واکنش آمریکا به حمله موشکی به سفارت این کشور در بغداد

گروه جهان الف،   3981107026

وزارت خارجه آمریکا از دولت بغداد خواست از تاسیسات دیپلماتیک این کشور در عراق محافظت کند.

واکنش آمریکا به حمله موشکی به سفارت این کشور در بغداد

به گزارش به نقل از اسکای‌نیوز، به دنبال حمله راکتی عصر یکشنبه به سفارتخانه آمریکا در بغداد، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما از دولت عراق می‌خواهیم به تعهداتش در زمینه حفاظت از تاسیسات دیپلماتیک‌مان عمل کند.»

این سخنگو با اشاره به این‌که از سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی (مهر ماه گذشته) کارمندان آمریکایی در عراق ۱۴ بار هدف حملات قرار گرفته‌اند، مدعی شد که این حملات از سوی ایران و شبه‌نظامیان همپیمان آن انجام شده است.

وی همچنین مدعی شد: «وضعیت امنیتی همچنان وخیم است و گروه‌های مسلح تحت حمایت ایران تهدید باقی مانده‌اند. لذا ما هشیار هستیم.»

در حالی‌که برخی گزارش‌ها از زخمی شدن ۵ کارمند سفارتخانه در حمله راکتی شامگاه یکشنبه به این مقر حکایت دارند ولی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از اظهارنظر درباره تلفات این حمله خودداری کرده است.

رسانه‌های عراقی گزارش دادند عصر یکشنبه پنج راکت کاتیوشا به سمت منطقه امنیتی سبز در مرکز بغداد شلیک شد که یکی از آنها در سفارت آمریکا فرود آمد. این در حالی است که خبرگزاری فرانسه گزارش داد که سه موشک به داخل محوطه سفارت آمریکا اصابت کرده که یکی از آنها به رستورانی در این سفارت برخورد کرده است.

«عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق در بیانیه‌هایی حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد را محکوم کردند.

** تصویر نمایه آرشیو است