توکلی: نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد FATF ایران جهنم می‌شود

گروه سیاسی الف،   3981009161 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با پیش‌بینی اینکه لوایح مربوط به FATF در این مجمع رأی نمی‌آورد، گفت: نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد لوایح FATF ایران جهنم می‌شود.

توکلی: نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد FATF ایران جهنم می‌شود

به گزارش فارس، احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران در دانشگاه خوارزمی به مقوله تصویب یا عدم تصویب اف ای تی اف در مجمع تشخیص واکنش نشان داد.

وی گفت که به نظرم اف ای تی اف رای نمی‌آورد.

وی تصریح کرد: قبلاً می‌گفتند اگر برجام تصویب شود ایران بهشت می شود حالا می‌گویند اگر اف ای تی اف تصویب نشود، ایران جهنم می شود‌ نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد اف ای تی اف ایران جهنم می‌شود.

توکلی خاطرنشان کرد: ما از ۴۱ خواسته FATF به ۳۶ تای آن عمل کردیم و فقط به ۴ تای آن عمل نکردیم‌. بنا بر تجربه تاریخی‌پذیرش اف ای تی اف نسبت به رد آن بیشتر به ضرر مردم خواهد بود.

احمد توکلی در این نشست به تاثیر سخنان مقام معظم رهبری در ماجرای ناآرامی های کشور در افزایش نرخ بنزین و بازگشت امنیت اشاره و تاکید کرد: امنیت، موضوع مهمی است.

وی با طرح این پرسش که مردم چرا معترض هستند؟ گفت: اکثریتی که به خیابان آمدند، نیامدند آشوب کنند اما دسته ای از فضا استفاده کردند و به دنبال آدمکشی رفتند.

توکلی وی با بیان اینکه مردم از مسئولان عصبانی هستند، گفت: اوایل انقلاب که بنده وزیر کار بودم وقتی با مردم حرف می زدیم مورد احترام بودیم و حرف ما برای مردم عسل بود. الان بعضی از مسئولان اگر در خیابان راه هم بروند شاید مردم اصلا انها را نشناسند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ما به مردم دروغ نمی گفتیم. مردم در اوایل انقلاب به مسئولان علاقه داشتند چون مثل مردم زندگی می‌کردند. با مرحوم پرورش با موتور به مجلس می رفتیم. ترورها باعث شد که حفاظت برای مسئولان در نظر گرفته شود و راه مسئولان از مردم جدا شد.

وی گفت: در این چند سالی که رکود در کشور بوده تقریبا ۲۷۰ هزار میلیارد تومان سود سپرده برداشت شده و اسکناس چاپ کرده اند. این ها دلها را آتش می‌زند.

توکلی با تاکید بر اینکه اگر خودمان را درست نکنیم، روز به روز کمتر مورد تکیه و محل رجوع مردم خواهیم بود و محو می شویم، گفت: مردم می پرسند چرا پسر فلان شخص و یا فرزند فلان وزیر اینگونه است؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که مسئولان اگر نمی‌توانند کاری انجام دهند از مردم عذرخواهی کنند و بگویند که چرا به وعده‌ها عمل نکردند.

وی افزود: وقتی ارز در مدت کوتاهی ۳ برابر می‌شود تمامی قوانین ضد جامعه می‌شود. من آبان ماه سال ۹۶ به آقای جهانگیری زنگ زدم و گفتم وضع ارز دارد خراب می‌شود، جواب داد ما جلسه‌ای در این خصوص برگزار می‌کنیم و شما مهمان هستید و من در آن جلسه نظرات خود را به آقایان گفتم.

توکلی ادامه داد: اواخر بهمن ماه بود که شیب افزایش نرخ ارز تند شد و ۲۱ فروردین ماه ناگهان سه برابر شد؛ آقای جهانگیری گفت که از فردا کنترل می‌کنیم و اعلام کردند که هر کس هر چقدر ارز بخواهد در اختیارش قرار میدهیم؛ من به آقای جهانگیری گفتم تو اگر می‌توانستی ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را به هرکس بدهی که دیگر ارز اینگونه نمی‌شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد که به دولتی ها گفته است که در صورت افزایش نرخ ارز باید منتظر شورش باشند و این بار شلوغی از جنوب شهر آغاز می‌شود و مبتلا به چیزی می شوند که جمع کردن آن آسان نیست.

