حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان/ توضیحات جدید درباره کاخ مرمر/ باهنر: اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست

گروه سیاسی الف،   3981107130 ۷۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان/ توضیحات جدید درباره کاخ مرمر/ باهنر: اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست

عباس عبدی: اصلاح‌طلبان به فعالیت‌های مدنی روی بیاورند

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با اعتماد در پاسخ به سوالی درباره نحوه کنشگری سیاسی اصلاح‌طلبان با توجه به احتمال شکست در انتخابات ۹۸ و ۱۴۰۰ گفت: «كنشگري اصلاح‌طلبان تاكنون هم در قدرت و هم در جامعه مطرح بوده است. از ابتدا يك پاي آنها در جامعه بود و يك پاي‌شان در ساخت قدرت رسمي.

موازنه بين اين دو است كه كنش اصلاح‌طلبانه را موثر و مفيد مي‌كند. حال به هر دليلي ساخت قدرت نمي‌خواهد، اجازه دهد كه اصلاح‌طلبان در ساخت قدرت رقابت كرده و حضور داشته ‌باشند، پس بايد در همان عرصه عمومي و جامعه فعال بود. مشكل چنداني هم وجود ندارد.

اصلاح‌طلبان در اين سال‌ها اين بخش يعني حضور در عرصه عمومي و جامعه را تضعيف كردند، حالا مي‌توانند به همان حوزه باز گردند و آنجا كار خود را انجام دهند. البته اتفاقات سال ۸۸ باعث شد حضور اصلاح‌طلبان در اين حوزه كمرنگ شود. با اين حال در حال حاضر امكانات جديدي وجود دارد كه مي‌توان با اتكا به آنها در حوزه عمومي و اجتماعي حضور بيشتر و موثرتري داشت و هيچ دليل ندارد كه اين امكان را از دست بدهند.»

***

معاون وزیر کشور: در سه چهارم حوزه‌های انتخاباتی، رقابت شکل نگرفته است

به گزارش ایرنا، جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور روز دوشنبه در همایش استانداران، فرمانداران، روسای بازرسی و اعضای ستاد انتخابات سراسر کشور گفت: پیش بینی اولیه این است که ۷۵ هزار شعبه در سراسر کشور خواهیم داشت که نسبت به دوره قبل حدود ۳ هزار شعبه افزایش خواهد یافت. آمایش شعب انجام شد تا تراکم نداشته باشیم.

وی یادآور شد: ۱۷۴ حوزه با یک نماینده،  ۲۱ حوزه با دو نماینده، ۸ حوزه با سه نماینده، ۱ حوزه با ۴ نماینده، ۲ حوزه با ۵ نماینده، یک حوزه با ۶ نمابنده  و یک حوزه با ۳۰ نماینده داریم، در مجموع ۲۰۸ حوزه انتخابیه داریم که ۵ حوزه اقلیت ها هم جزو این حوزه ها است. 

عرف یادآور شد: با توجه به برآورد انجام شده از این ۲۰۸ حوزه، سه چهارم حوزه ها در بحث رقابت احتیاج به تجدیدنظر دارد اگر تجدیدنظر صورت بگیرد می توانیم اتتخاباتی قابل قبول بین جناح های سیاسی داشته باشیم.

***

باهنر: اصلاح‌طلبان هم لیست ارائه می‌کنند و هم طرفدار دارند

محمدرضا باهنر، فعال سیاسی اصولگرا درباره وحدت اصولگرایان و رقابت با اصلاح‌طلبان به ایسنا گفت: «تا جایی که خبر دارم پایداری گفته است که جدا به میدان می‌آید یا ممکن است یک لیست جداگانه دهد. من فکر می‌کنم اینها دیگر چانه‌زنی است و دیگر در شورا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که اگر دو لیست یا سه لیست شوند، شکست‌شان قطعی است. البته این سه لیستی که می‌گویم لیست‌های پررنگ است لیست‌های کوچک که همیشه هستند ولی تصور می‌کنم بحث‌های فعلی برای لیست جداگانه دادند بیشتر چانه‌زنی است تا افرادی که می‌خواهند در لیست اصلی جای دهند بیشتر باشد...

می‌خواهم بگویم اگر تصور کنیم که در جریان اصولگرایی دو یا سه لیست هم باشد اشکالی ندارد چون رای‌دهنده به ما در انتخابات آینده بیشتر است، اصلاً معنا ندارد و آرا پخش می‌شود. اصلاً اگر ۲ لیست جدی اصولگرا در تهران بیاید که حتماً انتخابات را می‌بازیم. تازه اگر با یک لیست هم به انتخابات وارد شویم باید بسیار تمهیدات بچینیم و برنامه‌ریزی کنیم تا موفق شویم...

این هم که من همیشه به دوستان می‌گویم که مراقب باشیم به خودمان نبازیم برای این است ما باید نگران برنده شدن خودمان هم باشیم. یعنی تحت هیچ شرایطی نباید از پیروزی خودمان مطمئن شویم. اگر چنین شود این اول شکست است. اینکه ما تصور کنیم این بار نوبت اصولگرایان است و حتماً برنده می‌شوند این آغاز شکست است. البته الان وضعیت اصولگرایان خوب است اما باید با تدبیر و برنامه جلو برویم و رقبا را ناچیز نشمریم...

