زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

میرزاسعدین داورپناه، گروه تعاملی الف،   3981021119 ۵۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

یک: اين اولين فاجعه ساقط شدن هواپيماي مسافربري نبود، پيش از اين مشهورترين نمونه ها را آمريكا (١٩٨٨) و روسيه (٢٠١٤) مرتكب شده بودند.

دو: حمله موشكلي ايران به پايگاه نظامي عين الاسد، ضربه اي مهيب و بي سابقه به آمريكا محسوب مي شود، پس جدي گرفتن تهديدات مقامات امريكايي عاقلانه بود. 

سه: اين خطا تنها پرده اي از آسيب ها و زشتي هاي جنگ است، پس هيچ عاقلي جنگ نمي خواهد و ترجيح مي دهد كه با حداقل خشونت موضع خود را تثبيت كند. 

چهار: ايرانيان در دفاع از كشور مصمم هستند و دقيقا محاسبه عوارضي اينچنين طي دفاع ايراني است كه دست و پاي هيولاي جنگي امريكا و شركا را بسته است. سرزمين ايران در نقشه جغرافيايي، بر گردنه شرق به غرب جهان مسلط است. ايران به تجهيزات ضد هوايي و ديگر جنگ افزارهايي مجهز است كه مي تواند مسيرهاي هوايي و دريايي ارتباط ميان شرق و غرب را مختل مي كند، همين مانع هميشگي تصور حمله به ايران پهناور بوده است. 

پنج: با وجود گذشت ٣٠ سال هنوز امريكا به پذيرش مسئوليت ساقط كردن هواپيماي ايرباس ايراني تن نداده است و روسيه نيز با گذشت حدود ٢ سال از پايان كامل تحقيقات مربوط به هدف گرفتن هواپيماي خطوط هوايي مالزي، زير بار نتايج نمي رود. اين اقرار ايران به اشتباه خود، شجاعانه و بي سابقه و غير معمول است. 

شش: اعلان شرح ماوقع، بر عهده نهادهايي است كه حيات و ممات مردم به كارامدي شان مربوط است. تضعيف اين نهادها، تهديد سلامت جاني ملت است. تنها افراد صاحب دانش صلاحيت نقادي دارند و بايد ميدان را به سود ايشان خالي كرد. 