وی ادامه داد: دولت به خوبی می‌دانست که ۱۴ مرداد تحریم‌ها تشدید می‌شود و اولین تحریم‌ها نیز در خصوص منع خرید دلار و طلا است اما دیدید که ۱۸ میلیارد دلار و ۶۵ تن طلا سوخت شد و تلخی میوه آن نصیب مردم شد.

توکلی با تاکید بر اینکه به مردم حق می دهد از دست مسئولان عصبی شوند، گفت: مردم ما واقعا خیلی نجیب هستند اما مردم بدانند اگر بخواهیم کشور را ادراه کنیم راه حل‌های منسجم وجود دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به حضور خود در ضیافت افطاری سال گذشته حسن روحانی اشاره و گفت: در این ضیافت افطاری به حسن روحانی گفتم ناچارید کوپن الکترونیک به مردم بدهید که روحانی گفت «خوشم نمی‌آید». حتی یک طرح دیگر اقتصادی را به آقای روحانی ارائه دادم و رئیس جمهور نیز من را به رییس سازمان برنامه و بودجه و برخی از وزرا ارجاع داد.

وی در همین باره افزود: آنها به من گفتند طرح تو خیلی خوب است اما خیلی انقلابی است و ما نمی توانیم انجام بدهیم. گفتند چه کسی می خواهد دیگران را راضی کند؟ گفتم من. اما باز هم اجرا نکردند.

توکلی گفت: در سال ۱۳۹۷ در ۹ ماه پایانی ۷۴۷ هزار و ۲۶ نفر شاغل بیکار شدند. اینها هرکدامشان یک منشا اعتراض هستند. ما ۱۱ میلیون حاشیه نشین داریم یعنی کسی که انضباط ندارد و خود محصول بی انضباطی دیگران می شود. وقتی ۱۱ میلیون حاشیه نشین دارید و قیمت مسکن می شود ۳ برابر حاشیه نشینی بیشتر می شود و به نفع مالکان و به ضرر مستاجران می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با اینکه ما این بلاها را سر مردم آوردیم، اما مردم با معرفت هستند این بصیرت مردم سبب شده که فرد بین اهم و مهم فرق قائل شود. شکرگزاری به این نعمت خدمت به مردم است.

وی در این نشست در پاسخ به این پرسش که آیا نوبخت نمایندگان را تهدید کرده است اگر به لایحه بودجه رای ندهند روحانی خانه‌نشینی می‌کند؟ گفت: من اطلاعی ندارم اما مطرح کردن لایحه بودجه دو خاصیت دارد یا قابل تایید نیست و یا روحانی قهر می کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

