رئیس قوه قضائیه: رای ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره / روی سخن ما با تفکر غیرانقلابی‌است

گروه سیاسی الف،   3981122082

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه رای ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره گفت: مردم دشمن‌ستیز هستند اما روی سخن ما با تفکر و اندیشه غیرانقلابی است که کار را مشکل می‌کند.

رئیس قوه قضائیه: رای ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره / روی سخن ما با تفکر غیرانقلابی‌است

به گزارش تسنیم، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در مراسم پایانی راهپیمایی 22 بهمن مشهد در حرم منور رضوی اظهار داشت: توفیقی است که در جوار حرم نورانی حضرت رضا(ع) در جمع باصفای مردم عزیز مشهدمقدس و زائران بارگاه نورانی حضرت ثامن‌الحجج(ع) در روز 22 بهمن 98 باشیم.

رئیس قوه قضائیه گفت: راهپیمایی عظیم و باشکوهی توسط مردم متدین و انقلابی این خطه رقم خورد؛ اجتماع عظیم امروز و این راهپیمایی اگرچه یادآور سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 است اما اجتماع عظیم و راهپیمایی میلیونی امروز در ایران اسلامی فقط یادآور سالگرد 22 بهمن 57 نیست بلکه امروز خود در تاریخ انقلاب شکوهمند ما نقطه عطف و یک انقلاب است و بر همان اصول و مبانی تاکید دارد اما سخن نو دارد و پیام‌های جدید دارد و آثار بسیار دارد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه 22 بهمن 57 پایان سلطه استعمار و استبداد بود و امروز پیامی نو در بستر گام دوم انقلاب دارد تصریح کرد: سخن اول در بستر گام دوم انقلاب اسلامی نه فقط بیرون راندن آمریکایی‌ها از کشور بلکه این بار سخن از بیرون راندن آمریکایی‌ها از منطقه است و اراده ملت‌های مستقل منطقه بر این تعلق گرفته که منطقه باید زندگی‌اش را بدون حضور آمریکایی‌ها و مستکبران ادامه دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یوم‌الله روز جلوه قدرت خدا از غیر مجرای طبیعی و عادی است گفت: بر بستر یوم‌الله 22 بهمن روزهای الهی و خدایی زیادی در این کشور شکل گرفته و شکل می‌گیرد؛ یوم الله حضور میلیونی مردم عزیزمان در تشییع جنازه سپهبد سلیمانی خود یوم‌الله مبتنی بر این 22 بهمن 57 بود.

آیت الله رئیسی افزود: درهم کوبیده شدن پایگاه دشمنان انقلاب اسلامی و شکسته شدن ابهت پوشالی آمریکایی‌ها روزی خدایی و مبتنی بر 22 بهمن 57 بود؛ بسیاری از ایام دیگر نیز جلوه قدرت خدا دارد؛ حضور میلیونی مردم از این دست است که از آثار و برکات 22 بهمن 57 است؛ شکل گرفتن نظامی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی؛ نظامی بر پایه یک عقلانیت، عدالت، اخلاق، معنویت؛ شکل گرفتن نظامی مبتنی بر عبودیت خداوند متعال و کرامت انسان و روش و سبک زندگی اسلامی انسان معاصر همگی مبانی اصلی شکل گرفتن انقلاب اسلامی بود.

وی خاطرنشان کرد: همه چیز مبتنی بر این مبنا است؛ همه این مبانی باید پررنگ‌تر و پرجلوه‌تر و اساسی‌تر شود و باید تلاش شود؛ جامعه مبتنی بر این اصول، مدینه فاضله و آرمانشهر و شهر اسلامی و جامعه مبتنی بر انقلاب اسلامی اهداف مهمی بود که بر زبان مردم ما جاری شد و این را فریاد زدند؛ آنچه مردم ما فریاد زدند عبارت بود از استقلال. امروز کدام کشور در این کره زمین مستقلانه برای منافع خود تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند؟ مستقل‌ترین کشور روی کره زمین ایران اسلامی است که اساسش بر رای مردم و براساس حاکمیت نورانی اسلام است.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: اغلب و شاید همه انقلاب‌ها، خیزش‌ها و حرکت‌ها و نهضت‌ها بعد از گذشت مدتی از اهدافش و آرمان‌هایش فاصله می‌گیرد اما امروز مردم مشهد عزیز ما و مردم سراسر استان خراسان، مردم ایران اسلامی همان را فریاد می‌کنند که در 22 بهمن 57 می‌خواستند و آرمانها و شعارها ذره‌ای عوض نشده است و خواست مردم همان اصول و مبانی است که بر آن اساس، انقلاب شکل گرفت. این اصول همواره پایدار است و مردم بر این اصول و مبانی اصرار دارند.