یک وقت است که می‌خواهیم در غیبت اصلاح‌طلبان انتخابات برگزار کنیم که مانند مجلس نهم می‌شود؛ اصولگرایان ۲ لیست داشتند. یکی پایداری بود و دیگری بقیه و باهم رقابت کردند اما الان اصلاً در غیبت اصلاح‌طلبان نیستیم. همین الان هم آن‌ها می‌توانند لیست قابل‌قبولی بنندند. اصلاح‌طلبان در تهران طرفدارهای خودشان را دارند. اینطور نیست که ما سرمان را زیر برف کنیم و بگوییم طرفداری ندارند، نخیر هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست!»

بیشتر بخوانید:

باهنر: اصلاح‌طلبان کاندیدای کافی دارند/ قهرکردن و تحریم انتخابات یک بازی باخت‌ - باخت است

***

پایان لوایح FATF در مجمع

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز(دوشنبه، ۷ بهمن) در جمع اعضای بسیج رسانه درباره آخرین وضعیت بررسی لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: زمان بررسی لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام سپری شده و از نظر آیین نامه، وقتی زمان تمام شود، نظر شورای نگهبان درباره لوایح، مُحَکَم است.

وی افزود: دولت و مجلس به دنبال این هستند که مسایل را از طریق دیگری پیگیری کنند، اما از نظر ما در مجمع تشخیص مصلحت نظام، فعلا نمی‌توانیم  بحث را پیگیری کنیم، بنابراین از نظر مجمع نظر شورای نگهبان حاکم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: بنابر این بحث پذیرش شروط FATF فعلا متوقف به این است که خود نهاد FATF کاری را انجام دهد،چون مجمع بی اعتماد شده است.

***

توضیحات مجمع تشخیص درباره حواشی کاخ مرمر

پس از سخنان پرویز فتاح درباره استقرار مرحوم هاشمی در کاخ مرمر و در پی آن پاسخ محسن هاشمی رفسنجانی، روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت اطلاعیه‌ای در این زمینه صادر کرد: در این اطلاعیه آمده است: «پس از رحلت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۹۵، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه‌ای در خصوص محل برگزاری جلسات مجمع به محضر رهبر انقلاب نوشتند و تقاضا کردند که جلسات مجمع به ساختمان مجلس قدیم منتقل شود. رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد دبیر مجمع موافقت کردند و طی دوسال گذشته هیچ کدام از روسای مجمع در آن ساختمان مستقر نشدند و هیچ جلسه‌ای از مجمع تشخیص مصلحت نظام در آنجا تشکیل نشده است.»

***

حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان

رئيس‌جمهور روز دوشنبه در همایش استانداران، فرمانداران، روسای بازرسی و اعضای ستاد انتخابات سراسر کشور انتقادات بی‌سابقه‌ای نسبت به شورای نگهبان وارد کرد. روحانی گفت: «مجری انتخابات و مجری قانون ، وزارت کشور، استانداران و فرمانداران هستند اینها مجری قانون و مجری انتخابات هستند، انتخابات را اینها اجرا می کنند. حالا قانون اساسی ما احتیاط کرده و گفته است یک دستگاهی هم از کنار نظارت کند یعنی یک عده ای را گفتند شما اینجا این بالا بایستید، نگاه کنید ببینید اینها یک وقت خلاف نکنند – همین - نظارت یادمان نرود. یک دستگاه در کشور مجری انتخابات است و بار انتخابات بر دوش اوست اعتماد مردم باید به این گروه باشد یک گروه هم آن بالا نظارت می کنند که خلاف یک وقتی واقع نشود و یک جایی هم خلاف بود بگویند حواس شما باشد که اینجا دارد خلاف می شود. حالا برعکس شد ناظر شد مجری، مجری شد لجستیک...

این که نمی‌شود که نهادهای اصلی قانونی، 4 رکنی که باید بگویند این فرد صالح است یا نیست، همه گزارش درست دادند، و یکی را فرستادند در یک کوچه‌ای و اصلاً معلوم نیست با چه کسی صحبت کرده و چه گفته، بعد آمده گزارشی نوشته، مگه می‌شود با یک چنین چیزی  کشور را اداره کرد. اگر می‌خواهیم با رفتن در خانه ها  درست کنیم، پس این دستگاه‌ها را تعطیل کنیم این وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی و دادگستری برای چه داریم، برویم همان درب خانه‌ها و از دو همسایه بپرسیم.»

بیشتر بخوانید:

روحانی: ملت ما نمی‌گذارد آمریکا پیروز شود/ با صندوق رای قهر نکنید؛ امروز روزی است که باید پای صندوق رای رفت

اینکه انتقادات روحانی به شورای نگهبان تا چه اندازه وارد است انشا‌ءالله باید بعدا مفصل درباره آن بحث شود اما از روحانی باید پرسید آیا با بیان این سخنان در سخنرانی عمومی تاثیری در عملکرد شورای نگهبان دارد؟ اگر رئیس‌جمهور گمان می‌کند عملکرد شورای نگهبان ایراداتی دارد باید در محافل خصوصی انتقادات خود را مطرح کند و تلاش کند رویه‌های غلط این شورا اصلاح شود؛ نه‌اینکه در سخنرانی عمومی اینچنین با نیش و کنایه و تمسخر به شورای نگهبان حمله کند.

