نکونام: هر کاری گفتم برعکس انجام دادند

گروه ورزشی الف،   3981115182

سرمربی فولاد خوزستان گفت: من هم قهرمانی می‌خواهم اما باید ابزار هم باشد، اگر شرایطی که در نیم‌فصل دوم داشتم را از ابتدای فصل داشتم، شک نکنید تیم برای قهرمانی می‌جنگید.

به گزارش فارس، جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل شهر خودرو گفت: با توجه به حضور شهر خودرو در آسیا می‌دانیم تیم‌شان آماده است. از نظر مالکیت یکی از تیم‌های خوب ایران هستند، ولی ما برای بازی فردا برنامه خاصی داریم تا هم بازی خوبی انجام دهیم و هم ان‌شاالله به موفقیت دست پیدا کنیم.

*در رابطه با سپاهان توضیحی ندارم
وی در پاسخ به سوالی درباره نشست خبری پس از دیدار مقابل سپاهان و صحبت‌هایش گفت: می‌خواهید دوباره به عقب برگردیم؟ من دیگر توضیح نمی‌دهم.

*مگر شیمبا هر سال آقای گل بوده است؟
سرمربی فولاد در مورد عملکرد شیمبا در فصل جاری و اینکه او هر سال جزو آقای گل‌های لیگ بوده اما در این فصل چندان آمار خوبی نداشته است،‌ گفت: هر سال شیمبا آقای گل بوده؟! تا الان لیگ برتر آقای گل تکراری نداشته است. عملکرد شیمبا بستگی به خیلی از نکات دارد. خودتان می‌دانید که تیم‌های حریف بازیکن را می‌شناسند و صد درصد با او یارگیری می‌کنند. شیمبا هم به همین شکل است و به همین خاطر کارش سخت بوده، چون همیشه تحت فشار است. بالاخره تیم‌های حریف هم ما را آنالیز می‌کنند.

*تیم من دفاع – ضد حمله ای نیست
نکونام در خصوص شیوه بازی تیمش و اینکه در نیم‌فصل اول بیشتر از تاکتیک دفاع، - ضد حمله استفاده می‌کرده است،‌ گفت: ما نیم‌فصل اول هم دفاع - ضد حمله بازی نمی‌کردیم. شاید یکسری بازی‌ها به این شکل بازی کردیم اما خیلی از بازی‌ها را کاملاً برای برد به زمین رفتیم ولی نتوانستیم ببریم و بعد با شیوه دفاع - ضد حمله بازی کردیم. هر بازی شرایطش متفاوت است. ما نمی‌توانیم همانطور که در بازی رفت با سپاهان بازی کردیم،‌ در بازی برگشت هم بازی کنیم. شما می‌دانید سپاهان مدعی قهرمانی است و نیم‌فصل نفراتی را جذب کرده که باید قهرمان شوند. در آسیا هم مدعی صعود از گروه خود هستند و در جام حذفی هم باید جام بگیرند. شرایط این تیم با ما متفاوت است اما قطعا ما نیم‌فصل دوم بازی روان‌تری انجام می‌دهیم. در نیم‌فصل اول با توجه به غیبت چند بازیکن وضعیت خوبی نداشتیم اما الان شرایط‌مان خوب و دست‌مان پر است، بازیکنان همه آماده هستند و فقط یک یا دو هفته زمان می‌خواهیم تا بچه‌ها هماهنگ شوند و تا در پایان فصل رتبه خوبی به دست بیاوریم.

*فینال؟ برای ما فینالی وجود ندارد
این روزها هر بازی برای فولاد حکم یک فینال را دارد اما به نظر می‌رسد فاز هجومی فولاد شرایط لازم را ندارد، ضمن اینکه هواداران هم از این تیم انتظارات زیادی دارند. وی در واکنش به طرح این موضوع گفت: برای ما فینالی وجود ندارد. هدفی که هواداران می‌خواهند، من هم می‌خواهم، اگر آن‌ها سهمیه می‌خواهند  تیمی که من سال گذشته از لیگ یک به لیگ برتر آوردم نساجی و بستم، نهم جدول شد و الان نگاه کنید چند بازیکنش هنوز در این تیم بازی می‌کنند. خودتان می‌دانید با توجه به آشنایی و تجربه‌ای که دارم از بازیکنان شناخت دارم، منتها من برای قهرمانی ابزار مشخصی می‌خواهم. برخی بازیکنان همیشه در ایران قیمت خاصی داشته‌اند، در همه جای دنیا هم به همین شکل است. این بازیکنان در یک لحظه‌ کارهایی انجام می‌دهند که نتیجه بازی را مشخص می‌کند. شک نکنید من هم دلم می‌خواهد قهرمان شوم و اگر شرایط نیم‌فصل را از ابتدا داشتیم، الان مدعی قهرمانی بودیم. اینها همه بستگی به شرایطی و نگاهی دارد که به تیم می‌شود.

وی ادامه داد: نکته دومی که باید بگویم این است که ما فینالی نداریم، ما هر بازی تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. فینال برای تیم‌هایی است که می‌خواهند قهرمان شوند. صادقانه بگویید آیا تیم ما مدعی قهرمانی است؟ می‌تواند مدعی باشد اما ابزارهایی را لازم داریم. خودتان می‌دانید در نیم‌فصل جذب بازیکن سخت است اما ما موفق بودیم. صادقانه بگویم چهار بازیکن با کیفیت گرفتیم در حالی که خیلی از تیم‌های بزرگ نتوانستند بازیکنی جذب کنند. 