از سار کاشان۱۲۶۲۷۶۲۲۱:۰۸:۲۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اینگونه با مسائل سیاسی نمی توان مواجه شد
ناشناس۱۲۶۲۷۶۶۲۱:۱۰:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
احسنت دکتر دمت گرم.
ناشناس۱۲۶۲۷۶۸۲۱:۱۱:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جلوی ضرر را هرچه زودتر بگیریم منفعت است
ناشناس۱۲۶۲۷۸۰۲۱:۱۸:۵۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
فعلا که جهنمه بابرجام و fatfیا بی برجاموfatf
ناشناس۱۲۶۲۸۰۰۲۱:۲۸:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
برجام و شعار دهندگان و موشک نویس ها بهم زدن
ناشناس۱۲۶۲۸۰۳۲۱:۲۹:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مخالفان fatf باید پاسخگو باشن
ناشناس۱۲۶۲۸۱۱۲۱:۳۳:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جهنم و بهشت نزدیکتر از اونیست که فکرشو میکنی دکتر بهتره پیرامونت رو بنگری دکتر جان خطر به بهشت رفتن عاشقان نزدیکتر از اونیست که فکرشو بکنی جرقه اش هم از عراق زده شد و متاسفانه دیشب 30 تا کشته از اولین حمله آمریکا به هم پیمانانمون تحمیل شد دیری نپاید که این جرقه متاسفانه دامان ایران را هم میگیرد
ناشناس۱۲۶۲۸۳۴۲۱:۵۲:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
درود بر تو ای یگانه مرد پاکی و صداقت و راستی مازندران
سید محمود موسوی۱۲۶۲۸۳۶۲۱:۵۲:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
درود بر شرفت یادگار شهید رجایی
ناشناس۱۲۶۲۸۴۶۲۲:۰۰:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
من برم طلا و دلار بخرم تا بقیه پولهام به اندازه ی پول یک قبر دود نشده
ناشناس۱۲۶۲۸۵۱۲۲:۰۲:۴۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
یعنی الان بعد از چهل سال وعده بهشت دادن به مردم میفرمایند وضعیت ما دیگر از این جهنم تر نمیشود
علی۱۲۶۲۸۶۰۲۲:۱۱:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
چه اصراری به شنای خلاف جهت دارین شماها؟
ناشناس۱۲۶۲۸۸۷۲۲:۳۲:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
ولی برای غرب زده ها کارایی دارد تا در قدرت بمانند وگرنه دستشون خالی می شود
ناشناس۱۲۶۲۹۰۴۲۲:۴۴:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جهنم مگه غیر از اینه که ما توشیم
ناشناس۱۲۶۲۹۱۱۲۲:۴۸:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
سلام جناب دکتر توکلی کاشکی توضیحات بیشتری میدادید چون آنطور که قبلا گفتن که آگه ایران قبول نکنه از لیست سیاه تبادلات بانکی بیرون نمی آد و کشور دچار مشکلات تبادل مالی میشه یعنی هرچه نفت یا کالا بفروشیم پولش بر نمیگرده و مشکلات حادی پیش میاد
ناشناس۱۲۶۲۹۲۰۲۲:۵۴:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جناب توکلی فارغ از جناح و جناح بندی و دسته بندیهای سیاسی بیایید قبول کنیم تحریمهای امریکا کافی است دشمنی با امریکا با همه نگاه حق به جانب ما نفس ملت و گرفته نباید بگذاریم تحریمهای سازمان ملل و اتحادیه اروپا باز گردد باید پذیرفت تحریمها باعث شده برای دور زدنش فساد و اختلاس از جانب مسوولان امر بوجود اید یا حق
ناشناس۱۲۶۲۹۳۰۲۳:۰۰:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
خبرهای پارسال مربوط به FATF رو دیدم. الف جان یه چیز جدید حداقل اضافه کن انگار از پارسال کپی پیست کردی. جدیدا مسئولین این مدلی جواب مردم رو میدن: ربیعی: اگر الان اصولگراها بودن تورم 6 برابر بود. اصولگراها: اگر FATF تصویب بشود اوضاع صد برابر بدتر میشود. بیچاره مردم که این وسط گیر کردن.
ناشناس۱۲۶۳۰۰۹۰۰:۱۰:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
عراقچی: نتیجه پایبندی به برجام تحریم بیشتر بود.
ناشناس۱۲۶۳۰۱۲۰۰:۱۱:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
6 سال با برجام سرکار بودیم 2 سال آینده را هم با FATF و پالرمو سرکاریم !
ناشناس۱۲۶۳۰۱۵۰۰:۱۳:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
ولي مردم ايران احساس جهنم ميكنند ، يا احساس جهنمي شدن را به انها القاء ميكنند ....... اقاي دكتر توكلي راه سياست و راه اقتصاد كشور اشتباه بوده و هيچكس هم زير بار اين اشتباهات نميرود
ناشناس۱۲۶۳۰۷۸۰۱:۴۸:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
کاش دقیقا بفرمایید چند کشور امضا کردند و چند کشور امضا نکردندوفرق ما با بقیه چیه ؟
ناشناس۱۲۶۳۰۸۸۰۲:۱۷:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
کاملا درسته چون ما وقتی نقشی در اقتصاد جهان نداریم بودن یا نبودن ما تاثیری در اوضاع ما ندارد
ناشناس۱۲۶۳۰۹۱۰۲:۵۹:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
- عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: «چین و روسیه به ما اطلاع داده‌اند که وارد شدن ایران به لیست سیاه FATF تاثیر منفی بر مبادلات بانکی کشورمان با آنها خواهد داشت.»
مریم۱۲۶۳۱۹۰۰۸:۱۹:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
باسلام پس معلوم میشود حرف پرمانفر درست بوده و روحانی میخواهد با عدم تصویب بودجه قهر کنه و از پاسخگویی فرار ولی امکانش نیست و باید جوابگو باشه
ناشناس۱۲۶۳۲۷۳۰۸:۵۹:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
جناب توکلی فقط این یک مورد را توضیح دهید : بعد از برجام فروش نفت چقدر شد ؟ بعد از خروج آمریکا از برجام چقدر شد ؟
ناشناس۱۲۶۳۳۱۷۰۹:۴۸:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
آقای توکلی! تضمين ميکنيد؟
پوریا۱۲۶۳۳۲۰۰۹:۵۰:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
یعنی واقعا الان جهنم نیست اقای توکلی؟ الان برای قشر متوسط به پایین جهنم نیست؟ بله برای سرمایه داران هیچوقت جهنمی وجود ندارد و نخواهد داشت
ناشناس۱۲۶۳۳۵۴۱۰:۰۹:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
سلام. حداقل بريد با کره شالي و 17 کشوري که ميگه در ليست سياه هستن (پنهاني) متحد بشيد. يک عده حسابي از اين شرايط سود ميبرند يک عده فقط ميخوان ماه برسه به تهش پول اينها باقي بمونه. اين که زندگي نميشه. ميخواستيم ايران ساخته بشه نه اينکه فقط نفس بکشيم...
ناشناس۱۲۶۳۴۴۸۱۱:۰۶:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تو کل دنیا فقط ایران و کره شمالی توی هیچ کدوم از معاهدات نیستند، ایران هنوز تو لیست سیاه نرفته!
ناشناس۱۲۶۳۳۵۷۱۰:۱۱:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
منظورتان دقیقا برای کی هست؟!
علی۱۲۶۳۵۰۳۱۱:۳۵:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
ورود به FATF ممکن است برای ملت بهشت نشود ولی قطعا برای بعضی ها جهنم خواهد شد.

