نوبخت: آنچه در کشور می‌گذرد برخلاف آنچه دشمن می‌خواهد است/ ایجاد ۸۴۳ هزار فرصت شغلی در پاییز امسال

گروه اقتصادی الف،   3981114066 ۳۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون رئیس جمهور گفت: در پاییز امسال ۸۴۳ هزار فرصت شغلی نسبت به پاییز سال قبل ایجاد شده است.

نوبخت: آنچه در کشور می‌گذرد برخلاف آنچه دشمن می‌خواهد است/ ایجاد ۸۴۳ هزار فرصت شغلی در پاییز امسال

به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد به شرایط بودجه کشور اشاره کرد و گفت: دومین سال یک تحریم سخت و بی‌سابقه را پشت سر می‌گذاریم و آخرین آن نفت در برابر غذا بود و افرادی که از انسانیت بوئی نبرده‌اند برای غذا و دارو اجازه نمی‌دهند نفت صادر کنیم.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: آنها واردات دارو برای بیماران خاص را از ما دریغ کردند اما همه آنچه در کشور می‌گذرد برخلاف آنچه دشمن می‌خواهد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: ما در میان کشورهای منطقه دکترین بازدارنده را در پیش گرفته‌ایم به هیچ کشوری حمله نکرده و نمی‌کنیم و به کسی هم اجازه نمی‌دهیم به لحاظ نظامی ما را بیآزماید.

نوبخت با بیان اینکه با محدود کردن منابع نفتی بخشی از درآمدهای نفت در بودجه تقلیل پیدا کرد، گفت:  اما ظرف ده ماهه امسال تا ابتدای بهمن براساس گزارشات خزانه منابع ما ۱۱۷ درصد پارسال بوده و ما توانستیم از ظرفیت‌ها استفاده کنیم تمامی پرداخت پرسنل در  ۱۰ ماهه امسال ۳۴ درصد بیشتر از سال قبل بود و به صندوق بازنشستگی ۱۳۲ درصد پارسال هزینه دادیم درست است در این زمینه افزایش داشتیم اما در سایر منابع صرفه‌جویی کردیم.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا نتوانیم کار عمرانی و اجرایی انجام دهیم، افزود: در ۱۰ماهه امسال ۴۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد به طرح‌های عمرانی تخصیص داده شد که ۴۰ هزار میلیارد پرداخت شده است.

نوبخت بیان کرد: سیل به ما ۲۱ هزار میلیارد خسارت وارد کرد و ۱۸ هزار میلیارد پرداخت شد که ۱۱ هزار میلیارد از خزانه و مابقی توسط سیستم بانکی پرداخت شد.

نوبخت با بیان اینکه در شهریور ماه امسال تمام مطالبات گندمکاران پرداخت شد گفت: در همین شرایط تحریم با گندمکاران تسویه کردیم، در این شرایط پاداش پایان خدمت بازنشستگان پرداخت شد و تنها ۴۷۰ میلیارد تومان از مطالبات بازنشستگان علوم‌پزشکی مانده بوده که آن هم پرداخت شد.

وی با بیان اینکه با همه این شرایط می‌پذیریم سختی‌هایی وجود دارد و تورم از دست ما رفته بود، گفت: در حال حاضر تورم نزولی شده و به ۸ دهم درصد تقلیل پیدا کرد.همچنین بیش از ۸۴۳ هزار فرصت شغلی فقط در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل ایجاد و اشتغال افزایش پیدا کرد.

نوبخت با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ درصد منابع کشور نفت است، گفت: از این چالش یک فرصت ساختیم در آزادراه تهران_شمال که کمتر از یک ماه دیگر افتتاح می‌شود بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه شده است و ۶۲ کیلومتر راه در البرز ایجاد کردیم، ۳۲ کیلومتر آزادراه ساختیم و ۵ از جمله همدان، کرمانشاه ، آذربایجان غربی گیلان رت به شبکه سراسری ریلی وصل شدند.

