توضیحات محمود صادقی درباره شکایت شورای نگهبان/ برنامه جدید اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات/ مطهری:ردصلاحیت شدم اما به دل نمی‌گیرم

گروه سیاسی الف،   3981113125 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

توضیحات محمود صادقی درباره شکایت شورای نگهبان/ برنامه جدید اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات/ مطهری:ردصلاحیت شدم اما به دل نمی‌گیرم

روایت کرباسچی از عوامل تضعیف جمهوریت

حسن روحانی در هفته گذشته درباره تضعیف جمهوریت نظام هشدار داد. غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران درباره سخنان روحانی در ایران نوشت: «بدون اینکه بخواهیم در انگیزه‌های سیاسی این اظهارات غور کنیم و یادآوری کنیم که گوینده محترم در طول سال‌های انقلاب و حتی در دوره ریاست جمهوری خود چقدر به لوازم «جمهوریت» و عنایت به مردم و خواست‌های آنها پرداخته، اما اینکه واقعاً تضعیف «جمهوریت» خطری جدی برای نظام است، هشدار درست و بجایی است ولی چه عواملی در این خطر واقعاً مؤثر است؟ چند مورد را تیتروار می‌شود اشاره کرد:

۱- حتماً مهم‌ترین عامل، عدم کارایی منتخبین مردم است یا خدای ناکرده فساد و خلاف به وفور در افراد و سیستم. حتماً بیشترین ناامیدی مردم از انتخابات را همین امر رقم می‌زند...

۲- صرفنظر از کارآمدی اگر به هر دلیل دیگر فشارهای اقتصادی و اجتماعی روی زندگی اقشار مختلف آوار شود و از طرفی شدیدترین تبلیغات داخلی و خارجی روح و روان مردم را نشانه‌گیری کند و به جای امید به آینده بذر یأس و افسردگی را بارور کند چه انگیزه‌ای برای حضور مردم و تقویت جمهوریت باقی می‌ماند؟...

۳- تلاش و تصریح آشکار رقبای سیاسی به ناکارآمدی انتخابات در کشور هم عامل دیگر تضعیف جمهوریت است. عده‌ای به اسم انقلابیگری همه ضعف‌ها و مشکلات را محصول انتخاب مردم می‌دانند و از تریبون‌های رسمی تصریح و تبلیغ می‌کنند برای اینکه بگویند اینها را درست انتخاب نکرده‌اند و باید ما را انتخاب می‌کردند که همه چیز گل و بلبل می‌شد.  غافل از اینکه این رویکرد بیش از آنکه به نفع آنها در انتخابات باشد، عامل رویگردانی و بی‌رغبتی در کلیت انتخابات می‌شود (چرا که خوشبختانه تجربه آن دوره‌های گل و بلبل هم هنوز در خاطره و زندگی مردم حضور دارد).

و عده‌ای به اسم اصلاحات و یا اعتدال یا حتی اپوزیسیون (چه در داخل و چه در خارج) به عنوان انتقاد از برخی اشکالات ساختاری این زمینه را القا می‌کنند که هر که را هم انتخاب کنید تأثیری در امور کشور ندارد و دیده‌اید که در بهترین دوره‌های مجلس یا ریاست جمهوری هم اداره کشور بر محوریت مدار ثابتی است که فارغ از انتخاب چپ و راست است... و در کنار هر دوی اینها عملکرد دستگاه‌های نظارتی است که به نوعی رد صلاحیت‌های بی‌مورد یا بدون توضیح  وسیله ناامیدی از حضور در صحنه انتخابات فراهم می‌کند.»

***

مطهری: ردصلاحیت شدم اما به دل نمی‌گیرم

علی مطهری در بیانیه‌ای نوشت: «دیشب فرماندار تهران به من خبر داد که شورای نگهبان صلاحیت اینجانب را برای نامزدی مجلس یازدهم تایید نکرده است. از یک جهت خوشحال شدم و از یک جهت نگران. از این جهت که پاسخی پیدا کردم برای مردمی که اصرار داشتند تو حتما باید بیایی، تا به آنها بگویم آمدم و مانع شدند، خوشحال شدم. اما از آن جهت که با این نگاه شورای نگهبان آزادی بیان محدودتر و نقش مردم در تعیین سرنوشت‌شان کمرنگ‌تر می‌شود، برای آینده انقلاب اسلامی نگران شدم...