هفت: ما مردم حتي از مردن انساني بي گناه در واشنگتن هم ناراحت مي شويم و حتما عزادار هموطنانمان هستيم اما مي دانيم كه اقرار به اشتباه، عذرخواهي است. امريكا و روسيه ديگر آن خطا را تكرار نكردند، ما هم انتظار عدم تكرار اين خطا را داريم چون بي ترديد هر آينده اي آبستن خطاهاي بشري است. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۸۴۴۳۲۲۰:۴۴:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
هواپیما تغییر مسیر داده واحتمال ربایش هواپیما مانند مالزی ویا اصابت به جایی بسیارحساس میرفته.
ناشناس۱۲۸۴۹۳۰۰۰:۴۹:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
نداده! دو تا موشک بهش خورده، هواپیما خواسته برگرده به سمت فرودگاه که متاسفانه سقوط کرده. اطلاعات آخرین نقطه تماسی در سایت فلایت رادار 24 هست.
ای کیو۱۲۸۵۳۹۱۰۸:۲۱:۵۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
ای کیو هواپیما بعد اصابت موشک تغییر مسیر داده که اونم میخواسته برگرده فرودگاه تو رو باید محاکمه کنن که هم برعکس مسئولین حرف میزنی و هم داغ مردم رو تازه میکنی
نوید۱۲۸۵۴۳۱۰۸:۳۰:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
هواپیما ربایی بعد از 5 دقیقه از پرواز؟؟؟!؟؟؟!؟؟؟!! گرفتن کنترل هواپیما در این مدت زمان؟!؟! خدایا! خودت رحم کن! ببین چی داره تحویل ما مردم بیچاره میده عزیز من اگر چیزی از علوم هوانوردی و هواپیما نمیدونی حداقل هواپیما که سوار شدی؟!
ناشناس۱۲۸۵۷۸۱۰۹:۵۳:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
شما گویا خواب تشریف دارید یا خود را به خواب زدید آقاجان سردار حاجی زاده شفاف اعلام کرد هواپیما از مسیر خارج نشده است حالا هی آسمان و ریسمان ببافید
ناشناس۱۲۸۵۹۱۲۱۰:۲۳:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
مسئولیت اشتباه را پذیرفته باز یک سری خجسته می آیند نظریه پردازی می کنند.
ناشناس۱۲۸۴۴۳۸۲۰:۴۷:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چه فایده؟؟؟ چرا ایشان همان روز اول پذیرش اشتباه نکردند؟؟؟ ..
ناشناس۱۲۸۵۱۱۲۰۶:۰۷:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اگه اخبار گوش میکردین روز چهارشنبه خود ایشان به مسولین اعلام کردن که همچین اتفاقی افتاده
ناشناس۱۲۸۵۱۵۶۰۶:۴۲:۱۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
حداقل یکبار مصاحبه ایشون رو مشاهده می‌کردید بعد نظر می دادید، بنده خدا به ستاد کل گفته بوده، الان میگی چرا ایشون روز اول نگفته؟
ناشناس۱۲۸۴۴۳۹۲۰:۴۷:۱۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
.. ایکاش با ملت روراست بودید .
ناشناس۱۲۸۵۱۶۵۰۶:۴۵:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اگه این روراستی نیست پس چیه؟ دیر هست به هر دلیلی که باید مشخص بشه چرا.
ناشناس۱۲۸۴۴۴۷۲۰:۵۰:۲۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
این ماجرا باید درس عبرت برای مقامات کشور شود. نباید حقایق انکار شوند و بعد پذیرفته شوند.
ناشناس۱۲۸۴۴۵۱۲۰:۵۱:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
زنده باد شجاعت اما ايكاش ١- بموقع گفته ميشد ٢- تحت فشار بين المللي اعلام ميشد ٣- دروغ گفته نميشد ٤- گوينده رسما خودش استعفاي خود را اعلام ميكرد ٥- رييس جمهور و مقام بالاتر ابراز همدردي و بصورت علني و مستقيم مينمودند مسئولين بدانند راهي جزء حكومت بر قلبها نداريد و محترمانه بگويم .. ..با استقبال مردم در مراسم تشيع سپهبد شهيد قاسم سليماني ..,..سعي كنيد جنس خودتان را ازجنس آن شهيد بزرگوار نماييد .
Arman۱۲۸۴۴۶۱۲۰:۵۵:۱۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چند نكته در صحبتهايتان بود كه نياز به اصلاح دارد! اول اينكه آمريكا مسئوليت سرنگون كردن ايرباس ايران را بر اساس خطاى انسانى پذيرفت و به بازماندگان حادثه غرامت پرداخت شد. اگر طبق فرمايش شما مسئوليت آنرا تا به حال به عهده نگرفته پس چطور اقدام به پرداخت غرامت نموده؟! و دوم اينكه كسى در اين كه افراد و ارگانهايي مثل سپاه وظيفه دفاع از كيان مملكت و مردم را دارند با شما مخالفتى ندارد، و همه موضوع اين است كه چرا مسئولين در سه روز اول اقدام به دروغ گويي و پنهان كارى نمودند و ..
