لاریجانی: باید راهپیمایی ۲۲ بهمن سوخت انتخابات شورانگیز باشد/ مقاومت را باید به رخ دشمن کشید

گروه سیاسی الف،   3981102044

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که نباید ۲۲ بهمن تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود، گفت: باید راهپیمایی ۲۲ بهمن سوخت انتخابات شورانگیز باشد. این روز روز وحدت و وفاق است. لذا باید از شعارها و رفتارهایی که باعث افتراق و اختلاف می‌شود، پرهیز کرد.

لاریجانی: باید راهپیمایی ۲۲ بهمن سوخت انتخابات شورانگیز باشد/ مقاومت را باید به رخ دشمن کشید

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جلسه‌ مشترک با روسای کارگروه‌های بزرگداشت ایام الله دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: هر ساله برنامه‌های خوبی در ایام دهه فجر برگزار می‌شود که سال گذشته این برنامه‌ها بسیار ارزشمند بود. معلوم است عده‌ای فکر کرده و کار می‌کنند. ان‌شاءالله امسال هم همینطور خواهد بود و شرایط کشور هم به کمک شما می‌آید.

وی با تاکید بر این که باید موضوع گام دوم انقلاب اسلامی یکی از محورها در این برنامه‌ها باشد، گفت: امسال اولین سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که انرژی جدیدی برای حرکت آینده‌ کشور به وجود آورد. ۲۲ بهمن امسال با چهلمین روز شهادت آن مرد بزرگ حاج قاسم سلیمانی تقارن پیدا کرده که شهادت ایشان تحولی در روحیه‌ ملی کشور ایجاد کرد. همچنین امسال این ایام متقارن با ایام فاطمیه است که مجموعه‌ای از این مناسبات را باید در نظر گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید شرایط کشور را در برگزاری مراسم مورد توجه داشت، توضیح داد: هیچ گاه پس از انقلاب اسلامی دشمنی آمریکا به این اندازه و همه جانبه با ملت ایران نبوده است. در طول جنگ ۸ ساله آمریکا بیشترین حمایت‌ها را به صدام برای جنگ علیه ما کرد، اما آن دوران مربوط به جنگ بود. امروز شاهد مصاف همه جانبه‌ای هستیم. که نشان می‌دهد تنها هدف آمریکایی‌ها بحث اقتصادی نیست. آنها کار را به جایی رساندند که ترور دولتی می‌کنند. اقدامی که برای یک ابرقدرت موهون است که بگویند ترور دولتی انجام داده. سالها می‌گفتند اسرائیل این کارها را می‌کند ولی الان معلوم شده که آنها ترور دولتی انجام می‌دهند. این یعنی مصاف همه جانبه‌ای را با آمریکا داریم. البته غلظت روی مسائل اقتصادی است.

لاریجانی ادامه داد: پیچیدگی‌ که امروز غربی‌ها و آمریکایی‌ها در مسائل اقتصادی ما ایجاد کردند همچون گذشته نیست. آنها از همه ابزارها و فنون  شیطنت‌هایشان استفاده می‌کنند تا مسیر حرکتی اقتصادی ایران را کند کرده و به تبع آن به مردم فشار آمده و توسعه کشور را عقب بیندازند. دلیل آن است که به تعبیر رهبری انقلابی زمانی پویا و زنده است که روی همه هدف‌هایش ایستادگی کند. اگر ما اقتصادی پویا داشته باشیم نمی‌تواند جلوی ما را بگیرد به همین علت می‌خواهند به اقتصاد ما ضربه بزنند.

وی اضافه کرد:‌ البته در خیلی از زمینه‌ها مثل اقتصادی ضربه زدند و ما کتمان نمی‌کنیم بودجه‌ای که امروز در حال بررسی است نشان از مشکلاتی برای دستگاههای دولتی کشور و تامین منابع موجود برای کشور دارد. وقتی کندی ایجاد کنند اشتغال و مشکلات دیگر به وجود می‌آید. آنها به دنبال ایجاد چنین مشکلاتی هستند. در این بین اروپایی‌ها هم در پشت مساله هسته‌ای اقداماتی انجام می‌دهند. این که می‌گویند از ماده ۳۶ توافق هسته‌ای استفاده می‌کنند معلوم است که چه غرضی دارند البته که جمهوری اسلامی پاسخ آنها را می‌دهد ولی مشخص شده که اروپایی‌ها شبیه آمریکا رفتار می‌کنند. اقداماتی که تبعاتی برای ما و آنها دارد.