نوبخت خاطرنشان کرد: با سرعت بندر چابهار را به زاهدان متصل می‌کنیم و ۷۰۰ کیلومتر راه‌آهن جدید ایجاد می‌شود که در این شرایط تحریم همه این خدمات با وحدت و همدلی ایجاد شده است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۱۷۸۰۶۱۱:۳۹:۱۸ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
خوشبختانه مردم دیگر گول وعده و وعید های دولت روحانی رو نمی خورند و این آمارها رو آمارهای ساختگی می دانند. دولت روحانی رفتنی است، علی برکت الله
تبریزی۱۳۱۸۲۵۵۱۶:۱۸:۲۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
می دونی چرا مردم ما هر دفعه دم انتخابات..
ناشناس۱۳۱۸۴۳۲۱۸:۵۸:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
خجالت نمیکشید؟ پرایدو کردید ۶۰ تومن دشمن شادمون کردین این بود تدبیر و امیدتون؟
سعید۱۳۱۸۵۱۴۲۰:۳۷:۰۸ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
دولت روحانی که بره درم پشت سرش ببنده ولی یه جور میگی این بره انگار اوضاع بدتر نمیشه. در این چند وقته هر روز بدتر از دیروز بوده
تمشک۱۳۱۸۶۰۱۲۱:۴۹:۲۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
دولتهای دیگه راستگو بودن؟؟؟؟دولت قبلی سرآمد .. اختلاس و رکود اقتصادی بود چه زود فراموش کردید
رضا۱۳۱۷۸۰۹۱۱:۴۲:۰۸ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
اخوی چرا هذیان میگی؟۸۰۰ هزار شغل تو ۳ ماه معادل ۳ میلیون شغل در سال است که اگر اینطور بود باید کل نیروی کار خاورمیانه را به کار می گرفتیم چون کارگر کم می اوردیم
ناشناس۱۳۱۷۸۱۴۱۱:۴۵:۲۳ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
جالب است مثل اینکه هر چه تحریم‌ها سخت تر می شود شغل بیشتر ایجاد می شود حالا چطوری و کجا و چگونه با چه سرمایه‌گذاری و زیر ساخت بماند
ناشناس۱۳۱۷۸۱۵۱۱:۴۵:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
3 نون اقتصادی کشور نوبخت نیلی نهاوندیان باید دستگیر و محاکمه شوند
ناشناس۱۳۱۷۸۳۳۱۱:۵۷:۳۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
800 هزار شغل... خب رندش کن بگو یک ملیون ... تو که در آمار دادن استادی... کی به کیه!!! یادش بخیر دوران محمود را مسخره می کردید... الان لابد فرق کرده!!! میگن چوب خدا صدا نداره
ناشناس۱۳۱۷۸۳۴۱۱:۵۷:۵۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
استاد عزیز . فقط دیروز سمند ملی 6 میلیون در یک روز گران شد . عرق شرم باید بر پیشانی شما بنشیند
ربیعی۱۳۱۷۸۶۲۱۲:۱۴:۰۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
مردم نگران آجیل و گوشت و میوه شب عید نباشند. فقط شب عید بقیشو نگران باشن. دلار هم بخرید ارزون نمیشه
ناشناس۱۳۱۷۸۷۰۱۲:۱۸:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
ایران خیلی خوبه چون توش هیشکی به هیشکی جواب پس نمیده البته رده های بالا. مثلا معلوم بشه دکتر الکی بودی هیچی نمیشه و بازم دکتر میمونی. از کشورهای سختگیر قانون‌مدار ..
املی۱۳۱۷۸۸۰۱۲:۲۶:۲۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
من نمیدانم این فرصتهای شغلی برای فرزندان ماهاست یا برای فرزندان ..، آقازاده ها؟ اگر برای جوانان ماهاست ماکه فرصت شغلی نمیبینیم
سیدرضا۱۳۱۷۸۸۵۱۲:۲۸:۳۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
با سلام واحترام "در ۱۰ماهه امسال ۴۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد به طرح‌های عمرانی تخصیص داده شد که ۴۰ هزار میلیارد پرداخت شده است." نمیدانم این آمار چقدر صحت دارد ولیکن ما که حدود 25 سال است درپروژه های عمرانی هستیم،شرایط بدتر از امسال راشاهد نبوده ایم .بطوریکه حقوق پرسنل وکارگران دربخش مهندسان مشاور وپیمانکاران(همان بخش که درکارهای عمرانی کشور هستند) بیش از 6 ماه است پرداخت نشده. وهر روز شاهد بیکاری بیشتری از همکاران در نظام عمرانی ومهندسی کشور هستیم.البته میدانیم که عامل اصلی آن تحریم وکمبود نقدینگی است لیکن بدلیل سوء مدیریت وعدم تخصیص منابع درآمدی کشور به بخش تولید وعمران ،بیشترین فشار اقتصادی درست بر بخش مهندسی وکارگران زحمت کش وارد شده است.متاسفانه کمترین فشار اقتصادی بر قشر دلال وبازاریان است که اغلب نقش موثری درتولید کشور ندارند.
ناشناس۱۳۱۷۸۹۰۱۲:۳۱:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
منظور از 840000 شغل دقیقا چیه راننده.تاکسی اینترنتی،. یا بازاریابی شبکه ای، یا اشغال جمع کنی یا اهن قزاضه جمع کنی
ناشناس۱۳۱۷۹۳۷۱۳:۰۰:۳۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
اين كاهش تورم رو اين آقا از كجا آورده؟ در بحث مسكن كه نابودى مطلق صورت گرفته در بحث فولاد و آهن آلات ساختمانى و صنعتى در ٣ ماه گذشته حدود ٧٠ درصد به تورم گذشته اضافه شده در بحث مايحتاح عمومى هم كه همه مردم شاهد هستند حالا براى اينكه سال ٩٨ را به پايان برسونند قيمت دلارو نگه داشتند اصل ماجرا از اول ٩٩ آغاز ميشه چرا اينقدر دروغ ميگيد؟؟؟!!!؟؟؟
