عصائب: حمله راکتی به سفارت آمریکا کار گروه‌های مرتبط با واشنگتن بود

گروه جهان الف،   3981112181

پایگاه خبری روسیا الیوم به نقل از سخنگوی گروه عصائب اهل الحق عراق اعلام کرد که حمله راکتی یک هفته پیش به سفارت آمریکا در بغداد کار گروه‌های مرتبط با واشنگتن بوده است.

به گزارش فارس، گروه عصائب اهل الحق زیر مجموعه سازمان الحشد الشعبی عراق روز شنبه اعلام کرد که گروه‌های مرتبط با واشنگتن بودند که سفارت آمریکا در بغداد را چند روز قبل هدف حمله راکتی قرار دادند.

«محمود الربیعی» سخنگوی عصائب اهل الحق در گفت‌وگو با پایگاه خبری «روسیا الیوم» تاکید کرد: «گروه‌های شناخته شده‌ای که جبهه مقاومت را تشکیل دادند و مهم‌ترین آنها گروه‌های العصائب و کتائب حزب الله، هیچ رابطه‌ای با حمله به سفارت نداشتند».

وی افزود: «اطلاعات و شواهد موجود حاکی است حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد و امثال آن کار گروه‌های مرتبط با آمریکایی‌هاست که می‌خواهند مردم و دولت عراق و جامعه بین المللی را نسبت به الحشد الشعبی و گروه‌های مقاومت زیر مجموعه آن بدبین و ناراضی کنند».

الربیعی تاکید کرد: «این اولین بار نبود که آمریکا بدین شکل صحنه سازی کرد و انتظارش را هم داشتیم و هنوز هم انتظار می‌رود که آمریکا دست به حملات مشابه بزند» .

سخنگوی عصائب اهل الحق گفت که موضع الحشد (در قبال نهادهای دیپلماتیک) در عراق همان موضع رسمی دولت عراق است.

افراد ناشناس عصر یکشنبه هفته گذشته پنج راکت کاتیوشا به سمت منطقه امنیتی سبز در مرکز بغداد شلیک کردند که یکی از آنها در سفارت آمریکا فرود آمد.

یک مقام نظامی آمریکا اعلام کرد که راکت به ساختمان غذاخوری سفارت اصابت کرده است.

به دنبال  اصرار گروه‌های سیاسی و مردم عراق بر خروج نظامیان آمریکایی از عراق، حمله‌های راکتی به منطقه امنیتی سبز بغداد افزایش چشمگیری داشته است؛ اما گروه‌های مختلف مقاومت بارها حمله به منطقه سبز بغداد را رد کرده‌اند.

گروه‌های مقاومت طی یک هفته گذشته هم کل ادعای آمریکایی‌ها را هم درباره حمله موشکی شامگاه یکشنبه به سفارت آمریکا باطل و بی‌اساس خواندند و گفتند که آمریکا خودش می‌داند چه کسی به سفارتخانه‌اش حمله راکتی کرد و متهم کردن گروه‌های مقاومت عراق، بخشی از جوسازی‌های رسانه‌ای آمریکاست.

بسیاری در عراق معتقدند همان اندازه که حادثه حمله موشکی ششم دی ماه گذشته به پایگاه نظامی K۱ در شمال غربی کرکوک مشکوک بود که در آن آمریکایی‌ها بر اساس یک ادعای کذب نیروهای  کتائب حزب الله عراق را  به آن متهم کرده و آنها را هدف گرفتند حمله راکتی شامگاه یکشنبه هم تکرار مجدد این سناریو در عراق باشد تا با القای وجود ناامنی برای سفارتش در بغداد بهانه لازم برای بقای نظامیان در این کشور را فراهم کند.

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 6. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 7. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 8. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 9. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

 10. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

 11. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 12. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 13. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 14. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 15. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 16. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 17. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

 18. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 19. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

 20. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 21. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 22. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 23. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

 24. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

 25. غیزانیه از نمای نزدیک

آخرین عناوین