رئیس قوه مقننه با بیان این که شهادت سردار سلیمانی بیداری در داخل و منطقه ایجاد کرد، گفت: شهادت سردار سلیمانی وفاقی در داخل کشور و همبستگی ایجاد کرد که در کشورهای دیگر هم تاثیر گذار است. وجهه آمریکا مخدوش شد چون ابرقدرتی سردار ما را که مهمان کشور دیگری بود؛ ترور می‌کند که نمی‌توان از این کار به سادگی عبور کرد. این اقدام بر روی وجهه آنها تاثیر می‌گذارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس گفت‌: باید ببینیم ۲۲ بهمن چطور می‌تواند حرکت عمیقی را برای شرکت فعلی کشور ایجاد کند. تردیدی نیست ۲۲ بهمن روز تاریخی ملی برای کشور است. انقلاب اسلامی دورنمایی را برای مردم ایجاد کرد که همه را زیر پوشش قرار داد. هیچ روزی از نظر سیاسی به این اهمیت وجود ندارد. لذا ۲۲ بهمن مهمترین روز سیاسی کشور است که سرنوشت را تغییر داد. باید به این روز با این عظمت نگاه کرد.

لاریجانی گفت: وظیفه همه این است که مردم را برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تشویق کنند چون ما از نظر سیاسی روزی مهمتر از آن در تاریخ ایران نداریم که رهبر و پیشوای بزرگی مثل امام حرکت کرد که یک ملت به پشتیبانی آمده و حکومتی دارای سازمان را از بین بردند. حکومت شاه سازمان وسیع داشت . امام بدون استفاده از سلاح، آن را کنار گذاشت.

وی با تاکید بر این که ۲۲ بهمن اتفاقی بزرگ است، گفت‌: امام انقلاب اسلامی را با شعار نه شرقی و نه غربی بر محور اسلام و تفکر دینی پیش برد اساس فکر دینی بر پایه‌ی تفکر روحانیت و مرجعیت است که اصالت فکر انقلاب را تضمین کرد .

لاریجانی با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور گفت: متاسسفانه برخی رسانه ها، رسانه‌های داخلی و رسانه های مختلف خارجی می‌گویند که ما ناکارآمدی داریم و انقلاب دستاوردهایی نداشته است. ممکن است اشتباهاتی رخ داده باشد ولی در ۴۱ سال گذشته خدمات بسیاری در کشور صورت گرفته که باید برای مردم روشن شود. مثلا در زمینه‌ رسیدگی به روستاها، توضیح داده شده که در طول ۴۱ سال چه کارهایی شده و یا درباره‌ی تولید در کشور، گزارشاتی ارائه شود. همچنین یاد آور شده که ما این کارها را در شرایطی انجام دادیم که همیشه کشورهای بیگانه علیه انقلاب اسلامی بسیج شده بودند. ۸ سال جنگ کردیم که علاوه بر شهادت بسیاری از عزیزان مشکلات اقتصادی برای کشور ایجاد کرد. بعد از جنگ هم ما را ول نکردند در دوره بازسازی مساله‌ی هسته‌ای را علم کردند و آن را هم رها نکردند و هر روز یک مناقشه‌ای برای جمهوری اسلامی ایجاد کردند که می‌خواست مستقل باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ماجرا جویی هسته‌ای مساله‌ کوچکی نیست، گفت‌: مگر جمهوری اسلامی چه چیزی می‌خواست ما گفتیم مثل بقیه کشورها NPT را پذیرفته و حالا می‌خواهیم دانش هسته‌ای داشته باشیم. آقا هم فتوا داد که سلاح هسته‌ای نمی‌سازیم. وقتی فتوا می‌دهند که نمی‌توان آن را عوض کرد. اما باز فشار می‌آورند مطمئنم اگر موضوع هسته‌ای تمام شود، ماجرای دیگری به وجود می‌آورند. چون می‌خواهند اقتصاد ما رشد نکند و جلوی پرش ما را بگیرند. انها در طول ۴۱ سال برای ما مساله سازی کردندکه این مربوط به تمامی دولت‌ها می‌شود.