اینجانب ادامه این رویه را که در این دوره از انتخابات مجلس شدت گرفته است خطری می‌دانم که کیان جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند.

مردم عزیز و فهیم ایران را به شرکت فعال در انتخابات مجلس یازدهم دعوت می‌کنم. مشارکت بالا در این انتخابات پیام خوبی برای دنیا خصوصاً آمریکا و اروپا و صهیونیسم دارد و می‌تواند کمک موثری برای حل مشکلات اقتصادی و سیاسی ما در شرایط ویژه امروز کشور باشد. هر مقدار مشارکت بالاتر باشد افراد کارآمدتری وارد مجلس می‌شوند و مجلسی واقعی‌تر و شبیه‌تر به ملت خواهیم داشت.

این نامهربانی‌ها را به دل نمی‌گیرم چون خود را از صاحبان این انقلاب می‌دانم و مانند مادری که برای حفظ فرزندش از حق خود می‌گذرد عمل خواهم کرد.»

بیشتر بخوانید:

مطهری: خود را از صاحبان انقلاب می‌دانم/ مردم را به شرکت فعال در انتخابات دعوت می‌کنم

***

توضیحات محمود صادقی درباره شکایت شورای نگهبان

روز شنبه عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان درباره ادعای محمود صادقی مبنی بر اینکه برخی از طرف شورای نگهبان درخواست پول برای تایید صلاحیت می‌کنند بیان کرد که صادقی از بیان این سخنان عذرخواهی کرده است.

محمود صادقی در این زمینه به شرق گفت: باید بگویم که اظهارات ایشان را کاملا تکذیب می‌کنم. چند نکته درباره موضوعی که آقای کدخدایی مطرح کرده قابل توضیح است. در این مصاحبه برای اولین بار آقای کدخدایی درخواست کردند که افراد گزارش‌های خود را در این زمینه مطرح کنند.

بنابراین ایشان احتمال وقوع تخلفات را پذیرفته و گفتند که در شورای نگهبان نیز ممکن است مانند دیگر دستگاه‌ها کلاهبرداری انجام شود. در ادامه آقای کدخدایی به اطلاعیه هیئت نظارت نیز اشاره کردند. همه اینها به این معناست که از موضع قاطع خود عدول کرده و به وجود این پدیده اذعان کردند. اما درباره بنده متأسفانه نکات کذبی مطرح شده.

ایشان پیش‌تر نیز گفته بود که چرا هیئت نظارت درباره بنده کوتاهی کرده و قوه قضائیه نیز موضوعی که مطرح کردم را پیگیری نمی‌کند. اما امروز ایشان گفته که هیئت نظارت شکایت شورای نگهبان را وارد ندانسته است. بنابراین پذیرفته که شکایت در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس رد شده است اما آقای کدخدایی به جای اینکه از چرایی رد شکایت در هیئت نظارت بگوید، به دروغ و کذب محض، مسئله را به عنوان مسامحه و تعلل این هیئت در نظر گرفته است.

در واقع ایشان فرار رو به جلو کرده است. سؤال اصلی اینجاست که چرا هیئت نظارت شکایت شورای نگهبان از بنده را رد کرده است؟ در حالی که هیئت همواره احتیاط زیادی را در دستور کار خود قرار می‌دهد و به ویژه درباره شورای نگهبان محافظه‌کارانه عمل می‌کند.

