حدادعادل تشریح کرد: سازوکار رسیدن به لیست ۳۰ نفره تهران در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب

گروه سیاسی الف،   3981030147 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: عدم تصمیم گیری از بالا به پائین جزو اصول شورای ائتلاف نیروهای انقلاب است.

حدادعادل تشریح کرد: سازوکار رسیدن به لیست ۳۰ نفره تهران در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب

به گزارش فارس، غلامعلی حداد عادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در نشست کاندیداهای معرفی شده به مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب که بعد از ظهر امروز در سالن همایش های صدرا برگزار شد، با اشاره به تاریخچه شکل گیری شورای ائتلاف گفت: شکل‌گیری شورای ائتلاف دوران بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ که آیت الله رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود، باز می گردد.

وی در خصوص سازوکار تشکیل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اظهارکرد: وحدت ایجاد شده پیرامون آیت‌‌الله رئیسی اگر چه به پیروزی منجر نشد اما فی النفسه فرصت مغتنمی برای وحدت بود چرا که ۱۶ میلیون و‌نیم رای ایشان سرمایه سیاسی و اجتماعی محسوب می‌شد.

رئیس شورای ائتلاف نیرهای انقلاب با تاکید بر توصیه علما و عقلا بر حفظ این سرمایه و وحدت تصریح کرد: برای حفظ این مهم، حدود ۱۸ نفر فعال سیاسی انقلابی و ولایی که سابقه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری داشتند دعوت شدند تا با همسویی و هم‌صدایی در موضوعات جاری انقلاب، مواضع جمعی مورد هم افزایی قرار گیرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات فعالان سیاسی مذکور به صورت ماهانه و لزوم توجه به انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: دی ماه سال گذشته تصمیم گرفته شد که جمع تشکیل شده، برای ایجاد وحدت در انتخابات اقدام کند و بر همین مبنا، اساسنامه‌ای نوشته و شورای ائتلاف بر پایه چند اصل، فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرد.

حداد عادل با برشمردن۶ اصل برای تشکیل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: وحدت فراگیر بین نیروهای انقلاب، جوانگرایی مورد تاکید رهبری در بیانیه گام دوم، توجه بیشتر به حضور زنان در موضوع انتخابات، نفی سهمیه بندی، نفی تصمیم گیری از بالا به پایین و دخالت دادن مردم تا حد امکان در تهیه فهرست و تعیین نامزدها مواردی بود که مقرر شد بر پایه آنها نیروهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب انتخاب شوند .

وی همچنین دعوت از زنان و جوانان را گام مهم‌ بعدی این شورا دانست و افزود: ما از جوان‌های فعال سیاسی و رسانه‌ای دعوت کردیم و حتی از پنج تشکل دانشجویی درخواست کردیم یکی از دبیران ادوار خود را به شورا معرفی کنند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه شکل جدید شورا بعد از رفتن آیت الله رئیسی به قوه قضاییه و از اوایل اردیبهشت ۹۸ کار خودش را آغاز کرد گفت: شورای ائتلاف تا کنون حدود ۴۰ جلسه داشته که نمایندگان احزاب و گروه های مختلفی چون جمنا، موتلفه، جبهه پیروان امام و رهبری و‌سایر احزاب در این جلسات حضور پیدا کردند.

حداد عادل همچنین افزود: مقرر شد  ۶ حزب دیگر از میان اعضای فراکسیون خانه احزاب وزارت کشور  به جمع اعضای شورا اضافه شوند؛ همچنین ۶ نفر از خانم های جوان برای عضویت در شورا دعوت شدند و در حال حاضر نیمی از اعضای شورا جوان زیر ۳۸ سال است. ‌

وی با تاکید بر اینکه الگوی شورای ائتلاف در سراسر کشور نیز گسترش پیدا کرده است، ادامه داد: تاکنون سعی شده این ترکیب شورا تناسب با اصول و برای تحقق هدف توانایی داشته باشد و شورای ائتلاف بر تعیین مصداق دخالت نکند، همچنین نظر مردم در تهیه لیست از طریق نظر سنجی دخالت داده شود.

