روحانی: زندگی در این دو سال سخت شده/ مردم دلاورانه ایستادگی می‌کنند/ کارهای انجام شده را کافی نمی‌دانیم

گروه سیاسی الف،   3981108050 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور گفت: ملت ایران در روزهایی که دشمنان چشم طمع به کشور ما داشته‌اند، یکپارچه به صحنه آمده و ایستادگی و مقاومت کردند و امروز نیز پس از ۲ سال از شدیدترین تحریم‌ها و فشار اقتصادی، مردم دلاورانه ایستادگی و مقاومت می‌کنند.

روحانی: زندگی در این دو سال سخت شده/ مردم دلاورانه ایستادگی می‌کنند/ کارهای انجام شده را کافی نمی‌دانیم

به گزارش الف، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه هفتم اب تهران  و همچنین طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران گفت: آرزوها و آرمانهای بلندتری در این دولت داشتیم اما به رغم فشارهای دشمنان ، از امید و آرزوهایمان عقب نشینی نمی کنیم و برای رفاه و سعادت مردم و رشد و تولید و گسترش عدالت در کشور ، بی وقفه به تلاش های خود ادامه خواهیم داد.

روحانی ضمن ابراز خرسندی از بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران گفت: در سال 94 واحد اول این تصفیه خانه افتتاح شد که در آن روزها نگرانی شدیدی برای تأمین آب مردم تهران داشتیم و اگر این واحد در آن زمان افتتاح نمی‌شد، در تابستان سال 95 برای تأمین بخش بزرگی از آب جنوب و شرق تهران دچار مشکل می‌شدیم.

رئیس جمهور افزود: فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران در هر ثانیه 5 متر مکعب آب بهداشتی و سالم را برای جمعیت بزرگی حدود 2 میلیون نفر در منطقه جنوب و شرق تهران و نیز ورامین، پاکدشت، پیشوا، باقر آباد و روستاها و شهرهایی که در این منطقه هستند، تأمین می‌کند.

روحانی با بیان اینکه مردم منطقه ورامین، پیشوا و باقرآباد حق بزرگی بر گردن مردم ایران در انقلاب اسلامی دارند، اظهارداشت: در روزهای غربت انقلاب، کاری که مردم این منطقه در 15 خرداد سال 42 انجام دادند، اقدامی فراموش ناشدنی است.

رئیس جمهور ادامه داد: استکبار جهانی و رژیم مستبد کشور در آن مقطع می‌خواستند امام را مظلوم و تنها گذاشته و حتی تصمیماتی برای حیات امام(ره) داشتند و مشخص بود که برای روند نهضت اسلامی نیز برنامه‌هایی داشتند که در آن ایام مردم قم، تهران، پیشوا و این منطقه و در بسیاری از شهرهای دیگر ، قیام و فداکاری کردند و آن اولین قدم برای حرکت پرشتاب نهضت اسلامی بود.

روحانی خاطر نشان کرد: امروز به طور مضاعف خوشحالم که توانسته‌ایم برای مردم این منطقه خدمتی را به انجام برسانیم. البته این خدمات وظیفه ماست که باید برای مردم عزیزمان که همواره در کنار انقلاب و منافع ملی خود بوده‌اند، انجام دهیم.

رئیس جمهور افزود: ملت ایران در روزهایی که دشمنان چشم طمع به کشور ما داشته‌اند، یکپارچه به صحنه آمده و ایستادگی و مقاومت کردند و امروز نیز پس از 2 سال از شدیدترین تحریم‌ها و فشار اقتصادی، مردم دلاورانه ایستادگی و مقاومت می‌کنند.

روحانی اظهار داشت: در این 2 سال زندگی سخت و البته شرایط برای همه غیرقابل پیش‌بینی بود . تمام عقلای دنیا و همه کشورها و مسئولین کمتر فکر می‌کردند که یک دولتی که ادعای تمدن، دمکراسی و حقوق بشر می‌کند، بخواهد یک پیمان و توافق را زیرپا گذاشته و ظلم و ستم بی حد و مرزی را  نسبت به ملتی بزرگ آغاز کند.

رئیس جمهور ادامه داد: از سوی دیگر هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که ملت ایران تا این حد مظلوم باشند. به طوری که خود ترامپ به رهبران کشورهای اروپایی که برخی از آنها برای بنده به طور مستقیم نقل کردند، گفته بود که شما 3 ماه صبر کنید دیگر جمهوری اسلامی در ایران وجود نخواهد داشت.

