رئیس قوه قضائیه: هرجا مشکل داشته‌ایم روحیه لیبرال مسلکی حاکم بوده/ دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین اهداف انقلاب است

گروه اجتماعی الف،   3981106055 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه هر جا تفکر انقلابی باشد، کار‌ها پیش می‌رود و هر جا مشکل داشته‌ایم روحیه لیبرال مسلکی حاکم بوده است، گفت: تفکر انقلابی به معنای بی برنامگی و دوری از عقلانیت نیست. برنامه‌ریزی، مسئولیت‌پذیری، عقلانیت و آینده نگری از مهم‌ترین مولفه‌های اندیشه انقلابی است.

رئیس قوه قضائیه: هرجا مشکل داشته‌ایم روحیه لیبرال مسلکی حاکم بوده/ دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین اهداف انقلاب است

به گزارش الف به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در دیدار جمعی از فعالان تبلیغی و فرهنگی کشور، از تلاش‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و در راس آن آیت‌الله جنتی قدردانی کرد و گفت: دهه فجر، یادآور پایان ستمگری طواغیت، آغاز حاکمیت دین در زندگی مردم و شکل‌گیری مدنیتی به نام دین و نظامی تحت زعامت، ولی فقیه به عنوان نایب امام زمان (عج) است.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: جمهوریت و اسلامیت در کنار هم یعنی خواست مردم مبتنی بر آنچه خدا می‌پسندد، تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز است و امروز این جمهوریت، خود را در عرصه‌های گوناگون نشان می‌دهد؛ چنانکه همه دنیا شاهد بود در حماسه تشییع میلیونی پیکر سردار مقاومت، مردم ما با حضور خود، رای و نظرشان را در عمل ابلاغ و اعلام کردند و به ایستادگی و پافشاری بر آرمان‌های فجر انقلاب رای دادند.

رئیسی، تبیین اهداف انقلاب در این ایام را بسیار ضروری دانست و ادامه داد: نسل فعلی و آینده کشور باید بدانند که چه رسالت سنگین و سترگی بر عهده دارند و اهداف بلند انقلاب یعنی حاکمیت توحید و اجرای عدالت را باید بشناسند و آن را پاس بدارند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به مجاهدت‌های امام راحل برای حاکمیت دین و نفی طواغیت، اجرای عدالت و مبارزه با فساد را در ذات جمهوری اسلامی دانست و اظهار کرد: هاضمه این نظام و انقلاب، فسادپذیر نیست و تبیین اهداف انقلاب، این واقعیت را به خوبی برای همگان روشن می‌سازد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود، مکتب سیاسی امام را متفاوت از سایر مکاتب سیاسی جهان دانست و خاطرنشان کرد: انسان امروز از سیاست منهای معنویت در رنج و عذاب است. دستاورد این اندیشه چیزی جز سلاح‌های کشنده، ظلم و ستم علیه ملت‌های مظلوم در نقاط مختلف جهان و نقض آشکار حقوق انسان‌ها نبوده است، اما مکتب سیاسی امام، مکتب عدالت اجتماعی، توجه به دیگران در پرتو خدا خواهی است که موجب می‌شود همه مستضعفان، محرومان و ستمدیدگان عالم به سوی آن جذب شوند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به سخنان گهربار مقام معظم رهبری که شهید حاج قاسم سلیمانی را از برجسته‌ترین دانش‌آموختگان مکتب سیاسی امام راحل دانست و تصریح کرد: آنچه شخصیتی همچون حاج قاسم سلیمانی را شکوفا ساخت و الگو قرار داد، دست توانای معلم فرزانه او یعنی مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) بود که توانست مجموعه‌ای از عرفان، ایستادگی، اخلاص، دشمن شناسی، دشمن ستیزی و ... به نام سردار قاسم سلیمانی را به این عالم عرضه کند.

رئیسی با اشاره به مجاهدت‌های الهام‌بخش شهید سلیمانی در جریان مبارزه با جریان استکبار در منطقه، ایام الله دهه فجر را فرصتی برای تبیین این مجاهدت‌ها و دستاورد‌ها دانست و افزود: امروز فضای شبهه افکنی گسترده‌ای دل و جان جوانان را تهدید می‌کند و دشمن مدام در صدد ارائه یک قرائت بد از انقلاب اسلامی است؛ چنانکه همه دیدیم این بزرگترین ناقضان حقوق انسان در جای جای جهان، چگونه تلاش داشتند با ژست دلسوزی برای جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که حقیقتا دل همه مردم ایران را به درد آورد، دو قله تشییع میلیونی پیکر حاج قاسم و تحقیر هیمنه نظامی آمریکا با حمله به پایگاه عین‌الاسد را تحت‌الشعاع قرار دهند.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم نهادینه سازی فرهنگ انقلابی گری با استفاده از همه ظرفیت‌ها در ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: دشمن نمی‌خواهد نسبت به اهداف و آرمان‌های انقلاب، کار تبیینی صورت گیرد و تلاش دارد بزرگداشت این حادثه عظیم، در حد یک مراسم و تشریفات شکلی و صوری باقی بماند، اما همه باید تلاش کنیم در این ایام اعلام کنیم که امروز پنجاه و هفتی بودن یک ارزش و افتخار است و مکتب فجر، دست‌پروردگانی همچون قاسم سلیمانی دارد که منطقه را از شر استکبار نجات می‌دهد.