رئیس شورای ائتلاف با اشاره به تشکیل سازوکار شورای ائتلاف در استان ها با حضور انواع سلیقه‌های مختلف اظهار کرد: در هر استان سه نفر ‌مورد قبول همه سلیقه ها و با تایید ائمه جمعه استان‌ها انتخاب شدند که به این افراد ماموریت داده شد تا با ۳۱ نفر در هر استان شورای ائتلاف تشکیل دهند.

حداد عادل افزود: بنای شورا بر این اساس است که تصمیم‌گیری برای نمایندگان باید در حوزه انتخابیه صورت گیرد، نه در تهران و در استان ها؛ و کانون اصلی تصمیم گیری در این حوزه ها نیز نهادی متشکل از فعالان سیاسی همفکر به نام مجمع عمومی است.

وی با بیان اینکه سازوکار نظرسنجی شورای ائتلاف در همه استان ها به جز قم و مشهد و اصفهان آغاز شده است، ادامه داد: نظرسنجی ها از مردم در همه استان ها آغاز شده که انشاالله نتایج آن تا هفته اول بهمن ماه اعلام می‌شود.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه مناطق تهران هر کدام شورای ائتلاف تشکیل داده اند، افزود: در تهران قرار شد مجمع عمومی برگزار شود و اسامی کاندیداها به مجمع داده شود و روند رسیدن از کثرت به وحدت را این طریق آغاز کنیم اما در نهایت در شورای ائتلاف مرکزی کاندیدایی معرفی نکردیم. 

حداد عادل همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه از میان حدود ۴هزار نفر اسامی‌۳۳۲ اسم با فراوانی متفاوت انتخاب شد اظهار کرد: بعد از ثبت نام افراد به حدود ۶۰ حزب و تشکل همسو با شورای ائتلاف و ۲۰ صنف و ۲۰ شخص غیر سیاسی و مورد قبول، نامه زده شد که از میان افراد ثبت نام کرده در انتخابات، به ما ۶۰ اسم ارائه کنند و ما اسامی انتخاب شده را بر حسب فراوانی معرفی شوندگان مرتب کردیم .

وی ادامه داد: در قدم‌ اول قرار شد لیست اسامی را از کسی که بالاترین فراوانی را داشت تا نفر آخر که کمترین فراوانی را داشت تقلیل دهند تا در نهایت به ۱۲۰ نفر رسید که از این میان ۸۵ نفر از آنها شناخته شده بودند و نیازی به مصاحبه نداشتند و از الباقی افراد مصاحبه انجام شد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تأکید بر اینکه مصاحبه علمی از کاندیداها برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی اتفاق افتاد تصریح کرد: برای رای گیری و انتخاب افراد، شورا به دو دسته شورای ائتلاف و شورای انتخاب یعنی شورای مرکزی بدون اعضای کاندیدا، تقسیم شد و در این مرحله  حدود ۱۰۰ نفر برای مصاحبه دعوت شدند.

حداد عادل با اشاره به تلاش شورای ائتلاف برای دخالت همه احزاب همسو برای انتخاب کاندیداها، اظهار کرد: در ابتدا قرار بود ۱۲۰ نفر اسم نهایی باشد تا از میان آنها در مجمع عمومی ۶۰ نفر انتخاب شوند، اما تصمیم گرفته شد به جای دو برابر تعداد لیست مورد نیاز تهران، سه برابر انتخاب شوند تا دست شورای ائتلاف برای انتخاب افراد بر مبنای وحدت فراگیر و حضور همه سلایق و تخصص ها بازتر باشد.

وی همچنین با اشاره به حضور ۳ نفر از اعضای جامعه روحانیت مبارز در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: اعضای شورای ائتلاف با جبهه پایداری جلساتی نیز داشته و گفتگوهایی انجام شد تا در این فرایند شورای ائتلاف را همراهی کنند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ضمن تشکر از همه افرادی که بر حسب وظیفه در پروسه انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند تصریح کرد: این میزان از حضور و مشارکت در ثبت نام نشانه تعهد به نظام و انقلاب است، اما رسیدن از ۳۳۲ نفر به ۳۰ نفر به معنای این است که از هر ۱۰ نفر ، ۹ نفر وارد نشود، این نکته باید مورد قبول همه باشد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر سخت بودن انتخاب لیست نهایی از میان کاندیداهای معرفی شده، خاطرنشان کرد: باید مجلسی تشکیل شود که به درد مردم بخورد و بهترین‌ها وارد مجلس شوند و بر کرسی ها تکیه بزنند چرا که قطعا مجلس در انتخاب دولت بعدی تعیین کننده است.

