رئیس قوه قضائیه: رای ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره / روی سخن ما با تفکر غیرانقلابی‌است

گروه سیاسی الف،   3981122082

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه رای ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره گفت: مردم دشمن‌ستیز هستند اما روی سخن ما با تفکر و اندیشه غیرانقلابی است که کار را مشکل می‌کند.

رئیس قوه قضائیه: رای ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره / روی سخن ما با تفکر غیرانقلابی‌است

به گزارش تسنیم، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در مراسم پایانی راهپیمایی 22 بهمن مشهد در حرم منور رضوی اظهار داشت: توفیقی است که در جوار حرم نورانی حضرت رضا(ع) در جمع باصفای مردم عزیز مشهدمقدس و زائران بارگاه نورانی حضرت ثامن‌الحجج(ع) در روز 22 بهمن 98 باشیم.

رئیس قوه قضائیه گفت: راهپیمایی عظیم و باشکوهی توسط مردم متدین و انقلابی این خطه رقم خورد؛ اجتماع عظیم امروز و این راهپیمایی اگرچه یادآور سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 است اما اجتماع عظیم و راهپیمایی میلیونی امروز در ایران اسلامی فقط یادآور سالگرد 22 بهمن 57 نیست بلکه امروز خود در تاریخ انقلاب شکوهمند ما نقطه عطف و یک انقلاب است و بر همان اصول و مبانی تاکید دارد اما سخن نو دارد و پیام‌های جدید دارد و آثار بسیار دارد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه 22 بهمن 57 پایان سلطه استعمار و استبداد بود و امروز پیامی نو در بستر گام دوم انقلاب دارد تصریح کرد: سخن اول در بستر گام دوم انقلاب اسلامی نه فقط بیرون راندن آمریکایی‌ها از کشور بلکه این بار سخن از بیرون راندن آمریکایی‌ها از منطقه است و اراده ملت‌های مستقل منطقه بر این تعلق گرفته که منطقه باید زندگی‌اش را بدون حضور آمریکایی‌ها و مستکبران ادامه دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یوم‌الله روز جلوه قدرت خدا از غیر مجرای طبیعی و عادی است گفت: بر بستر یوم‌الله 22 بهمن روزهای الهی و خدایی زیادی در این کشور شکل گرفته و شکل می‌گیرد؛ یوم الله حضور میلیونی مردم عزیزمان در تشییع جنازه سپهبد سلیمانی خود یوم‌الله مبتنی بر این 22 بهمن 57 بود.

آیت الله رئیسی افزود: درهم کوبیده شدن پایگاه دشمنان انقلاب اسلامی و شکسته شدن ابهت پوشالی آمریکایی‌ها روزی خدایی و مبتنی بر 22 بهمن 57 بود؛ بسیاری از ایام دیگر نیز جلوه قدرت خدا دارد؛ حضور میلیونی مردم از این دست است که از آثار و برکات 22 بهمن 57 است؛ شکل گرفتن نظامی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی؛ نظامی بر پایه یک عقلانیت، عدالت، اخلاق، معنویت؛ شکل گرفتن نظامی مبتنی بر عبودیت خداوند متعال و کرامت انسان و روش و سبک زندگی اسلامی انسان معاصر همگی مبانی اصلی شکل گرفتن انقلاب اسلامی بود.

وی خاطرنشان کرد: همه چیز مبتنی بر این مبنا است؛ همه این مبانی باید پررنگ‌تر و پرجلوه‌تر و اساسی‌تر شود و باید تلاش شود؛ جامعه مبتنی بر این اصول، مدینه فاضله و آرمانشهر و شهر اسلامی و جامعه مبتنی بر انقلاب اسلامی اهداف مهمی بود که بر زبان مردم ما جاری شد و این را فریاد زدند؛ آنچه مردم ما فریاد زدند عبارت بود از استقلال. امروز کدام کشور در این کره زمین مستقلانه برای منافع خود تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند؟ مستقل‌ترین کشور روی کره زمین ایران اسلامی است که اساسش بر رای مردم و براساس حاکمیت نورانی اسلام است.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: اغلب و شاید همه انقلاب‌ها، خیزش‌ها و حرکت‌ها و نهضت‌ها بعد از گذشت مدتی از اهدافش و آرمان‌هایش فاصله می‌گیرد اما امروز مردم مشهد عزیز ما و مردم سراسر استان خراسان، مردم ایران اسلامی همان را فریاد می‌کنند که در 22 بهمن 57 می‌خواستند و آرمانها و شعارها ذره‌ای عوض نشده است و خواست مردم همان اصول و مبانی است که بر آن اساس، انقلاب شکل گرفت. این اصول همواره پایدار است و مردم بر این اصول و مبانی اصرار دارند.

