دلنوشته والدین زینب و محمدحسین دو تن از قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی پرندگان مهاجرم با شمایم !

گروه اجتماعی الف،   3981023120 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

 زینب و محمدحسین اسدی لاری، دو تن از فرزندان دکتر محسن اسدی لاری - مدیرکل همکاری‌های بین‌المل وزارت بهداشت بودند که در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی جان باختند. والدین آنها در دلنوشته‌ای می نویسند: شهادت می‌دهم که شما دو شهید قرة العین ما شدید، امام متقین و الگوی جوانان میهن سرفرازمان شدید؛ دعای‌مان کنید، به امید شفاعت شما هستیم.

پرندگان مهاجرم با شمایم !

 

به گزارش ایسنا، در متن دلنوشته دکتر  اسدی لاری - مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت و همسرش در سوگ فرزندانشان که نسخه‌ای از آن در اختیار ایسنا قرار  گرفت، آمده است:

«وَمَن یَخْرُجْ مِن بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَی اللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَی اللَّهِ ۗ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِیماً

پرندگان مهاجرم، دو گل پرپرم محمد حسین عزیزم و جانم زینب

چه بگویم از شما جوانان مهربانم که صدها سطر نمی‌تواند گویای یک قطره از وجود و تلاش‌های بی‌شمارش باشد.

محمدحسین عزیزم، اول از تو بگویم ای شیرمَردَم، ای با وقار، ای با وفا، ای مهربان، ای عاشق حسین، ای همراه، ای در اوج، ای در خضوع، ای در خشوع، ای مخلص، ای در تلاش دور قله کمال و معرفت؛

پسر دلبندم،   بزرگ مرد زندگیم بیش از ۲۳ بهار از زندگیش نگذشته بود. از لحظات اولیه زندگی تیز هوش و با درایت و عشق به ائمه و ولایت در وجودش نهادینه شد.

نمازهای عاشقانه، سلام و ارادتش به صاحب‌الزمان و دعای عهد در هر صبح، او را انسانی وارسته و نمونه کرد، از شاگردان نمونه و تاثیر گذار مدرسه نیکان، برنده جوائز متعدد بین‌المللی و المپیادی بود.

برای ادامه تحصیل راهی کانادا شد. از عنفوان جوانی بعلت تسلط به زبان و اطلاعات فراوان و انگیزه تبلیغ دین و اعتقاد به داشتن بالاترین سلاح علم برای انتشار دین و تشیع به بهترین مدارج علمی رسید که به اذعان تمام رؤسای دانشگاه‌های محل تحصیل، برای اولین بار این موفقیت‌ها برای جوانی در این سن پیش آمده بود. عزیز دلم در کوتاه‌ترین زمان راه‌های بزرگی را طی کرد. شاگرد نمونه دانشگاه تورنتو در رشته پزشکی، دارای مقالات علمی و ده‌ها جوایز بین‌المللی، بنیانگزار ۵ انجمن و حرکت جهانی بزرگ از جمله STEM Fellowship، بویژه برای جوانان و نیز اخیرا برای متخصصین و اساتید بالینی دانشگاه تورنتو، عضویت در انجمن سلامت جهانی، عضو فعال یونسکو و WHO و عضوفعال بنیاد ملی نخبگان، که باعث تعجب، غبطه و نیز باعث افتخار ایران در دنیا بود. ای کاش دست تقدیر و بی‌مسئولیتی، دنیا را از وجود پیشرفت‌هایش محروم نمی‌کرد (بای ذنب قتلت).

جان دلم محمدم، در جهت تحول و ارتقاء سطح دینی فرزندان ایرانی در کانادا، اهتمام ویژه ای داشت، آنچنان که کودکان با خواندن قرآن و نماز و اصول دین آشنا شدند، و اکنون نوجوانان زیادی بعد از نماز اسم محمدحسین عزیز را در دست‌های دعای خود بیاد می‌آورند.

از خصایص نمونه او خواندن نماز اول وقت در هر مکان علمی و بیمارستانها، در سفر و حضر، با سرافرازی و بدون معذوریت بود کماآنکه از بدو تولد برای فرزندانمان میخواندیم که: رب اجعلنی مقیم الصلوة و من ذریتی، ربنا و تقبل دعاء. و حقیقتا محمدحسین مصداق "مقیم الصلوة" بود.

