پایان سانسور رسانه‌های غربی درباره عین‌الاسد

گروه جهان الف،   3981028061

سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه گفته است در اثر این حمله ۱۱ سرباز زخمی شدند، چند سرباز به‌دلیل بروز علائم ضربه مغزی ناشی از انفجار، تحت مداوا قرار گرفتند و برخی از پرسنل به مراکز درمانی در آلمان و کویت منتقل شده‌اند.

پایان سانسور رسانه‌های غربی درباره عین‌الاسد

فرهیختگان نوشت: رسانه های غربی پس از مدتی سکوت درباره عین الاسد، به ایعاد مختلف این موضوع پرداختند که در ادامه می خوانید.

سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه: در اثر این حمله 11 سرباز زخمی شدند، چند سرباز به‌دلیل بروز علائم ضربه مغزی ناشی از انفجار، تحت مداوا قرار گرفتند و برخی از پرسنل به مراکز درمانی در آلمان و کویت منتقل شده‌اند.

روزنامه بیلد آلمان: هیچ‌یک از موشک‌های بالستیک ایرانی رهگیری نشدند. موشک‌ها دو سوله شامل محل اقامت خلبان‌های پهپادها و نیروهای ویژه را تخریب کردند. شدت حملات را می‌توان براساس تعداد زیادی از سربازان را که برای ضربه به مغز (ناشی از شدت امواج) تحت مداوا قرار گرفتند، فهمید.

کوستین هرویگ از خلبانان آمریکایی در عین‌الاسد (فرانس‌پرس): کاستین هرویگ، خلبان یکی از پهپادهای آمریکایی: ما سرنوشت را پذیرفتیم. ما فکر می‌کردیم کارمان اساسا تمام است. کنترلی بر اوضاع نبود. موشک‌ها مناطقی را که دقیقا در کنار اتاق عملیات خلبان‌ها بود، درهم می‌کوبیدند.

دارا مسیکات، کارشناس ارشد مطالعات استراتژیک و امنیت ملی در اندیشکده رَند: این حمله به‌هیچ‌عنوان سمبلیک نبود و توانمندی نظامی پایگاه را هدف قرار داد. موشک‌ها به ساختمان‌های انبار و تجهیزات در بخش زیرساخت‌های این پایگاه (پرازدحام) برخورد کرده است.

گزارش شبکه الاتجاه: ترامپ، کشته‌های عین‌الاسد را بین تلفات آمریکا در آلمان و افغانستان جا می‌زند تا شدت بحران و فشاری که خود را در آن گرفتار کرده است، بیشتر نشود.

وسلی کیلپاتریک، نظامی آمریکایی (فرانس‌پرس): در جریان حمله با سوختن خطوط فیبری کنترل پهپادها کاملا از دست رفت. سربازها دیگر نمی‌توانستند محل پهپادها را شناسایی کنند.

نیویورک‌تایمز: مقامات نظامی و اطلاعاتی آمریکا از میزان دقت، شدت و قدرت حملات موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در شمال عراق، شگفت‌زده شدند.

روسیا الیوم: موشک‌ها به مرکز اصلی فرماندهی، مرکز ارتباطات، سامانه کنترل پهپادها، آشیانه هواپیما‌ها و ساختار‌های زیربنایی پایگاه هوایی عین‌الاسد خسارت جدی وارد کرده است.

یک افسر دانمارکی در گفت‌و‌گو با تلوزیون دانمارک: موشک‌های ایران بسیار دقیق بودند، دستگاه‌های کنترل رادارهای غول‌پیکر با همه تجهیزات‌شان به‌علاوه مقر اطلاعات نظامی آمریکا به‌صورت کامل منهدم شدند. انبارهای اسلحه، باند پروازی جنگنده‌ها و سکوهای دیده‌بانی هوایی و پایگاه‌های شلیک موشک زمین‌به‌هوا به‌طور کامل تخریب شدند و دستگاه‌های حسگر هوایی و حرارتی هم از بین رفتند. چندین ساعت در مخفیگاه نشسته بودیم. همه شوکه شدند. اگر پناهگاه‌ها نشانه می‌رفتند فاجعه تمام‌عیار قرن رخ می‌داد.