لاریجانی با بیان اینکه ما بی مشکل نیستیم، تاکید کرد: مشکل را آمریکایی‌ها ایجاد کردند ما زندگی خودمان را می‌کردیم. به توافق هسته‌ای رسیدیم اما آمریکایی‌ها زیر آن زدند چون دیدند ایران در حال رسیدن به توازن اقتصادی است و چنین چیزی را نمی‌خواستند آنها دنبال هدف‌ها یدیگری هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد بر این که باید گزارشی از وضعیت اقتصادی قبل و بعد از انقلاب به مردم ارائه کرد، گفت: نتیجه حیرت انگیز خواهد بود چون ما با این حجم از مشکلاتی که برایمان ایجاد کردند خدمات زیادی ارائه  کردیم توصیه‌ام این است که این موضوعات به عنوان نقاط کانونی، مورد توجه قرار گیرد. اگر لازم باشد مرکز پژوهشها و سایر مراکز کمک‌ و اطلاعات لازم بدهند چون این خدمات را فرزندان ملت با زعامت امام و رهبری انجام دادند. حرکاتی که مربوط به یک فصل و یک جریان نیست و برای جمهوری اسلامی انجام شده است.

وی با بیان این که عامل اقتدار ایران راه امام و رهبری است، افزود:‌ راه امام و رهبری ستون اصلی استقامت ملی و استقرار کشور و پیشرفت است که باید در تبلیغات ایام دهه فجر به عنوان محور در نظر گرفته شود. همچنین در شعارها علاوه بر تاکید بر ادامه راه امام و رهبری موضوع مقاومت در برابر آمریکا برجسته شده چون باید مقاومت را به رخ دشمن کشید. موضوعی که از نظر امنیت ملی و پیشرفت کشور هم تاثیرات بسیاری دارد.

لاریجانی انتخابات شورانگیز را  مولفه‌ی بسیار مهمی در ایام دهه فجر دانست و توضیح داد: کشورهایی که برگزاری انتخاباتشان با مشارکت ۵۰ درصدی است، وقتی میزان مشارکت کم رنگ باشد، غوغا راه می اندازند، حال اینکه ایران جزء معدود کشورهایی است که شعار نه شرقی و نه غربی داده و هر ۴ سال یک بار انتخابات برگزار می‌ کند که دستاورد بزرگ مردم سالاری به شمار می‌آید.

لاریجانی با تکید بر این که باید راهپیمایی ۲۲ بهمن سوخت انتخابات شورانگیز باشد، افزود: مردم درک کنند که مشارکت ۷۰ تا ۸۰ درصدی در انتخابات خیلی از مشکلات در صحنه بین‌المللی و داخلی را حل می‌کند. لازم است در رادیو و تلویزیون و رسانه‌ها و در شعارهای تبلیغاتی به این نکته توجه شود.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد:‌ ۲۲ بهمن یک روز ملی در ایران است. پس نباید اختلاف نظرها را در صفحه راهپیمایی نشان داد که بحث کدورت شود. این روز روز وحدت و وفاق است، لذا باید از بیان شعارها و رفتارهایی که باعث افتراق و تفرقه می‌شود پرهیز کرد. همه دیدیم که مردم چطور برای شهادت حاج قاسم سلیمانی به صحنه آمدند چون احساس  کردند آمریکا ستم کرده و غیرت ایرانی به جوش آمد. ۲۲ بهمن هم باید چنین باشد به همین دلیل لازم است از شعارها، تفریح‌ها و کارهایی که بوی افتراق می دهد دوری کرد.

وی در عین حال گفت: نباید ۲۲ بهمن تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود چون مردم را چند دسته می‌کند نباید مردم احساس کنند که برای یک گروه و دسته است. قدر و منزلت ۲۲ بهمن بزرگتر از آن است که خرج یک گروه و فرد شود.

وی  افزود:‌ باید موضوع مردمی بودن راهپیمایی ۲۲ بهمن را رعایت کرد، نباید احساس شود دستگاهها در این مراسم محور هستند. بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی مردم از خانه‌هایشان بیرون آمده و در مراسم تدفین شرکت کردند. هیچ کس تصور نمی‌کرد حادثه‌ای به این عظمت رخ دهد، اما بعد دیدیم که در بی بی سی می گویند کارمندان در مراسم شرکت کردند اینطور علیه ما تبلیغ می‌کنند، به همین دلیل نباید نمودهایی در راهپیمایی همچون پلاکاردهای کارکنان فلان شرکت، وجود داشته باشد که سوژه شود کارکنان می‌توانند حضور داشته باشند اما نباید راهپیمایی به خود شکل دولتی بگیرد. کما این که در طول ۴۱ سال گذشته هم این طور نبوده است. حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواست قلبی مردم است پس نباید کسی سوار آن شده چون باعث سوء استفاده دیگران می‌شود.

لاریجانی در توصیه‌ای به برگزار کنندگان مراسم ۲۲ بهمن و ایام دهه فجر گفت: به سخنرانان کمک کنید که در سخنرانی‌هایشان محورهایی همچون موضوعات اقتصادی و تاکید روی راه امام و رهبری را مورد توجه قرار دهند این که ما در مصاف بزرگی با امریکا قرار داریم، گام دوم و انتخابات هم باید مورد تاکید قرار گیرند.

