پیام شدیداللحن عباس به نتانیاهو

گروه جهان الف،   3981012017

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به اقدام رژیم صهیونیستی در کسر درآمد مالیاتی این تشکیلات و همچنین مذاکرات با حماس،‌ پیام شدیداللحنی را به نخست وزیر رژیم صهیونیستی ارسال کرد.

به گزارش فارس، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه با فرستادن نماینده‌ای، پیام شدید اللحنی را به نخست وزیر کابینه رژیم صهیونیستی درباره کسر 43 میلیون دلار از درآمدهای مالیاتی فلسطینیان و همچنین گفت‌وگوهای این رژیم با حماس، فرستاد.

به گزارش شبکه 13 رژیم صهیونیستی، روز سه‌شنبه «حسین الشیخ» وزیر امور شهرسازی تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار دیدار فوری با «موشه کهلون» وزیر اقتصاد کابینه رژیم صهیونیستی شد. الشیخ اعلام کرده بود که می‌خواهد پیامی را از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین منتقل کند. این دیدار در همان روز برگزار شد.

مقامات اسرائیلی به شبکه 13 رژیم صهیونیستی گفتند که وزیر فلسطینی به کهلون گفته که تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم اسرائیل برای کسر درآمد مالیاتی تشکیلات خودگردان را جدی می‌گیرد.

الشیخ به کهلون گفت: «شما در حال امضای توافقی با حماس هستید اما در همان زمان تشکیلات خودگردان فلسطین را با تحریم‌های بیشتر مواجه می‌کنید.»

وزیر فلسطینی به وزیر اسرائیلی گفته که تشکیلات خودگردان فلسطین مخالف خشونت است اما تصمیم اسرائیل «احساسات و شرایط در کرانه باختری را برانگیخته و این منطقه در آستانه انفجار قرار گرفته است.»

روز چهارشنبه کهلون، نتانیاهو و کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی را در جریان پیام رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قرار داد.

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با پیشنهاد «نفتالی بنت» وزیر جنگ این رژیم برای کاهش ۴۳ میلیون دلاری مبلغی که این رژیم باید به تشکیلات خودگردان فلسطین انتقال دهد، موافقت کرد. 

این مقدار، معادل مبلغی است که انتظار می‌رود تشکیلات خودگردان به خانواده فلسطینیانی پرداخت کند که در زندان‌های رژیم صهیونیستی بوده یا خانواده شهدای فلسطینی هستند.

از سوی دیگر، «خلیل الحیه» عضو دفتر سیاسی حماس نیز روز چهارشنبه تکذیب کرد که این جنبش طرحی برای آتش‌بس بلند مدت با رژیم صهیونیستی دریافت کرده باشد یا حتی در حال بررسی چنین طرحی است.

این مقام حماس با بیان اینکه هیچ عاقلی به سمت آتش‌بس بلندمدت با اسرائیل نمی‌رود، افزود: «تا زمانی که اشغالگران به توافقات خود درباره توقف درگیری و رفع محاصره پایبند نیستند، ما چنین پیشنهادهایی را قبول نداریم.»