سرلشکر صفوی: گفتمان انقلابی در منطقه در حال شکل‌گیری است

گروه سیاسی الف،   3981115073 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به شکل گیری گفتمان سومی در قرن حاضر با عنوان گفتمان انقلابی، گفت: گفتمان انقلابی در جهان اسلام در پی مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و غربی و بر قراری عدالت و قسط اجتماعی شکل گرفت که خواهان تغییر و تحول اساسی در ساختار سیاسی حکومتها و مناسبات فرهنگی اجتماعی و روابط خارجی بوده است.

سرلشکر صفوی: گفتمان انقلابی در منطقه در حال شکل‌گیری است

به گزارش فارس، سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در مراسمی که بمنظور گرامیداشت ایام الله دهه فجر با محوریت تکریم مقام والای سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهداء همراه در شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران وزارت نیرو برگزار شد، با تبیین ثمرات معنوی و اثرات خون شهیدان دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم ، بویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه وی گفت: ترامپ با اقدام به شهادت حاج قاسم سلیمانی و اعلام معامله قرن دو اشتباه بزرگ و استراتژیک انجام داده است.شهادت حاج قاسم سلیمانی خون ملت های اسلامی را بجوش خواهد اورد و همانگونه که امام خمینی (ره)فرمودند که راه قدس از کربلا می گذرد و خون شهدای دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد ، خون شهیدان مدافع حرم و شهید حاج قاسم سلیمانی راه قدس را باز خواهد کرد.

** معامله قرن آخرین تلاش های ترامپ برای فرار از شکست بزرگ در مقابل جبهه مقاومت است

سرلشکر صفوی افزود: معامله قرن آخرین تلاش های ترامپ برای فرار از شکست بزرگ در مقابل جبهه مقاومت است و طرح معامله قرن ، ننگین ترین معامله در قرن است و همانطور که طرح خاورمیانه بزرگ با شکست مواجه شد، معامله قرن نیز با شکست مواجه خواهد شد و همانطور که قرآن کریم وعده داده است نَصْرٌ مِنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِیبٌ ۗ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ.

سرلشکر صفوی با اشاره به خیانت برخی از سران کشورهای عربی در موضوع فلسطین اضافه کرد: هیچ یک از گروه های فلسطینی این طرح را قبول نکردند در حالیکه سران برخی کشورهای عربی این طرح را پذیرفته اند و با سیاست های آمریکا در منطقه همراهی می کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به سرنوشت سران خائن برخی کشورهای عربی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید و این در حالی است که برخی از سران کشورهای عربی که دستشان در دست رژیم صهیونیتی است قبل از این رژیم از بین خواهند رفت و این کشورهای پادشاهی عمر طولانی ندارند.آمریکائی ها همانطور که به شاه ایران و حسنی مبارک وفادار نبوده اند به شاه های این منطقه هم وفادار نخواهند بود.

سرلشکر صفوی افزود: آمریکائی ها نمی توانند از برخی کشورهای عربی دفاع کنند ،بعد از جنگ جهانی دوم هیچ قدرتی، قدرت آن را نداشته که پایگاه های آمریکایی را با موشک بزند ، رهبری جمهوری اسلامی ایران در راس حکومت و سپاه پاسداران تنها قدرت متکی بر صلابت ملت ایران است که توانست پایگاه عین الاسد را با چندین موشک هدف قراردهد و آمریکائی ها نتوانستند کاری کنند چون تمام نیروهای خودر را در معرض خطر می دیدند ، اگر آنها اقدام متقابلی می کردند با شدت بیشتری پاسخ می گرفتند، ماهواره های آمریکائی آمادگی کامل نیروهای ایران را برای پاسخگویی نشان می دادند.

** ترامپ ابزار دست صهیونیست ها است

سرلشکر صفوی اضافه کرد: ترامپ ابزار دست صهیونیست ها است و رئیس جمهور بی آبرویی است که دستور ترور و عملیات تروریستی را مستقیما داده است.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه با گریزی بر گفتمان های حاکم در بعد ملی و منطقه غرب آسیا و جهان اسلام طی دو قرن گذشته، گفت: طی دو قرن گذشته در مقیاس ملی در داخل کشور و در مقیاس منطقه غرب آسیا و در مقیاس جهان اسلام سه نوع گفتمان فرهنگی سیاسی رایج شده است.

وی افزود: گفتمان غرب گرایی با این استدلال که غرب با برتری اقتصادی، فناوری و نظامی به قدرت برتر جهان تبدیل شده است چاره ای جز تسلیم شدن و یا پیروی از غرب نمی دید. از سوی دیگر گفتمان دیگری به نام اصلاحات در جهان اسلام در پی به روز کردن نظام آموزشی و بهبود شرایط اقتصادی خصوصا در حوزه تولید و تکنولوژی و تعامل سازنده با بلوک غرب بوده است و در قرن حاضر امثال آقای دکتر مصدق و مرحوم مهندس بازرگان از چهره های شاخص گفتمان اصلاحات و تلفیق اسلام با علوم غرب بود.

** گفتمان انقلابی در منطقه در حال شکل گیری است

سرلشکر صفوی با اشاره به شکل گیری گفتمان سومی در قرن حاضر با عنوان گفتمان انقلابی، گفت: گفتمان انقلابی در جهان اسلام در پی مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و غربی و بر قراری عدالت و قسط اجتماعی شکل گرفت که خواهان تغییر و تحول اساسی در ساختار سیاسی حکومتها و مناسبات فرهنگی اجتماعی و روابط خارجی بوده است.