ناشناس۱۲۸۴۴۶۳۲۰:۵۵:۲۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چه کسی می خواهد خسارت هواپیما و بازماندگان کشته شده ها را بدهد؟؟؟؟
ناشناس۱۲۸۵۱۸۷۰۶:۵۴:۵۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
پولهای بلوکه شده
ناشناس۱۲۸۵۴۶۸۰۸:۳۸:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
من و شما
ناشناس۱۲۸۵۶۲۱۰۹:۱۴:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
مردم
ناشناس۱۲۸۴۴۶۴۲۰:۵۵:۴۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار حاجی زاده شجاعت و قبول مسوولیت را تحسین میکنم. خدا به شما توفیق بدهد و بدخواهان را. نابود نماید
ناشناس۱۲۸۴۴۶۵۲۰:۵۷:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
تبریک به این همه اعتماد به نفس
مهدی۱۲۸۴۴۶۶۲۰:۵۷:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دوستان سروران بفرمایند چرا پروازهارو متوقف نکردن فقط همین مورد رو تشریح بفرمایند
ناشناس۱۲۸۴۴۸۲۲۱:۰۱:۲۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
باید خدا را شکر کرد که این هواپیما بعد از اصابت موشک بر روی منطقه مسکونی سقوط نکرد. ضمنا آثار مواد منفجره بر روی قطعات هوا پیما، اصابت موشک را اثبات میکند.
ناشناس۱۲۸۴۴۹۹۲۱:۰۴:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
شجاعت؟ اگر روز چهارشنبه بیانیه می‌دادند حق با شما بود. اما با سه روز تاخیر ..
امید۱۲۸۴۵۲۲۲۱:۰۸:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
بسم الله الرحمن الرحیم تمام کسانی که در طول این چهل سال از سپاهی که در تمام این سالها انقلاب و ایران اسلامی را حفظ کرده است ضربه خورده اند دارند التهاب ایجاد می کنند. یادمان باشد اگر این مسئله باعث التهاب شود دیگر کسی جرات نمی کند پشت سیستم پدافند هوائی بنشیند این یعنی چیزی که آمریکا و اسرائیل می خواهند .
ناشناس۱۲۸۴۵۲۳۲۱:۰۸:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
پذیرش اشتباه فقط نمیتونه با زبان باشه، باید استفا کنند یا محاکمه شوند،..
ناشناس۱۲۸۵۴۹۱۰۸:۴۶:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
استعفا! از پستی که دو هفته پیش قصد ترورشون داشتن. اونوقت کی قراره جایگزین ایشون بشه؟ مگه این پست از اون پستای نون و آب داره که بدون تخصص و صلاحیت همه براش سر و دست بشکنن. اینجا خطره و خطر و مسـٔولیت.
ناشناس۱۲۸۴۵۲۹۲۱:۱۰:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
نوش دارو بعد از مرگ سهراب
امیر حسین سلطان/تهران۱۲۸۴۵۴۴۲۱:۱۳:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اقرار به خطا و اشتباه خوب است اما ایکاش در همان ساعات اولیه ارتکاب به خطا و اشتباه صورت می پذیرفت. عصر ارتباطات و رسانه ها عذری را برای هرگونه تاخیر در این اقرار به خطا و اشتباه برنمی تابد. جان انسان ها شوخی بردار نیست و خون های ناحق ریخته شده بالاخره گریبانمان را می گیرد. لطفا دست از ملاحظات و تعارفات اینگونه بردارید و برای یکبار هم شده است اجازه دهید رسما و عملا و اخلاقا و قانونا و شرعا و عرفا مسئولان محترم در برابر افکار عمومی و خواست افکار عمومی خاضعانه سر تعظیم فرود آورند. مطمئن باشید نهادینه کردن این شیوه تمکین در مقابل ملت ضرر و زیانی را متوجه اعتلا و ارتقای ارکان رسمی کشور و نظام و انقلاب و اسلام نخواهد کرد بلکه بی اعتنایی و نادیده گرفتن حقوق انسانهاست که میتواند خانمانسوز باشد. و من الله التوفیق.
ناشناس۱۲۸۴۵۶۹۲۱:۲۶:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خیلی توجیه بدی بود
ناشناس۱۲۸۴۶۹۵۲۲:۳۴:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
شجاعت یعنی همون اول حقیقتو بگی ..
رضا۱۲۸۴۷۱۸۲۲:۵۰:۱۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
الان با این عذرخواهی همه کشته شدگان زنده میشن!!
ناشناس۱۲۸۵۵۲۰۰۸:۵۲:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
دوست عزیز این پنهان کاری و عدم هماهنگی خیلی زشت بود. اما اگر همون لحظه می گفتن کشته ها زنده میشدند؟
ناشناس۱۲۸۴۸۱۹۲۳:۴۳:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