محمد و زینب هربار که برای تعطیلات می آمدند، به عشق حسین ما را برای زیارت عتبات عالیات به دنبال خود می‌راندند، محمد عاشق و ذوب شده اباعبدالله بود. در اواخر مرداد امسال که فقط برای دو هفته توانسته بود از بیمارستانش مرخصی بگیرد، علیرغم مخالفت ظاهریمان برای گرمای ۵۰ درجه نجف، به تنهایی برای دو روز همه مشاهد مشرفه را در نجف، کربلا، کاظمین و سامرا زیارت کرد و در سفر اخیر و کوتاه‌شان در تعطیلات آخر سال میلادی، بدلیل عدم امکان سفر به عراق، یکروزه به زیارت ثامن الحجج شتافت و در تشییع سردار سلیمانی در مشهد نیز با عشق شرکت کرد. شور تشییع سردار در تهران، زینب و محمدحسین را تا میدان آزادی کشاند در حالیکه تنها یکروز بعد مهیای پرواز بی‌فرودشان می‌شدند.

اما زینبم! ای دختر باوفایم! ای زیباترین گل، ای زینب مظلوم، محجبه، محجوب، متدین و بسیار تلاشگر. در دیار جاودان منزل گرفتنت خیلی زود بود. شقایق بودی و دیری نماندی! سرود زندگی را نیمه خواندی.

زینبم، یار مادر، غمخوار پدر، نجیب، تبلور عصمت و مظلومیت، آه از مهر و وفایش، از محبت و عشقش، از حجاب و عفافش، از همراهی‌اش با برادر و یار همیشگی و همسنگر برادر؛ دختر موفقم در درس و تحقیق و تلاش بی‌وقفه علمی، مبلغ دین با حجابش. زینب دانش آموخته ممتاز دبستان طلوع، راهنمایی روشنگر و سال اول دبیرستان خرد بود. عزیز دلمان زینب، در محیط علمی خارج از کشور، با تلاش بی وقفه و انگیزه فراوان موفق به کسب جوایز گوناگون شد از جمله دوره ژنتیک پیشرفته بعنوان سفیر محجبه و بسیار کوشای ایران.  

عزیز دلم، دانشجوی موفق دانشگاه تورنتو در رشته Health Science که قصد ادامه راه برادر را داشت. دارای فعالیت‌های متنوع علمی در سطح بین الملل و انگیزه بسیار در فعالیت‌های انسان‌دوستانه، حفاظت محیط زیست در سطح جهانی و بسیار دلسوز برای مردم.

 دختر و پسر عزیزم، سیاه می‌پوشیم که بخت شما با آسمان‌ها گره خورده بود. جان دلم همانجا که ملائکه هفت آسمان را مزین به عطر حسین و زینب کرده‌اند، همانجا که پاک و طاهر پرواز کردید و بیاد حسین و اصحابش "اِرباً اِرباً" شدید. یک نگاهتان به پایین و هزاران نگاه به اوج فلک، و خداوند، خودش به آغوش‌تان کشید. ای‌کاش این پرواز نخبگان، هرگز اجازه فراز نمی‌یافت تا میهن عزیزمان دچار این خسران عظیم و بی‌جبران نشود.

زمزمه به امید دیدار، من برمی‌گردم، و تمام دوستت دارم‌ها و دعاهای محافظت از بلایا که در گوشه چمدان‌هایتان گذاشتیم، هماره در ذهن و یادمان خواهد ماند!

عزیزانم چه ساده و چه زیبا می‌خندیدید، چه زیبا همگان را احترام می‌کردید، چه زیبا به یاد همگان بودید، چه زیبا از قضاوت در مورد دیگران پرهیز داشتید، چه زیبا از هرگونه غیبت احتراز داشتید، چه زیبا سجده می‌کردید، چه زیبا بود سلام‌های خالصانه‌تان به ائمه هدی بعد از هرنماز، و چه زیبا نافله‌های شبانه‌ات، و چه روح‌بخش نمازهای امام زمانت، و چه زیبا دعای عهدت در هر صبحگاه: و چه خوب بر عهدت برای یاری امام زمانت تا آخرین نفس ماندید!

دستان‌مان به آسمان بلند است، جایگاه‌تان رفیع؛ خدا را شاهد می‌گیریم که پدر و مادرت در قنوت دعای " رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیَّاتِنا قُرَّةَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقینَ إِماماً " را خواندیم و شهادت می‌دهم که شما دو شهید قرة العین ما شدید، امام متقین و الگوی جوانان میهن سرفرازمان شدید؛ دعای‌مان کنید، به امید شفاعت شما هستیم.

ای شهیدان مان! وعده دیدارمان بزودی!