این کار روحانی نه‌تنها هیچ تاثیری در عملکرد اصلاح عملکرد شورای نگهبان ندارد بلکه به‌عکس باعث دلخوری این نهاد می‌شود و ممکن است اثرات فعالیت‌های خیرخواهانه بقیه افراد را هم خنثی کند. به‌علاوه اختلاف بین وزارت کشور و شورای نگهبان را بیشتر می‌کند و این به ضرر کشور و انتخابات است.

اما سخنان امروز روحانی یک وجه بسیار بد و حتی غیرقانونی داشت. روحانی در بخشی از سخنانش گفت:‌ «اگر باید ۲ یا ۵ نفر تایید شوند نگذاریم اختلاف و دعوا درست شود، شماها که در جلسات خصوصی خود می گویید مجلس بعدی صددرصد مال ما هست و اگه مال شماست چرا غصه می خورید؟ شما که اینجوری در اتاق فکر گفتید مجلس بعدی صددرصد مال ماست الحمدالله مال شماست اگر مال شماست بگذارید یک رقابت شکل بگیرد مشارکت بالا برود مجلس هم مال شما باشد، نوش جان شما.»

این سخنان عملا حمایت از یک جریان سیاسی خاص است و بیان این حرف در جمع مجریان انتخابات حتما اشکال دارد. اینکه رئیس‌جمهور در جمع مجریان انتخابات چنین کنایه‌هایی به یک جناح سیاسی وارد کند بوی حمایت از گروه‌های سیاسی می‌دهد و این هم سلامت انتخابات را خدشه‌دار می‌کند.

بخش دیگری از سخنان روحانی که عملا خودزنی درباره سلامت انتخابات است. روحانی گفت: «من که نمی پسندم این شکلی که الان ما صندوق آرا داریم ، حالا دیگه چاره نداریم هر چه هم با آقای وزیر کشور درهر دوره ای تاکید کردیم به هر حال نشد که این انتخابات را الکترونیکی کنیم ، افغانستان هم این کار را کرد این کار را بکنیم این که چیزی نیست آخر این چیست دومرتبه روی ورقه بنویسد دومرتبه در صندوق بیندازد و باز یکی می خواند ، یکی علامت می زند و معلوم نیست آن چه چیزی را می خواند و این کجا را علامت می زند. بعد همه که علامت زدیم یا حسین تجمیع. و آخر که می خواهند تجمیع کنند چه بساطی پیش می آید آنجا باید مراقب و مواظب باشیم خیلی از انتخابات در تجمیع مشکل پیدا می کند.»

اینکه رئیس‌جمهور کشور اینچنین سلامت انتخابات را در جمع مجریان انتخابات زیر سوال ببرد و عملا مجریان انتخابات را در امر تجمیع آرا متهم به دستکاری آرا کند حقیقتا از عجایب روزگار است.

عناوین مرتبط

۳۰ بهمن ۱۳۹۸وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟
۲۹ بهمن ۱۳۹۸نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم
۲۸ بهمن ۱۳۹۸سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 
۲۶ بهمن ۱۳۹۸جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان
۲۳ بهمن ۱۳۹۸تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب
۲۱ بهمن ۱۳۹۸آقاتهرانی، حدادعادل و معضل وحدت اصولگرایان/ اعتراض رئیسی به گرانی خودرو/ مصباحی‌مقدم: غیبت اصلاح‌طلبان شور انتخابات را کم می‌کند

