معافیت کارمندان از مالیات با حقوق ۳ میلیون تومان

گروه اقتصادی الف،   3981011096 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۹ گفت: براساس مصوبه این کمیسیون حقوق کارکنان دولت تا سه میلیون تومان در ماه و حقوق کارگران تا دو میلیون و ۳۰۰هزار تومان از مالیات معاف می‌شوند.

معافیت کارمندان از مالیات با حقوق ۳ میلیون تومان

به گزارش فارس،‌ هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، ظهر امروز (چهارشنبه) چهارمین نشست این کمیسیون تشریح کرد و از برگزاری جلسه بعدی کمیسیون به تاریخ یکشنبه 15 دی ماه خبر داد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در توضیح جلسه صبح امروز گفت: جزو 2 و 3 تبصره 12 (درخصوص مولدسازی دارایی‌ها و فروش اموال دارایی‌های منقول و غیرمنقول دولت) صبح امروز در کمیسیون تلفیق مورد بحث بررسی قرار گرفت، براساس بند2، به وزارت اقتصاد و دارایی اجازه داده شد؛ نسبت به "مولدسازی دارایی‌های دولت در سقف 80هزار میلیارد ریال" با استفاده از ابزار صکوک اجاره، اموال غیرمنقول مازاد بر نیاز دستگاه‌های اجرایی اقدام کند البته در لایحه دولت "مولدسازی دارایی‌های دولت بدون تشریفات قانونی" مطرح شده بود که کمیسیون با این بخش موافقت نکرد و مقرر شد؛ حتما در سامانه رود و به صورت شفاف واگذار شود تا ابهامی در بحث واگذاری‌ها نباشد.

وی ادامه داد: همچنین در بند 3 تبصره 12 لایحه بودجه به وزارت اقتصاد و دارایی اجازه داده شده است تا سقف 400 هزار میلیارد ریال از اموال دارایی‌های خود را به استثنای اموال و موارد مندرج در اصل 83 قانون اساسی "بدون رعایت تشریفات" واگذار کند، که در این بند عبارت "بدون رعایت تشریفات" حذف شد و بنا شد واگذاری‌ها از طریق مزایده و به صورت شفاف به اطلاع برسند، دوراقع مشخص باشد چه ملکی به چه قیمت پایه‌ای و به چه شیوه‌ای مزایده‌ای واگذار شده است، همچنین به پیمانکارهای طلبکار از دولت نیز اجازه داده شد این بخش از دارایی های دولت به مبلغ 40 هزار میلیارد تومان واگذار شود.

به گفته قوامی اکنون آخرین تبصره باقی مانده از تبصره‌های درآمدی لایحه بودجه سال 99 -که مراعا مانده بود- در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است این تبصره درخصوص منابع درآمدی تبصره 14 (هدفمندی یارانه ها) است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 99، بر اهمیت منابع درآمدی تبصره 14 که در 7 بخش مشخص شده تاکید کرد و گفت:  7 بخش مشخص شده در منابع درآمدی تبصره 14 عبارتند از: 1- دریافتی حاصل از فروش فرآورده‌های داخلی نفتی حداقل 77 هزار میلیارد تومان، 2- دریافتی حاصل از صادرات فرآورده‌های نفتی پس از کسر مابه‌التفاوت خوراک تحویلی و فرآورده‌های حدود 88هزار و 800میلیارد تومان، 3- منابع حاصل از فروش داخلی گاز طبیعی با احتساب عوارض گازرسانی و عوارض و مالیات ارزش افزوده حدود 31هزار میلیارد تومان، 4- دریافتی حاصل از فروش برق مشترکین حدود 24هزار و 300میلیارد تومان، 5- دریافتی حاصل از سوخت نیروگاه‌ها 420 میلیارد تومان، 6- دریافتی حاصل از خوراک میعانات پتروشیمی‌ها حدود 26 هزار میلیارد تومان 7- منابع حاصل از فروش آب که حدود 3 هزار و 100 میلیارد تومان.

به گفته وی به منظور شفاف‌تر شدن بخش درآمدی منابع حاصل از تبصره 14بحث‌های مفصلی هم اکنون در کمیسیون در حال طرح و بررسی است تا درباره منابع درآمدی تبصره 14 نیز تصمیم‌گیری شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99، همچنین درخصوص معافیت مالیاتی پزشکان توضیح داد: اگرچه بحث‌هایی در این خصوص مطرح شد و در لایحه دولت یک پیشنهاد در این زمینه آمده، اما به دلیل آنکه خلاف برنامه ششم توسعه است رأی لازم برای تصویب را نیاورد و آنچه که در لایحه دولت بود با اصلاحاتی به تصویب رسید.

به زعم قوامی تقریبا در این هفته بحث مرتبط با تبصره‌های درآمدی تمام شد و تنها چند بند همچون بند مرتبط با "بودجه صدا و سیما" باقی مانده که درباره آن نیز تصمیم گیری خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 همچنین خبر داد: هفته آینده کمیسیون از روز یکشنبه جلسات خود را به صورت مرتب در خارج از وقت جلسه علنی پیگیری خواهد کرد و امیدواریم با اتمام بحث‌های درآمدی بتوانیم وارد بحث های هزینه لایحه بودجه سال 99 شویم.

