نمی‌خواهیم تجربه مسکن مهر در طرح اقدام ملی مسکن تکرار شود

گروه اقتصادی الف،   3981101176

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید گفت: تمامی شهرهای جدید موظف هستند پیش از آغاز عملیات اجرایی هر پروژه، طرح و مشخصات را توسط مهندسان ذی‌صلاح تهیه و آن را به فراخوان بگذارند.

 به گزارش مهر به نقل از شرکت عمران شهرهای جدید، محمود رحیمی در نخستین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی شرکت عمران با همکاری جامعه دانشگاهی و انجمن‌های صنفی و علمی با عنوان «کاربست مدیریت پروژه در نسل دوم شهرهای جدید»، با اشاره به تجربه مسکن مهر به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های عمرانی دهه اخیر در شهرهای جدید اعلام کرد: این اقدام در شرایطی در دستور کار شرکت عمران شهرهای جدیدقرار گرفت که این شرکت به هیچ وجه از ساختار سازمانی لازم برای تحمل به دوش کشیدن این تعهد، برخوردار نبوده و ساختار شرکت، متعارف با تعاریف، طرح جامع و تفصیلی شهرهای جدید در ۲۰ سال گذشته بود.

وی، در این خصوص ادامه داد: با وجود تمامی این مشکلات، ما دست به دست هم داده و تلاش کردیم تا طرح مذکور با مدیریت صحیح طبق برنامه زمان‌بندی به اتمام برسد؛ امامهمچنان شاهد مشکلاتی در برخی از پروژه‌های این طرح هستیم.

عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید بر این‌که ساخت ۴۰۰ هزار واحدمسکن مهر، ظرفیتی بود که در آن زمان شهرهای جدید را با چالش جدی روبه‌رو کرد، گفت: اهمیت و ضرورت این مسئله را افرادی درک می‌کنند که تاکنون حداقل ۱۰۰ واحد مسکونی را ساخته و به سرانجام رسانده‌اند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امروز در این نشست کنار یکدیگر جمع شدیم تا بحث مدیریت پروژه را از زوایای گوناگون بررسی کرده و خروجی آن را در پروژه‌های نسل دوم شهرهایمان به کار گیریم.

رحیمی با اشاره به سیاست جدید وزارت راه و شهرسازی تحت‌عنوان برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، بیان کرد: بدون شک نمی‌خواهیم تجربه تلخ مسکن مهر در این برنامه تکرار شود، به همین دلیل با وجود محدودیت زمانی موجود در اولین گام برای آغاز طرح مذکور، پیشبرد امور بر اساس فرآیند مدیریت پروژه را ابلاغ و در دستور کار قرار دادیم. طبق دستور کار ابلاغی، تمامی شهرهای جدید موظف هستند پیش از آغاز عملیات اجرایی هر پروژه، نقشه، طرح و مشخصات آن را توسط مهندسان ذی‌صلاح چه از طریق مهندسان مشاور و چه از سوی سازمان نظام مهندسی تهیه، برآورد و سپس آن را به فراخوان بگذارند.

عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید بر اینکه تلاش داریم با وجودمحدودیت زمانی در اجرای پروژه‌ها، تمامی موارد بر روی ریل نظام فنی و اجرایی حرکت کنند گفت: در این راستا تصمیم داریم برای ارتقای انگیزه و تشویق بخش‌هایی که تاکنون همراهی خوبی با مجموعه داشته‌اند ولی نتیجه کار آن‌ها دیده نشده است، جشنواره‌ای را در بخش‌های، طراحی برتر، مدیریت پروژه و کیفیت برتر و بهره‌برداری و رضایتمندی برتر برگزار و از آن‌ها قدردانی کنیم.

رحیمی همچنین بیان کرد: انتظار می‌رود از این پس در این مسیر با تدوین آئین‌نامه‌ها،دستورالعمل و تربیت مدیران و کارشناسان خوب شاهد نتیجه مطلوبی در فرایند اجرایی پروژه‌های جدید در کشور باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید داریم در سنوات آتی با ارتقای میزان همکاری، هم‌فکری سیستمی، بهبود ساختار سازمانی جدید و همچنین استفاده از تجارب کشورهایی که با به‌کارگیری راهکارهای علمی به موفقیت رسیده‌اند شاهد پیشرفت‌های شاخصی در عملکرد مدیریت پروژه در شهرهای جدید باشیم.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. کمترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس مربوط به کدام دولت‌هاست؟

 8. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 9. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 10. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 11. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 12. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 20. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 21. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 22. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 23. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 24. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

 25. بوسیدن و لمس ضریح مطهر در شرایط کنونی

آخرین عناوین