«سلیمانی»های ما گروهبان «هارتمن» نیستند!

علی اباذری،   3981019067 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
«سلیمانی»های ما گروهبان «هارتمن» نیستند!

 این روزها که همه جا سخن از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی ها در عراق است زیاد می شنویم که چرا این حمله تلفات نداشت. گویی که قرار بوده ایران انتقام سختش را از سربازان آمریکایی بگیرد و هر چه از سربازان آمریکایی بیشتر کشته می شدند این انتقام سخت تر به نظر می رسید ! نکته ای کاملا مخالف بینش دینی و انسانی ما که باید از همان روزهای نخست تبیین می شد و توضیح داده می شد که نظامیان ایرانی بر خلاف گروهبان «هارتمن» در فیلم مشهور استنلی کوبریک، «غلاف تمام فلزی»، حرص کشتن و نابود کردن آدم ها را ندارند و سربازان شان را برای کشتن هر چه بیشتر تربیت نمی کنند. هر چند که ممکن می نماید  علیرغم اطلاع ایران به مقامات عراقی، به دلیل حجم گسترده آتشباری ایران تلفاتی نیز به این نیروها وارد آمده باشد.

سلیمانی های ما به سربازان شان در طول آموزش نظامی نمی آموزند که در پوشش های تمام فلزی پیچیده و پیشرفته جنگی ففط به سلاح ها یشان عشق بورزند و به دیگران چیزی جز نفرت برای عرضه کردن نداشته باشند.

سربازان ما فرمانده هایی دارند که در درجه نخست به جای تکیه بر این تجهیزات سخت و سرد که هدف از آن ها فقط زنده نگاه داشتن به هر قمیتی است ( ولو به قیمت کشتن بی شمار انسان دیگر) به سربازانشان می آموزند که شب ها را با دعا و نیایش سر کنند و بر خلاف تصور معمول از مردان جنگی اشک هم بریزند و روزها را با رضایت خداوند سر کنند و حتی در سخت ترین شرایط جنگی هم از حدود الهی و انسانی خارج نشوند.

آن‌ها به جای این پوشش های فلزی و سرد و سخت در ابریشم گرم باورهای لطیف و زیبایی قرار دارند که از فولاد هم سخت تر است. باورهایی که به آن‌ها می‌گوید کشته شدن در راه ارزش های الهی و انسانی پایان او نیست و همین هم جرات و شوقی به او می بخشد که در میان نظامیان آمریکایی ناشناخته است.

هدف از این حمله موشکی بر خلاف اعلام فرماندهان نظامی آمریکایی در روز گذشته به هیچ وجه وارد آوردن تلفات هر چه بیشتر انسانی از سربازان آمریکایی نبود، چیزی که آن‌ها ایران را در بروآرده کردنش ناکام معرفی می‌کنند.

اگر قرار بر این بود، چنین هدفی به شیوه ای آسان‌تر و کم هزینه تر از شلیک موشک نیز در سال های گذشته در دسترس بود. به علاوه اگر ایران چنین هدفی در سر می داشت هیچگاه مقامات عراقی را از حمله خود آگاه نمی کرد.

ممکن است بگویند ایران از ترس واکنش آمریکایی ها دست به این کار نزد! گذشته از اینکه سابقه ایران در چنین موقعیت های جنگی متوسل شدن به چنین روش هایی نبوده باید گفت ایران می توانست به شیوه انتحاری و مانند داعشیان دست‌آموز خود آمریکایی ها این هدف یعنی کشتن پر تعداد سربازان امریکایی را در منطقه محقق کند و راه و بیراه به شیوه ای که آمریکایی ها خیلی بهتر به داعشیان دست آموز خود آموخته اند دم به دم از سربازان آمریکایی در منطقه کم کند بدون اینکه ردی از خودش بافی بگذارد !

آنچه باعث می شود نظامیان ایرانی دست به چنین داعشی گری نزنند در درجه اول و قبل از محاسبات یاد شده همان باورهای عمیق و ابریشمینی است که حتی در جنگیدن نیز این نکته را گوشزد می کند که دشمن تو در هر صورت انسان است. انسانی که لزوما معلوم نیست تا چه حد آگاهانه به تو دشمنی می ورزد و در مورد سرباز آمریکایی حتی باید گفت که او اساسا مجبور شده در ازای دریافت «پول» به جنگ با تو بیاید نه بر اساس باور حقیقی به ارزش‌هایی که معمولا آمریکایی ها آن را در جهان جار می‌زنند.