هر کسی میگه امریکا مسیولیت ایرباس ایران را به عهده گرفت دروغ میگه یا نمیدونه که بر عهده گرفتن مسیولیت یعنی دادگاه و محاکمه که هنوز هم نشده فقط بعد از چند سال که رسوایی رسانه ایش در اومد راستش را شفاهی گفتند اونم نه حقوقی و رسمی. الکی گفتن ایرباس ایرانی خودش اومد زد به موشک ما
ناشناس۱۲۸۵۰۰۷۰۱:۵۳:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
برادر غرامت پرداخت کردند مناسب نیست همینطور چشم‌ها را ببندیم و دهان را باز کنیم
ناشناس۱۲۸۵۱۳۸۰۶:۳۶:۳۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بابت ایرباس فرمانده ناو مدال و درجه گرفت چی میگی آقا
ناشناس۱۲۸۵۱۶۸۰۶:۴۶:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
شلیک سپاه به هواپیمای خودی رو با چی مقایسه میکنی؟ هر جنایتی که آمریکا کرد، مجوز تکرارش میشه؟
مهدی۱۲۸۵۳۳۵۰۸:۰۶:۵۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بسمه تعالی چرا دروغ مینویسی . آمریکا دیه و خسارت را پرداخت کرد. ولی یادتون باشه دیگه از این بهانه برای تحریک مردم استفاده نکنید.
رضا۱۲۸۵۴۷۹۰۸:۴۱:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
شما چطور به اين اسرار دست پيدا كردين ؟ چرا درباره چيزي كه نمي دانيد نظر ميدهيد
ناشناس۱۲۸۴۸۶۸۰۰:۱۰:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
فقط مرگ بر آمریکا
ناشناس۱۲۸۵۲۷۴۰۷:۴۹:۵۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
مقصرين واشتباه كنندگان بايداستعفاء دهند ويا بر كنار شوند ايشان با فداكاري اشتباه ديگران را به عهده گرفت
ناشناس۱۲۸۵۳۸۱۰۸:۲۰:۱۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
پذیرش اشتباه وظیفه است. اگر تا الان در ایران انجام نشده بحث دیگری است.
امیر۱۲۸۵۴۳۲۰۸:۳۱:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
این حرفا به هیچ نحو قابل قبول نیست به هیچ نحو چطور در شرایط جنگی که میفرمایید اجازه پرواز دادید چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسن۱۲۸۵۴۶۱۰۸:۳۷:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
هواپیمای مسافربری را دشمن فرضی فرض کردند
ناشناس۱۲۸۵۵۳۷۰۸:۵۷:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
امریکا به فرمانده ای که هواپیمای ما رو منهدم کرد نشان افتخار داد دوستان عزیز. مدارکش موجوده!!!!! این اتفاقی که برای هواپیمای اوکراینی پیش آمد اشتباه بزرگی بود و هیچ توجیهی نداره اما لطفا خودزنی نکنید. ما واقعا در شرایط جنگی بوده و هستیم. در ضمن آقای روحانی هم خیلی جوگیر نشوند و گناهان نابخشودنی خودشون و همکاران بی کفایت شون رو کامل بررسی کنند و به مراجع قانونی بسپارند. مثل تصمیمات دوسال گذشته جهانگیری و نوبخت که مردم رو به این فلاکت امروزه نشونده. یا اتفاقات وحشتناکی که در حوزه رشته های ورزشی به صورت چراغ خاموش داره می افته و این وزیر ناکاردان داره همه رو از کشور فراری میده!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۲۸۵۵۹۲۰۹:۰۸:۳۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
چرا در حادثه قطار تبریز مشهد این جنگ رسانه ای راه نیافتاد؟ چون اینجا سپاه هدفه.
ناشناس۱۲۸۵۶۵۴۰۹:۲۳:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
سردار بزرگ اسلام آقای حاجی زاده باعث افتخار ما هستی.شجاعت و صداقت شما برای ما اثبات شده و ما به شما و همه نیروهای مخلص سپاه افتخار می کنیم. از دور دست و بازو و پوتین شما را می بوسم و برای افتخار آفرینی های بیشتر شما هر لحظه دست به درگاه الله دارم راه مبارزه با دولت جنایت کار امریکا، راهی است که سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی به همه ما مردم ایران یاد داده است، این راه همان راه تلاش و مجاهدات خالصانه بی منت در نهایت تدبیر و شجاعت و قاطعیت است و همه ما باید در جایگاه خود به یک سردار بزرگ سلیمانی تبدیل شویم در مقابل ترامپ و دولت نامردش به الله پناه برده و توکل می کنیم و با تمام توان در مقابل دولت جنایت کار امریکا ایستادگی کنیم . مهرداد رادمهر --- فرزند کوچک ایران
حبیب۱۲۸۵۶۶۲۰۹:۲۴:۱۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
شجاعت پذیرش اشتباه قبل از درخواست کشورهای ذی نفع به بررسی جعبه سیاه موثر خواهد بود نه پس از آن. ..