ناشناس۱۳۱۷۹۸۷۱۳:۲۸:۰۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
ایشون اصلا میدونن که هزار تا فرصت شغلی یعنی چی؟!! که اینجوری عدد میگن در ضمن فرمودن که : "از این چالش یک فرصت ساختیم" میشه فقط یک مورد بیان کنند که چالش را برای مردم به بحران تبدیل نکردن؟!
مجتبی۱۳۱۸۰۲۷۱۳:۴۷:۵۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
«...همچنین بیش از ۸۴۳ هزار فرصت شغلی فقط در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل ایجاد و اشتغال افزایش پیدا کرد..» الان این جناب ما رو چی فرض کرده؟! تو مناظرات ۹۶ که آقای رئیسی می‌گفت سالی یک میلیون شغل ایجاد می‌کنم، هزار تا بد و بیراه بهش می‌گفتند.
بازنشسته۱۳۱۸۰۴۷۱۳:۵۹:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
جناب نوبخت تمام فرمایشات اقتصادی شما وتیم اقتصادی دولت دراین شش سال درست نبود وما که به وعده های شما اعتماد کردیم ضرر بزرگی رو متحمل شدیم تو روخدابسه دیگه خسته شدیم
ناشناس۱۳۱۸۰۷۰۱۴:۰۹:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
کیه که بشماره گزافه هرچه بزرگتر باشه قابل قبولتره راستی نگفتی چند نفر بیکار شدن میخوای آمار بدم
ناشناس۱۳۱۸۱۹۵۱۵:۳۰:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
.. شما هر 2 3 ماه يکبار يک خبر از نوبخت ميزاريد که ميگه چندين هزار شغل ايجاد ميشه. از شما به عنوان يک رسانه(نسبتا قوي!) انتظار ميره حداقل با ايشون تماس بگيريد دو تا فقط دو تا از اين مشاغل رو نام ببرن شما در خبرتون اضافه کنيد.
ناشناس۱۳۱۸۲۶۳۱۶:۲۲:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
اشتباه به عرضتان رساندند هشتاد و چهار میلیون و سیصد هزار فرصت شغلی ایجاد شده
ناشناس۱۳۱۸۳۲۴۱۷:۰۶:۱۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
وقتی آقای قالیباف در میزگردهای انتخاباتی گفت من 800000 شغل ایجاد میکنم جهانگیری مسخره کرد و گفت نمیشه حالا چرا شد کدومشو باور کنیم
ناشناس۱۳۱۸۳۵۳۱۷:۳۱:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
روحانی قدرت تغییر تیم اقتصادی فعلی را ندارد ونوبخت یکی از ناصالحین تیم میباشد
ناشناس۱۳۱۸۳۷۳۱۸:۰۰:۲۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
از قدیم گفتند دروغ که .. نیست
ناشناس۱۳۱۸۳۷۶۱۸:۰۴:۱۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
حتماً ۸۴۰۰۰۰ نفر از وابستگان وفامیلها هستند که توسط مسوولین مشغول بکار شدند وگرنه در جامعه از این خبرها که نیست بر عکس روز به روز تعداد بیکار ها بیشتر می شود
ناشناس۱۳۱۸۳۷۸۱۸:۰۶:۱۸ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
منظور ایشان بد برداشت شده منظور ایشان این است که ۸۴۰۰۰۰نفر بیکار شدند اشتباه لپی بوده
ناشناش۱۳۱۸۵۲۰۲۰:۴۱:۵۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
کاش دروغ نبود از اینکه ایرانیم شرمنده ام تا کی ..
ناشناس۱۳۱۸۶۳۴۲۲:۲۵:۵۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
این همه کار داریم اما بیکاریم
ناشناس۱۳۱۸۶۳۸۲۲:۲۸:۰۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
متأسفانه آمار های آقای نوبخت با خوشبینانه ترین احتمال نادرست است ،فارغ از تعداد اشتغالی که بنا بر ادعای وی ایجاد شده که حتما از آمار دولت معجزه هزاره سوم مبنی بر شمول اشتغال در مورد کسانی که دو ساعت در هفته به کاری مشغولند اقتباس شده ، ایشان در مورد معنا و مفهوم و کیفیت اشتغال عمدا تجاهل میکنند ،شغل وقتی مفهوم دارد که با درآمد آن یک زندگی آبرومند اداره شود در صورتی که در حال حاضر حتی افرادی که حدود سی سال سابقه خدمت دارند قادر به اداره یک زندگی کاملا معمولی نیستند.
ناشناس۱۳۱۸۶۴۳۲۲:۳۶:۲۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
اين شغلها كجا ايجاد شده بفرماييد اونجا بريم ما چند بيكار تو خانواده داريم دنبال كار ميگردند اين ..ها ملت رو مسخره كردن خجالت هم ..
ناشناس۱۳۱۸۶۶۸۲۲:۵۹:۱۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
تنها کشوری که با رشد اقتصادی منفی نه درصد میتونه این همه شغل ایجاد کنه ایرانه چین و امریکا باید بیان از ما یاد بگیرند
نریمان۱۳۱۸۶۸۶۲۳:۲۱:۲۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
شرکت ما تعطیل شد و بنده با مدرک مهندسی و سابقه بیش از ۲۰ سال حدود یکساله دنبال کار هستم.کاریابیهای متعدد هم رفتم.با اینکه رزومه پر و سابقه مدیریتی و کلی آشنا هم دارم ولی کار نیست. نمیدونم این بنده خدا این آمار و ارقام رو از کجا میاره؟!
ناشناس۱۳۱۸۷۰۰۲۳:۳۱:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
منظورشان ایجاد شغل شریف بیکاری است
سام۱۳۱۸۷۰۸۲۳:۵۴:۵۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
دمت گرم نوبخت ما فکر می‌کردیم دکترای اقتصاد داری نگو دکترای .. .. گرفتی.