روحانی با بیان اینکه آنها عده‌ای سبک مغز هستند که منطقه و ملت ایران را نمی‌شناسند، گفت: آنها نمی‌دانند که استقلال چقدر برای مردم ما حائز اهمیت است؛ آنها نمی‌خواهند که در حافظه تاریخی‌شان بماند که این مردم سالیان دراز ظلم، استبداد و تحقیر را در دوران ستم‌شاهی تجربه کردند و برای استقلال و مردم‌سالاری‌شان آن همه شهید داده و ایستادگی کردند.

رئیس جمهور ادامه داد: امروز حکومتی که چندصباحی در آمریکا به قدرت رسیده ، نه تنها به ملت ایران، بلکه به سایر ملت‌ها، مانند عراق، افغانستان، یمن، سوریه و لبنان نیز ظلم می‌کند و کمتر کشوری در منطقه وجود دارد که سایه ظلم و ستم آنها را ندیده باشد.

روحانی خاطر نشان کرد: آنها نمی‌دانستند که مردم ایران و حتی مردم سایر کشورهای منطقه ملت‌های مقاومی هستند و ایستادگی می‌کنند و ان‌شاء الله خداوند پیروزی و موفقیت را برای همه ملت‌ها بوجود خواهد آورد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات بزرگ و ملی در دوم اسفند هستیم، گفت: امیدواریم همه مردم ایران پای صندوق آراء آمده و در این مسیر تلاش داشته باشند.

روحانی تأکید کرد: این انتخابات در سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و قدرت ملی ما تأثیرگذار است و اگر در گوشه و کنار اشکال و ایرادی می‌بینیم و برخی مسیر را به خطا رفته باشند، به هر حال هم باید نصیحت کنیم، هم بگذریم و هم هدف بلند خود را از یاد نبریم که آن حضور در صحنه انتخابات است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ممکن است عده‌ای به آن صدی که می‌خواستند نرسیده باشند، اما نباید این وظیفه مهم را فراموش کنیم، گفت: باید در این مقطع تاریخی بدانیم حضور ما در صحنه تأثیر فراوانی دارد.

روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه خوشحالیم که در سال‌های سخت تحریم و فشار همه مردم ،کارگزاران نظام، شرکت‌ها، مهندسین، کارگران، کشاورزان و همه و همه اقدامات بسیار مهمی انجام دادند، گفت: افتتاح بیش از 1000 میلیارد تومان پروژه در یک روز در تهران، کار بسیار مهمی است، اما مهم‌تر از آن این است که این افتتاح‌ها در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی انجام شده است.

رئیس جمهور افزود: دشمنان ایران فکر می‌کردند که در سال 97 که فشار حداکثری وارد کردند، دولت حداکثر می‌تواند نان و غذای مردم را تأمین کند و از پیشرفت و توسعه در ایران خبری نخواهد بود اما اینکه از مهرماه تاکنون 133 پروژه مهم آب و برق ظرف 4 ماه در 22 استان کشور با ارزش 19 هزار و 440 میلیارد تومان فقط در حوزه آب و برق افتتاح شده است، به معنی قدرت دولت و مردم است و تلاش ارزشمندی است که انجام شده است.

روحانی با بیان اینکه متأسفانه دستگاه‌های تبلیغاتی برای بیان این موفقیت‌های به دست آمده مقداری کم کاری دارند ، تأکید کرد: باید توضیح و شرح دهیم که چگونه همه دست به دست هم دادند تا این موفقیت‌ها در کشور در این شرایط سخت به دست آمده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید از تفکرات و تخیلات کودکانه فاصله بگیریم، گفت: بعضی‌ها می‌گویند برخی از طرح ها و پروژه‌ها را توضیح ندهید چرا که دولت محبوب می‌شود در حالی که دولت خادم و نوکر ملت و نماینده ملت است.

روحانی افزود: بعضاً حرف ناصحیحی زده می‌شود که مثلاً آن نماینده وکیل المله یا وکیل الدوله است. اگر رژیم سابق بود این حرف درست بود، اما امروز که دولت منتخب مردم است چنین حرفی از اساس و بنیان غلط است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه همه انقلاب برای این بود تا دولت و ملت کنار هم قرار گیرند، گفت: وکیل الدوله همان وکیل المله است و دولت جز خدمت به مردم سمت و مسئولیت دیگری ندارد.