آیت‌الله رئیسی افزود: سازوکارهایی طراز انقلاب اسلامی خواست مردم است؛ خواست مردم این است که همه نهادها و دستگاه‌های منصوب به انقلاب اسلامی و این کشور طراز انقلاب اسلامی و اهداف شکوهمندش باشد؛ پیرایش از هرگونه آلودگی و پیرایش از هرگونه ناسلامتی و فساد خواست جدی مردم انقلابی ماست.

وی اظهار داشت: مجلس و دولت و دستگاه قضا باید مبتنی براساس انقلاب شکوهمند اسلامی باشد و این خواست مردم ماست؛ آنچه امروز خواست مردم ما بر بستر گام دوم است شکل‌گیری تمام اجزاء نظام بر طراز اهداف انقلاب است و نکته بسیار مهم آن است که در این دهه که دهه پیشرفت و عدالت است این است که پیشرفته شدن کشور با مصرف محصولات پیشرفته رخ نمی‌دهد؛ کشور پیشرفته با دوستی با کشورهای پیشرفته شکل نمی‌گیرد؛ بگوئیم با آنها ارتباط برقرار کنیم پیشرفته می‌شویم؛ خیر؛ ما توسعه و پیشرفت را فقط در حوزه صنعت و الکترونیک در حوزه تکنولوژی و فناوری نمی‌دانیم بلکه اگر خواستیم بگوئیم کشوری پیشرفته است باید بگوئیم در پرتو تمام نیازها توسعه یافته است؛ در کشورهای صنعتی از معنویت و عدالت خبری نیست؛ توسعه‌یافتگی باید در تمامی ابعاد و در پرتو عدالت باشد تا در کام مردم شیرین بیاید.

رئیس قوه قضائیه افزود: توسعه یافتن در مکانیک و فناوری، کشوری را توسعه‌یافته نمی‌کند؛ توسعه‌یافتگی در پرتو هر آنچه نیاز انسان است می‌دانیم؛ یکی از نیازهای مهم انسان توجه به خدا و توجه به قانون خداست؛ دلیل جدایی بین معنویت و سیاست در عالم نیز همین است؛ 70 سال ظلم به مردم فلسطین و لبنان را شاهد هستید؛ ساختن کلاهک‌های هسته‌ای و ظلم به کشورهای عالم را شاهد هستید که قتل و غارت در پی داشته و این محصول جدایی سیاست و از معنویت است و امام پیوند سیاست و معنویت را دنبال کرد.

آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: پیام امام این بود و تاکید نیز همین است؛ امروز نیز آنچه از مقام معظم رهبری می‌شنوید دقیقا مبتنی بر همین اساس است؛ امروز دنیا بداند می‌خواهیم نظامی مبتنی بر دین و دوری از مستکبران بسازیم که اساس آن کرامت و تعالی انسان باشد. آنچه که امروز به عنوان پیشرفت می‌دانیم ارتباط با کشورهای پیشرفته نیست. نفی ارتباط با کشورهایی که با ما دشمنی نمی‌کنند نمی‌کنیم و تعامل و ارتباط با دنیا جزو اصول کار ماست و از این جهت ابا نداریم و در حرکت و برنامه کاری در این 40 ساله با حفظ عزت و حکمت و مصلحت بوده است اما چه چیز کشور را پیشرفته می‌کند؟

وی گفت: پیشرفت در دهه کرامت و عزت آوردن محصولات پیشرفته و مصرف‌زدگی نیست و ارتباط با کشورهای توسعه‌یافته نیست؛ آنچه کشور را پیشرفته می‌کند توانمند شدن در علم و فناوری و تولیدات است؛ تولید یعنی کشور توانمند مولد در عرصه آنچه پیشرفته است.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه عدالت از اهداف امام و از محورهای مهم در سخن مردم است افزود: سخن از عدالت توصیفی نیست؛ سخن در عدالت اجرایی و اثباتی است یعنی میدان، میدان اجرای عدالت باشد؛ سخن از عدالت، عدالت شنیدنی نیست و مردم باید کامشان به اجرای عدالت شیرین شود. قانون و اجرای عادلانه نیاز است و همه ظرفیت‌ها باید مبتنی بر عدالت تقسیم شود.