دلتنگتان هستیم! دستمان را بگیرید! -

پدر و مادر دلشکسته‌تان»

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۸۹۹۱۲۱۸:۴۹:۱۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
کاش خدا این قدر گل چین نبود .
ناشناس۱۲۸۹۹۱۶۱۸:۵۵:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
خداوند به شما صبر عنایت فرماید.
ناشناس۱۲۸۹۹۸۹۱۹:۴۲:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
داغ دو عزیز از دست رفته بسیار سخته ,خدا به پدرو مادرشون صبر واجر بده انشاالله .
ناشناس۱۲۹۰۰۳۵۲۰:۰۷:۵۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
دلم خون شد ....
علی۱۲۹۰۰۳۸۲۰:۰۸:۵۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
خداوندمتعال بهمه ملت ایران صبروتحمل عنایت بفرماید.
ناشناس۱۲۹۰۰۷۲۲۰:۲۶:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
حافظ ز دیده دانه اشکی همی‌فشان باشد که مرغ وصل کند قصد دام ما
مرتضی۱۲۹۰۰۷۶۲۰:۲۸:۱۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام و ارادت انالله و انا الیه راجعون همه هموطنان در غمتان شریکند. صبر جمیل و اجر جزیل برای پدر و مادر گرامی ایشان از ایزد منان خواستارم.
ناشناس۱۲۹۰۱۳۹۲۱:۱۵:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
پر از معنا، پر از علم، پر از ایمان، پر از عشق و آرامش و پر از تفکر و تامل شدم با این بیان پدر و مادر وارسته از دنیا.. دست خدا سایبان دلهای این پدر و مادر و همه پدران و مادران دل شکسته سرزمینم غبطه میخورم تا ابد بر همچنین تربیتی روحشان قرین رحمت الهی صبر الهی بر همگان خداوند ما را هم بیامرزد و عاقبتمان را ختم بخیر کند...آمین
فرید دبیر۱۲۹۰۲۰۹۲۲:۰۶:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
آن یار کز او خانه ما جای پری بود سر تا قدمش چون پری از عیب بری بود دل گفت فروکش کنم این شهر به بویش بیچاره ندانست که یارش سفری بود خوش بود لب آب و گل و سبزه و نسرین افسوس که آن گنج روان رهگذری بود
ناشناس۱۲۹۰۳۱۷۲۳:۴۲:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
خدایا در این غم عظیم به همه ما صبر عطا کن .
ذال۱۲۹۰۳۴۰۰۰:۰۹:۱۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خیلی سخته حتی یک داغ دیدن ، چه رسد به دیدن دو داغ اولاد با هم .... آنهم چنین فرزندان خلفی..... جالبه که در بیشتر شبکه های اجتماعی امثال این قربانیان خیلی کمتر یا اصلا مطرح نیستند و فقط مرحومین با مدل اعتقادی دیگر برجسته شده اند
صف۱۲۹۰۴۳۳۰۳:۰۲:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خداوند متعال به این پدر و مادر داغدار صبر جزيل عنایت فرماید. حقیر در غم این عزیزان و سایر عزیزان عزادار حادثه هواپیمای اوکراینی سیاهپوش و عزادارم.. روحشان شاد و یادشان برای همیشه گرامی باد.
ناشناس۱۲۹۰۴۶۶۰۵:۵۸:۱۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خدارحمتشون کنه بهشت جایگاه ابدیشان وآفرین به شماکه چنین فرزندانی روتربیت کردید
جمعی از کارمندان دانشگاه علوم پزشکی تهران۱۲۹۰۶۲۴۰۸:۵۳:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خانواده محترم و معزای دکتر اسدی لاری با سلام وعرض تسلیت از خداوند متعال برای آن گلهای زیبا شما و فرشتگان آسمانی طلب رحمت ومغفرت و برای تمامی بازماندگان عزیز سلامتی و شکیبایی را خواهانیم .
ناشناس۱۲۹۰۸۹۶۱۱:۱۵:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
محمد دانشجوی بسیار نمونه ائی بوده و یک نخبه واقعی بود. اشتباه مرگبار سیستم پدافندی ما برعهده چه کسی است؟ آیا واقعا اپراتوری که فرق هواپیمای مسافربری با یک موشک را نمی فهمد را در حساسترین مکان نزدیک فرودگاه می گذارند.
ناشناس۱۲۹۱۴۵۱۱۴:۴۶:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خداوند به شما مادر و پدر عزیز صبر فراوان عطا کند
ناشناس۱۲۹۱۵۴۵۱۵:۲۲:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
از خداوند میخوام غم از دست دادن عزیزانتان برای شما سبک شود
ناشناس۱۲۹۱۵۶۴۱۵:۲۸:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
گل پونه های وحشی دشت امیدم، وقت سحر شد خاموشی شب رفت و فردایی دگر شد گل پونه ها نامهربانی آتشم زد آتشم زد گل پونه ها بی همزبانی آتشم زد می خواهم از شوم تا سحرگاهان بخوانم افسرده ام، دیوانه ام، آزرده جانم
ناشناس۱۲۹۲۳۰۳۲۱:۵۵:۳۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
سلام همیشه بهترین بودن رفتنشان هم به بهترین صورت شهادت اللهم الرزقنا شهادة فی سبیل الیک