روحانی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در طول 6.5 سال فعالیت دولت تدبیر و امید، گفت: براساس گزارش وزیر نیرو ساخت تصفیه‌خانه‌ در کشور در این دولت تاکنون 2.6 دهم برابر بیشتر از دولت‌های قبل بوده و با اجرای طرح‌های باقیمانده این رقم 3 برابر دولت‌های قبلی خواهد شد و اهمیت این کار این است که در شرایط سخت و فشارهای سنگین اقتصادی انجام شده است. در سدسازی و فاضلاب هم وضعیت به همین گونه بوده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در روستاها آمار درخشان‌تر است، گفت: در این دولت 7 میلیون نفر در روستاها تاکنون تحت پوشش آب آشامیدنی سالم قرار گرفته اند که تا پایان دولت این رقم به 10 میلیون نفر خواهد رسید. این در حالی است که قبل از دولت تدبیر و امید تأمین آب آشامیدنی سالم برای کمتر از یک میلیون نفر جمعیت در روستاها بوده است. یعنی در این دولت 10 برابر شده است که کار بسیار بزرگ و عظیمی است و باید به کار مهندسان، کارگران و تلاشگران کشور افتخار کنیم که برای مردم خدمت و تلاش می‌کنند.

روحانی با تأکید بر اینکه این کارهای انجام شده را برای مردم کافی نمی‌دانیم و چیز دیگری در ذهن ما بوده است، گفت: فکر نمی‌کردیم دولت دغلکار و طرفدار تروریسمی در آمریکا روی کار بیاید که بدتر از تمام دولت‌های تاریخ این کشور باشد و با اقدامات خود برای مردم جهان ، متحدین و دوستان و حتی مردم خودش نیز مشکل ایجاد کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه در شرایط سخت انجام کار مشکل می‌شود، گفت: ما آرزوهای بلندتری در این دولت داشتیم، اما از امید و آرزوهای خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد و کار بزرگ را برای رفاه و سعادت مردم و رشد کشور و همچنین اجرای عدالت ادامه خواهیم داد.

روحانی با اشاره به افتتاح طرح تصفیه خانه آب در شهرستان پاکدشت گفت: اینکه در منطقه جنوب تهران و شهرستان‌های جنوب تهران مردم از آب آشامیدنی با کیفیت بالا برخوردار می‌شوند و کیفیت این آب برابر با کیفیت آب شمال تهران است، ‌این یعنی عدالت و خدمات انجام شده در این منطقه برای مردمی است که طی سال‌ها با محرومیت مواجه بودند و مشکلات زیادی را تحمل کردند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه امروز باید با احساس مسئولیت تحقق اهداف مد نظر را دنبال کنیم، گفت: در فصل زمستان قرار داریم. قبل از دولت تدبیر و امید و حتی سال اول فعالیت این دولت ناچار بودیم در این فصل گاز برخی مناطق را قطع کنیم و خانواده‌ها با مشکل مواجه می‌شدند، اما امروز روزانه 600 میلیون متر مکعب در روز گاز مصرف می‌شود که رقم بسیار بالایی است و خوشبختانه با مشکلی مواجه نیستیم و با اقداماتی که در آینده انجام می شود سال آینده تولید گاز ما روزانه به یک میلیارد متر مکعب خواهد رسید که این یک موفقیت بزرگ است.

روحانی گفت: در دولت گذشته ناچار شدیم در فصل زمستان از یک کشور همسایه گاز را به 9 برابر قیمت بخریم، همان کشور همسایه در دولت ما 2 سال قبل تصمیم به گران کردن گاز گرفت که ما خودمان گاز وارداتی را قطع کردیم و از گاز تولید شده در کشور استفاده کردیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه نباید فکر کنیم که قدرت فقط در برابر جباران و کشورهایی مثل آمریکا به درد می‌خورد زیرا این قدرت در برابر دوست و همسایه هم مفید است.   پس باید تلاش کنیم، توانمند و قدرتمند شویم. مقام معظم رهبری نیز در خطبه نماز جمعه خود تأکید کردند که باید قدرتمند باشیم.

