علیرام نورایی مجری تلویزیون شد

گروه فرهنگی الف،   3981105038 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

بازیگر سینما و تلویزیون به جای بهنام تشکر،‌ مسابقه تلویزیونی اجرا می‌کند.

علیرام نورایی مجری تلویزیون شد

به گزارش تسنیم، علیرضا سلطانی تهیه‌کننده مسابقه "مافیا" اعلام کرد که از سری جدید، علیرام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون، مجری "مافیا" خواهد بود؛ مسابقه‌ای که به تعبیر تهیه‌کننده‌اش، کپی نیست. سلطانی درباره تأثیر و هدف این مسابقه تلویزیونی گفت که  "مافیا" با هدف افزایش قوه تشخیص و بالا رفتن مهارت‌های فردی و اجتماعی ساخته شده و سرگرمی کاربردی برای خانواده‌ها ایجاد کرده است. زیرا به واسطه این بازی که همچون "منچ" و دیگر بازی‌های سرگرمی روی میز و زمین بازی می‌شد حالا در نمایش تصویری و تلویزیونی، فرد را با آزمون و خطایی روبرو می‌کند که بتوانند تشخیص خودشان را به رقابت بگذارند. 

در این بازی افراد به دو گروه مافیا و شهروندان تقسیم و نبرد میان دو گروه آگاه و ناآگاه شبیه‌سازی می‌شود؛ در این مسابقه افراد به صورت پنهانی تعیین نقش می‌شوند و اکثریت شهروند این فرصت را پیدا می‌کنند تا افراد مافیا را شناسایی و برای حذف آنها رأی دهند. مسابقه‌ای که دکوری به مساحت 300 متر دارد و بیشتر بر فضای نوری متمرکز شده و تغییرات نور باعث تغییر در فضای دکور می‌شود. "بازی مافیا" از مدت‌ها پیش در میان جوانان رواج پیدا کرده بود با ورود به تلویزیون رنگ و بویی جدید پیدا کرد؛ حتی یکی از بینندگان این برنامه در اینستاگرام بازی مافیا نوشت: "بالأخره بعد از مدت‌ها مسابقه‌ای متفاوت دیدیم."

بهنام تشکر برای اولین‌بار به عنوان مجری در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا کرد که به تعبیر تهیه‌کننده این برنامه تنها بعد از یک هفته پخش، نظرات جوانان در فضای مجازی را به خودش جلب کرد. این بازیگر پیش از این گفته بود اجرای مسابقه "مافیا" را پذیرفتم چون به ندرت چنین مسابقه‌ای را دیده‌ام و به خاطر نایاب بودن و جذابیتش، مجری تلویزیون شدم.

مسابقه‌ای که به شدت فکری و شک‌برانگیز است و بسیاری از نام مسابقه، جذب تماشایش می‌شوند چون نام "مافیا" هم برایشان جذابیت دارد؛ اما در آستانه پخش فصل دوم که اواسط بهمن‌ماه به آنتن شبکه سلامت بازمی‌گردد بهنام تشکر مجری این برنامه نیست؛ چون او همزمان در جلوی دوربین سعید سلطانی و سریال "بوم و بانو" است و نقش "سرهنگ سپنتا" را ایفا می‌کند. این مجموعه تلویزیونی از شهریورماه کلید خورده و در بیش از 150 لوکیشن اصلی و فرعی تصویربرداری می‌شود. 

علیرضا سلطانی تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، جزئیات جدیدی از فصل‌های "مافیا" را مطرح و به انتخاب 450 خانم و آقا برای فصل‌ جدید این برنامه تلویزیونی اشاره کرد؛ او  از استقبال جوانان سراسر کشوراز این بازی جذاب خبر داد و گفت:  در مسابقات انتخابی افرادی از شهرهای کوچک و بزرگ همچون زاهدان، گلستان، مشهد، شیراز، مازندران، اصفهان و... متقاضی شرکت در این دوره بودند. 

وی افزود: ما فراخوانی اعلام کردیم که طی 40 روز نزدیک به 3 هزار نفر از سراسر کشور به محل برگزاری بازی‌های انتخابی مسابقه "مافیا" آمدند و نزدیک به 300 بازی برگزار شد. سینا مطلم، نادر مدیر و پدرام فیاضی زیر نظر سیدمحمدجواد رجایی (کارگردان)، گروه داوری "مافیا" بودند و 450 خانم و آقا برای فصل‌ جدید که نزدیک به 80 قسمت است انتخاب شده‌اند.

تهیه‌کننده "مافیا" به پخش ویژه نوروز و رمضان این مسابقه تلویزیونی اشاره کرد و گفت: این 80 قسمت جدید پشت سر هم روی آنتن نخواهند رفت و در سه فصل پخش می‌شوند؛ فصل دوم از قبل عید نوروز اواسط بهمن‌ماه ساعت 20 به آنتن شبکه سلامت برمی‌گردد. فصل سوم به صورت ویژه و با حضور پررنگ خانم‌ها در ایام نوروز روی آنتن می‌رود و فصل چهارم را در ماه مبارک رمضان خواهیم داشت. 

وی در خصوص غیبت "بهنام تشکر" در فصل‌های جدید، توضیح داد: بهنام تشکر همزمان در سریال "بوم و بانو" سعید سلطانی حضور دارند و مقدور نشد در فصل‌های جدید، ایشان اجرای این برنامه را ادامه دهند. خیلی تلاش کردیم و برنامه‌ریزی زمانی میسر نشد و چون در آن سو، نقش مهمی و کلیدی داشتند و به شبکه تعهد تولید برنامه داشتیم به سراغ شخص جدیدی رفتیم.