نه؛ از ابتدا قرار نبود که هدف از انتقام سخت ایران کشتن بیشتر باشد آن هم کشتار سربازانی که چندان هم با میل و رغبت به عراق نیامده اند و به قول برخی مفسران آمربکایی کلا نمی دانند که" آمریکا در عراق چه غلطی می کند؟!".

انتقام ایران همین بود که مهمترین پایگاه آمریکا را در منطقه با اعلام و قصد قبلی در هم بکوبد و آمریکا نیز از ممانعت و پاسخگویی عاجز باشد! چنین حمله ای به آمریکا طی دهه‌های گذشته از سوی کدام کشور‌ منطقه صورت گرفته است؟

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۷۸۶۰۶۰۰:۱۷:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اگر به خواست خداوند دولت آمریکا متلاشی می شد هم مردم آمریکا خلاص می شدند و هم تمام مردم دنیا.
ناشناس۱۲۷۸۶۱۷۰۰:۳۲:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ترامپ... قمار باز ...
ناشناس۱۲۷۹۱۳۰۱۲:۰۷:۵۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اگر هدف از ابتدا کشتن سربازان نبود. پس چرا همان ابتدا ادعا شد که ۸۰ سرباز کشته شدند؟
ناشناس۱۲۷۸۹۱۰۱۰:۲۱:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
حرف هائی را بگذارید که کمی خرد در آن باشد.
ناشناس۱۲۷۹۲۷۴۱۳:۵۹:۴۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ساده‌لوحی است اگر کسی فکر کنه ترامپ به‌تنهایی و بدون هماهنگی با سیستم تصمیمگیری پیچیده و اتاق فکرهای حکومت آمریکا اقدام به ترور سردار سلیمانی کرده باشه.. در جواب نویسنده مقاله هم باید عرض بشه که خیر! انتقام سخت هنوز شروع نشده که بخواهیم از سربازان یانکی تلفات بگیریم، ضمنا میشه بفرمایید معنی علامت سرباز مرده که توسط سید مقاومت نشان داده شد چیه؟!
ناشناس۱۲۷۸۶۰۷۰۰:۱۸:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
چرا هيچ امريكايي كشته نشد؟! اين چه تقاصي است؟!
ناشناس۱۲۷۸۸۶۲۰۹:۳۷:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
خیلی ساده لوحی
ناشناس۱۲۷۹۲۹۳۱۴:۱۰:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
مهم اینه که هیمنه پوشالی آمریکا شکسته شد. قطعا آثار و برکات این عمل در آینده مشخص می شود.
ناشناس۱۲۷۸۶۰۹۰۰:۲۲:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
Burn to kill Peace مانیفست برج بلند دموکراسی تروریستی آمریکا
امید۱۲۷۸۶۱۰۰۰:۲۲:۲۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
بسم الله الرحمن الرحیم حتی اگر هزاران نفر از ما شهید شویم حق نداریم حتی یک نفر از دشمن که بی گناه است را بکشیم.... این باور دینی ماست...
ناشناس۱۲۷۹۱۲۳۱۲:۰۳:۴۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
نظامی آمریکایی مستقر در پایگاه نظامی خارج از کشور خود بی گناه است؟!!!!!!!!
ناشناس۱۲۷۹۱۸۸۱۲:۴۸:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
حالا باید تقاص را از کی گرفت؟
ناشناس۱۲۷۸۶۵۵۰۱:۲۲:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
بحمدالله پوزه شیطان بزرگ به خاک مالیده شد بهتر است دیگر به حل مشکلات اقتصادی مردم برسیم
ناشناس۱۲۷۸۶۵۷۰۱:۲۷:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
صد در صد درست است
مهرداد۱۲۷۸۶۹۴۰۲:۵۳:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
تحلیل قشنگی بود چون به شخصه ناراحت بودم از این عملیات ...
ناشناس۱۲۷۸۷۳۰۰۴:۴۰:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
طبق توضیحات سردار حاجی، ایران بنای کشتن سربازان آمریکایی را در این عملیات نداشت اما روشن است که سرباز دشمن با شهروند آمریکایی متفاوت است بلکه سرباز دشمن جزو لشگر دشمن محسوب می شود بنابراین اگر آمریکایی ها به وسیله این سربازان به کشتار و تجاوز گری خود ادامه دهند نحوه مواجهه با آنها در عرف و قوانین دنیا و شرع روشن است.
ناشناس۱۲۷۹۱۹۸۱۲:۵۳:۵۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
امروز همه برای ما دوست و برادر هستند!!! اینها یا برادران دینی ما هستند یا دوستان برادران دینی ما یا دوستان دوستان استراتژیک ما یا شرکاء شرکاء منطقه‌ای ما و .... تلفات مال ما، همه چیز خوب است مال داداش ترامپ.
حرف حساب۱۲۷۸۷۵۵۰۶:۴۱:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
به نظر من تصمیم گیران سعی داشتند با حداقل تنش از کنار این قضیه عبور کنند و همچنان با تحریم ها کنار بیایند تا شاید دوره آقای ترامپ تمام شود و فرجی شود مردم ما هم که به مقابله با تحریم ها را به خوبی فراگرفته اند
ناشناس۱۲۷۸۷۸۷۰۸:۰۶:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