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۱۰۰۳۶۲۰:۴۳:۵۹ ۱۳۹۸/۱۱/۷
من به روحانی رای دادم ولی مطمئنم بخاطر خالی بودن کارنامه اش به این حرفها روی آورده
ناشناس۱۳۱۰۴۹۷۰۸:۴۸:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۸
حضور پرشور و با نشاط مردم در انتخابات اسفند ، سیلی محکمی بر دهان ترامپ و بقیه جنایتکاران خواهد بود.. مطمئنا روح پر فتوح شهید سلیمانی هم از این امر مسرور خواهد شد.
ناشناس۱۳۱۰۰۴۶۲۰:۵۴:۴۲ ۱۳۹۸/۱۱/۷
اینو آقای روحانی درست می گویند به عبارت دیگر شورای نگهبان می گویید ما این افراد را انتخاب کردیم و شما مردم باید به این افراد منتخب ما رای دهید اسمش هم را گذاشتند دمکراسی خیلی جالبه
ناشناس۱۳۱۰۵۳۴۰۹:۱۲:۰۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
چی میگی خیلی از اصولگراها هم رد شدن و‌ فقط تو تهران ۱۷۰ اصلاح طلب تاییدشد بهانه چیه
ناشناس۱۳۱۰۵۸۸۰۹:۵۱:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۸
چرا وقتی روحانی و امثال ایشان و اصلاح طلبان در چندین دوره همین کار را می کرد نمی گفتی شورا اینها را تایید کرده به اینا رای بدهید واقعا بی انصاف هستی و یا از طرف دار قشر خاصی هستی و چشم روی واقعیت ها می بندی
ناشناس۱۳۱۰۶۶۰۱۰:۳۱:۲۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
در همه جای دنیا صلاحیت افراد برای پست ها بررسی می شود و این یک چیز منطقی و معقولی است.
کاظم۱۳۱۱۴۴۰۱۶:۳۳:۰۲ ۱۳۹۸/۱۱/۸
بررسی منطقی نه سلیقه ای !
ناشناس۱۳۱۵۲۵۹۱۴:۴۷:۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
مهم اینه کی بررسی میکنه؟
ناشناس۱۳۱۰۷۸۶۱۱:۲۱:۴۷ ۱۳۹۸/۱۱/۸
نمایندگانی که مخالف شفافیت بودند و به شفافیت مجلس رای ندادند همان بهتر که رد صلاحیت شدند.
ناشناس۱۳۱۰۰۴۷۲۰:۵۴:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۷
انصافا،حق باروحانیست،شورای نگهبان شورش رادرآورده!هردوره هم ,سخت گیریهارابیشتروسلیقه ای تر وجانبدارانه ترعمل میکند!ازآخرهم مسولیت کارش راقبول نمیکند!ومیگوید: ماکف صلاحیتهارااحرازمیکنیم!آخراین هم شدحرف?مگرافکارعمومی قانع میشوند?اگرنظارت استصوابی رااعمال میکنید،لااقل مسولیت انراهم قبول کنید.
ناشناس۱۳۱۰۷۸۳۱۱:۲۰:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۸
رد صلاحیت نمایندگانی که شائبه فساد در مورد آنها وجود داشت اقدام درستی است و مردم از شورای نگهبان حمایت می کنند.
ناشناس۱۳۱۰۰۴۸۲۰:۵۵:۳۲ ۱۳۹۸/۱۱/۷
پیش بینی می شود که مشارکت مردم کمترین در بین همه انتخابات ها باشد.
ناشناس۱۳۱۰۰۵۰۲۰:۵۶:۴۸ ۱۳۹۸/۱۱/۷
هیچ وقت حق باشورای نگهبان نبوده چون همیشه مخالف نظرورای مردم بوده ومن دراین دوره مطلقادرانتخابات شدکت نمیکنم
ناشناس۱۳۱۰۰۵۲۲۰:۵۸:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۷
دست روحانی دارد خالی می شود حمله انتحاری کرده
س.علی۱۳۱۰۰۵۷۲۱:۰۰:۱۵ ۱۳۹۸/۱۱/۷
بیراه نمیگه روحانی به نظرمن.
ناشناس۱۳۱۰۰۶۵۲۱:۰۶:۴۲ ۱۳۹۸/۱۱/۷
حمایت شماها و ایضا شورای محترم نگهبان از جریان خاص خیلی بیشتر از روحانی است
ناشناس۱۳۱۰۰۶۸۲۱:۰۸:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۷
دیگه امیدی به بهبود شرایط ندارم
عمران۱۳۱۰۰۷۰۲۱:۰۹:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۷
شورای نگهبان خودش ۲۹۰ نفر نماینده با صلاحیت و ولایی و پاکدست جدا کند مستقیم بفرستد مجلس. هر کی هم ناراضی است پاسپورت بگیرد از کشور برود.
ناشناس۱۳۱۰۰۷۲۲۱:۱۱:۰۴ ۱۳۹۸/۱۱/۷
حسن دست از جنگ روانی بردار، این بازیهات برای مردم دیگه رنگی نداره! حکایت شده مثل زمانی که میگفتی رقیب من رای بیاره دیوار میکشه بین مردم و دلار میشه 5 هزار تومن! خودت رای آوردی دلار شده بالای 13 هزار تومن و رقیبت هم شد رییس قوه قضائیه و دیوار تو پیاده رو نکشید!
ناشناس۱۳۱۰۶۹۴۱۰:۴۴:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
عمو توام دست از این بازیات بردار دوران احمدی نژادتونم دیدیم، اصلا روحانی بدتر، خوبه؟ راحت میشی؟ دوره بعدی که دست جبهه مخالفه، از الان ببینینم چه گلی میزنن به سر ملت
امیر حسین سلطان/تهران۱۳۱۰۰۸۲۲۱:۲۲:۳۱ ۱۳۹۸/۱۱/۷
