توکلی: نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد FATF ایران جهنم می‌شود

گروه سیاسی الف،   3981009161 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با پیش‌بینی اینکه لوایح مربوط به FATF در این مجمع رأی نمی‌آورد، گفت: نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد لوایح FATF ایران جهنم می‌شود.

توکلی: نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد FATF ایران جهنم می‌شود

به گزارش فارس، احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران در دانشگاه خوارزمی به مقوله تصویب یا عدم تصویب اف ای تی اف در مجمع تشخیص واکنش نشان داد.

وی گفت که به نظرم اف ای تی اف رای نمی‌آورد.

وی تصریح کرد: قبلاً می‌گفتند اگر برجام تصویب شود ایران بهشت می شود حالا می‌گویند اگر اف ای تی اف تصویب نشود، ایران جهنم می شود‌ نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد اف ای تی اف ایران جهنم می‌شود.

توکلی خاطرنشان کرد: ما از ۴۱ خواسته FATF به ۳۶ تای آن عمل کردیم و فقط به ۴ تای آن عمل نکردیم‌. بنا بر تجربه تاریخی‌پذیرش اف ای تی اف نسبت به رد آن بیشتر به ضرر مردم خواهد بود.

احمد توکلی در این نشست به تاثیر سخنان مقام معظم رهبری در ماجرای ناآرامی های کشور در افزایش نرخ بنزین و بازگشت امنیت اشاره و تاکید کرد: امنیت، موضوع مهمی است.

وی با طرح این پرسش که مردم چرا معترض هستند؟ گفت: اکثریتی که به خیابان آمدند، نیامدند آشوب کنند اما دسته ای از فضا استفاده کردند و به دنبال آدمکشی رفتند.

توکلی وی با بیان اینکه مردم از مسئولان عصبانی هستند، گفت: اوایل انقلاب که بنده وزیر کار بودم وقتی با مردم حرف می زدیم مورد احترام بودیم و حرف ما برای مردم عسل بود. الان بعضی از مسئولان اگر در خیابان راه هم بروند شاید مردم اصلا انها را نشناسند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ما به مردم دروغ نمی گفتیم. مردم در اوایل انقلاب به مسئولان علاقه داشتند چون مثل مردم زندگی می‌کردند. با مرحوم پرورش با موتور به مجلس می رفتیم. ترورها باعث شد که حفاظت برای مسئولان در نظر گرفته شود و راه مسئولان از مردم جدا شد.

وی گفت: در این چند سالی که رکود در کشور بوده تقریبا ۲۷۰ هزار میلیارد تومان سود سپرده برداشت شده و اسکناس چاپ کرده اند. این ها دلها را آتش می‌زند.

توکلی با تاکید بر اینکه اگر خودمان را درست نکنیم، روز به روز کمتر مورد تکیه و محل رجوع مردم خواهیم بود و محو می شویم، گفت: مردم می پرسند چرا پسر فلان شخص و یا فرزند فلان وزیر اینگونه است؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که مسئولان اگر نمی‌توانند کاری انجام دهند از مردم عذرخواهی کنند و بگویند که چرا به وعده‌ها عمل نکردند.

وی افزود: وقتی ارز در مدت کوتاهی ۳ برابر می‌شود تمامی قوانین ضد جامعه می‌شود. من آبان ماه سال ۹۶ به آقای جهانگیری زنگ زدم و گفتم وضع ارز دارد خراب می‌شود، جواب داد ما جلسه‌ای در این خصوص برگزار می‌کنیم و شما مهمان هستید و من در آن جلسه نظرات خود را به آقایان گفتم.

توکلی ادامه داد: اواخر بهمن ماه بود که شیب افزایش نرخ ارز تند شد و ۲۱ فروردین ماه ناگهان سه برابر شد؛ آقای جهانگیری گفت که از فردا کنترل می‌کنیم و اعلام کردند که هر کس هر چقدر ارز بخواهد در اختیارش قرار میدهیم؛ من به آقای جهانگیری گفتم تو اگر می‌توانستی ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را به هرکس بدهی که دیگر ارز اینگونه نمی‌شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد که به دولتی ها گفته است که در صورت افزایش نرخ ارز باید منتظر شورش باشند و این بار شلوغی از جنوب شهر آغاز می‌شود و مبتلا به چیزی می شوند که جمع کردن آن آسان نیست.