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  2. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

  3. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

  4. نیوزویک: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، از جنگ افغانستان فراتر رفت

  5. سیروس مقدم: قسمت‌های آخر پایتخت۶ بعد از کرونا تولید و پخش می‌شود

  6. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

  7. بازدید رئیسی از نقاهتگاه ارتش برای بیماران کرونایی

  8. ۴ سناریوی احتمالی از پایان شیوعِ ویروس کرونا و بازگشتِ زندگی به شرایط عادی

  9. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

  10. جزئیات تازه از افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

  11. کرونا و مشکل اجاره‌نشین‌ها/ مستأجرانی که نمی‌توانند خانه پیدا کنند

  12. روحانی: ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده است/ محدودیت‌ها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

  13. بهار تبریز

  14. تصویری باورنکردنی از آزادراه تهران - کرج

  15. تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران توسط آمریکا برای ۶۰ روز دیگر

  16. حمله به پایگاه عین الاسد عراق و رهگیری توسط پاترویت آمریکا

  17. اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام لو رفت

  18. ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۲۰ فروردین/فوت ۳۲۰ نفردر کشور به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی

  19. آخرین آمار کرونا در کشور/ شناسایی ۳۱۱۱ مورد جدید و فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

  20. روزی روزگاری تهران

  21. چهره نزدیک به چلبی نامزد نخست وزیری عراق شد

  22. پیش بینی بازار مسکن در سال جاری

  23. آخرین تحولات میدانی استان الانبار عراق؛ جزئیات دفع حملات سنگین عناصر مخفی داعش در منطقه مهم و راهبردی « عکاشات» + نقشه میدانی و عکس

  پربحث‌های هفته

  1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

  2. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

  3. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

  4. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

  5. حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد/ نمکی در جریان نبود

  6. کرونا و برخوردهای جناحی

  7. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

  8. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

  9. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

  10. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

  11. کرونا و اشک کباب! ...

  12. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

  13. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

  14. زیر پوست پایتخت...

  15. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

  16. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

  17. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

  18. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

  19. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

  20. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

  21. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

  22. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  23. وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

  24. برادر علیرضا فغانی پناهنده شد

  25. واکنش وزیر ارتباطات به یک طرفه شدن تلفن مجری صداوسیما

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

   2. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

   3. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

   4. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

   5. واکنش وزیر ارتباطات به یک طرفه شدن تلفن مجری صداوسیما

   6. دومین محموله ماسک N۹۵ توسط آستان قدس رضوی وارد ایران شد

   7. سردار غلامرضا سلیمانی: به‌زودی شاهد مهار کامل کرونا خواهیم بود

   8. واعظی: طرح فاصله گذاری اجتماعی مطمئن تر از قرنطینه سنتی است

   9. نمکی : موج اول اپیدمی کرونا را مهار کردیم

   10. ۸ توصیه‌ آیت‌الله وحید خراسانی برای رهایی از کرونا به روایت یکی از شاگردان

   11. اطلاعیه شماره یک کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

   12. ایجاد سامانه سفربرگ/ تردد همه خودروها به خارج از استان تهران ممنوع شد

   13. فاصله‌گذاری اجتماعی از صبح جمعه ۸ فروردین آغاز می‌شود

   14. جزئیات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی؛ توقیف یک ماهه خودرو و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در انتظار قانون شکنان

   15. رئیس پلیس راه راهور: خروجی تمام استانها محدود می‌شود

   16. کیت‌های تشخیص کرونا «ایران ساخت» شد/تولید هفته‌ای ۸۰ هزار کیت

   17. دفاع مسیح مهاجری از نقدهایش به سریال پایتخت

   18. وقتی دقیق نیستیم!؟ / فرق قرنطینه من با قرنطینه تو

   19. استاندار تهران: بررسی توقف فعالیت مترو در جلسه فردا ستاد ملی مقابله با کرونا

   20. برخورد شدید با ضاربان مامور نیروی انتظامی در «دهلران»

   21. مخالفت ستاد ملی کرونا با پیشنهاد تعطیلی مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران

   22. مبتلایان به کرونا در گیلان ۸۰ درصد کمتر از سال گذشته

   23. سرمشق سال ۹۹ 

   24. محمدرضا خاتمی مبتلا به کرونا شد

   25. محسن هاشمی: برای کنترل کرونا در تهران، باید حمل ونقل عمومی را تعطیل کنیم یا به یک سوم کاهش دهیم

   آخرین عناوین