"اینکه رئیس‌جمهور کشور اینچنین سلامت انتخابات را در جمع مجریان انتخابات زیر سوال ببرد و عملا مجریان انتخابات را در امر تجمیع آرا متهم به دستکاری آرا کند حقیقتا از عجایب روزگار است." - اتفاقا اصلا هم از عجایب روزگار نیست! بر خلاف رای و نظر نویسندگان محترم گروه سیاسی الف آنچه می تواند از عجایب روزگار باشد بی اهمیت دانستن امر انتخابات و یا بی اعتنایی شخص رئیس جمهور به این امر مهم است که به عنوان دومین شخصیت رسمی کشور مسئولیت خطیر اجرای قانون اساسی را نیز عهده دار است. عجایب روزگار وقتی است که فرضا بعد از برگزاری یک انتخابات تا 10 سال بعد از آن هم!!! همچنان حرف و حدیث هایی در میان باشد و هیچوقت هم نتوانسته باشد بخشی از جامعه را که به هر دلیل معترض آن انتخاب و یا انتخابات است به نحو مناسبی اقناع نماید. اینکه الان جناب آقای دکتر روحانی با صراحت و شهامت و بی پرده دغدغه های اساسی و حتی احتمالی شان درباره موضوع انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در جمع کارگزاران انتخابات بر زبان می رانند و با کمال تاسف رسانه ملی از انعکاس مستقیم و مناسب آن امتناع می ورزد مسلما از عجایب روزگار نبوده ، نیست و نخواهد هم بود. برعکس حاکم کردن همیشگی و تکراری این تز و ادعا که"همه چی آرومه/ من چقدر خوشحالم!!! و الی آخر آن" موجب کم اهمیتی انتخابات و نتیجتا باعث کم بها دادن به نتایج برآمده از انتخابات خواهد شد. لطفا تردید نکنید! و من الله التوفیق.
ناشناس۱۳۱۰۵۳۸۰۹:۱۳:۳۱ ۱۳۹۸/۱۱/۸
آقای سلطان دبیر ریاضی بازنشسته ، بدون شک شما خواب نیستید بلکه خودتان را به خواب زده اید
ناشناس۱۳۱۱۳۴۸۱۵:۴۵:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۸
آقاي امير حسين سلطان چندين مدت است كه بنده ايشان را مي شناسم ، يعني از خواندن كامنت هايشا ن در همين سايت وزين ، با ايشان آشنايي دارم !! ايشان در كامنت نويسي مصداق واقعي " كم گوي و گُزيده گو ي چون دُر ّ " هستند ، كم كتابت مي كنند اما چند كلمه حرف حساب مي زنند !، از نوشته هايشان پيداست آدم خوبيه !! خدا حفظ شون كنه !!
O0o۱۳۱۰۰۸۵۲۱:۲۵:۳۱ ۱۳۹۸/۱۱/۷
اقای روحانی ، از ابتدای سال 92 فرافکنی نمود ، و کلا با مدیریت حبابی کشور جلو برد ، الان هم دقیقا حباب گونه فرمایش داشته اند . حباب بسیار دلفریب و در ظاهر حجیم هستش اما بسیار شکننده و توخالی . وضعیت کشور را که می بینید. من طرفدار اقای احمدی نژاد نیستم ، ولی چطور در زمان ایشان که نه برجامی بود و نه توافقی و همچنین متهم به هزار یک و فساد بودند ، ملت با هزینه ی پایین صاحب خانه می شدند ؟ و کسب و کار رونق بیشتری داشت . اما الان خونه که هیچ ، ماشین هم هیچ ، طرف توی زنده نگه داشتن زن و بچه ش با این گرانی دست و پا میزنه . اما حالا که اومدند و توافق انجام دادند حتی وضعیت قبل را هم نتوانستند حفظ کنند ، خدا شاهده با 20 میلیون یک واحد اپارتمان مسکن مهر در سال 90 می دادند که به راحتی قابل خرید بود ، تندر90 ، به قیمت 17 میلیون تومن بود . لازم به تاکید هستش که بزرگوارانی که به مسکن مهر حمله می کنند و می گویند افتضاح ساخته شده ، همین الان داخل گوگل عبارتی مثل مسکن مهر سرپل ذهاب رو جستجو کنید ، تصاویر مسکن مهر اسیب دیده را ببنید ، فنی قضاوت کنید . برطبق ایین نامه ی مقررات ملی کشور ، که براساس ایین نامه ی امریکا نوشته شده . 3 سطح طراحی ساختمان وجود داره . سطح 1 ، 2 ، 3 - سطح 3 برای امثال بیمارستان ها هستش که به هیچ عنوان نباید تخریب شوند و باید کاملا پایدار بدون کمترین عوارض باشند. سطح 1 و 2 هم برای مناطق مسکونی و تجاری .- در سطح 1 گفته میشه که پایداری سازه به کاربر این اجازه رو بده فقط در حین زلزله از سازه خارج بشه و تخریب های بعد از اون طبیعی هست . - در سطح 2 طراحی سازه ، می بایست پایداری سازه به گونه رفتار کند ، که پس از زلزله به زبان ساده ، اسکلت ساختمان کاملا برجا باشد و و سازه نباید فروبنشیند - سازه های ساخته شده ی مسکن مهر درسته که ایراد اجرایی زیاد داشتند (مثل عدم انجام صحیح والپست در دیوار های پیرامونی) ولی حداقل کف ملزومات ایین نامه ای را رعایت کرده بودند و پس از زلزله سرپا بودند . اخبار رو بخوانید در منطقه ای که مسکن مهر بود ، کمترین فوتی ها (خدا رحمتشون کنه) ثبت شده . اما اقای روحانی واقعا دست آوردشون در این چند سال چه بوده ؟ برجام ؟ یا کارت سوختی که حذف کردند را دوباره برگرداندند . ؟؟ / من لیسانس عمران هستم از دانشگاه آزاد کاشان
ناشناس۱۳۱۰۰۹۴۲۱:۳۶:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
۱۷۰ اصلاح طلب در تهران تاییدشد پس بهانه موقوف! مگر ۳۰کرسی تهران را یکجا در مجلس داشتید چه کردید؟
ناشناس۱۳۱۰۰۹۵۲۱:۳۷:۰۲ ۱۳۹۸/۱۱/۷
پس سخنان محسن هاشمی در مورد ادامه استقرار مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از فوت حجت الاسلام هاشمی در کاخ مرمر کذب بود.
ناشناس۱۳۱۰۵۸۴۰۹:۵۰:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
تا مدتی مستقر بودند. بعد تغییر مکان انجام شد.
ناشناس۱۳۱۰۰۹۶۲۱:۳۷:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۷