صادقی درباره علت ردشدن شکایت شورای نگهبان در هیئت نظارت بر نمایندگان گفت: «بعد از این شکایت بنده افرادی را به عنوان شهود به جلسه هیئت نظارت بردم. آنها شهادت دادند که برای تأیید صلاحیت از آ‌نها مطالبه وجه شده بود. مستندات به قدری واضح بود که هیئت نظارت شکایت شورای نگهبان را رد کرد و اظهارنظر من را در راستای وظایف نمایندگی دانست.

بعد از این دفتر حقوقی شورای نگهبان از من خواست تا در جلسه این شورا مستندات را به آنها اعلام کنم. اما من به دلیل ملاحظاتی این مستندات را در جلسه با مسئول حفاظت و اطلاعات شورای نگهبان ارائه دادم. مسئول حفاظت و اطلاعات شورای نگهبان نیز بر اطلاعات صحه گذاشت و حتی گفت اغلب از میان بسیاری از گزارش‌های رسیده یک یا دو مورد درست است که این از آن موارد است.

در این شرایط شورای نگهبان نیز وقتی متوجه شد مستندات قاطع و روشنی در اختیار دارم، شکایت را پیگیری نکرد و هیئت نظارت نیز چند ماه پیش به من اعلام کرد که شکایت را رد کرده است. بنابراین ایشان در فراری رو به جلو، اظهارات کذبی را در نشست خبری مطرح کرده که در شأن یک حقوق‌دان نیست.»

در این زمینه باید گفت قاعدتا بهترین داور در این ماجرا قوه قضائیه است. همانگونه که کدخدایی گفته است بهتر است شورای نگهبان شکایتش از صادقی در قوه قضائیه را پیگیری کند تا مشخص شود حقیقت ماجرا چه بوده است.

***

برنامه جدید اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات

فرهیختگان درباره استراتژی اصلاح‌طلبان در انتخابات نوشت: «حضور و تایید صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی همچون عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز (مجید انصاری) و سران احزاب اصلاح‌طلبی چون مردم‌سالاری، خانه کارگر، انجمن اسلامی معلمان، همیاری اسلامی و اعضای احزابی چون کارگزاران و... در کنار احتمال تایید‌صلاحیت دیگر چهره‌ها بی‌عملی انتخاباتی آن‌هم بی‌عملی متحد‌الشکل را منتفی می‌کند. از سوی دیگر نیم‌نگاهی به انتخابات ۱۴۰۰ و نتایج تَکرارهای گذشته هم صراحت لهجه انتخاباتی مجلس را در نگاه برخی اصلاح‌طلبان منتفی می‌داند و بر ضرورت ابتکاری که به احیای سرمایه اصلاح‌طلبی منتج شود، تاکید می‌کند. حالا امروز (یکشنبه) شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به ریاست محمدرضا عارف تشکیل جلسه خواهد داد.

یکی از چهره‌های نزدیک به سید‌محمد خاتمی، به خبرنگار فرهیختگان درخصوص آخرین بحث و جمع‌بندی‌ها در جریان اصلاح‌طلب گفته نباید از تجربه بد مجلس قبلی دفاع کرد و تصریح کرده است: «آخرین جمع‌بندی در شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان این است که لیست واحدی ارائه نکنند و ارائه لیست و معرفی نامزدها را به احزاب اصلاح‌طلب واگذار کنند.» به این معنی که «هر حزب تصمیم خود را بگیرد و شورای‌عالی سیاستگذاری و خاتمی هیچ لیستی را مورد حمایت قرار ندهند.» به‌عبارتی می‌توان گفت جریان اصلاحات می‌خواهد از این طریق هم تحریم انتخاباتی صورت نگیرد و هم از مسئولیت‌پذیری درخصوص لیستی که ارائه می‌کند، شانه خالی کند.»

***

توضیحات استاندار تهران درباره تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان‌ماه

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره تعداد کشته‌شدگان آبانماه ۹۸ با تاکید بر اینکه تعداد کشته شده‌ها قطعا خیلی کمتر از ۱۵۰۰ نفر است گفت: قرار شده که تعداد کشته شده‌ها توسط پزشکی قانونی و دیگر نهاد‌ها اعلام شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا کسی زیر بار مسئولیت اعلام تعداد کشته شده‌های آبان نمی‌رود، حتی شما به عنوان استاندار از اعلام تعداد افراد کشته شده امتناع می‌کنید، بیان کرد: قرار نیست که ما آن را اعلام کنیم بلکه قرار بوده دستگاهی که متولی این کار است آن را اعلام کند.

