وزیر صمت: آلودگی شیر و کیک جنگ روانی دشمن است

گروه اقتصادی الف،   3981108046 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر صنعت با اشاره به اینکه صنعت امسال، ۳۰ درصد افزایش صادرات داشته است گفت: اتفاقاتی مانند جریان کیک (قرص های آلوده) و شیر (آفلاتوکسین) رخ داد که من در مجلس توضیح دادم که این مسائل باید به شدت مراقبت شود؛ نتیجه این انگیزه چه سازمان یافته باشد چه رقابت‌های ناسالم، ضربه به تولید است. در حال حاضر در کنار جنگ اقتصادی، عملیات روانی و جنگ روانی هم هست.

وزیر صمت: آلودگی شیر و کیک جنگ روانی دشمن است

به گزارش تسنیم، رضا رحمانی در اولین همایش ملی لبنیات با بیان اینکه در ۱۰ ماهه اخیر امسال ما شاهد افزایش تولیدات کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هستیم گفت: در اکثر رشته‌های منتخب در تولیدات صنعتی و معدنی  افزایش تولید داریم. یعنی از روغن نباتی تا فولاد، داروی انسانی، صنایع غذایی و پوشاک، سیمان، کاشی، سرامیک، افزایش تولید داشتیم و فقط در یو۱ ۲مواردی مانند خودرو، کاهش تولید داشته ایم که سعی می شود جبران شود. 

وزیر صمت با اشاره به اینکه امسال به مناسبت سال رونق تولید، برخی برنامه‌ها تدوین شد که شاه بیت آنها ۷ محور بوده و مربوط به همه صنایع است، گفت: این محورهای دارای ۳۴ برنامه عملیاتی است. اولین دغدغه امسال ما این بود که روند تولید را حفظ کنیم. در شرایط جدید که می‌گوییم جنگ اقتصادی یا تحریم با شدت تمام آغاز شده، مهمترین کار حفظ تولید موجود است.

وی ادامه داد: گام دوم، فعال نمودن ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی و صنعتی است. در اکثر رشته های صنعتی، مازاد ظرفیت داریم. در خیلی از محصولات، بازار داخلی و خارجی داریم.

وزیر صنعت با اشاره به اینکه  صنعت امسال، ۳۰ درصد افزایش صادرات داشته است اظهار داشت: اتفاقاتی مانند جریان کیک (قرص های آلوده) و شیر (آفلاتوکسین) رخ داد که من در مجلس توضیح دادم که این مسائل باید به شدت مراقبت شود؛ نتیجه این انگیزه چه سازمان یافته باشد چه رقابت‌های ناسالم، ضربه به تولید است.

اوی اظهار داشت: یکی از صادرات عمده ما شیرینی و شکلات و لبنیات بوده  که هر دو را نشانه گرفته اند.

رحمانی با بیان اینکه وزارت بهداشت به عنوان متولی امر سلامت با قاطعیت اعلام کرد که شیر و کیک‌های تولید شده هیچ مشکلی نداشتند گفت: نحوه انعکاس اخبار مشکل دارد یعنی نشان می دهد که عده ای می‌خواستند عمدا این مسایل را شیوع دهند تا ایجاد ترس کنند؛ در حال حاضر در کنار جنگ اقتصادی، عملیات روانی و جنگ روانی هم هست.

وی در ادامه بیان کرد: برای فعال‌سازی ظرفیت‌های خالی صنایع به معاونت صنایع ماموریت دادم ضمن تولید، بازارهای مصرف را هم بررسی کنند؛ بازار داخلی ما بازار کوچکی نیست و مختصات منحصر به فردی دارد.

وی اظهار داشت: کشورهای همسایه، ظرفیت بزرگی برای صادرات است و واحدهای لبنی ایران نیز در کشورهای همسایه، حضور چشمگیری دارند.

رحمانی یاد آور شد که بعضا عملیات روانی را در کشورهای همسایه می بینم و سعی دارند اطمینان مردم را به سلامت کالای ایرانی سلب کنند که در جریان کیک و شیر این را دیده ایم.