جفری لوئیس، مدیر اجرایی در مرکز بلفر دانشگاه هاروارد: ایرانی‌ها هدفی را از دست ندادند. ساختمان‌ها بسیار دقیق مورد اصابت قرار گرفتند.

سرهنگ تیم گارلاند، فرمانده ارشد پایگاه عین‌الاسد (فرانس‌پرس): هیچ‌یک از فرماندهان انتظار چنین انفجارهای قوی‌ای را نداشتند و زمانی که موج اول حملات انجام شد، قوی‌ترین و بلندترین صدایی بود که در طول زندگی شنیده بودم. اشیای غیرطبیعی در هوا می‌دیدیم، شکل حرکت آن و بالا رفتن دمای منطقه غیرطبیعی بود. دو سرباز در برج‌های مراقت بودند که شدت فشار آنها را از جای خود به بیرون پرت کرده بود. یکی از آسایشگاه‌های سربازان در پایگاه به‌طور کامل ویران شد.

آندرس برزینس، فرمانده نیروهای لتونیایی مستقر در عراق: بزرگ‌ترین و خطرناک‌ترین حمله به مواضع آمریکا بود. موشک‌های بالستیک استفاده‌شده 600 تا 900 کیلو مواد منفجره داشتند و اگر به اقامتگاه نیروها اصابت می‌کردند، ضربه عمده‌ای می‌زدند. تمام موشک‌ها به تاسیسات نظامی اصابت کردند و خسارت به باند و تاسیسات دیگر وارد شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس: نظامیان آمریکایی همچنان در حال پاکسازی پایگاه عین‌الاسد از بقای برجامانده از حمله موشکی هفته گذشته ایران بودند، چاله‌های بزرگی در این پایگاه ایجاد شده و سیستم‌های حمل‌ونقل نظامی سنگین حین حملات موشکی ایران آسیب دیده‌اند.

خبرنگار شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان: زنده ماندن در جایی که چنین فاجعه‌ بزرگی رخ داده، بعید به‌نظر می‌رسد. حمله در شب اتفاق افتاده و بعید است افراد خارج از پایگاه بوده باشند.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: 11 موشک ایرانی در پایگاه عین‌الاسد تاسیسات، تجهیزات و هواپیماها را منهدم کردند.

واشنگتن‌پست: حمله موشکی ایران به عین‌الاسد ده‌ها مجروح برجای گذاشته است.

وبسایت شبکه تلویزیونی «فوجی» ژاپن به نقل از یک منبع دولتی آمریکا: در حمله موشکی ایران حداقل 20 نفر کشته و مجروح شده‌اند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 2. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 3. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 4. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 5. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 6. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 7. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 8. ابتلای ۹۵ نفر به بیماری کرونا در کشور / فوتی‌ها ۱۵ نفر شدند

 9. کدام کشورها اجازه پرواز به هواپیما‌های ایرانی را نمی‌دهند؟

 10. واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به اظهارات امیرآبادی فراهانی

 11. محققان چینی واکسن خوراکی برای کرونا ساختند

 12. حریرچی: من هم کرونایی شدم/ کرونا را شکست می‌دهیم

 13. جدول/ سکه ارزان شد

 14. روحانی: حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است

 15. توزیع‌ ماسک در داروخانه های قم

 16. روحانی: ایران به دشمن التماس نخواهد کرد/ همه درآمدهای کسب شده از قطعه یک آزادراه تهران-شمال، صرف ساخت قطعه دوم خواهد شد/ ما نسبت به زندگی سالم و شادی مردم متعهدیم

 17. نتیجه تست کرونای آیت‌الله شبیری زنجانی اعلام شد

 18. تست کرونا «محمود صادقی» مثبت اعلام شد

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 8. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 9. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 10. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 11. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 12. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 13. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 14. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 15. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 16. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 17. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 18. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 19. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 20. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 21. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 22. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 23. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 24. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 25. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

آخرین عناوین