وی ادامه داد: دولت به خوبی می‌دانست که ۱۴ مرداد تحریم‌ها تشدید می‌شود و اولین تحریم‌ها نیز در خصوص منع خرید دلار و طلا است اما دیدید که ۱۸ میلیارد دلار و ۶۵ تن طلا سوخت شد و تلخی میوه آن نصیب مردم شد.

توکلی با تاکید بر اینکه به مردم حق می دهد از دست مسئولان عصبی شوند، گفت: مردم ما واقعا خیلی نجیب هستند اما مردم بدانند اگر بخواهیم کشور را ادراه کنیم راه حل‌های منسجم وجود دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به حضور خود در ضیافت افطاری سال گذشته حسن روحانی اشاره و گفت: در این ضیافت افطاری به حسن روحانی گفتم ناچارید کوپن الکترونیک به مردم بدهید که روحانی گفت «خوشم نمی‌آید». حتی یک طرح دیگر اقتصادی را به آقای روحانی ارائه دادم و رئیس جمهور نیز من را به رییس سازمان برنامه و بودجه و برخی از وزرا ارجاع داد.

وی در همین باره افزود: آنها به من گفتند طرح تو خیلی خوب است اما خیلی انقلابی است و ما نمی توانیم انجام بدهیم. گفتند چه کسی می خواهد دیگران را راضی کند؟ گفتم من. اما باز هم اجرا نکردند.

توکلی گفت: در سال ۱۳۹۷ در ۹ ماه پایانی ۷۴۷ هزار و ۲۶ نفر شاغل بیکار شدند. اینها هرکدامشان یک منشا اعتراض هستند. ما ۱۱ میلیون حاشیه نشین داریم یعنی کسی که انضباط ندارد و خود محصول بی انضباطی دیگران می شود. وقتی ۱۱ میلیون حاشیه نشین دارید و قیمت مسکن می شود ۳ برابر حاشیه نشینی بیشتر می شود و به نفع مالکان و به ضرر مستاجران می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با اینکه ما این بلاها را سر مردم آوردیم، اما مردم با معرفت هستند این بصیرت مردم سبب شده که فرد بین اهم و مهم فرق قائل شود. شکرگزاری به این نعمت خدمت به مردم است.

وی در این نشست در پاسخ به این پرسش که آیا نوبخت نمایندگان را تهدید کرده است اگر به لایحه بودجه رای ندهند روحانی خانه‌نشینی می‌کند؟ گفت: من اطلاعی ندارم اما مطرح کردن لایحه بودجه دو خاصیت دارد یا قابل تایید نیست و یا روحانی قهر می کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