وزیر صمت تصریح کرد: ظرفیت بازار در ۱۵ کشور همسایه بالاست که می‌توان بر مشکلات غلبه کرد؛ متاسفانه تنها ۲ درصد واردات کشورهای همسایه از ایران است هر چند بالای ۵۰ درصد صادرات غیرنفتی ما را تشکیل می‌دهد.

وی اظهار داشت: از ۵ آبان ماه ما به بازار اوراسیا پیوستیم و امکان تقویت تقاضای خارجی برای صنایع کشور ما وجود دارد. این فرصت خوبی است که باید استفاده کرد و برنامه داریم ظرف ۳ سال آینده سهم ایران در واردات پکشورهای همسایه از ۲ درصد به ۴ درصد برسد و درآمد صادراتی از ۲۴ میلیارد دلار به ۴۸ میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

رحمانی با بیان اینکه در همه کالاها و محصولات، برنامه خودکفایی و ساخت کالای داخلی مورد حمایت دولت است، گفت: در یک ساله اخیر اقدامات مختلفی شده است که بعضا جنس آنها از اقدامات روزمره نیست. یعنی شاید ما در شرایط عادی نخواهیم صادرات یا واردات را محدود و ممنوع کنیم ولی امروز چاره‌ای نداشتیم.

وی تاکید کرد: اکنون واردات حدود ۱۶۰۰ قلم کالا که بیشتر در حوزه صنایع غذایی است، ممنوع شده است چون در داخل به اندازه کافی تولید داریم.

وی ادامه داد: در صادرات هم بعضا محدودیت هایی داریم که این محدودیت ها از حوزه واردات کمتر است.

ابارهاین مقام مسئول اظهار داشت : بار ها گفته شده صادرکنندگان ممنوعیت و محدودیت ها را رعایت کنند. برخی موارد ما مجبوریم محدودیت ایجاد کنیم.

 وی با بیان اینکه تولیدکنندگان خود باید روی مازاد تولید برای صادرات برنامه ریزی کنند گفت: به طور مثال در زمینه صنایع کاشی و سرامیک، ظرفیت تولید ما ۳ برابر تولید فعلی است. این سیاستگذاری‌ها بر عهده ستاد تنظیم بازار است.

وزیر صمت تصریح کرد: تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار اقلام ساخت داخل داریم که قبلا وارد می شد. در این اقلام، از قطعات بسیار هایتک است تا قطعات معمولی که به اصطلاح پیچ و مهره است.

وی اظهار داشت: هر جا کالاهای وارداتی را در داخل تولید کردیم، قیمت پایین آمده است؛ بعضا مواردی به ساخت داخل رسیده است که قابل افتخار است.

رحمانی ادامه داد: در این راستا، همه بخشهای مختلف دولت، مجلس و حتی تولیدکنندگان درگیر هستند. سامانه ای هم ایجاد شده است که عرضه و تقاضا همرسانی شوند.

وی گفت: برنامه ساخت دولت در جاهایی مانند خودرو و مخابرات، تیراژ قطعات مصرفی بالاست. مابقی صنایع مانند سیمان و پتروشیمی، افزایش تولیدات داخل بر اساس فعالیت انجمن هاست. انتظار می رود خانواده بزرگ صنعت لبنیات هم چنین کاری کند.

رحمانی در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه تامین مالی، کارهای جدیدی شروع شده است و روی تامین مالی به شیوه‌های نوین، کار می‌کنیم. باید سراغ بازارهای سرمایه و شیوه های جدید تامین مالی برویم. به دانشگاه‌ها، استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان رجوع کرده‌ایم تا در این زمینه به ما کمک کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