روز اول هم در مقاله شش نکته نوشتم که کار درستی بود و نیاز به کشتن... الان از لحاظ اخلاقی در افکار عمومی جهان بالاتریم در حالیکه اقتدار خودمون رو هم نشون دادیم.... مسبب اصلی این قضیه بیشتر متوجه ترامپ است... اونها سعی دارند ایران رو تروریست جلوه بدن، در حالیکه ما حتی در انتقام هم دست به کشتار نزدیم.... از طرفی این عمل آتش افروزی بود.... به هر حال کار درستی بود... عالی بود
ناشناس۱۲۷۸۸۰۷۰۸:۴۱:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
میدونم که اگه هیچ تخصصی نداشته باشید در سناریو نویسی عالی هستید پس زودتر منتشرش کنید مثل اینکه یه هواپیما پر از مسافر رو زدید از استرس پاسخ آمریکا به حمله موشکی البته میدونم نقص فنی بوده ها و به صورت کاملا تصادفی همون شب حمله سپاه نقص فنی پیدا کرده ولی بالاخره سناریو باید یه کم بیشتر آب و تاب داشته باشه.
ناشناس۱۲۷۸۸۵۴۰۹:۲۹:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
منهم با اون دوستم موافقم . جواب دندان شکن به دشمن داده شد و پوزه اش به خاک مالیده شد . حالا دیگر بهتر است به فکر اقتصاد و خیل مشگلات انباشته شده مردم و مملکت بپردازیم .
ناشناس۱۲۷۸۸۶۸۰۹:۴۳:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
یکی از ویژگیهای برجسته حمله موشکی ایران وجود درایت واستراتژی پشت آن بود.وبه جای آنکه یک حرکت انتقامجویانه وهیجانی باشد ،یک درس ویک پیام نه تنها به آمریکایی ها بلکه به کل منطقه بود.هدف آن کشتار وشروع یک جنگ ویرانگر نبود.کافی بود شروع حمله اعلام نشود تا صدها نفر در آنجا کشته شوند.وهمچنین درایت این حمله بشارتی بود بر به بلوغ رسیدن اتقلاب اسلامی پرهیز از تندروی.
رضامیرزایی۱۲۷۸۹۸۱۱۰:۵۴:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
اینقدر باکلاس حرف نزن مثل اینکه مسئول عالیرتبه ما ترور وشهید شد.اگر رشادت وشهامتها نباشد اگر بازدارندگی و ارعاب باهروسیله ای نباشد نه مملکتی هست نه وطن نه خواهر وبرادر وخانواده ای ونه بلوغی ونه انقلابی کجای کاری؟
ناشناس۱۲۷۸۸۸۴۰۹:۵۷:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
این عملیات نشون داد که قوای حاکمه ایران در شرایط حساس چقدر عاقلانه و منطقی تصمیم می گیرند. واقعا جای خوشحالی و افتخار داره این شیوه منطقی پاسخ به گستاخی آمریکایی ها ...
ناشناس۱۲۷۸۸۸۸۱۰:۰۳:۰۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
تحلیل درستی است....اگر ایران میخواست سرباز آمریکایی بکشد..می توانست در کمین بنشیند. کسی هم نمی فهمید
پروانه رحمدل۱۲۷۸۹۱۶۱۰:۲۴:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
کشتن نظامی دشمن برای دفع خطر مجدد عین بازدارندگی است.
ناشناس۱۲۷۸۹۳۱۱۰:۲۹:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
سخن گوی سپاه گفت حتی یک گلوله هم به سوی موشکهای ما شلیک نشد در حالی که همه اماده بودند هواپیماها در حال رفتو آمدو...شما جواب بدهید آیا آمریکا ناتوان تر از سوریه است ..یا سامانه دفاعی ندارد یا خبر دیگری است اصلا نیاز به شلیک نبود .چرا باز باید شما جواب بدهید.....
ناشناس۱۲۷۸۹۵۲۱۰:۳۶:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
هارتمن کیه
ناشناس۱۲۷۸۹۶۶۱۰:۴۶:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
فقط عملیات استشهادی
ناشناس۱۲۷۸۹۷۹۱۰:۵۳:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
واقعیت اینه که شما از جنگ نگران بودید و فقط با پیغام و پسغام دنبال آب روی آتیش بودید!!!
ناشناس۱۲۷۸۹۹۶۱۱:۰۱:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
سوال: کدخدا مهمتراست یا مردم
ناشناس۱۲۷۹۰۴۳۱۱:۲۹:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
بحمدالله پوزه شیطان بزرگ به خاک مالیده شد
اسدی۱۲۷۹۱۱۴۱۲:۰۱:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
نویسنده محترم نام فیلم غلاف تمام فلزی اشاره به نوعی فشنگ جنگی هست و ارتباطی با پوشش سربازان و تجهیزات ندارد.
ناشناس۱۲۷۹۱۵۸۱۲:۳۴:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
ما با بی تلفات بودن حمله موشکی کاری نداریم ، بلکه ادعا نادرست کشته شدن سربازان امریکایی ، که متاسفانه هنوز هم ادامه دارد باعث ناخشنودی است ، مگر می شود تعدای نظامی امریکایی کشته شود و بتوانند این موضوع را پنهان کنند ؟ ضمنا عدم عکس العمل سیستم ضد موشکی امریکا ، اعلام نخست وزیر عراق در اطلاع داشتن از حمله و واکنش خونسردانه کاخ سفید همه نشان از یک هماهنگی برای جلوگیری از تشدید تنشها دارد ،