رئیسی با بیان اینکه هر جا تفکر انقلابی باشد، کار‌ها پیش می‌رود و هر جا مشکل داشته‌ایم روحیه لیبرال مسلکی حاکم بوده است، تاکید کرد: تفکر انقلابی به معنای بی برنامگی و دوری از عقلانیت نیست. برنامه‌ریزی، مسئولیت‌پذیری، عقلانیت و آینده نگری از مهم‌ترین مولفه‌های اندیشه انقلابی است، چنانکه به اذعان دوست و دشمن، شخصیتی مانند حاج قاسم سلیمانی فراتر از یک فرمانده نظامی، یک استراتژیست و دیپلمات بسیار قوی بود.

رئیس قوه قضاییه، بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای تبیین اهداف و دستاورد‌های انقلاب اسلامی بویژه ظرفیت‌های فضای مجازی در ایام الله دهه فجر را ضروری دانست و در پایان یادآور شد: روزی که آیت‌الله بهشتی به شهادت رسید، بر همه ما بسیار سخت گذشت، اما هیچ خونی مثل خون بهشتی نمی‌توانست به جریان نفاق و بنی‌صدر خاتمه دهد. تردید نکنید که خون حاج قاسم نیز قطعا آغازی بر پایان حضور مستکبرین در منطقه خواهد بود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۰۷۳۹۰۱۱:۳۸:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۶
لیبرال مسلکی؟!
ناشناس۱۳۰۷۷۷۰۱۴:۵۴:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۶
لطفا قانون از کجا آورده ای که قول اجرای انرا دادید عملی فرمایید بعد از مسله بنزینی روند مبارزه با فساد بشدت کند شده است
ناشناس۱۳۰۸۰۴۲۱۷:۴۸:۳۶ ۱۳۹۸/۱۱/۶
وحشت در دل مفسدین منفی ده افتاده
ناشناس۱۳۰۸۱۳۷۱۹:۰۸:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۶
چرا اموال کاندیداها مشروعیت سنجی نمیشود
ناشناس۱۳۰۷۴۳۵۱۲:۰۱:۲۸ ۱۳۹۸/۱۱/۶
اگه اینطور بود الان کشورهای لیبرال باید جهان سوم می بودند. هر جا مشکلی داشتیم از قبول نکردن این بوده که مشکل از خودمونه.
میلاد حمیدی۱۳۰۷۹۴۷۱۶:۵۸:۵۰ ۱۳۹۸/۱۱/۶
لیبرال مسلکی به معنی مطیع لیبرال ها بودن است و در این صورت بدیهی است که لیبرالهای خارجی اجازه نمیدن شما رشد کنی و از تمام مزایای اون تنها وادادگی و بی بند و باریش نصیب شاگرداشون میشه.
محمدرضا۱۳۱۰۳۹۳۰۷:۱۰:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۸
لیبرال ما بالیبرال غرب یکم فرق داره. لیبرال اونا:تلاش برای ارتقای سطح رفاه رونق اقتصادی ومدرناسیون کشور مال ما:تلاش برای نوکری ذلت خواری ومقهورغرب شدن همچنین فساد درارکان مختلف.روشنفکر،سلبریتی،ژورنالیست فرمایشی!!!!!!
محمد قاسمی۱۳۰۷۴۵۰۱۲:۰۷:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۶
حکومت ما درباره ورود اغیار بسیار بسته عمل میکنه ..در اقتصاد جزء بسته ترین کشورهای جهانیم این لیبرالیست ها چطور وارد شدند و همه کار کردند که مردم ندیدن؟ بهتره بازنگری جدی و سریع شروع بشه تا وقت تمام نشده
ناشناس۱۳۰۷۴۵۸۱۲:۰۹:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۶
والله قسم وضعیت فعلی کشور نتیجه تفکر لیبرال سرمایه داری است.
ناشناس۱۳۰۷۴۶۲۱۲:۱۱:۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
اقای رییسی اگر خیلی هنر داری لطفا اون قوه قضاییه و دادگاه ها و اداره ثبت و زیر مجموعه خودت را به نحوه احسنت درست کن والله این اداره ثبت املاک پدر مردم را داره در میاره
علی 671۱۳۰۷۴۶۳۱۲:۱۱:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۶
هنوز خون سردار بزرگ سپهبد سلیمانی خشک نشده و مردم داغدار این سردار بزرگ هستند و ظریف دم از مذاکره با قاتلان آن می زند و التماس می کند .این شرف ایرانی است .و ترامپ دیوانه و آدم کش جوابش را می دهد که خیلی ممنون ما مذاکره نمی کنیم .غیرت کجاست .
علی۱۳۰۷۵۲۳۱۲:۴۳:۲۳ ۱۳۹۸/۱۱/۶
خواست مردم مبتنی بر آنچه خدا می پسندد را تعریف کنید . امروز همه برداشت خودرا خدا پسند می دانند تکلیف چیست ؟
ناشناس۱۳۰۷۵۸۴۱۳:۱۸:۰۶ ۱۳۹۸/۱۱/۶
اقتصاد لیبرال در غرب ( دانمارک سوئد استرالیا بلژیک هلند آلمان و .... ) خیلی هم موفق بوده ، شرایط تحصیل رایگان بیمه ارزان و ... بازنشستگی و .. همش از شرق بهتر هستن
ناشناس۱۳۰۸۳۶۲۲۲:۱۴:۵۱ ۱۳۹۸/۱۱/۶
اینها سوسیال دموکراتند بروید قدری مطالعه کنید دوست گرام
حسن۱۳۰۷۶۰۱۱۳:۲۶:۱۲ ۱۳۹۸/۱۱/۶
بفرمایید کجا مشکل نداریم!
ناشناس۱۳۰۷۶۶۰۱۴:۰۰:۲۱ ۱۳۹۸/۱۱/۶
حتی روش لیبرال هم اعتقادی ندارن!
ناشناس۱۳۰۸۰۰۴۱۷:۳۳:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۶
باید حداقل کمی .. وضعیت کشورهایی که لیبرال هستند را مطالعه کرد.
ناشناس۱۳۰۸۲۳۶۲۰:۴۱:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۶
اگر وضعیت اقتصادی، اجتماعی و حتی فرهنگی کشور را با کشورهای به قول شما لیبرال مقایسه کنید همه چیز واضحه
ناشناس۱۳۰۸۴۸۲۰۰:۰۱:۳۴ ۱۳۹۸/۱۱/۷
نمیدانم به روش مدیریت احمدی نژادی چه نامی میگذارند . ولی آنچه رخ داد اساس همان مدیریتی که داشت به آرامی راهش را میگشود برهم زد . بایک تصمیم هیئت وزرا و مجوز صندوق های قرض الحسنه بحرانی آفرید که سال ها طول خواهد کشید تا آثار مخربش را جمع کنند .
ناشناس۱۳۰۸۴۹۶۰۰:۲۱:۵۷ ۱۳۹۸/۱۱/۷
شما جلوی فساد را بگیرید.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. عشق تلویزیون به سلبریتی‌ها کی پایان می‌پذیرد؟