حداد عادل همچنین گفت: شورای ائتلاف چه در مجلس پیروز شود یا نشود، این وحدت را حفظ می‌کند و از همه نیروهایی که حضور پیدا کردند بر حسب تخصص آنها استفاده خواهیم کرد تا کمک حال کمیسیون‌های تخصصی مجلس باشند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

محسن۱۳۰۱۲۸۸۲۳:۲۴:۴۹ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
چقدر جدی گرفتید؟قطعا پیروز هستید
ناشناس۱۳۰۱۶۵۹۱۰:۰۹:۱۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱
رقابت سخت اصولگرایان برای مجلس.

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. گله‌مندیم، اما می‌آییم...

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 5. بازدارندگی ایرانی در نظام سلطه جهانی

 6. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف برای تهران اعلام شد + اسامی

 9. چرا تتلو را به ایران تحویل ندادند؟

 10. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 11. آخرین پیام انقلاب ایران به حاج قاسم دل ها

 12. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

 13. آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

 14. آقاتهرانی، حدادعادل و معضل وحدت اصولگرایان/ اعتراض رئیسی به گرانی خودرو/ مصباحی‌مقدم: غیبت اصلاح‌طلبان شور انتخابات را کم می‌کند

 15. شایعه استعفای روحانی در آستانه ۲۲ بهمن

 16. بالاخره پراید از سد مقاومتی عقب نشست

 17. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 18. تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب

 19. آمار مجروحان نظامی آمریکا در حمله موشکی ایران به بیش از ۱۰۰ نفر رسید

 20. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 21. حسین‌زاده: میزان افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه ۹۹ خلاف قانون است

 22. ذوالنور: سخنان روحانی بی‌تقوایی و دروغ بستن به نظام است/ مردم فرق صداقت و نفاق را تشخیص می‌دهند

 23. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 24. نوبخت: امروز هیچ ایرانی ‌از ما نمی‌خواهد ‌با آمریکایی‌ها دوباره مذاکره کنیم‌

 25. اعلام لیست نهایی جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران

پربحث‌های هفته

 1. گله‌مندیم، اما می‌آییم...

 2. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 3. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 4. بازدارندگی ایرانی در نظام سلطه جهانی

 5. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 6. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 7. لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف برای تهران اعلام شد + اسامی

 8. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 9. آقاتهرانی، حدادعادل و معضل وحدت اصولگرایان/ اعتراض رئیسی به گرانی خودرو/ مصباحی‌مقدم: غیبت اصلاح‌طلبان شور انتخابات را کم می‌کند

 10. شایعه استعفای روحانی در آستانه ۲۲ بهمن

 11. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 12. تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب

 13. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 14. ذوالنور: سخنان روحانی بی‌تقوایی و دروغ بستن به نظام است/ مردم فرق صداقت و نفاق را تشخیص می‌دهند

 15. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 16. نوبخت: امروز هیچ ایرانی ‌از ما نمی‌خواهد ‌با آمریکایی‌ها دوباره مذاکره کنیم‌

 17. اعلام لیست نهایی جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران

 18. لیست کامل ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات + اسامی 

 19. روایت‌های ما از آن  بزرگ مرد

 20. سرگردانی جریان دولتی/ اپوزیسیون یا جریان درون حاکمیت ؟

 21. لیست های انتخاباتی؛ تغییر در دقیقه ۹۰

 22. رسولی: مجلس فعلی به وظایف نظارتی خود درست عمل نکرد

 23. مجتبی توانگر: تا وقتی مجلس از رانت و فساد پاک نشود خانه ملت همچنان خراب خواهد بود

 24. ترور شهید سلیمانی و حقوق بین الملل

 25. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

آخرین عناوین