پربحث‌های دیروز

 1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 2. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 3. مقتدی صدر: کرونا پیام آسمان علیه همجنس گرایی است

 4. واعظی: طرح فاصله گذاری اجتماعی مطمئن تر از قرنطینه سنتی است

 5. کاهش قیمت نفت در جهان / نگرانی فراتر از کرونا

 6. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 7. آیا شهرسازی نامناسب در آمریکا، بحرانِ شیوع ویروس کرونا را بدتر کرد؟

 8. مخالفت واشنگتن با آزادسازی دارائی‌های ایران جهت مقابله با کرونا

 9. رونمایی از نخستین آزمایشگاه سیار کرونا

 10. موسوی: نامه ۸ کشور به سازمان ملل برای رفع تحریم ایران اقدامی بی‌نظیر است

 11. دفاع مسیح مهاجری از نقدهایش به سریال پایتخت

 12. مخالفت ستاد ملی کرونا با پیشنهاد تعطیلی مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران

 13. بزرگترین بسته مالی نجات در تاریخ آمریکا و پرداخت یارانه نقدی

 14. طعم کرونا به کام کودکان

 15. تحلیلگر آمریکایی: ویروس کرونا ساختِ آمریکا و یک سلاح بیولوژیک است

 16. آمار ابتلا به کرونا در کشور به ۳۵۴۰۸ نفر رسید/ غربالگری بیش از ۷۰درصد مردم

 17. ۱۱ سناتور آمریکایی خواستار معافیت ۹۰ روزه ایران از تحریم‌ها شدند

 18. اختصاص ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکها به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

پربحث‌های هفته

 1. اعتراض به حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان/ احتمال ارتباط این پزشکان با سازمانهای جاسوسی

 2. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 3. هنگامه حیرانی است...!