همه این اعتراض ها برای این است که ترکیب نمایندگان مجلس یازدهم هم به گونه ای باشد که این مجلس هم مانند مجلس دهم در خدمت بی چون و چرای دولت آقای روحانی باشد .
ناشناس۱۳۱۰۱۰۰۲۱:۳۹:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۷
استیون منوچین وزیر خزانه داری امریکا گفته : استاندارد FATF مانع دور زدن تحریم ها می شود.
ناشناس۱۳۱۰۱۰۵۲۱:۴۱:۳۱ ۱۳۹۸/۱۱/۷
یک فروند هواپیمای امریکا در افغانستان بوسیله طالبان ساقط شد و 83 تروریست امریکایی عضو سازمان سیا به هلاکت رسیدند.
ناشناس۱۳۱۰۱۰۶۲۱:۴۲:۲۷ ۱۳۹۸/۱۱/۷
هرکس به مجلس برود برای مردم فرقی نمی کند.
ناشناس۱۳۱۰۱۰۹۲۱:۴۳:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۷
روحانی کاری کرده که مردم ناامید و مایوس شدند تا با صندوق رای قهر کنند.
ناشناس۱۳۱۰۱۱۲۲۱:۴۵:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
مرحوم هاشمی با کاخ نشینی و اشرافیگری عجین شده بود و این مسئله قابل انکار نیست.
ناشناس۱۳۱۰۱۱۴۲۱:۴۶:۴۷ ۱۳۹۸/۱۱/۷
اصلاح طلبان اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.
ناشناس۱۳۱۰۱۱۵۲۱:۴۷:۳۴ ۱۳۹۸/۱۱/۷
تورم و گرانی و بیکاری / پاسخ بده روحانی
ناشناس۱۳۱۰۱۲۴۲۱:۵۲:۵۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
عمیقا حق با رییس جمهور است.
ناشناس۱۳۱۰۱۳۶۲۲:۰۳:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
البته روحانی بد هم نگفته.
مهدی۱۳۱۰۱۴۴۲۲:۱۴:۰۴ ۱۳۹۸/۱۱/۷
مگر قضیه انتخابات غیر این است دقیقا همین قضیه در تمام انتخابات پیش میاید اصلا چون میخواهند انتخابات را مهندسی کنند نمی گذار ند الکترونیکی بر گزار شود چون دستشان بسته میشود
ناشناس۱۳۱۰۱۵۷۲۲:۲۹:۱۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
هدف روحانی دو قطبی سازی جامعه برای انتخابات است اما مردم دیگه فریب این بازی ها را نمی خورند.
ناشناس۱۳۱۰۱۵۸۲۲:۳۱:۱۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
دومین ضربه طالبان به یانکی ها در یک روز صورت گرفت و یک فروند بالگرد امریکایی ساقط شد و تمام سرنشینان آن کشته شدند.
ناشناس۱۳۱۰۱۶۵۲۲:۳۴:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۷
در نظر است اصولگرايان جناح مسلط مجلس باشد ورييس جمهور بعدي هم همچنين انوقت كشور ٨سال اينده به روش دوره احمدي نژاد اداره خواهد البته دوره چهار ساله اول ايشان
ناشناس۱۳۱۰۱۷۴۲۲:۴۳:۲۱ ۱۳۹۸/۱۱/۷
"اینکه رئیس‌جمهور کشور اینچنین سلامت انتخابات را در جمع مجریان انتخابات زیر سوال ببرد و عملا مجریان انتخابات را در امر تجمیع آرا متهم به دستکاری آرا کند حقیقتا از عجایب روزگار است" مگر نیست؟ آیا این مجلسها عصاره فضائل ملت است؟ اگر اینطور است که بهتره فرهنگ چند هزارساله خودمان را بگذاریم در ِ کوزه آبشو بخوریم!
دلارام۱۳۱۰۱۸۲۲۲:۵۴:۴۸ ۱۳۹۸/۱۱/۷
ازعجایب گذشته
ناشناس۱۳۱۰۱۹۴۲۳:۰۳:۵۰ ۱۳۹۸/۱۱/۷
حله اون با من
ناشناس۱۳۱۰۲۱۲۲۳:۱۶:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۷
شکست روحانی و طیف او حتمی شده است و حالا بر روال انتخابات گذشته ساز مظلومیت سر داده و از ابزارهای فریب افکار عمومی به زیباترین وجه ممکن بهره برداری می کند.
ناشناس۱۳۱۰۲۲۰۲۳:۱۹:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۷
روحانی در هر دو مورد درست می گوید: در مورد شورای نگهبان و انتخابات الکترونیکی
هشترودی۱۳۱۰۲۲۸۲۳:۲۶:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۷
اقای نویسنده محترم وطیفه شماقظاوت در موردسخنان رئیس جمهور نیست شماباید سبب شناسی کنید.ریشه یابی کنید ببینیداین سخنان از کجا نشات میگیرند.
ناشناس۱۳۱۰۲۳۰۲۳:۳۱:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
قطعا ریشه مشکلات کشور در بخش انتخابات نظارت جناحی وفراقانونی شورای نگهبان اشت
ناشناس۱۳۱۰۲۳۸۲۳:۳۴:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۷
معلومه نفهمیدی ریس جمهور چی گفنه
ناشناس۱۳۱۰۲۴۱۲۳:۳۷:۲۲ ۱۳۹۸/۱۱/۷
به خداوند قسم، يك هزارم از حرف دل مردم را زده است
ناشناس۱۳۱۰۲۴۷۲۳:۴۴:۰۹ ۱۳۹۸/۱۱/۷
ایکاش جاسوسان غرب رسوا شوند، آیا آن روز را خواهیم دید!؟
علی۱۳۱۰۲۵۸۲۳:۵۶:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۷
خوشبختانه هر کس هر قدر هم بخواهد پنهان کاری کند، کلماتی که بر زبان و قلم جاری می سازد عمق اعتقاداتش را بر ملا می سازد. بر این اساس نویسنده مطالب فوق اذعان کرده که سخنان روحانی می تواند موجب لج بازی بیشتر شورای نگهبان بشود.
مصطفی۱۳۱۰۲۷۹۰۰:۱۴:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۸
شما اقای رییس جمهور عرضه نمیتوانی جلوی فساد زیردستان و اقوام خود را بگیری اونوقت میخوای از رای مردم حراست کنی