آیت‌الله رئیسی افزود: سازوکارهایی طراز انقلاب اسلامی خواست مردم است؛ خواست مردم این است که همه نهادها و دستگاه‌های منصوب به انقلاب اسلامی و این کشور طراز انقلاب اسلامی و اهداف شکوهمندش باشد؛ پیرایش از هرگونه آلودگی و پیرایش از هرگونه ناسلامتی و فساد خواست جدی مردم انقلابی ماست.

وی اظهار داشت: مجلس و دولت و دستگاه قضا باید مبتنی براساس انقلاب شکوهمند اسلامی باشد و این خواست مردم ماست؛ آنچه امروز خواست مردم ما بر بستر گام دوم است شکل‌گیری تمام اجزاء نظام بر طراز اهداف انقلاب است و نکته بسیار مهم آن است که در این دهه که دهه پیشرفت و عدالت است این است که پیشرفته شدن کشور با مصرف محصولات پیشرفته رخ نمی‌دهد؛ کشور پیشرفته با دوستی با کشورهای پیشرفته شکل نمی‌گیرد؛ بگوئیم با آنها ارتباط برقرار کنیم پیشرفته می‌شویم؛ خیر؛ ما توسعه و پیشرفت را فقط در حوزه صنعت و الکترونیک در حوزه تکنولوژی و فناوری نمی‌دانیم بلکه اگر خواستیم بگوئیم کشوری پیشرفته است باید بگوئیم در پرتو تمام نیازها توسعه یافته است؛ در کشورهای صنعتی از معنویت و عدالت خبری نیست؛ توسعه‌یافتگی باید در تمامی ابعاد و در پرتو عدالت باشد تا در کام مردم شیرین بیاید.

رئیس قوه قضائیه افزود: توسعه یافتن در مکانیک و فناوری، کشوری را توسعه‌یافته نمی‌کند؛ توسعه‌یافتگی در پرتو هر آنچه نیاز انسان است می‌دانیم؛ یکی از نیازهای مهم انسان توجه به خدا و توجه به قانون خداست؛ دلیل جدایی بین معنویت و سیاست در عالم نیز همین است؛ 70 سال ظلم به مردم فلسطین و لبنان را شاهد هستید؛ ساختن کلاهک‌های هسته‌ای و ظلم به کشورهای عالم را شاهد هستید که قتل و غارت در پی داشته و این محصول جدایی سیاست و از معنویت است و امام پیوند سیاست و معنویت را دنبال کرد.

آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: پیام امام این بود و تاکید نیز همین است؛ امروز نیز آنچه از مقام معظم رهبری می‌شنوید دقیقا مبتنی بر همین اساس است؛ امروز دنیا بداند می‌خواهیم نظامی مبتنی بر دین و دوری از مستکبران بسازیم که اساس آن کرامت و تعالی انسان باشد. آنچه که امروز به عنوان پیشرفت می‌دانیم ارتباط با کشورهای پیشرفته نیست. نفی ارتباط با کشورهایی که با ما دشمنی نمی‌کنند نمی‌کنیم و تعامل و ارتباط با دنیا جزو اصول کار ماست و از این جهت ابا نداریم و در حرکت و برنامه کاری در این 40 ساله با حفظ عزت و حکمت و مصلحت بوده است اما چه چیز کشور را پیشرفته می‌کند؟

وی گفت: پیشرفت در دهه کرامت و عزت آوردن محصولات پیشرفته و مصرف‌زدگی نیست و ارتباط با کشورهای توسعه‌یافته نیست؛ آنچه کشور را پیشرفته می‌کند توانمند شدن در علم و فناوری و تولیدات است؛ تولید یعنی کشور توانمند مولد در عرصه آنچه پیشرفته است.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه عدالت از اهداف امام و از محورهای مهم در سخن مردم است افزود: سخن از عدالت توصیفی نیست؛ سخن در عدالت اجرایی و اثباتی است یعنی میدان، میدان اجرای عدالت باشد؛ سخن از عدالت، عدالت شنیدنی نیست و مردم باید کامشان به اجرای عدالت شیرین شود. قانون و اجرای عادلانه نیاز است و همه ظرفیت‌ها باید مبتنی بر عدالت تقسیم شود.