محسنی بندپی افزود: در جلسه شورای امنیت کشور قرار شد مرجعی که به لحاظ قانونی عهده‌دار این مساله است تعداد کشته شده‌ها را اعلام کند اما آنچه که مسلم است تعداد اصلی این مقداری که اعلام شده نیست. 

استاندار تهران گفت: می‌توانم در جلسه آینده تعداد دقیق کشته شده‌های آبانماه استان تهران را استعلام کرده و اعلام کنم.

***

جبهه پایداری و شورای ائتلاف؛ رایزنی ها جواب می دهد؟

عباس سلیمی نمین درباره احتمال جدایی پایداری از مکانیزم شورای ائتلاف بعد اعلام اسامی ۳۰ نفر نهایی به نامه‌نیوز گفت: این احتمال وجود دارد ولی به آنها گفته شده، اگر لیست جدا دهند تمام کسانی که از مجموعه پایداری رأی آورده اند تا در جمع لیست ۳۰ نفر نهایی شورای ائتلاف باشد کنار گذاشته خواهند شد.

سلیمی نمین با بیان اینکه اگر پایداری اقدامی خلاف تعهد اخلاقی‌اش انجام دهد، افراد دیگر در دو لیست مشترک نخواهند بود، گفت: یعنی اگر جبهه پایداری ساز جدایی بزند، افرادی که در لیست ائتلاف اصولگرایان هستند اجازه ندارند در لیست جبهه پایداری باشند و همچنین نامزدهای جبهه پایداری نیز در لیست ائتلاف اصولگرایان جایی نخواهند داشت و حذف می شوند. به عبارت دیگر یا یک فهرست ۳۰ نفره واحد خواهد بود یا دو فهرست کاملا جدا که شورای ائتلاف نامزدهای خودش را دارد و جبهه پایداری هم لیست خود را می دهد.