حمید‌۱۳۱۰۲۹۱۰۰:۳۰:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
صحبت های ریس جمهور کاملا متطقی و درست است و به هیچ عنوان جز عجایب روز گار نیست مردم خودشان شاهد اتفاقات هستند
ناشناس۱۳۱۰۳۱۲۰۰:۵۴:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
درست گفته دمش گرم، اقایونی که پشت پرده تصمیم می گیرند کین؟ که هرچی میشه تصمیم از بالا بوده این بالا کجاست که مصلحت مردم و کشور اصلا براش مهم نیست
ناشناس۱۳۱۰۳۲۴۰۱:۱۳:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
روحانی حرف درستی زده
ناشناس۱۳۱۰۳۲۶۰۱:۱۶:۲۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
به نظر من بازی باخت باخت دزدهای که با قانون مجلس ،قانونی دزدی میکنن
ناشناس۱۳۱۰۳۳۰۰۱:۲۲:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
باخت باخت برای مردم یا برای شما
ناشناس۱۳۱۰۶۰۶۱۰:۰۲:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۸
برای مردم دیگه !اینکه واضح هست
رضا۱۳۱۰۳۳۱۰۱:۲۳:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
اصلاح طلبان بهتر است چند سال استراحت کنند و به اصول گرایان فرصت دهند تا با برنامه های‌ خود اکثر مسا ئل کشور را حل کنند و شعار های خود را عملی سازند.
علی۱۳۱۰۳۴۰۰۱:۴۴:۴۹ ۱۳۹۸/۱۱/۸
آقای رئیس جمهور، مواظب باش بر خلاف مصالح ملی کشورمان عمل نکنی. شما بابت این کار قسم خورده ای.
ناشناس۱۳۱۰۳۴۹۰۲:۵۴:۳۱ ۱۳۹۸/۱۱/۸
تا مردم و حکومت را به جان هم نیندازد ول کن نیست
ناشناس۱۳۱۰۳۶۱۰۴:۲۷:۱۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
نقد رئیس جمهور در مورد عملکرد شورای نگهبان کاملا صحیح است.
سیدرضا۱۳۱۰۳۶۸۰۵:۵۶:۰۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
با سلام واحترام به نظر می رسد که نکته اصلی حرف ریس جمهور این است که نظارت استصوابی شورای نگهبان مورد قبول مردم و حقوقدانان نیست. وباید اصلاح شود. برگزاری انتخابات تنها با یک جناح سیاسی معنی ندارد.
ناشناس۱۳۱۰۴۰۶۰۷:۳۶:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
آقای روحانی! چرا هر دفعه دم انتخابات حرفهایی میزنی و بعد از گرفتن رای مردم بدبخت می روی پی کارت تا انتخابات بعدی؟!
ناشناس۱۳۱۰۴۲۲۰۷:۴۹:۱۸ ۱۳۹۸/۱۱/۸
دامادش رو رد صلاحیت کردن
مهران۱۳۱۰۴۵۲۰۸:۰۷:۰۵ ۱۳۹۸/۱۱/۸
تنها هدف روحانی و دولت مردان و دوستانش فقط متشنج کردن فضا و جنجال سازی برای جلوگیری از مطالبات مردم هست ازشون ، تا مردم سرگرم مسائلی دیگری شوند و خرابکاری های اینها مخفی بماند
ناشناس۱۳۱۰۴۷۱۰۸:۲۳:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۸
با روحانی موافقم
ناشناس۱۳۱۰۴۷۲۰۸:۲۳:۵۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
یکی پیدا نمیشد روحانی رو رد صلاحیت کنه
ناشناس۱۳۱۰۴۷۴۰۸:۲۴:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۸
همون که به تو (روحانی)رای دادیم برای هفت پشتمان کفایت کرد.
ناشناس۱۳۱۰۵۲۶۰۹:۰۷:۲۲ ۱۳۹۸/۱۱/۸
فارغ از کارنامه ناموفق روحانی این حرف‌ها درست است
علی۱۳۱۰۵۶۰۰۹:۳۰:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۸
ازقدیم گفتن: قافیه که تنگ آید.... متلک پرانی هاونیش وکنایه های تمسخرآمیزروحانی کاملاقابل درکه...!!!! . . . ازماکه گذشت،خداکنه برای یوم الحساب بابت اعمالش پاسخی داشته باشه...!!!!
ناشناس۱۳۱۰۵۶۷۰۹:۳۷:۲۵ ۱۳۹۸/۱۱/۸
این دولت در هیچ کاری موفق نبود..از سبد کالا تا معیشتی بنزین و.. فقط روی برجام مانور می داد که ان هم هیچی ازش باقی نمانده....اصلاح طلبان نشان دادند که فقط حرف بلدند بزنند
000۱۳۱۰۵۶۹۰۹:۳۸:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
همه دین و خدا و پیغمبر و عقل و ... (بجز حسابدارها)میگن امر بر صحت است مگر عکسش ثابت شود شورای نگهبان میگه شما باید ثابت کنی التزام عملی به نظام و رهبری و ..
ناشناس۱۳۱۰۶۱۳۱۰:۰۷:۴۲ ۱۳۹۸/۱۱/۸
هرچند از عملکرد روحانی انتقاد دارم اما حرفش در مورد انتخابات کاملا درسته. \
ناشناس۱۳۱۰۶۳۰۱۰:۱۹:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۸
جناب روحانی با این عملکرددرخشان شماطی هشت سال اصلا به مردم بویژه قشرزیرخط فقروبازنشستگان توصیه ونصیحت نفرماییدکه صددرصدنتیجه معکوس خواهدشد...
ناشناس۱۳۱۰۶۶۵۱۰:۳۳:۱۵ ۱۳۹۸/۱۱/۸
خود همین نمایندگان و رفتارشان و نطق های سر تا پا تملق نتیجه اش عصبانیت بیشتر مردم است . بزرگترین لطمه را به مجلس همین نمایندگان فعلی زده اند .
بیقرار۱۳۱۱۰۳۰۱۳:۲۰:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۸
آقای روحانی همیشه با این حرفها سر مردم را شیره می مالد