از سار کاشان۱۲۶۲۷۶۲۲۱:۰۸:۲۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اینگونه با مسائل سیاسی نمی توان مواجه شد
ناشناس۱۲۶۲۷۶۶۲۱:۱۰:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
احسنت دکتر دمت گرم.
ناشناس۱۲۶۲۷۶۸۲۱:۱۱:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جلوی ضرر را هرچه زودتر بگیریم منفعت است
ناشناس۱۲۶۲۷۸۰۲۱:۱۸:۵۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
فعلا که جهنمه بابرجام و fatfیا بی برجاموfatf
ناشناس۱۲۶۲۸۰۰۲۱:۲۸:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
برجام و شعار دهندگان و موشک نویس ها بهم زدن
ناشناس۱۲۶۲۸۰۳۲۱:۲۹:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مخالفان fatf باید پاسخگو باشن
ناشناس۱۲۶۲۸۱۱۲۱:۳۳:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جهنم و بهشت نزدیکتر از اونیست که فکرشو میکنی دکتر بهتره پیرامونت رو بنگری دکتر جان خطر به بهشت رفتن عاشقان نزدیکتر از اونیست که فکرشو بکنی جرقه اش هم از عراق زده شد و متاسفانه دیشب 30 تا کشته از اولین حمله آمریکا به هم پیمانانمون تحمیل شد دیری نپاید که این جرقه متاسفانه دامان ایران را هم میگیرد
ناشناس۱۲۶۲۸۳۴۲۱:۵۲:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
درود بر تو ای یگانه مرد پاکی و صداقت و راستی مازندران
سید محمود موسوی۱۲۶۲۸۳۶۲۱:۵۲:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
درود بر شرفت یادگار شهید رجایی
ناشناس۱۲۶۲۸۴۶۲۲:۰۰:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
من برم طلا و دلار بخرم تا بقیه پولهام به اندازه ی پول یک قبر دود نشده
ناشناس۱۲۶۲۸۵۱۲۲:۰۲:۴۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
یعنی الان بعد از چهل سال وعده بهشت دادن به مردم میفرمایند وضعیت ما دیگر از این جهنم تر نمیشود
علی۱۲۶۲۸۶۰۲۲:۱۱:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
چه اصراری به شنای خلاف جهت دارین شماها؟
ناشناس۱۲۶۲۸۸۷۲۲:۳۲:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
ولی برای غرب زده ها کارایی دارد تا در قدرت بمانند وگرنه دستشون خالی می شود
ناشناس۱۲۶۲۹۰۴۲۲:۴۴:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جهنم مگه غیر از اینه که ما توشیم
ناشناس۱۲۶۲۹۱۱۲۲:۴۸:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
سلام جناب دکتر توکلی کاشکی توضیحات بیشتری میدادید چون آنطور که قبلا گفتن که آگه ایران قبول نکنه از لیست سیاه تبادلات بانکی بیرون نمی آد و کشور دچار مشکلات تبادل مالی میشه یعنی هرچه نفت یا کالا بفروشیم پولش بر نمیگرده و مشکلات حادی پیش میاد
ناشناس۱۲۶۲۹۲۰۲۲:۵۴:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جناب توکلی فارغ از جناح و جناح بندی و دسته بندیهای سیاسی بیایید قبول کنیم تحریمهای امریکا کافی است دشمنی با امریکا با همه نگاه حق به جانب ما نفس ملت و گرفته نباید بگذاریم تحریمهای سازمان ملل و اتحادیه اروپا باز گردد باید پذیرفت تحریمها باعث شده برای دور زدنش فساد و اختلاس از جانب مسوولان امر بوجود اید یا حق
ناشناس۱۲۶۲۹۳۰۲۳:۰۰:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
خبرهای پارسال مربوط به FATF رو دیدم. الف جان یه چیز جدید حداقل اضافه کن انگار از پارسال کپی پیست کردی. جدیدا مسئولین این مدلی جواب مردم رو میدن: ربیعی: اگر الان اصولگراها بودن تورم 6 برابر بود. اصولگراها: اگر FATF تصویب بشود اوضاع صد برابر بدتر میشود. بیچاره مردم که این وسط گیر کردن.
ناشناس۱۲۶۳۰۰۹۰۰:۱۰:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
عراقچی: نتیجه پایبندی به برجام تحریم بیشتر بود.
ناشناس۱۲۶۳۰۱۲۰۰:۱۱:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
6 سال با برجام سرکار بودیم 2 سال آینده را هم با FATF و پالرمو سرکاریم !
ناشناس۱۲۶۳۰۱۵۰۰:۱۳:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
ولي مردم ايران احساس جهنم ميكنند ، يا احساس جهنمي شدن را به انها القاء ميكنند ....... اقاي دكتر توكلي راه سياست و راه اقتصاد كشور اشتباه بوده و هيچكس هم زير بار اين اشتباهات نميرود
ناشناس۱۲۶۳۰۷۸۰۱:۴۸:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
کاش دقیقا بفرمایید چند کشور امضا کردند و چند کشور امضا نکردندوفرق ما با بقیه چیه ؟
ناشناس۱۲۶۳۰۸۸۰۲:۱۷:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
کاملا درسته چون ما وقتی نقشی در اقتصاد جهان نداریم بودن یا نبودن ما تاثیری در اوضاع ما ندارد
ناشناس۱۲۶۳۰۹۱۰۲:۵۹:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
- عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: «چین و روسیه به ما اطلاع داده‌اند که وارد شدن ایران به لیست سیاه FATF تاثیر منفی بر مبادلات بانکی کشورمان با آنها خواهد داشت.»