وی خاطرنشان کرد: عدالت مدنظر ما عدالت در حوزه اقتصادی و اجرایی و فرهنگی است؛ گام‌‌هایی برداشته شده اما انتظار است در گام دوم انقلاب اسلامی همه چیز مبتنی بر عدالت باشد و آنچه در این جهت بسیار برای ما اهمیت دارد این است که حرکت در این عرصه، آفاتی نیز دارد و باید به آن توجه شود. آفات این حوزه نگاه غیرانقلابی است، دشمن مسئله‌اش روشن است و مردم نیز دشمن شناس و دشمن‌ستیز هستند. مردم بسیار بابصیرت عمل کرده و مردانه حضور دارند و اعلام موضع دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: هرجا مردم احساس کنند دشمن در حال سوء استفاده است خیلی زود صفوف خود را جدا می‌کنند و بسیار بابصیرت عمل می‌کنند؛ مردم خواسته‌هایی دارند اما جایی که دشمن را دیدند سریع اعلام موضع کردند و این نشان از این است که مردم دشمن‌ستیز هستند اما روی سخن ما با تفکر و اندیشه غیرانقلابی است که کار را مشکل می‌کند؛ به جای تکیه بر اقتصاد مقاومتی و مستقل به اقتصاد وابسته می‌اندیشد و نگاهش به اقتصاد، اقتصاد پویا و بالنده و مقاومتی نیست و نگاهش به سیاست نیز سیاست انقلابی نیست بلکه پیامی که می‌دهد، پیام مذاکره و نه مقاومت است و مردم اثبات کردند که در تشییع پیکر شهید سلیمانی، رایشان به مقاومت است نه مذاکره.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 2. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 3. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 4. موافقت رهبر انقلاب با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی

 5. توضیحات کارگردان سریال پایتخت درباره سوتی‌ها، جایگزین خشایار الوند و کنایه‌های سیاسی

 6. افزایش دو برابری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری

 7. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

 8. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

 9. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

 10. واکنش سفیر چین به توئیت تازه جهانپور

 11. تشکیل جلسات مجلس و کمیسیون ها بر خلاف دستورات پزشکی است

 12. رییسی: اقتضای تدبیر این است که در تعارض بین سلامت مردم و گشایش کسب و کار‌، حفظ جان مردم در اولویت قرار گیرد

 13. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

 14. عضو شورای شهر تهران: انجام تست کرونا الزامی نیست/ پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک

 15. به خیر آمریکایی‌ها امیدی نداریم٬ شر ننرسانند/ اینستکس مقدمه‌ای است که اروپایی‌‌‌ها به تعهداتشان عمل کنند

پربحث‌های دیروز

 1. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 2. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 3. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 4. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 5. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 6. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 7. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 8. جهانپور: مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند/ وضعیت تهران قرمز است/ تعطیلی کامل کشور امکان پذیر نیست

 9. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 10. شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم

 11. صحبت‌های تامل برانگیز نوام چامسکی درباره آینده جهان

 12. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 13. ۳ دستورالعمل اقتصادی برای دولت‌ها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا

 14. یک فرمانده حزب‌الله در لبنان ترور شد + عکس

 15. پیش بینی قیمت نفت در سال ۹۹

 16. ولایتی: «فاووپیراویر» با رعایت موازین قانونی در اختیار بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفت

 17. آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول موافقت می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 4. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 5. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 6. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 9. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 10. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 11. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 12. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 13. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 14. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 15. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 16. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 17. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 18. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 19. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 20. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 21. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 22. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 23. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

 24. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 25. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 6. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 7. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 8. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 9. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 10. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 11. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 12. کرونا و اشک کباب! ...

 13. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 14. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 15. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 16. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 17. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 18. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

 19. تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد

 20. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 21. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

 22. "اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری اسلامی هستید..."

 23. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 24. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

 25. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

آخرین عناوین