پربحث‌های دیروز

 1. نیروگاه هسته‌ای امارات

 2. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 3. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 4. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 5. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 6. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

 7. اظهارات جنجالی ابطحی، رئیس دفتر خاتمی

 8. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 9. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 10. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 11. جوان دیگری در سوریه پر کشید + عکس

 12. استقبال جریان‌های سیاسی مختلف از امضای تعهدنامه مجلس شفاف / اسامی نامزدها تکمیل می شود

 13. آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار + جدول

 14. رهبر انقلاب: مجلسی می‌خواهیم که با وضع قوانین لازم، کشور را از توطئه‌ها مصونیّت ببخشد/ آمریکا در حال حرکت به سمت فروپاشی از درون است و غرق خواهد شد

 15. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 16. گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان گران شد

 17. روایت فارین پالیسی از خودکامگی ترامپ

 18. ترکیه: اگر دولت سوریه عقب‌نشینی نکند، به زور متوسل می‌شویم

 19. پژو ۴۰۵ به مرز ۱۱۵ میلیون رسید؛ فاصله ۳۰۰ میلیونی پژو ۲۰۰۸ از کارخانه تا بازار

 20. ایران تا ۱۴۰۲ به مدار بالای هزار کیلومتر می‌رود

 21. عارف: عاجزانه از مردم می‌خواهم به کاندیداهای اصلاح‌طلب رأی بدهند

 22. دستاورد بی‌سابقه محققان ایرانی در تشخیص سرطان مثانه

 23. روایتی از ترس تشکیلات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از ایران

 24. جمع‌آوری بیش از ۳۰ هزار معتاد متجاهر در شوش و هرندی

 25. قیمت دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 5. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 6. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 7. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 8. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 9. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 10. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 11. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 12. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 13. چرا تتلو را به ایران تحویل ندادند؟

 14. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 15. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 16. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 17. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 18. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 19. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 20. آخرین پیام انقلاب ایران به حاج قاسم دل ها

 21. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 22. سنگ جدید آرامگاه سردار سلیمانی که فردا رونمایی می‌شود

 23. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

 24. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 25. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 5. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 6. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 7. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 8. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 9. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 10. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 11. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 12. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

 13. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 14. تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب

 15. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 16. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 17. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 18. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 19. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 20. روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

 21. اعلام لیست نهایی جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران

 22. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 23. لیست کامل ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات + اسامی 

 24. روایت‌های ما از آن  بزرگ مرد

 25. تقی پور: مجلس دهم به تمایلات دولت گرایش داشت تا به منافع مردم

آخرین عناوین