محی الدین۱۲۸۵۷۵۲۰۹:۴۷:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بنده احساسات مردم را درک می کنم ولی یک نکته هست سردار حاجی زاده گفتند همان صبح روز چهار شنبه به مقامات اطلاع دادیم که هواپیما خودی را زدیم بنده با صراحت می گویم دولت و در راس آن رئیس جمهور پنهانکاری داریم که رئیس شورای عالی امنیت ملی نیز هست چرا تعلل کردن در اعلام این امر چرا باید بجایی برسد که رهبری دستور دهند که صادقانه با مردم سخن بگویید تقاضای بنده از همه کسانی که ایران را دوست دارند این است که نه تنها در این موضوع بلکه در موضاعات گوناگون روشنگری کنند مثلا چرا دلار 4200 هزار تومانی ؟ اعلام ناگهانی نرخ بنزین ؟ سند 2020 ؟ امضا کردن CFT و پالرمو؟ امضا کردن برجام و نامحرم دانستن مردم از مفاد آن ؟ و خیلی از مسائل که بدون اطلاع رسانی صادقانه و شفاف به مردم توسط این دولت انجام شده است ...
ناشناس۱۲۸۵۷۸۴۰۹:۵۴:۳۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
..با این توجیهات شرایط رو بدتر نکنید
ناشناس۱۲۸۵۷۹۵۰۹:۵۸:۲۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اگر مسئولین ریز و درشت مملکت بجای مخفی کاری از ابتدا با ملت شفاف باشند هیچ مشکلی پیش نمیاد نهایتا یا ملت می پذیرند یا نه
ایرانی۱۲۸۵۸۳۴۱۰:۰۷:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
درودبرسردارشجاع.خداراشاکریم که هنوزدرایران انسانهای شریف وبزرگمردانی چون سردارسلیمانی وحاجی زاده هستند.دنیادنیاازسپاه ممنونیم.ما آرامش وامنیت خودرامدیون این عزیزان هستیم.کورشوند آنانی که چشم دیدن این عزیزان زحمتکش راندارند.چه کسی شبانه روزدراین فصل سرما ازمرزها بخوبی دفاع می کند/؟سپاس وهزاران بارسپاس.
ناشناس۱۲۸۵۸۶۹۱۰:۱۲:۲۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
زنده بادسردار ابرو....مرحبا مرد
ناشناس۱۲۸۵۹۴۴۱۰:۲۹:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
درود خدا بر سردار همیشه قهرمان و صادق ما : سردار حاجی زاده عزیز... ارادتمند خلوص و شجاعت شما سردار بزرگ هستیم.... مهرداد رادمهر
علی کریمی۱۲۸۵۹۹۷۱۰:۴۷:۰۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بروز خطا در برخی موقعیت ها اجتناب ناپذیر است ولی سکوت و عدم اطلاع رسانی فوری ،حتی به مسئولین رده بالای حکومت، گناهی نابخشودنی است.
ناشناس۱۲۸۶۲۷۱۱۲:۰۴:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
نباید سپاه تضعیف بشه و اِلّا با حمله متجاوزان دیگه توان مقابله نخواهند داشت ،حالا اشتباه شده ،شاید دستهایی تو کار باشه، ولی نباید سپاه تصعیف بشه

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

  2. نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود

  3. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

  4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

  5. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

  6. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

  7. کمر خمیده نظام سلامت در موج سوم کرونا

  8. اوج بدسلیقه‌گی! / به بهانه ساخت تندیس‌هایی از سردار دلها

  9. چرا مستند بی‌بی‌سی درباره جنگ مورد توجه قرار می‌گیرد؟

  10. واکنش نوری المالکی به یادداشت روزنامه کیهان

  11. سرقت وحشیانه ۳ مرد مسلح از یک زن در دزفول

  12. چرا مسکن ارزان نمی شود

  13. انتقال پایتخت؛ تهران پیر همچنان مقاومت می کند

  14. آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

  15. توضیح حسین شریعتمداری درباره یادداشتی پیرامون مواضع آیت الله سیستانی

  16. به فکر معیشت این «ملت پیروز» باشید

  17. این حق مردم است 

  18. انقلابی‌گری و دنا پلاس

  19. استعفای روحانی راهگشاست یا راهی برای فرار؟

  20. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

  21. ترمز قیمت دلار و سکه برید + جدول قیمت‌ها

  22. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

  23. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

  24. هشدار حریرچی؛ موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

  25. می خواهم زنده بمانم!

  ابر آروان

  آخرین عناوین