مریم۱۲۶۳۱۹۰۰۸:۱۹:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
باسلام پس معلوم میشود حرف پرمانفر درست بوده و روحانی میخواهد با عدم تصویب بودجه قهر کنه و از پاسخگویی فرار ولی امکانش نیست و باید جوابگو باشه
ناشناس۱۲۶۳۲۷۳۰۸:۵۹:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
جناب توکلی فقط این یک مورد را توضیح دهید : بعد از برجام فروش نفت چقدر شد ؟ بعد از خروج آمریکا از برجام چقدر شد ؟
ناشناس۱۲۶۳۳۱۷۰۹:۴۸:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
آقای توکلی! تضمين ميکنيد؟
پوریا۱۲۶۳۳۲۰۰۹:۵۰:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
یعنی واقعا الان جهنم نیست اقای توکلی؟ الان برای قشر متوسط به پایین جهنم نیست؟ بله برای سرمایه داران هیچوقت جهنمی وجود ندارد و نخواهد داشت
ناشناس۱۲۶۳۳۵۴۱۰:۰۹:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
سلام. حداقل بريد با کره شالي و 17 کشوري که ميگه در ليست سياه هستن (پنهاني) متحد بشيد. يک عده حسابي از اين شرايط سود ميبرند يک عده فقط ميخوان ماه برسه به تهش پول اينها باقي بمونه. اين که زندگي نميشه. ميخواستيم ايران ساخته بشه نه اينکه فقط نفس بکشيم...
ناشناس۱۲۶۳۴۴۸۱۱:۰۶:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تو کل دنیا فقط ایران و کره شمالی توی هیچ کدوم از معاهدات نیستند، ایران هنوز تو لیست سیاه نرفته!
ناشناس۱۲۶۳۳۵۷۱۰:۱۱:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
منظورتان دقیقا برای کی هست؟!
علی۱۲۶۳۵۰۳۱۱:۳۵:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
ورود به FATF ممکن است برای ملت بهشت نشود ولی قطعا برای بعضی ها جهنم خواهد شد.

پربحث‌های هفته

 1. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 6. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 7. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 8. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 9. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 10. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 13. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 14. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 15. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 16. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 17. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 18. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 19. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 20. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 21. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 22. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 23. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 24. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 25. بوسیدن و لمس ضریح مطهر در شرایط کنونی

پربحث‌های هفته

 1. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 2. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 3. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 4. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 5. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 6. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 7. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 8. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 9. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 10. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 11. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 12. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 13. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 14. حسین شریعتمداری: با تفنگ خالی FATF تهدید نکنید

 15. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

 16. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 17. انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر کشور/موسوی در پاسخ به الف: پس از پایان انتخابات و آغاز شمارش، میزان مشارکت به تدریج اعلام میشود/در حال بروز رسانی+ تصاویر و حاشیه ها

 18. کوتاهی وزارت کشور در اعلام نام انصرافی‌ها

 19. اعلام نتایج انتخابات در برخی حوزه‌ها / شهرهای بزرگ روز یکشنبه

 20. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 21. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 22. چرا لیست کامل؟

 23. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 24. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 25. جهانگیری: اگر اقتصاد بزرگتر شود مردم احساس رفاه بیشتر خواهند داشت/ باید اقتصاد کشور از منابع نفتی منفک شود

آخرین عناوین