وی درباره ارجحیت میان یک سرلیستی یا سه سرلیستی بودن فهرست شورای ائتلاف توضیح داد: با توجه به نیاز جامعه برای برطرف کردن کاستی ها و تحرک بیشتر مدیران فکر می کنم باید شاخصی را گذاشت که به جامعه اطمینان دهد پاسخ به مطالبه و نیاز مردم در رأس امور قرار گرفته است بنابراین کسی باید سرلیست قرار گیرد که در حوزه کارآمدی کارنامه چشمگیری دارد و توانمندی خوبی از خودش عرضه کرده باشد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه فهرست تهران شورای ائتلاف اصولگرایان باید یک سرلیست ارائه شود، گفت: آقایان میرسلیم و آقاتهرانی نمی توانند به مطالبه امروز جامعه پاسخ دهند. اصلاح طلبان هفته گذشته با سرلیستی آقای قالیباف فهرستی غیرواقعی را منتشر کردند تا بتوانند تخریب حداکثری انجام دهند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۱۷۲۰۹۲۰:۳۷:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
این چند دوره هم مردم به اعتبار شهید مرتضی مطهری به فرزتد ایشان رای می دادند
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۳۱۷۶۷۳۱۰:۰۴:۲۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
نمایندگان مجلس این دوره قانونی تصویب کنند که هر نماینده تبتدای دوره لیست اموال و دارایی های خودش و اقاربش را اعلام و در پایان دوره هم اعلام کند و مراکز نظارتی نظبر شورای نگهبان و قوه قضاییه بر این امر نظارت داشته باشند
ماحسون۱۳۱۷۸۷۲۱۲:۲۰:۱۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
اخه کسی شهید مطهری رو یادش میاد که به خاطر اون به پسر رای بده. به خاطر مواضع خودشه که مردم دوستش دارند
ناشناس۱۳۱۷۹۰۹۱۲:۴۴:۱۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
تو شاید ولی من همیشه بر اساس کارکرد ایشان بهش رای دادم.
ناشناس۱۳۱۷۲۱۳۲۰:۳۸:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
اصلاح طلبان با تورم 400 درصدی و دلار 14000 تومانی و سکه 5 میلیونی و پراید 63 میلیونی و مشکلات شدید اقتصادی که برای مردم ایجاد کردند دوباره با چه رویی می خواهند در انتخابات شرکت نمایند ؟!
ناشناس۱۳۱۷۹۰۲۱۲:۴۰:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
اصلاح طلب و اصولگرا یکی هستند داداش
ناشناس۱۳۱۸۴۱۸۱۸:۴۰:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
با همون رویی که اصولگرایان با تورم 700 درصدی بنزین 100 تومنی رو کردن 700 و دلار 900 تومنی رو کردن 4000 هزار تومن و پراید 6500 رو کرددن 22 میلیون
احمد۱۳۱۸۷۳۶۰۱:۰۳:۲۳ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
گل گفتین ولی در دولت نهم و دهم: پراید 6 میلیون تومانی ------- 400 در صد خانه متری 400 تومانی------ 1000 درصد بنزین 100 تومانی ------- 700 درصد نان سنگگ 100 تومانی ------- 800 درصد خب همه کالا ها و خدمات در دولت نهم و دهم حدود 700 درصد گران شد ولی کالا و خدمات در این دولت کمتر از 300 درصد گران شد مثال پراید 300 درصد خانه 300 درصد نان 100 درصد بنزین 200 درصد ضمن این که در آمد دولت فعلی 50 درصد کاهش دارد
ناشناس۱۳۱۷۲۱۶۲۰:۴۳:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
رد صلاحیت علی مطهری و محمود صادقی درست و قانونی بود برخی از نمایندگان به نظام التزام عملی ندارند.
ناشناس۱۳۱۷۲۱۷۲۰:۴۵:۱۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
هرکس به مجلس برود تفاوتی برای مردم ندارد.
ناشناس۱۳۱۷۲۱۹۲۰:۴۶:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
زیباکلام: مردم از رای دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند.
ناشناس۱۳۱۷۶۸۸۱۰:۱۲:۲۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
خسته نشدی یک پیام تقطیع شده را هزار بار کپی پیس می کنی
ناشناس۱۳۱۷۷۲۹۱۰:۴۱:۱۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
شنونده و بیننده عاقل باشد شما نظر خودت را بنویس و افاضات نکن
ناشناس۱۳۱۷۲۲۰۲۰:۴۶:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
از شورای نگهبان می خواهیم که فرض را بر این بگذارند که تمام نمایندگان این دوره کاندید شده اند لطفا صلاحیت تمام نمایندگان این دوره را بررسی کنند و هر کدام را فساد مالی و یا احیانا اخلاقی داشته اند را به قوه قضاییه معرفی کنند تا رسیدگی قضایی کنند و هر کس را که محکوم میشود اجرای حکم کنند و اگر احیانا مواردی هم به شلاق محکوم شوند اجرای انرا بگذارند در روز افتتاحیه مجلس جدید تا نمایندگان جدید عاقبت خیانتکاران را بفهمند
ناشناس۱۳۱۷۲۲۱۲۰:۴۷:۵۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
اصلاح طلبان اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و باید از سیاست کناره گیری کنند.
ناشناس۱۳۱۷۲۲۶۲۰:۵۵:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
از ریاست قوه قضاییه درخواست داریم تمامی کسانی را که شورای نگهبان بدلیل فساد و تخلف مالی رد صلاحیت نموده اند مورد بررسی قرار دهند و متناسب با نوع جرم و تخلف انها با ایشان برخورد حقوقی و قضایی شود