رئیس مجلس همچنین در توصیه‌ای به اصحاب رسانه در رادیو و تلویزیون گفت: روزهای مناقشات در کشور زیاد است اما در ایام نزدیک ۲۲ بهمن باید مناقشات به وحدت تبدیل شود، لذا تبلیغات در رادیو و تلویزیون و رسانه ها همه باید وحدت آفرین بوده و در این ایام بیان حرف‌های مناقشه آمیز اشتباه است.

لاریجانی ادامه داد: از طرف دیگر مردم به شهدای انقلاب سمپاتی دارند. باید خون‌های گران بهای ریخته شده در راه انقلاب و در راس همه آنها شهدایی همچون بهشتی، مطهری و مدنی و همه بزرگان برای مردم یاد آوری شود. دهه فجر می‌تواند خاطرات را زنده کند به همین دلیل لازم است بازخوانی‌ رشادت‌ها در رادیو و تلویزیون در رسانه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 2. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 3. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 4. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 5. نمکی: طرح فاصله‌گذاری هوشمند به‌زودی اجرا می‌شود

 6. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 7. تداوم جدی روند مدیریت علمی و بدون هیجان بازار ارز

 8. کمک مالی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی برای ۳ میلیون نفر

 9. دلیل آشوب‌های اخیر در زندان‌های کشور

 10. سندرز خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد

 11. متوسط عمر ازدواج‌هایی که در ایران به طلاق ختم شدند

 12. عبرتهای کرونا

 13. تهیه آبمیوه طبیعی برای بیمارستان ها در شیراز

 14. زالی: در شرایط اپیدمی برخورد قهری ضروری است/ همه مناطق تهران آلوده است

 15. ابتکار جالب یک نانوایی برای جلوگیری از شیوع کرونا

 16. جزئیات وال‌استریت ژورنال از اولین تراکنش مالی میان ایران و اروپا

 17. تولید ماسک و ژل ضدعفونی

 18. حضور حداقلی کارکنان تا ۲۰ فروردین تمدید شد

 19. امضای ۱۰۷ نماینده در نامه به رئیس جمهور جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران

 20. افشای طرح آمریکا برای نخست‌وزیر کردن الزرفی

 21. ماجرای آتش ۱۵۰۰ ساله آتشکده یزد چیست؟

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 3. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 4. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 5. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 6. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

 7. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 8. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 9. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 10. کرونا و برخوردهای جناحی

 11. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 12. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 13. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 14. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 15. کرونا و اشک کباب! ...

 16. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 17. زیر پوست پایتخت...

 18. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 19. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

 20. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

 21. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 22. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

 23. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

 24. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 25. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 3. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 4. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 5. کرونا و برخوردهای جناحی

 6. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 7. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 8. کرونا و اشک کباب! ...

 9. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 10. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 11. اولین اقدامی که مجلس یازدهم باید انجام دهد

 12. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

 13. تعطیلی مجلس و بدعت‌هایی اجتناب پذیر  

 14. روایت کریمی قدوسی از اهداف پزشکان بدون مرز در ایران

 15. "اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری اسلامی هستید..."

 16. روحانی: ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده است/ محدودیت‌ها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

 17. روحانی: هیچ مشکلی برای تامین بنزین وجود ندارد / از اقدامات سهل‌گیرانه و سختگیرانه پرهیز شود

 18. موسوی: آقای روحانی! پیگیری منافع مردم و مصالح کشور، جنگ سیاسی نیست

 19. قالیباف: تلاش کنیم کارگران و کارمندان در مشاغل خود حفظ شوند

 20. هاشمی: اصلاح طلبان توهم قدرت و مهره چینی را کنار بگذارند/ عدم مشارکت در انتخابات با هدف آبروداری بود

 21. امضای ۱۰۷ نماینده در نامه به رئیس جمهور جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران

 22. رحمانی فضلی: تا کشف دارو باید فاصله‌گذاری اجتماعی و فیزیکی ادامه یابد

 23. واعظی: این روزهای سرنوشت‌ساز زمان مناسبی برای تسویه حساب‌های کهنه سیاسی نیست

 24. علیرضا رحیمی: بخش قابل توجهی از درخواست ۵ میلیارددلاری ایران از صندوق بین المللی پول موافقت شد

 25. ظریف: آیا آمریکا به دنبال یک «همه‌گیری بی‌پایان» است؟

آخرین عناوین