گزارش اختصاصی الف؛ جزئیات درگیری‌های نفس‌گیر در جنوب شرق استان ادلب؛ زور تروریست‌ها بازهم به ارتش سوریه در شهرک‌های «حلبان و ابودفنه» نرسید + نقشه میدانی

گروه جهان الف،   3981030125

در جریان درگیری‌ها در حومه شهرک «ابودفنه»، تعدادی از خودروهای نظامی تروریست ها هدف قرار گرفتند و منهدم شدند؛ شماری از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها در این محور کشته و زخمی شدند.

جزئیات درگیری‌های نفس‌گیر در جنوب شرق استان ادلب؛ زور تروریست‌ها بازهم به ارتش سوریه در شهرک‌های «حلبان و ابودفنه» نرسید + نقشه میدانی

به گزارش گروه بین الملل الف، از جنوب شرق استان ادلب خبر می رسد، توافق آتش بس با حملات سنگین و متوالی گروهک های تروریستی به طور کامل فرو پاشیده و درگیری های سنگین میان طرفین همچنان در جریان است.

عناصر گروهک های تروریستی صبح روز یکشنبه ( بیست و نهم دی ماه) حملات گسترده ای را از شهرک های تازه اشغال شده « تل خطره و ابوحریف» علیه مواضع نیروهای ارتش سوریه در شهرک « حلبان» ترتیب دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری مستقر در منطقه پس از چند ساعت درگیری سنگین موفق شدند حملات تروریست ها را بری اشغال شهرک « حلبان» ناکام بگذارند و آنان را مجبور به عقب نشینی کنند.

شماری از عناصر تروریستی در جریان دفع حملات در حومه شهرک « حلبان» به هلاکت رسیدند و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند؛ گروهک های تروریستی درصدد بودند با اشغال شهرک « حلبان»، جاده « ابوالظهور - عشائریه» را مسدود و ارتباط نیروهای ارتش سوریه را در این محور قطع کنند که به نتیجه ای نرسیدند.

به گزارش گروه بین الملل الف، با اشغال شهرک « حلبان»، شهرک های « مغاره میرزا، اسطبلات و خوین الشعر» در تیر راس و آتش تروریست ها قرار می گرفتند و از لحاظ نظامی ساقط شده و از دست رفته محسوب می شدند.

گروهک های تروریستی پس از ناکامی در عملیات اشغال شهرک « حلبان»، حملات دیگری را از شهرک های « الغدفیه و تل الشیخ» علیه نیروهای ارتش سوریه در شهرک « ابودفنه» در جنوب شرق استان ادلب انجام دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری که در آماده باش کامل بودند متوجه تحرکات تروریست ها در منطقه شدند و با هوشیاری و به سرعت به میدان آمدند و با حمایت یگان موشکی با آنان درگیر شدند.

نیروهای ارتش سوریه پس از چند ساعت درگیری نفس گیر در نهایت شامگاه روز یکشنبه ( بیست و نهم دی ماه) موفق شدند عناصر تروریستی را به طور کامل عقب برانند و حملات آنان را در این محور دفع کنند.

در جریان درگیری ها در حومه شهرک « ابودفنه»، تعدادی از خودروهای نظامی تروریست ها هدف قرار گرفتند و منهدم شدند؛ شماری از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها در این محور کشته و زخمی شدند.

گروهک های تروریستی در این عملیات درصدد بودند با اشغال شهرک « ابودفنه»، امنیت شهرک مهم و راهبردی « معصران» را از محور جنوبی تامین کنند و راه را برای تصرف شهرک های « خربه سرونی و عشائریه» باز کنند که با شکست مواجه شدند.

به گفته منابع میدانی، در حال حاضر، نیروهای ارتش سوریه در تلاش هستند حملات و پیشروی های گروهک های تروریستی را به طور کامل دفع و متوقف کند و در ادامه عملیات معکوس را با پشتیبانی یگان هوایی، موشکی و توپخانه برای بازپس گیری مناطق تازه از دست رفته آغاز کند.

به گزارش گروه بین الملل الف، در جریان درگیری های روزهای گذشته در جنوب شرق استان ادلب حداقل 100 تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شده اند و خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان وارد آمده است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. کمترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس مربوط به کدام دولت‌هاست؟

 8. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 9. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 10. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 11. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 12. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 20. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 21. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 22. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 23. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 24. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

 25. بوسیدن و لمس ضریح مطهر در شرایط کنونی

آخرین عناوین