ناشناس۱۳۱۸۰۱۰۱۳:۳۹:۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
اگر از بعضيهاشون رفع اتهام شد، انوقت راه حلت چيه؟
ناشناس۱۳۱۷۲۳۳۲۱:۰۰:۰۸ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
حیف از مطهری پاسوز دولت روحانی شد
ناشناس۱۳۱۷۲۳۸۲۱:۰۱:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
پس از سالها تلاش نمایندگان در اردیبهشت 98 طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی در صحن مجلس تصویب شد ولی باز هم اشرار یقه سفید نگذاشته اند اینکار اجرایی شود مجلس نشان داد نه تنها عصاره ملت نیست بلکه در راس هم نبوده
ناشناس۱۳۱۷۲۴۰۲۱:۰۴:۵۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
اينهمه نوشته فرهيختگان؟! فقط به خاطر جمله آخرش بود.
فوق لیسانس مکانیک / راننده اسنپ۱۳۱۷۲۵۶۲۱:۲۱:۵۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
به آقایان صادقی و مطهری پیشنهاد میدم که همکار ما شوند . شاید بعد از فراغت از صندلی های سبز و راحت مجلس ؛ بتوانند درد و رنج معیشتی و اقتصادی آحاد مردم را درک کنند .
ناشناس۱۳۱۷۲۶۳۲۱:۲۶:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
کسی که ۵۰۰ متر خونه ویلایی توی ضرابخانه شریعتی داشته باشه ؛ نمیتونه درد بدبختی و نداری مردم رو درک کنه
ناشناس۱۳۱۸۰۰۵۱۳:۳۶:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
به نظر شما بايد مسئولان گدا باشند؟!
ناشناس۱۳۱۷۲۶۸۲۱:۲۹:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
حیف شد محمود صادقی نیست . ولی مطهری نه . مطهری جدیدا دیگه حرف دل مردم رو نمی زد و صدای ملت نبود
ناشناس۱۳۱۷۲۷۴۲۱:۳۲:۰۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
شیخ حسن یه شغلی برای داش علی دست و پا کنه . اینهمه سنگ اینو به دل میزد این اواخر
ناشناس۱۳۱۷۲۷۹۲۱:۳۸:۱۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
میتوانی استعلام کنی و اعلام کنی ولی نه استعلام میکنی و نه اعلام میکنی . در قدرت ماندن و پست و مقام داشتن برای تو ، از کله پاچه ، چرب تر و از عسل ، شیرین تر است .
ناشناس۱۳۱۷۲۸۷۲۱:۵۰:۲۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
خودرو سمند 6 میلیون گران شد و پراید 63 میلیون تومان شد اصلاح طلبان باید پاسخگو باشند.
ناشناس۱۳۱۷۲۹۰۲۱:۵۴:۱۸ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
شما رد صلاحیت ها در مجلس نباشید فضای مجلس ارام تر و در نتیجه کارامد تر خواهد بود
ناشناس۱۳۱۷۵۱۵۰۷:۳۹:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
آقازاده‌ها انقلاب رو یه مَرکب میدونن و خودشونو از صاحبان انقلاب میدونن!!!! و ملت رو نامحرم و از مستاجران انقلاب میدونن و هرچی از دهنشون در میاد بعنوان صاحب انقلاب میپرونن
محمد رضا۱۳۱۷۶۰۵۰۹:۰۵:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
واضافه کنید به فرمایشات آقای کرباسچی: از دلایل تضعیف جمهوریت نظام سوء استفاد های کلان صاحبان قدرت است که با رای ملت مشروعیت پیدا کرده اند وب ه ناچار از گردونه قدرت می بایست خارج شوند.
ناشناس۱۳۱۷۶۲۱۰۹:۱۵:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
مطهری در کلاس های آموزشی فنون نمایندگی سلحشور حضور یابد .
ناشناس۱۳۱۷۶۴۹۰۹:۳۸:۲۸ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
آقای صادقی لطفا دیگه بسه!
ناشناس۱۳۱۷۷۱۶۱۰:۳۶:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
شنیدن حقیقت سخت است برایتان؟؟
ناشناس۱۳۱۸۰۷۵۱۴:۱۱:۲۸ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
سخن حق یا سیاسی کاری؟
اعتمادیان۱۳۱۷۷۲۵۱۰:۳۹:۴۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
نمایندگان واقعی / مطهری و صادقی
عباس۱۳۱۸۰۴۸۱۳:۵۹:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
خداوکیلی این دو نفر تنها نمایندگان شجاع مجلس بودند و هرگز مجیز کسی را نگفتند.
ناشناس۱۳۱۸۱۹۱۱۵:۲۷:۴۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
باضافه خانم سلحشوری که یک شیر زن است .
ناشناس۱۳۱۷۷۳۳۱۰:۴۲:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
تا دیروز که نماینده ها در رفع گرفتاریهای مردم هیچکاره بودن؟؟؟؟؟؟؟ چطور دوباره برا نشستن روی صندلی هیچکاره ها له له می زنید؟؟؟؟؟؟؟ بزارید ادمهای پاسخگو روی صندلیها بشینند تا لااقل صبح جمعه خبردار نشن.
ناشناس۱۳۱۷۸۹۸۱۲:۳۶:۵۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
بیخود جنگ زرگری راه انداختید .آنهایی که بین مردم زندگی میکنند به خوبی متوجه شده اند که مردم مدت هاست که از اصول گرا و اصلاح طلب وبه اصطلاح امیدیها وپایداریهآ و...گذشته اند
رضا۱۳۱۸۲۸۶۱۶:۴۰:۱۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
مطهری عزیز چه رد صلاحیتت میکردند و چه تاییدت فرقی نمیکرد
رضا۱۳۱۸۵۳۵۲۰:۵۴:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
مطهری نماینده مردم بود.

