پشت پرده حملات داعش به نیروهای سرایا السلام چیست؟ تلاش آمریکا برای لغو تظاهرات میلیونی ضدآمریکایی با حمله به نیروهای مقتدی صدر + نقشه میدانی

گروه جهان الف،   3981026055
پشت پرده حملات داعش به نیروهای سرایا السلام چیست؟ تلاش آمریکا برای لغو تظاهرات میلیونی ضدآمریکایی با حمله به نیروهای مقتدی صدر + نقشه میدانی

به گزارش گروه بین الملل الف، سه شنبه شب ( بیست و چهارم دی ماه) گروهی از عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش در جنوب استان صلاح الدین و نزدیکی مرزهای مشرک شمال استان بغداد، حملات سنگینی را علیه مرقد « شیخ ابراهیم مالک اشتر» در منطقه « الدجیل» انجام دادند.

به گفته منابع میدانی، تروریست های داعش در جریان حملات، چند خمپاره به سمت مرقد « شیخ ابراهیم» شلیک کردند و گزارش ها حاکیست، خسارت های مالی به مرقد و مناطق حومه وارد آمده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای عراقی به ویژه رزمندگان بسیج مردمی ( سرایا السلام تحت فرمان جریان صدر) که در منطقه مستقر و در آماده باش کامل بودند با عناصر تروریستی داعش به سرعت درگیر شدند.

نیروهای سرایا السلام در نهایت پس از چند ساعت درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند شماری از تروریست های داعش را به هلاکت برسانند و تعدادی دیگر را در این محور زخمی کنند و حملات را به طور کامل دفع کنند و آنان را به سمت مناطق حومه فراری دادند.

در جریان درگیری ها و دفع حملات عناصر تروریستی داعش، « هیثم غازی الخزرجی» از فرماندهان میدانی « سرایا السلام» به همراه یکی دیگر از رزمندگان به نام « سیف سعد جبار الخزرجی» به شهادت رسید.

به گفته منابع میدانی، 6 تن دیگر از نیروهای « سرایا الاسلام» به نام های «  جاسم محمد فرحان، رزاق محمد حسین، صالح رباح احمد، خالد صباح شوکت، فرحان حاتم محی و بسام محمد لاحج» زخمی شدند.

روند تحولات میدانی نشان می دهد، حملات هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش در آینده برای هدف قرار دادن و وارد کردن ضربات به رزمندگان سرایا السلام به ویژه در جنوب و مرکز استان صلاح الدین ادامه یابد.

یک منبع میدانی در گفت وگو با گروه بین الملل الف در پاسخ به این پرسش که  هدف تروریست ها از حمله به نیروهای سرایا السلام چیست، اعلام کرد: ریشه های حملات تروریست ها را باید در مواضع ضد آمریکایی رهبر جریان صدر دید.

این منبع میدانی با یادآوری این نکته که نیروهای سرایا السلام تحت فرمان سید مقتدی صدر هستند، گفت: آمریکایی ها از مواضع صدر که به شدت واشنگتن را مورد هجمه و هدف قرار داد عصبانی هستند.

وی افزود: سید مقتدی صدر از مردم عراق برای برگزاری تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی در بغداد دعوت کرده و با قدرت راهبرد و مصوبه پارلمان را برای اخراج نظامیان آمریکا دنبال می کند و همین مسئله کاخ سفید را به وحشت انداخته است.

این منبع میدانی تصریح کرد: آمریکایی ها با حمایت از عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش در تلاش هستند حملات را علیه نیروهای سرایا السلام افزایش دهند و شمال استان بغداد و جنوب استان صلاح الدین را ناامن کنند تا مقتدی صدر از تصمیم و دعوت خود برای برگزاری تظاهرات میلیونی منصرف شود.

نیروهای مجروح سرایا السلام

 

وی با توضیح این مطلب که ناامن کردن شمال استان بغداد و مناطق جنوبی و مرکزی استان صلاح الدین در دستور کار آمریکایی ها و تروریست های داعش است، افزود: این مناطق مورد اشاره محل حضور و استقرار رزمندگان « سرایا السلام» است و همین مسئله به خوبی نشان می دهد که هدف واشنگتن در این برهه زمانی چیست.

به گزارش گروه بین الملل الف، منطقه الدجیل در جنوب استان صلاح الدین که سه شنبه شب هدف حملات سنگین تروریست های داعش قرار گرفت از محور شمال به پایگاه « بلد» و از محور جنوب به پایگاه « التاجی» که محل حضور نظامیان تروریست آمریکایی هستند منتهی می شود و این موقعیت بر اهمیتش افزوده است.

اگر عناصر تروریستی داعش بتوانند به این منطقه مهم نفوذ کنند، راه برای حملات خمپاره ای و راکتی ساختگی به پایگاه های رژیم تروریستی آمریکا در منطقه بلد و التاجی باز می شود و این مسئله دقیقا همان چیزی است که آمریکایی ها به شدت به آن نیاز دارند.

در مقطع فعلی که حملات هسته های خاموش داعش علیه نیروهای عراقی با هماهنگی و حمایت رژیم تروریستی آمریکا صورت می گیرد، بدون شک حملات ساختگی به نظامیان تروریست آمریکایی در پایگاه های نظامی بلد و التاجی مدیریت شده خواهد بود.

به گفته منابع میدانی، آمریکایی ها به دنبال وارد کردن خسارت به خود و دادن تلفات نظامی نیستند و فقط در تلاش هستند به صورت نمایشی خودزنی کنند و یا این که نیروهای عراقی مستقر در این پایگاه ها را هدف قرار دهند و هدف اصلی این است که حملات را به حشدالشعبی نسبت دهند چرا که تضعیف کردن این سازمان در دستور کار آنان است.

به گزارش گروه بین الملل الف، پروژه انحلال سازمان حشدالشعبی عراق به صورت جدی از ابتدای سال 2019 در دستور کار رژیم تروریستی آمریکا قرار گرفت اما تاکنون تمامی برنامه ریزی ها و راهبردهای پیش بینی شده ناکام مانده است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 2. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 3. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 4. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 5. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 6. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 7. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 8. ابتلای ۹۵ نفر به بیماری کرونا در کشور / فوتی‌ها ۱۵ نفر شدند

 9. کدام کشورها اجازه پرواز به هواپیما‌های ایرانی را نمی‌دهند؟

 10. واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به اظهارات امیرآبادی فراهانی

 11. محققان چینی واکسن خوراکی برای کرونا ساختند

 12. حریرچی: من هم کرونایی شدم/ کرونا را شکست می‌دهیم

 13. جدول/ سکه ارزان شد

 14. روحانی: حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است

 15. توزیع‌ ماسک در داروخانه های قم

 16. روحانی: ایران به دشمن التماس نخواهد کرد/ همه درآمدهای کسب شده از قطعه یک آزادراه تهران-شمال، صرف ساخت قطعه دوم خواهد شد/ ما نسبت به زندگی سالم و شادی مردم متعهدیم

 17. نتیجه تست کرونای آیت‌الله شبیری زنجانی اعلام شد

 18. تست کرونا «محمود صادقی» مثبت اعلام شد

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 8. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 9. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 10. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 11. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 12. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 13. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 14. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 15. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 16. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 17. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 18. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 19. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 20. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 21. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 22. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 23. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 24. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 25. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

آخرین عناوین