روحانی افزود: افتتاح همین نیروگاه خورشیدی که امروز در منطقه شهر ری در استان تهران، شاهد آن بودیم به معنای توان و قدرت ملی ما و گامی در جهت توانمند شدن است.

رئیس جمهور در پایان سخنان خود گفت: امیدوارم توفیق خدمت به مردم بزرگ کشور و این منطقه و موفقیت‌های کشور همچنان ادامه یابد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، دکتر اردکانیان وزیر نیرو در سخنانی با بیان اینکه طرح‌های ارزنده و مهمی در رابطه با تامین و توزیع آب باکیفیت برای استان تهران اجرا شده است، گفت: حضور جمعیت 14 میلیونی در استان تهران نشان از اهمیت توجه به پروژه‌های آب این استان دارد.

وزیر نیرو اظهار داشت: در پویش الف ب ایران در سطح کشور و در 22 استان 133 پروژه مهم آب فاضلاب و برق با سرمایه‌گذاری 19 هزار و 440 میلیارد تومان افتتاح شده است.

اردکانیان با بیان اینکه مجموع پروژه‌های بهره‌برداری شده امروز 1079 میلیارد تومان است، گفت: در این دولت 2 برابر آنچه تا پیش از این دولت، اجرا شده، تصفیه خانه احداث شده است، و با 31 تصفیه خانه دیگری که طبق برنامه تا نیمه سال 1400 افتتاح می‌شود این رقم به 3 برابر افزایش خواهد یافت.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۱۰۸۹۹۱۲:۱۱:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۸
آقای روحانی دیگه خیلی خراب کردی خیلی بد کار می کنید متاسفانه اگه فقط تو این 8 سال جلوی فساد رو گرفته بودی واقعا تحریم ها نمی تونست به مردم اینقدر فشار بیاره !! حداکثر فشار را مفسدان به مردم می آوردند !
مهران۱۳۱۰۹۰۶۱۲:۱۶:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۸
کارهای انجام شده رو کافی نمیدونید؟ وای خدا رحم کنه منظورشون خرابکاری های انجام شده کافی نیست دقیقا تو کدوم بخش شما خرابکاری نکردید که میخواهید اونجا رو خراب کنید اقتصاد سیاست فرهنگ و اقتدار و جدیدا هم ورزش
سید۱۳۱۰۹۲۲۱۲:۲۳:۰۲ ۱۳۹۸/۱۱/۸
چرا نمیگویید که فشار بر مردم دهها برابر شده و قیمت اجناس چندین برابر و حتی دلار 4 برابر شده
ناشناس۱۳۱۰۹۳۵۱۲:۲۹:۱۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
مسولان بی تدبیری که زندگی را بر مردم سخت کردید در قیامت نابودید اگر ایمان داشته باشید. درود بر خدمت گذاران اسلام
ناشناس۱۳۱۰۹۸۹۱۲:۵۹:۰۴ ۱۳۹۸/۱۱/۸
اقای روحانی مگه کاری صورت گرفته که میگی کافی نیست؟ اهان اره قرارشد یارانه نقدی ومعیشتی باهم ادغام شوند هرمانفر72تومن درصورتی معیشتی بنزین ویارانه نقدی نفری95500میشود که 23500انرا زدید توگوشش اینم از رفع مشکلات مردم فهیم
ناشناس۱۳۱۱۰۷۹۱۳:۳۵:۰۵ ۱۳۹۸/۱۱/۸
چنان کاری میکنم که نیازی به این اندک یارانه (احمدی نژاد غیور)نداشته باشید.!!!
بهنام۱۳۱۱۰۸۲۱۳:۳۶:۲۵ ۱۳۹۸/۱۱/۸
مگه کاری هم انجام دادین تو این چند سال. بغیر از تورم 50 درصدی و فقیر کردن مردم کاری انجام نشده
یه الفی۱۳۱۱۱۹۹۱۴:۲۷:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
از آمریکایی ها هم تشکر می کنیم درسته که به ما داره سخت می گذره ولی خوشحالیم که حتی به ظاهر رئیس جمهور بیدار شد
ناشناس۱۳۱۱۲۸۸۱۵:۰۹:۰۹ ۱۳۹۸/۱۱/۸
پدر این ملت شریف ! رو در آوردید
omid۱۳۱۱۳۰۲۱۵:۱۲:۲۳ ۱۳۹۸/۱۱/۸
" کارهای انجام شده را کافی نمی‌دانیم " کدوم کار انجام شده....؟ بغیر از سوء مدیریت مگه چیزی هم در کارنامه شما هست؟ خواهش میکنیم فقط کاری انجام ندهید که بقول معروف:"از طلا بودن پشیمان گشته ایم/مرحمت فرموده ما را مِس کنید"
بازنشسته۱۳۱۱۴۰۴۱۶:۱۱:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۸
چرا توضیح نمیدهیدکه دراین چندسال حکومت شما تیم کارگزاران چه بلایی بر سرمعیشت مردم آوردید تو رو خدا بسه دیگه خسته شدیم
ناشناس۱۳۱۱۵۴۳۱۷:۴۸:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
تحریم های داخلی رو بردارید مردم از تحریم های خارجی کمتر عذاب میکشند جلو تولید کنندگان داخلی را بگیرید که به مردم رحم نمی کنند
محسن نوروزی۱۳۱۱۶۳۲۱۸:۵۹:۵۵ ۱۳۹۸/۱۱/۸
مردم ایستادگی میکنند اما دولت چرا این همه سست است و کشور را رها کرده است ...؟؟؟!!!
ناشناس۱۳۱۱۷۳۱۲۰:۱۲:۲۳ ۱۳۹۸/۱۱/۸
این آقایانی که توان مدیریت ندارن خواهشاً نیایند برای گرفتن پست مدیریت
ناشناس۱۳۱۱۷۳۹۲۰:۲۲:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
آقای روحانی مردم پای انقلاب و رهبرشان ایستادن. شما به خودت نگیر

