودیت‌ها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

 23. موسوی: آقای روحانی! پیگیری منافع مردم و مصالح کشور، جنگ سیاسی نیست

 24. قالیباف: تلاش کنیم کارگران و کارمندان در مشاغل خود حفظ شوند

 25. روحانی: طرح فاصله گذاری اجتماعی به فاصله‌گذاری هوشمند تبدیل می‌شود/ هر تصمیمی که در دولت گرفته می‌شود مبتنی بر مطالعات دقیق علمی است

آخرین عناوین