نادری۱۳۱۰۸۴۶۱۱:۵۰:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۸
کلا چی روانی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟ قیمت دلار و مسکن هم طبق گفته شماها روانی بود رفته روی ۱۳ جا خوش کرده طلا و سکه هم همینطور کلا یه واژه بسازید رو هر موردی پیش اومد برچسب شو بزنید خودتون خلاص کنید
ناشناس۱۳۱۰۸۷۳۱۲:۰۰:۵۱ ۱۳۹۸/۱۱/۸
هر جا كم ميارين بندازين تقصير دشمن
ناشناس۱۳۱۱۰۳۹۱۳:۲۱:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
بوی بد تهران هم مربوط به دشمن هست ..
000۱۳۱۰۹۱۰۱۲:۱۷:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۸
لطفا ناتوانی خود را با بقول جماعت اصلاح طلب با توهم توطئه پاسخ ندهید
یک الفی۱۳۱۰۹۲۶۱۲:۲۴:۳۲ ۱۳۹۸/۱۱/۸
چطور میشود آلودگی شیر کیک جنگ روانی است آیا سخن از رفراندوم انتخابات فرمایشی فاصله جنگ و صلح زیر سوال بردن شورای نگهبان و ... جنگ روانی است
ناشناس۱۳۱۰۹۴۵۱۲:۳۶:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۸
شما شیر وایتکسی و کیک موادی بفرست برای ..آلمان یا هر جایی که ..
ناشناس۱۳۱۰۹۵۸۱۲:۴۸:۰۵ ۱۳۹۸/۱۱/۸
این آلودگی ها در حوزه وظایف وزارت بهداشت است شما در مورد ویروس های کشنده تر از کرونا (سایپا و ایرانخودرو )صحبت بفرمایید
ناشناس۱۳۱۱۰۰۳۱۳:۱۲:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
کیک آلوده کار کی بود چرا بی سر و صدا جمع و جور کردی اگر کار دشمنه نام دشمن و عوامل دشمن ببرید
ناشناس۱۳۱۱۰۲۵۱۳:۱۹:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
آقای مسئول، یکبار هم بفرما که خودمان هم ایراد داریم!!!! همه ایراد دارند بجز این مسئولین دولت، این جوری که نمیشه!!!
بانام۱۳۱۱۰۸۱۱۳:۳۵:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۸
آقای صمت، اگر کمی اعتماد سازی بین مردم ایجاد میکردید و اینقدر مردم را روز روشن نمی پیچوندید الان کسی به حرف این و آن اعتنایی نمی کرد و بساط بقول شما دشمن هم جمع می شد
بیگی29۱۳۱۱۳۵۸۱۵:۵۳:۱۲ ۱۳۹۸/۱۱/۸
وقتی حیوان از نان و خوراک کپک زده تغذیه کند،در شیر و گوشت آن قارچ افلاتوکسین باقی میماند و بعد از ۳۰۰ درجه یعنی وقتی ذغال شد این قارچ هم از بین میرود.کنترل تغذیه آنها باید جدی گرفته شود.
ناشناس۱۳۱۱۷۸۴۲۱:۰۰:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
یه خوبی و اقتدار مسوولان ما اینه که اعتماد بنفسشان بسیار بالاست هر چی خوبه کار ایناست هر چی بدی و فساد و .. .. کار و تبلیغات دشمنه

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. گله‌مندیم، اما می‌آییم...

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 5. بازدارندگی ایرانی در نظام سلطه جهانی

 6. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف برای تهران اعلام شد + اسامی

 9. چرا تتلو را به ایران تحویل ندادند؟

 10. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 11. آخرین پیام انقلاب ایران به حاج قاسم دل ها

 12. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

 13. آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

 14. آقاتهرانی، حدادعادل و معضل وحدت اصولگرایان/ اعتراض رئیسی به گرانی خودرو/ مصباحی‌مقدم: غیبت اصلاح‌طلبان شور انتخابات را کم می‌کند

 15. شایعه استعفای روحانی در آستانه ۲۲ بهمن

 16. بالاخره پراید از سد مقاومتی عقب نشست

 17. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 18. تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب

 19. آمار مجروحان نظامی آمریکا در حمله موشکی ایران به بیش از ۱۰۰ نفر رسید

 20. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 21. حسین‌زاده: میزان افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه ۹۹ خلاف قانون است

 22. ذوالنور: سخنان روحانی بی‌تقوایی و دروغ بستن به نظام است/ مردم فرق صداقت و نفاق را تشخیص می‌دهند

 23. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 24. نوبخت: امروز هیچ ایرانی ‌از ما نمی‌خواهد ‌با آمریکایی‌ها دوباره مذاکره کنیم‌

 25. اعلام لیست نهایی جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران

آخرین عناوین