وی همچنین در توضیح اجمالی بندها و تبصره‌هایی از لایحه بودجه که تاکنون در کمیسیون بودجه بررسی شده‌اند، گفت: در تبصره ۶ لایحه بودجه سقف معافیت مالیاتی برای کارکنان دولتی و غیردولتی تا 3میلیون تومان تعیین شد و مازاد آن تا ۱۵ میلیون تومان به نرخ سالانه ۱۰ درصد و مازاد ۱۵ میلیون تومان در ماه به نرخ سالانه ۲۰ درصد محاسبه خواهد شد.

قوامی ادامه داد: همچنین در این تبصره سقف معافیت مالیاتی برای کارگران تا ۲۸ میلیون تومان یعنی ماهیانه حدود دو میلیون و ۳۰۰ تومان تعیین شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق گفت: در تبصره ۵ مقرر شد؛ شرایطی را در سال ۱۳۹۹ فراهم کنیم که پروژه‌های عمرانی در بخش‌های غیردولتی و سایر نهادها از ظرفیت اوراق مشارکت استفاده کنند. براین اساس به دولت اجازه داده شد برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده در سال ۱۳۹۹ معادل یکصد هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کند.

همچنین در بند «الف» تبصره ۵ به شرکت‌های دولتی اجازه داده شد تا سقف ۶۵ هزار میلیارد ریال اوراق منتشر کنند و در بند «ب» تبصره 5  به دولت اجازه داده شد برای تامین مالی تا مبلغ ۵۵ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کند که از این محل فعالیت امور عمرانی بودجه را انجام دهد. همچنین در بند «ج» تبصره 5 مصوب شد؛ اوراق فروش نرفته بند «الف» و «ب» تبصره 5  لایحه بودجه سال آینده با تایید رییس دستگاه اجرایی به طلبکاران واگذار شود.

قوامی بیان کرد: کمیسیون در بند «د» تبصره 5  لایحه بودجه 99 مصوب شد؛  شهرداری‌ها تا سقف ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق برای قطار شهری و حمل و نقل شهری منتشر کنند. همچنین در بند «ه» تبصره ۵ لایحه بودجه سال آینده مقرر شد؛ دولت تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی را با حفظ قدرت خرید در سقف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به طلبکاران واگذار کند.