سلطانی درباره مجری جدید "مافیا" گفت: مجری انتخاب شده و علیرام نورایی از بازیگران سینما و تلویزیون است و از اواسط بهمن‌ماه و فصل جدید "مافیا" او را خواهید دید؛ 30 قسمت قبل از عید نوروز، 17 قسمت ویژه برنامه عید نوروز و حضور پررنگ خانم‌ها و 30 قسمت برای ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه سلامت می‌رود. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا "مافیا" از مسابقات ایتالیایی است و کپی شده، افزود: بازی "مافیا" تا به حال در حوزه برودکست یا بخش حرفه‌ای تلویزیونی ساخته نشده و این بازی اساساً (گیم ورد) - بازی‌های رومیزی مثل منچ- است و در حقیقت در روسیه و بعداً به اروپا و آمریکا رفت. هر کشوری با نوع و روش خاص خودشان اجرا کردند و ساختند؛ چون ماهیت بازی، روانشناسانه و جامعه‌شناسانه است و به فراخور جامعه و فرهنگ‌هایش دستخوش تغییر شده! مثلاً در آمریکا، این "مافیا" را گرگینه نامیدند. چون اتفاقات این بازی در شب می‌افتد و آدم‌ها در این نسخه آمریکایی، شب‌ها تبدیل به گرگ می‌شوند مثل همان فیلم‌های خون‌آشام. هرکسی بر اساس فرهنگ و اسطوره‌شناسی خودشان عمل کردند و ما هم روی قدرت تشخیص آدم‌ها کار کردیم و این فلسفه وجودی نسخه ایرانی "مافیا" است.

سلطانی تأکید کرد: هدف سازندگان اصلی این مسابقه بالا بردن قدرت تشخیص در جامعه است. شما می‌دانید که هر موقع تشخیص درست صورت گرفته، خیرات و برکات زیادی به همراه داشته است. ما اگر بتوانیم در برنامه‌ یا مسابقه‌ای اهمیت قدرت تشخیص به مردم جامعه‌مان یادآوری کنیم و به آنها بگوییم این مسابقه را می‌بینید مثال کوچک و عینی از زندگی است و بسیاری در حقیقت با بازی کردن و نمایش این بازی به واقعیت‌های زندگی پی می‌برند و خیلی در پوست دوست قرار می‌گیرند که در باطن‌شان دشمنند. 

وی در پایان افزود: "مافیا" به شبکه سلامت آمد، چون هدف‌گذاری اصلی‌اش ارتقای مهارت‌های فردی و بالا بردن قدرت تشخیص افراد است و این شبکه تلویزیونی دیدگاهش سلامت روانی و فردی جامعه است. این ماهیت کاری ما در مسابقه "مافیا" است و دنبال سرگرمی کاذب یا اصطلاحاً شلنگ‌تخته که در برخی از مسابقات وجود دارد نیستیم ما در عین جذابیت هم اطلاعات‌ می‌دهیم و هم سرگرم‌کننده‌ایم؛ کپی نیستیم و اورجینالیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

محمدی۱۳۰۶۴۱۶۱۵:۳۲:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۵
فدایی داری آقای نورایی

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  2. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

  3. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

  4. نیوزویک: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، از جنگ افغانستان فراتر رفت

  5. سیروس مقدم: قسمت‌های آخر پایتخت۶ بعد از کرونا تولید و پخش می‌شود

  6. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

  7. بازدید رئیسی از نقاهتگاه ارتش برای بیماران کرونایی

  8. ۴ سناریوی احتمالی از پایان شیوعِ ویروس کرونا و بازگشتِ زندگی به شرایط عادی

  9. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

  10. جزئیات تازه از افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

  11. کرونا و مشکل اجاره‌نشین‌ها/ مستأجرانی که نمی‌توانند خانه پیدا کنند

  12. روحانی: ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده است/ محدودیت‌ها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

  13. بهار تبریز

  14. تصویری باورنکردنی از آزادراه تهران - کرج

  15. تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران توسط آمریکا برای ۶۰ روز دیگر

  16. حمله به پایگاه عین الاسد عراق و رهگیری توسط پاترویت آمریکا

  17. اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام لو رفت

  18. ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۲۰ فروردین/فوت ۳۲۰ نفردر کشور به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی

  19. آخرین آمار کرونا در کشور/ شناسایی ۳۱۱۱ مورد جدید و فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

  20. روزی روزگاری تهران

  21. چهره نزدیک به چلبی نامزد نخست وزیری عراق شد

  22. پیش بینی بازار مسکن در سال جاری

  23. آخرین تحولات میدانی استان الانبار عراق؛ جزئیات دفع حملات سنگین عناصر مخفی داعش در منطقه مهم و راهبردی « عکاشات» + نقشه میدانی و عکس

  پربحث‌های هفته

  1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

  2. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

  3. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

  4. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

  5. حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد/ نمکی در جریان نبود

  6. کرونا و برخوردهای جناحی

  7. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

  8. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

  9. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

  10. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

  11. کرونا و اشک کباب! ...

  12. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

  13. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

  14. زیر پوست پایتخت...

  15. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

  16. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

  17. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

  18. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

  19. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

  20. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

  21. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

  22. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  23. وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

  24. برادر علیرضا فغانی پناهنده شد

  25. واکنش وزیر ارتباطات به یک طرفه شدن تلفن مجری صداوسیما

  آخرین عناوین