وی خاطرنشان کرد: عدالت مدنظر ما عدالت در حوزه اقتصادی و اجرایی و فرهنگی است؛ گام‌‌هایی برداشته شده اما انتظار است در گام دوم انقلاب اسلامی همه چیز مبتنی بر عدالت باشد و آنچه در این جهت بسیار برای ما اهمیت دارد این است که حرکت در این عرصه، آفاتی نیز دارد و باید به آن توجه شود. آفات این حوزه نگاه غیرانقلابی است، دشمن مسئله‌اش روشن است و مردم نیز دشمن شناس و دشمن‌ستیز هستند. مردم بسیار بابصیرت عمل کرده و مردانه حضور دارند و اعلام موضع دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: هرجا مردم احساس کنند دشمن در حال سوء استفاده است خیلی زود صفوف خود را جدا می‌کنند و بسیار بابصیرت عمل می‌کنند؛ مردم خواسته‌هایی دارند اما جایی که دشمن را دیدند سریع اعلام موضع کردند و این نشان از این است که مردم دشمن‌ستیز هستند اما روی سخن ما با تفکر و اندیشه غیرانقلابی است که کار را مشکل می‌کند؛ به جای تکیه بر اقتصاد مقاومتی و مستقل به اقتصاد وابسته می‌اندیشد و نگاهش به اقتصاد، اقتصاد پویا و بالنده و مقاومتی نیست و نگاهش به سیاست نیز سیاست انقلابی نیست بلکه پیامی که می‌دهد، پیام مذاکره و نه مقاومت است و مردم اثبات کردند که در تشییع پیکر شهید سلیمانی، رایشان به مقاومت است نه مذاکره.

پربحث‌های دیروز

 1. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 2. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 3.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 4. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 5. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 6. طرح هر ایرانی یک مسکن در مجلس کلید خورد

 7. سطح فساد در کشورهای جهان و آمار جانباختگان در زلزله !

 8. دعوت یک پژوهشگر تاریخ از موسوی خوئینی‌ها به مناظره

 9. موسوی: سفیر ایران در یکی از کشورهای مهم همسایه خواهم شد

 10. ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۵ میلیون تومان شد/ سود ۶۷۳ هزار تومانی در یک روز

 11. آیا گل‌آرایی حرم امام رضا(ع) اسراف است؟

 12. واکنش احساسی بازیگر نقش «بی‌بی» به درگذشت سیروس گرجستانی

 13. بررسی‌های فنی و امنیتی علت حادثه در سایت هسته ای نطنز مشخص شده/ در زمان مناسب اعلام خواهد شد

 14. خطر رشد بی‌سابقه قیمت سهام در بورس جدی است؟

 15. اقدامات خصمانه آمریکا علیه «حشد شعبی» عراق /اهداف واشنگتن چیست؟

پربحث‌های هفته

 1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 2. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

 3. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 4. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 5. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 6. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 7. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

 8. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 9. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 10. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 11. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

 12. اگر خوب نشم، می‌کشمت!

 13. به چه قیمت؟

 14. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 15. حمله به حشد شعبی؛ زنگ خطر فتنه داخلی درعراق

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 19. جزئیات جدید بسته حمایت ازمستاجران/چرا سقف اجاره ۲۵ درصد تعیین شد؟

 20. سیروس گرجستانی درگذشت

 21. پایان داستان غم انگیز زم

 22.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 23. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 24. تخریب ویلای لوکس داماد شمخانی

 25. عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

 2. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 3. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 4. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

 5. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 6. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

 7. به چه قیمت؟

 8. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 9. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 10. پایان داستان غم انگیز زم

 11. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 12. روحانی: زمان دعوای سه قوه نیست/ ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ سال ۹۹ سخت‌ترین سال از لحاظ فشار اقتصادی است

 13. دوای درد کارگران هفت‌تپه چیست؟

 14. رهبر انقلاب: تنها راه مقابله با ویروس فساد، قطع دست مفسد است/ امنیت گزارشگران فساد را حفظ کنید

 15. احیای چپ رادیکال به روایت قوچانی/سناریوی جدید درباره مرگ قاضی منصوری/محسن رضایی نامزد انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟

 16. جزئیات «تایید اعتبارنامه تاجگردون» در کمیسیون تحقیق

 17. حل مشکلات حمل‌ونقل عمومی تهران با «هل دادن»مدیران شهری!

 18. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

 19. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 20. درخواست تاجگردون از هیئت رئیسه مجلس/افزایش عجیب قیمت سکه/ انتقادات تند کرباسچی از اصلاح‌طلبان/ پشت‌بام‌خوابی واقعاً وجود دارد؟

 21. واکنش حسین شریعتمداری به نامه خوئینی‌ها؛ از کجا دیکته شده بود؟

 22. محسن رضایی: سیاست‌های لیبرالی این دولت، پول ملی را از خاصیت انداخته/ خوئینی‌ها، آدرس غلط داده است

 23. عبدی: موضوع تحول خواهی ساختارها هستند نه افراد / سه نهاد در خط مقدم برای ایجاد تحول

 24. سخنگوی قوه قضائیه: روح‌الله زم به اعدام محکوم شد/ دریافت تصویر منتسب به جنازه قاضی منصوری/ حسن رعیت بازداشت است

 25. واعظی: روحانی به امور اجرایی تسلط کامل دارد/ در ماجرای ملک جماران به رئیس‌جمهور، جفا شد/ تحولات اخیر در بازار ارز موقت است

آخرین عناوین