وی اظهار کرد: در بند «و» تبصره 5  نیز که خبر خوشی برای طلبکاران دولت دارد ظرفیت اوراق برای پرداخت طلب طلبکاران از دولت به ویژه پیمانکاران تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت در سال‌های گذشته یکی از مشکلات طلبکاران دولت این بود که موظف بودند ۲۵ درصد را نقد و مابقی طلب را تهاتر کنند که کمیسیون این شرط را برداشت تا تسویه طلبکاران دولت راحت‌تر انجام شود و اولویت پرداخت هم با کسانی است که مدت زمان بیشتری از دولت طلب دارند. 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 یادآور شد: در بند «ز» تبصره 5 به بیمه مرکزی اجازه داده شد؛ ۱۰۰۰میلیارد تومان در بازار سرمایه انواع اوراق بهادار منتشر کند. همچنین مقرر شد وزارتخانه‌ها از طریق شرکت‌های تابعه در صف ۳۵ هزار میلیارد ریال اوراق با تصویب شورای اقتصاد منتشر کنند. در بند «ه» تبصره ۵ مقرر شد؛ ۲۰ هزار میلیارد ریال از ظرفیت اوراق برای طرح‌های سازمان تجهیز و نوسازی مدارس استفاده شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۶۵۴۰۷۱۴:۳۸:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
آقای مدیری و رامبد جوان سقف معافیتشون چقدره؟
ناشناس۱۲۶۵۴۲۹۱۴:۵۲:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
فرق کارمند با کارگر چیه؟!
كارگر۱۲۶۵۴۳۶۱۴:۵۳:۵۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
چرا سقف مالياتي كارگران از كارمندان كمتره؟ با اين حساب قشر كارگر بايد بيشتر ماليات پرداخت كند. آقاي توكلي لطفاً رسيدگي و شفاف سازي كنيد. تا كي بايد به كارگران فشار بياورند؟
ناشناس۱۲۶۵۴۵۹۱۵:۰۰:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
واقعا آدم این عدالت را میبیند دوست دارد شب و روز بشینه توکنج خانه ..دعا کند هنرمندان بادرآمد میلیاردی معاف ازمالیات ولی کارمندان کل حقوق بدون کسر هزینه40 میلیون سالیانه نمیشود باید مالیات بدهد درود براین عدالت ناموزون
اكبر۱۲۶۵۴۶۹۱۵:۰۵:۱۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
هرگونه حذف ماليات خيانت به كشور و بنوعي گداپروري و از بين بردن عزت نفس است. بگذاريد مردم حتي با سهم اندك در پرداخت ماليات بتوانند پرسشگر هزينه هاي دولت باشند نه اينكه با باج ارزان دهانشان را ببنديد و آنها را در دام شياطين بيگانه بيندازيد.
ناشناس۱۲۶۵۴۸۱۱۵:۱۰:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
امسال ۲۷۰۰ بود و برای سال آینده ۳ تومان حالا فکر کن ۱۵ درصد بیاد روی این حقوق که مقدار آن با کسر مالیات می شود تقریبا همان ۲۷۰۰ تومان امسال مجلس باید رد کند و بروید مالیات از ثروتمندان بگیرد و نه از کارگر و کارمندان کم حقوق
ناشناس۱۲۶۵۴۸۵۱۵:۱۲:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
خجالت بکشید که این مالیات را افزایش دادین
ناشناس۱۲۶۵۴۸۹۱۵:۱۴:۱۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
در بلاد کفر پایین تر از خط فقر، 7 میلیون مالیات ندارند. جواب حضرات چیست در دنیا و آخرت؟ شما که همه می گفتید اونا مالیات بیشتر میگیرند مثلا خط فقر امریکا ی جنایتکار برای 4 نفره حدود 2400 دلار است ماهانه.
ناشناس۱۲۶۵۴۹۰۱۵:۱۴:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
الان چه فرقی بین کارمندان دولت و کارگران هست ؟ چه عدالتی هست ؟
آریابان۱۲۶۵۴۹۵۱۵:۱۵:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
اینکه سقف معافیت مالیاتی را برای حقوق-بگیران هر ساله افزایش میدهند اقدامی نتیجه-بخش برای اون دسته از کارمندان و کارگرانی است که تا امسال مشمول پرداخت مالیات بودند ولی با این بخشودگی ، از این ببعد دیگر مبلغی بابت مالیات از حقوقشان کم نمیشه ؛ ولی اونهائی که سالیان قبل هم بدلیل پائین بودن حقوقشون ، مالیاتی پرداخت نمی کردند چی عایدشون میشه ؟!؟!؟!؟!؟ جا داشت با درصدی افزایش در حقوق اندک شون ، شبه لطفی !!!! هم به اونها میشد (جدا از افزایش سالیانۀ تورمی به همۀ حقوقها) ؛ این درحالیست که همین بالابردن سقف بخشودگی مالیاتی که بنظر زیاد هم نیست و در واقع بود و نبودش هم فرق زیادی برای حقوق های پائین نداره ، در عوض برای حقوقهای بالا با تآثیر بسیار زیادی همراهست و در افزایش دریافتی رؤسا ،مدیران ، نمایندگان مجلس و.. بسیار چشمگیر !!!!! خواهد بود ؛
ناشناس۱۲۶۵۵۱۸۱۵:۳۲:۵۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
خنده دار است مالیات کارگران را از ۲۷۰۰۰۰۰ به ۲۳۰۰۰۰۰ کاهش دادن لعنت بر برخی خائنین . که از سرمایه دار ها مالیات نمیگیرد ولی از کارگران و کارمندان میگیرن و نرخش را هم بیشتر می کنند برای آنها
علی۱۲۶۵۵۴۷۱۶:۰۰:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
دولت ومجلس از جان کارگران مظلوم چی میخوان!؟ سقف معافیت مالیاتی کارگران برای امسال( ماهانه ۲۷۵۰۰۰۰تومان) میباشد؛درکمال تعجب سقف معافیت مالیاتی کارگران برای سال ۱۳۹۹شده ماهانه ۲۳۰۰۰۰۰تومان!این مایه ننگ .. بایدباشه که کارگران اینجوری مورد ظلم واقع میشوند؛ لعنت خدا..
ناشناس۱۲۶۵۷۱۰۱۷:۴۴:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
خود دولت كه همين مبلغ را تعيين كرده بود حالا كميسيون تلفيق با اين همه ادعا وسروصدهمان نظر دولت را تاييد كرده خيلي زحمت ميكشند آقايان كميسيون تلفيق

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 13. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 14. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 15. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 16. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 17. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 18. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 19. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 20. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 21. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 22. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 23. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 24. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 25. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

   2. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

   3. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

   4. آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

   5. آیا تصمیم FATF علت رشد قیمت ارز در روزهای اخیر بود؟

   6. دولت به دنبال مالیات از معاملات خودرو

   7. آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار + جدول

   8. وضعیت بازار خودرو در شب عید چگونه است؟/ پراید و پژو با چه قیمتی معامله خواهد شد؟

   9. گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان گران شد

   10. علت قطعی برق در برخی مناطق تهران مشخص شد

   11. بورس تهران یک جوان لهستانی را پولدار کرد

   12. پژو ۴۰۵ به مرز ۱۱۵ میلیون رسید؛ فاصله ۳۰۰ میلیونی پژو ۲۰۰۸ از کارخانه تا بازار

   13. ایران تا ۱۴۰۲ به مدار بالای هزار کیلومتر می‌رود

   14. آخرین قیمت خودروهای داخلی

   15. قیمت دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید

   16. مالیات بر عایدی سرمایه چه اثری بر کاهش فاصله طبقاتی دارد؟

   17. سقف زمانی برای دائمی شدن قرارداد کارگران اعلام شد

   آخرین عناوین