پربحث‌های دیروز

 1. نیروگاه هسته‌ای امارات

 2. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 3. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 4. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 5. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 6. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

 7. اظهارات جنجالی ابطحی، رئیس دفتر خاتمی

 8. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 9. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 10. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 11. جوان دیگری در سوریه پر کشید + عکس

 12. استقبال جریان‌های سیاسی مختلف از امضای تعهدنامه مجلس شفاف / اسامی نامزدها تکمیل می شود

 13. آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار + جدول

 14. رهبر انقلاب: مجلسی می‌خواهیم که با وضع قوانین لازم، کشور را از توطئه‌ها مصونیّت ببخشد/ آمریکا در حال حرکت به سمت فروپاشی از درون است و غرق خواهد شد

 15. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 16. گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان گران شد

 17. روایت فارین پالیسی از خودکامگی ترامپ

 18. ترکیه: اگر دولت سوریه عقب‌نشینی نکند، به زور متوسل می‌شویم

 19. پژو ۴۰۵ به مرز ۱۱۵ میلیون رسید؛ فاصله ۳۰۰ میلیونی پژو ۲۰۰۸ از کارخانه تا بازار

 20. ایران تا ۱۴۰۲ به مدار بالای هزار کیلومتر می‌رود

 21. عارف: عاجزانه از مردم می‌خواهم به کاندیداهای اصلاح‌طلب رأی بدهند

 22. دستاورد بی‌سابقه محققان ایرانی در تشخیص سرطان مثانه

 23. روایتی از ترس تشکیلات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از ایران

 24. جمع‌آوری بیش از ۳۰ هزار معتاد متجاهر در شوش و هرندی

 25. قیمت دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 5. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 6. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 7. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 8. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 9. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 10. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 11. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 12. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 13. چرا تتلو را به ایران تحویل ندادند؟

 14. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 15. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 16. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 17. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 18. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 19. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 20. آخرین پیام انقلاب ایران به حاج قاسم دل ها

 21. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 22. سنگ جدید آرامگاه سردار سلیمانی که فردا رونمایی می‌شود

 23. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

 24. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

 25. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 5. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 6. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 7. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 8. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 9. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 10. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 11. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 12. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

 13. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 14. تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب

 15. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 16. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 17. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 18. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 19. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 20. روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

 21. اعلام لیست نهایی جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران

 22. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 23. لیست کامل ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات + اسامی 

 24. روایت‌های ما از آن  بزرگ مرد

 25. تقی پور: مجلس دهم به تمایلات دولت گرایش داشت تا به منافع مردم

آخرین عناوین