وی افزود: از چهره های پیشتاز این گفتمان انقلابی سید جمال الدین حسینی اسد آبادی و در قرن معاصر حضرت امام خمینی (ره) و در حال حاضر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای سکان دار این گفتمان هستند و به واسطه این گفتمان انقلابی تمدن نوین اسلامی و در بعد فرهنگی، فرهنگ مقاومت نهادینه شد.

سرلشکر صفوی ادامه داد: گفتمان انقلابی در ایران و در جهان اسلام بدنبال مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و خواهان یک تحول اساسی در ساختار نظام سیاسی حکومت ، مناسبات اجتماعی ، سیاست خارجی و برقراری پیشرفت و عدالت در کشور با اتکا به اسلام و ملت است ، با این گفتمان انقلابی ، انقلاب پیروز شد و یک نظام سیاسی مبتنی بر اسلام و ملت ، جمهوریت و اسلامیت شکل گرفت که تا قبل از آن این مدل نظام سیاسی در ساختار نظام سیاسی جهان تعریف نشده بود.

سرلشکر صفوی با اشاره به شکل گیری گفتمان مقاومت در نتیجه گفتمان انقلاب اسلامی گفت: مدل حکومتی جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و در ادامه آن رهبری مقام معظم رهبری، هم انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و هم کشور را حفظ کرد و هم در مقیاس جهانی این گفتمان انقلاب به یک گفتمان مقاومت تبدیل شده است .گفتمان مقاومت بدنبال ساختن تمدن نوین اسلامی است.

سرلشکر صفوی با تشریح دو جبهه استکباری به رهبری آمریکا و غرب و صهیونیست ها و برخی کشورهای عربی در مقابل جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران گفت: در سی سال گذشته جبهه مقاومت پیشرفت کرده و در مقابل جبهه استکباری به رهبری آمریکا علیرغم حضور در منطقه دوران افول خود را طی می کند و نتوانسته است پیشرفت و آبادانی و امنیت را به کشورهای اشغال شده نظیر افغانستان بهمراه بیاورد، آمریکائی ها در عراق و افغانستان حدود 8 تریلیون دلار هزینه کرده اند و بیش از بیست هزار کشته و زخمی داده اند و این در حالی است که استراتژیست های آمریکائی اعتقاد دارند ورود آنها به عراق و افغانستان اشتباه راهبردی بوده و خطر اصلی برای آمریکا از نظر اقتصادی چین و از نظر نظامی روسیه بوده است و در طول این مدت هم چینی ها قدرت اقتصادی گرفته اند و هم روس ها قدرت نظامی شان پیشی گرفته و نفوذ سیاسی شان در سوریه و ترکیه افزایش پیدا کرد و در کنار اینها هم نفوذ سیاسی انقلاب اسلامی گسترش پیداکرده و آمریکا در سه جبهه شکست خورده است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به تلاشهای متخصصان و مهندسان شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران وزارت نیرو در توسعه منابع آب و برق کشور گفت: از مهندسان و متخصصان شرکت توسعه منابع آب و نیرو که با همت و درایت مدیران وقت در جهت توسعه زیر ساخت های آب و انرژی برق تلاش کردند و طی سی سال گذشته توانسته اند چندین میلیارد متر مکعب و چند هزار مگاوات برق آبی با احداث سدهای بزرگ به ظرفیتهای آب و برق کشور و ملت عزیزمان اضافه کنند صمیمانه تشکر می کنم و این از برکات مهندسان جوان و انقلابی و تخصص و قدرت اجرای پیمانکاران ایرانی همانند قرارگاه خاتم و دیگر پیمانکاران بوده است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

  2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

  3. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

  4. عشق تلویزیون به سلبریتی‌ها کی پایان می‌پذیرد؟

  5. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

  6. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

  7. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

  8. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

  9. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

  10. تعدیل‌تان کردیم ؛ اشک ما بدرقه راهتان!..

  11. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

  12. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

  13. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

  14. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

  15. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

  16. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

  17. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

  18. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

  19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

  20. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

  21. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

  22. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

  23. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

  24. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

  25. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

    پربحث‌های هفته

    1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

    2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

    3. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

    4. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

    5. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

    6. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

    7. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

    8. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

    9. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

    10. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

    11. طرح تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس خارج شد/ یک نماینده مخالف: قرنطینه یعنی خودکشی بخاطر ترس از مرگ

    12. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

    13. هدف ایران؛ شکل گیری دولتهای مرکزی باثبات و قدرتمند در منطقه

    14. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

    15. نحوه پرداخت وام ۱ میلیونی به یارانه بگیران/ متقاضیان باید در سایت ثبت نام کنند

    16. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

    17. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

    18. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

    19. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

    20. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

    21. المانیتور: آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول مخالفت کرده است

    22. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

    23. روایت رئیسی از کروناهای اقتصادی و اخلاقی/محاکمه معتمد دو رئیس قوه پیشین دستگاه قضا/ روحانی: می‌گویند تعطیل باشد و حقوق هم صد‌در‌صد بگیریم

    24. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

    25. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

    آخرین عناوین