*هفته‌های آینده فوتبال واقعی پاتوسی را می‌بینید

وی با اشاره به وضعیت سینا زامهران در فولاد گفت: او بازیکن تیم امید بوده و حالا که به تیم اضافه شده نیاز به هماهنگی دارد. بازیکنان دیگر مثل پاتوسی و  فرشاد احمد‌زاده و نیک‌نفس هم در هفته‌های بعد می‌توانیم فوتبال واقعی آنها را ببینیم, چون در آن زمان بازیکنان جدید با تیم هماهنگ می‌شوند. شما هفته‌های ابتدایی لیگ را با هفته‌های دهم به بعد مقایسه کنید. در ابتدا ما بازیکنی داشتیم که کم می‌دوید و به او انتقاد می‌شد اما الان همان بازیکن 12 کیلومتر در زمین می‌دود و این حاصل تمرینات ویژه تیم است. الان با ابتدای فصل تفاوت دارد. اول فصل ما 2 ماه وقت داشتیم تا تیم را ببندیم ولی در نیم فصل در زمان کمتر ما دیدگاه‌ دیگری را هم در دستور کار قرار دادیم، البته باید برای نقل و انتقالاتی که داشتیم از آقای علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و اعضای هیئت مدیره و سعید آذری واقعاً تشکر کنیم که خیلی زحمت کشیدند تا نقاط ضعف تیم پوشش داده شود، البته کار هنوز سخت است چون در نیم فصل بازیکنان خوب در تیم‌ها آزاد نیستند.

*شما این امکان را دارید در مارکا کار کنید؟
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره انتقاداتی که بعضاً مطرح می‌شود گفت: انتقاد همیشه وجود دارد. من از انتقادی که به درد بخورد استفاده می‌کنم ولی در غیر این صورت کار خودم را می‌کنم. چیزی که واقعی باشد برای آن تلاش می‌کنم. همه دوست دارند که بهترین باشند ولی این کار به امکانات هم نیاز دارد, شما دوست دارید در شغل خودتان بهترین شوید ولی آیا امکانات این کار در اختیارتان است؟ آیا شما می‌توانید بدون امکانات به روزنامه مارکا بروید؟ قطعاً شما می‌توانید در کارتان بهترین باشید اما به امکانات هم احتیاج دارید، البته هرکس بیشتر تلاش کند موفق می‌شود.

*هر کاری که گفتم برعکس انجام دادند
وی درباره وضعیت چمن ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان گفت: از روزی که به اهواز آمدم و از ورزشگاه فولاد بازدید کردم و امکانات آن را دیدم, واقعاً لذت بردم. چون فوتبال خوزرستان و به ویژه فولاد به وجود این ورزشگاه خیلی نیاز داشتند ولی درباره زمین چمن که نیاز اصلی من است، واقعاً از روز اولی که به اینجا آمدم هزار و یک مشکل داشتم. می‌گفتیم چمن را کوتاه کنید, نمی‌کردند. می‌گفتیم به چمن آب بدهید, نمی‌دادند و وقتی می‌گفتیم آب ندهید, آب می‌دادند! هرکاری که می‌گفتیم را برعکس انجام می‌دادند.

*با قانون موافقم اگر برای همه باشد
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره محرومیت این باشگاه از 2 پنجره نقل‌و‌انتقالاتی گفت: در این باره اطلاع دقیقی ندارم که خبر جدیدی به شما بگویم ولی هر اتفاقی که رخ بدهد، باید تلاش کنیم تا برای موفقیت آن را تغییر بدهیم. ما می‌خواهیم همه چیز عادلانه باشد و الان بخش حقوقی و مدیریت باشگاه پیگیر موضوع هستند. رای صادر شده خیلی سختگیرانه است, چون این اتفاقات قبلاً هم رخ داده بود ولی الان دیگر خیلی سختگیری شده است. امیدوارم رای بی‌دلیل نبوده باشد و هیچ باشگاهی در این باره ضرر نکند. من موافق قانون هستم ولی اگر قانون برای همه وجود داشته باشد. امیدوارم اتفاقاتی که رخ داده دور از قانون نباشد.

پربحث‌های دیروز

 1. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 2. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 3. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 4. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 5. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 6. عقب‌نشینی جدید واشنگتن در برابر تهران/ حذف ۳۰ پاراگراف از قطعنامه ضدایرانی

 7. دولت در مورد لغو تعلیق کنکور به مردم پاسخگو باشد

 8. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 9. محسن هاشمی: لغو طرح ترافیک تهران در مقابله با کرونا موثر نیست

 10. بایدن، «کملا هریس» را به عنوان معاون خود انتخاب کرد

 11. غارنشینی یک خانواده فلسطینی

 12. دوربین مخفی: هجوم مردم برای خرید تیشرت‌های عجیب و غریب

 13. چرا روحانی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مجلس نرفت؟

 14. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

 15. مزیت‌های طرح گشایش اقتصادی از زبان روحانی

 16. درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا

 17. آیت الله فاطمی نیا دوباره در بیمارستان بستری شد

 18. در آینده نزدیک سامانه گزارشگران فساد راه‌اندازی می‌شود

 19. خانه دوم ۶۰ متری در پیروزی مالیات دارد اما خانه ۲۵۰ متری ولنجک خیر؟! / عدم تحویل مسکن مهر باوجود پرداخت اقساط

 20. معاون رئیس جمهور: «استخدام» اعتماد به نفس و نوآوری فرزندان‌مان را از بین می‌برد

 21. افشای راز واکسن روسی کرونا

 22. طرح بته‌جقه ایرانی در لباس منچسترسیتی

 23. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 8. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 9. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 10. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 11. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 12. صحنه آهسته انفجار بیروت

 13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 16. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 17. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 18. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 19. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 20. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 21. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 22. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 25. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

ابر آروان

آخرین عناوین