پربحث‌های دیروز

 1. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 2. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 3. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 4. صحنه آهسته انفجار بیروت

 5. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 6. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 7. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 8. واکنش سردار جباری به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان

 9. روایت آسوشیتدپرس از رویای «ماکرون بناپارت» در لبنان

 10. ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!

 11. وزیر بهداشت: پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور در ستاد ملی کرونا بررسی می شود

 12. وعده انتخاباتی ترامپ: اگر پیروز شوم ظرف چهار هفته توافقی با ایران خواهم داشت

 13. جزئیاتی از تغییر طرح فروش نفتی دولت توسط مجلس به نفع مردم

 14. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 15. امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد

 16. جزئیات احتمالی از وعده «گشایش اقتصادی»

 17. موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند

 18. جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین

 19. تصاویر هوایی از اعتراضات بیروت

 20. جزئیاتی از آسانسور پرماجرای کاخ مرمر + عکس

 21. پشت پرده توقیف روزنامه جهان صنعت

 22. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 23. مالیات خانه‌های خالی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود

 24. همتی: بانک‌ها خانه‌های مسکونی خالی ندارند

 25. اعلام آمادگی دانشجویان جهادی ایران برای کمک به بازسازی بیروت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 9. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 10. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 11. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 12. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 13. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 14. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 15. صحنه آهسته انفجار بیروت

 16. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 17. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 18. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 19. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 20. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 21. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 22. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 23. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 24. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 25. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 3. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 5. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 6. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 7. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 8. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 9. قیمت خودرو همچنان صعودی است/ قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۲ میلیون رسید

 10. تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

 11. وزیر اقتصاد: سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

 12. واکنش سردار جباری به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان

 13. ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!

 14. همتی: نرخ ارز در روزهای آینده پایین‌ می‌آید

 15. جزئیاتی از تغییر طرح فروش نفتی دولت توسط مجلس به نفع مردم

 16. امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد

 17. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 18. جزئیات احتمالی از وعده «گشایش اقتصادی»

 19. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 20. دندان طمع دولت‌ها به درآمد نفت کنده می‌شود؟

 21. موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند

 22. جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین

 23. بورس به کانال سه میلیون واحد می‌رسد؟!

 24. دلار در سراشیبی قرار گرفت

 25. مسکن ارزان می‌شود؟

آخرین عناوین