 4. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

 5. گزارش میدل ایست آی از رسوایی برخی خوانندگان لس آنجلسی در جشنواره بن سلمان

 6. وزارت بهداشت: حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی شد

 7. وزیر سابق بهداشت: از اواخر آذر نگرانی خود را از کرونا به رییس جمهور رسانده ام؛ اکثر تلاشهایم کم ثمر بوده

 8. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 9. سفرهای نوروزی و شیوع کرونا؛ چرا فقط خواهش و تمنا؟

 10. نوبخت:نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید

 11. طلبه جهادگر که مورد حمله جوان مست قرار گرفت، زیر تیغ جراحان است

 12. شریعتمداری: پزشکان ظاهراً بدون مرز از کدام مرز اجازه ورود گرفته‌اند

 13. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 14. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

 15. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

 16. تلاش مذبوحانه آمریکا برای مقصر جلوه دادن ایران در تشدید بحران کرونا

 17. زیر پوست پایتخت...

 18. رهبر انقلاب: اگر صادقانه عمل کنیم و کوته‌بینی نکنیم می‌توانیم ایران را به قلّه حکومت اسلامی برسانیم

 19. خرید کردن مرکل سوژه رسانه‌ها شد  

 20. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 21. راهکار حجت‌الاسلام رئیسی برای تحقق جهش تولید

 22. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

 23. اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

 24. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

 25. مطهری: اگر رئیسی رأی آورده بود شاید FATF به اینجا نمی‌رسید

پربحث‌های هفته

 1. اعتراض به حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان/ احتمال ارتباط این پزشکان با سازمانهای جاسوسی

 2. گزارش میدل ایست آی از رسوایی برخی خوانندگان لس آنجلسی در جشنواره بن سلمان

 3. سفرهای نوروزی و شیوع کرونا؛ چرا فقط خواهش و تمنا؟

 4. شریعتمداری: پزشکان ظاهراً بدون مرز از کدام مرز اجازه ورود گرفته‌اند

 5. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 6. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

 7. رهبر انقلاب: اگر صادقانه عمل کنیم و کوته‌بینی نکنیم می‌توانیم ایران را به قلّه حکومت اسلامی برسانیم

 8. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 9. اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

 10. مطهری: اگر رئیسی رأی آورده بود شاید FATF به اینجا نمی‌رسید

 11. اولین اقدامی که مجلس یازدهم باید انجام دهد

 12. آمریکا ، کرونا؛ از اتهام تا خوش بینی

 13. حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد/ نمکی در جریان نبود

 14. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 15. پیشرفت ۵۰درصدی برپایی مجتمع بیمارستانی ارتش تنها در۲۴ ساعت

 16. رضایی: مذاکره با آمریکا به بهانه ماسک و دستکش سم مهلک است /می‌خواهند جنازه تحریم‌ها را به ما بفروشند

 17. روحانی: هیچ مشکلی برای تامین بنزین وجود ندارد / از اقدامات سهل‌گیرانه و سختگیرانه پرهیز شود

 18. عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس به علت ابتلا به کرونا درگذشت

 19. هاشمی: اصلاح طلبان توهم قدرت و مهره چینی را کنار بگذارند/ عدم مشارکت در انتخابات با هدف آبروداری بود

 20. درس های آموختنی از سال سخت ۹۸

 21. علیرضا رحیمی: بخش قابل توجهی از درخواست ۵ میلیارددلاری ایران از صندوق بین المللی پول موافقت شد

 22. ظریف: آیا آمریکا به دنبال یک «همه‌گیری بی‌پایان» است؟

 23. سرلشکر سلامی: مانند همیشه پیشمرگ مردم‌ ایران هستیم/ آماده کمک به ملت آمریکاییم  

 24. رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی توسط سپاه

 25. روحانی: تب‌سنجی از مسافران در عوارضی‌ها در کمترین زمان انجام شود

آخرین عناوین