  2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

  3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

  4. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

  5. تعدیل‌تان کردیم ؛ اشک ما بدرقه راهتان!..

  6. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

  7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

  8. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

  9. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

  10. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

  11. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

  12. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

  13. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

  14. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

  15. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

  16. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

  17. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

  18. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

  19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

  20. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

  21. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

  22. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

  23. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

  24. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

  25. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. تعدیل‌تان کردیم ؛ اشک ما بدرقه راهتان!..

   2. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

   3. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

   4. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

   5. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

   6. بازی با طرح فاصله‌گذاری در وضعیت قرمز !

   7. بی عدالتی، مهم ترین مانع ظهور 

   8. جهانپور: مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند/ وضعیت تهران قرمز است/ تعطیلی کامل کشور امکان پذیر نیست

   9. شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم

   10. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

   11. طرح سه فوریتی نمایندگان برای قرنطینه کامل کشور

   12. نگاه مادی به جان انسان

   13. کادر درمانی خسته و احتمال شیوع موج دوم ویروس کرونا

   14. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

   15. توضیح سازمان ثبت احوال در مورد دسترسی غیرمجاز به اطلاعات ایرانیان

   16. وزارت علوم تکلیف دانشگاه‌ها را روشن کرد

   17. آیت الله رئیسی: قضات مراقبت کنند جامعه به کروناهای مجرمانه مبتلا نشود

   18. کرونا جان ۱۵۸ نفر دیگر را در ایران گرفت/ آخرین آمار تعداد مبتلایان و بهبودیافتگان

   19. سوگ‌های خاموش با بغض‌های در گلو مانده

   20. دکتر زالی: هنوز به نقطه اوج کرونا در تهران نرسیده‌ایم/ پایتخت برای مقابله با کرونا باید الگوی متفاوت‌تری را دنبال کند

   21. رییسی: اقتضای تدبیر این است که در تعارض بین سلامت مردم و گشایش کسب و کار‌، حفظ جان مردم در اولویت قرار گیرد

   22. ولایتی: «فاووپیراویر» با رعایت موازین قانونی در اختیار بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفت

   23. عضو شورای شهر تهران: انجام تست کرونا الزامی نیست/ پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک

   24. همه‌چیز درباره غسل و کفن اموات فوت‌شده بر اثر کرونا

   آخرین عناوین