گزارش اختصاصی الف؛ جزئیات عملیات گسترده در جنوب غرب عراق؛ تلاش محور غربی - عبری - عربی برای ناامن کردن استان‌های کربلا و نجف همزمان با ادامه ناآرامی‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی + نقشه میدانی

گروه جهان الف،   3981106041 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

به گفته منابع میدانی، حومه جنوبی و شرقی منطقه « الرطبه» و بیابان های غربی مناطق « الکسره و الهباریه » و مناطق جنوبی النخیب در جنوب غرب، مرکز و جنوب استان الانبار به عناصر مخفی داعش آلوده هستند.

جزئیات عملیات گسترده در جنوب غرب عراق؛ تلاش محور غربی - عبری - عربی برای ناامن کردن استان‌های کربلا و نجف همزمان با ادامه ناآرامی‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی + نقشه میدانی

به گزارش گروه بین الملل الف، با ادامه اعتراضات و آشوب ها در مناطق مرکزی و جنوبی عراق، نیروهای امنیتی، ارتش، پلیس فدرال و رزمندگان بسیج مردمی، عملیات پیش دستانه ای را برای مقابله با هرگونه ناامنی در مناطق جنوب غربی این کشور آغاز کردند.

یک منبع میدانی از احتمال فتنه جدید محور غربی - عبری - عربی خبر داد و گفت: روند تحولات میدانی نشان می دهد آمریکایی ها و سعودی ها با حمایت از عناصر مخفی داعش درصدد هستد امنیت استان های کربلا و نجف را بر هم بزنند.

این منبع میدانی افزود: آمریکایی ها و سعودی ها در تلاش هستند هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش را در صحرای مرکزی، جنوبی و شرقی استان الانبار فعال و آنان را به سمت استان های کربلا و نجف روانه کنند.

وی با بیان این که افزایش نفوذ تروریست ها در مناطق جنوب غرب عراق در دستور است، گفت: آمریکایی ها و سعودی قصد دارند از ناآرامی ها در مناطق مرکزی و جنوبی سوء استفاده و استان های کربلا و نجف را ناامن کنند.

این منبع میدانی افزود: همین مسئله باعث شد رزمندگان تیپ 2 و 26 بسیج مردمی، نیروهای پلیس نجف و کربلا، تیپ 16 پلیس فدرال و تیپ 33 پیاده نظام ارتش عملیات مشترکی را از 4 محور در منطقه آغاز کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، عملیات نیروهای عراقی در محور نخست از منطقه « الرفیع» در شمال منطقه « الرزازه» در شمال استان کربلا به سمت منطقه «الفاج» در شرق استان الانبار صورت گرفت.

به گزارش گروه بین الملل الف، عملیات در محور دوم از منطقه « النخیب» در جنوب شرق استان الانبار به سمت مناطق شرقی و جنوب غربی تا مرزهای مشترک عربستان و در محور سوم از مناطق مرزی استان کربلا به سمت مناطق جنوبی انجام شد.

عملیات در محور چهارم از حدفاصل مناطق مرزی تا صحرا و جنوب استان نجف صورت گرفت؛ در حال حاضر جست و جوی منطقه به منطقه نیروهای اطلاعات عراقی در 4 محور عملیات برای پاکسازی کامل مناطق آلوده در جریان است. 

نیروهای عراقی در حدفاصل غرب منطقه النخیب تا مناطق مرزی مشترک با عربستان و از جنوب و شرق منطقه النخیب به سمت استان کربلا بیش از 2 هزار کیلومتر مربع از مساحت آلوده را پاکسازی و امن کردند.

به گفته منابع میدانی، حومه جنوبی و شرقی منطقه « الرطبه» و بیابان های غربی مناطق « الکسره و الهباریه » و مناطق جنوبی النخیب در جنوب غرب، مرکز و جنوب استان الانبار به عناصر مخفی داعش آلوده هستند.

از سویی دیگر، بیابان های شرقی و جنوب شرقی النخیب که به مرزهای استان نجف وصل می شوند و مناطق بیابانی در حدفاصل » الرحالیه، الثمیل و النخیب» در شرق استان الانبار و مناطق غربی و شمال غربی کربلا که در نزدیکی دریاچه الرزازه هستند به همراه بیابان ها و صحرای جنوب و جنوب غرب استان نجف به هسته های خاموش داعش آلوده است.

به گزارش گروه بین الملل الف، اگر عناصر مخفی داعش در بیابان های مناطق « المثیل، الرحالیه و النخیب» نفوذ کنند می توانند جاده کربلا - النخیب را مسدود کنند؛ جاده « کربلا - النخیب - گذرگاه مرزی عرعر» در معرض خطر و نفوذ تروریست های داعش است.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 5. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 6. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 7. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 8. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 10. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 11. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 12. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 13. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 14. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 15. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 16. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 17. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 18. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 19. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 20. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 22. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 23. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 24. اعترافات پدر «رومینا» دختر ۱۴ ساله تالشی

 25. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

آخرین عناوین