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 3. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 4. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 5. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 6. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 7. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 8. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 9. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 11. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 12. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 15. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 16. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 17. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: در پی رسیدن به توافقی جدید با ایران هستیم

 18. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 19. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 20. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

 21. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 22. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 23. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

 24. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 25. پومپئو: در ۳ سال گذشته ایران را از ثروتی ۷۰ میلیارد دلاری محروم کرده‌ایم / بسیار عالی خواهد بود اگر ایران به حق موجودیت دولت اسرائیل اذعان کند

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

   2. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

   3. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

   4. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

   5. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

   6. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

   7. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

   8. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

   9. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

   10. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

   11. به فکر معیشت این «ملت پیروز» باشید

   12. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

   13. پیروز جدال اخیر برجامی بین آمریکا و ایران

   14. نماینده مجلس از دریافت خودرو انصراف داد

   15. اصلاح طلبان تند رو تمایلی به پایان حصر کروبی و موسوی ندارند

   16. دستور فوری جهانگیری در پی انتشار یک فیلم جنجالی در فضای مجازی

   17. بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در یک نگاه + جدول

   18. مجلس ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا را بازگرداند

   19. آن جنگ، این جنگ، هفته‌ی جنگ

   20. افزایش نگران‌کننده مبتلایان به کرونا/حرکت زیرپوستی یار دیرین احمدی‌نژاد به سمت پاستور/لاریجانی ناطق‌ ۷۶ می‌شود؟/ روحانی: امروز آمریکا شکست خورد

   21. جزییات تازه از اقدام ایران برای پیش‌خرید واکسن کرونا/ روایت رفیق ۴۰ ساله از قاسم سلیمانی/ دلایل عجیب زیباکلام برای حمایت از بایدن/ احتمال حضور نزدیکان روحانی در انتخابات وجود دارد

   22. حسین شریعتمداری: دست‌مریزاد سردار سلامی

   23. قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

   24. رسوایی شبکه سلطنت‌طلب/ پاسخ ظریف به سوالی درباره قصاص نوید افکاری/ دلیل ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر به روایت سردار کوثری/ روحانی بعد از پایان ریاست جمهوری کجا می‌رود؟

   25. باید ابرقدرت شویم ؛ امپراتوری مستضعفین

   آخرین عناوین