پربحث‌های دیروز

 1. تعدیل‌تان کردیم ؛ اشک ما بدرقه راهتان!..

 2. بازی با طرح فاصله‌گذاری در وضعیت قرمز !

 3. ترامپ سازمان جهانی بهداشت را به توقف تامین مالی تهدید کرد

 4. پایتخت۶ و سندروم دست بی‌قرار !..

 5. نحوه پرداخت وام ۱ میلیونی به یارانه بگیران/ متقاضیان باید در سایت ثبت نام کنند

 6. آمار به روز جهانی درباره کرونا/ کاهش چشمگیر مبتلایان در ایران

 7. المانیتور: آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول مخالفت کرده است

 8. تبلیغ «منکر» و سانسور «معروف»

 9. روایت رئیسی از کروناهای اقتصادی و اخلاقی/محاکمه معتمد دو رئیس قوه پیشین دستگاه قضا/ روحانی: می‌گویند تعطیل باشد و حقوق هم صد‌در‌صد بگیریم

 10. توصیۀ آقا مجتبی تهرانی به قرائت دعای شب نیمه‌ شعبان برای دفع بلا

 11. غسالخانه بهشت زهرا (س) در روزهای مبارزه با کرونا

 12. یک سناتور آمریکایی: شهروندان ایرانی به خاطر تحریم‌های آمریکا جان خود را از دست می‌دهند

 13. کلاغ و قناری

 14. کروناویروس در آزمایشگاه‌های آمریکا تولید شده است؟

 15. تلاش صلیب سرخ برای انتقال کمک‌های مالی بین‌المللی به ایران

 16. آیت الله رئیسی: قضات مراقبت کنند جامعه به کروناهای مجرمانه مبتلا نشود

 17. اعلام آمادگی سپاهان برای بازی با پرسپولیس حتی در آزادی!

 18. توئیت مشترک ۶ نماینده در واکنش به رد طرح سه فوریتی قرنطینه یک ماهه کشور

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 5. عشق تلویزیون به سلبریتی‌ها کی پایان می‌پذیرد؟

 6. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 9. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 10. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 11. تعدیل‌تان کردیم ؛ اشک ما بدرقه راهتان!..

 12. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 13. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 14. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

 15. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 16. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 17. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 18. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 19. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 20. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

 21. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 22. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 23. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 24. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 25. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

  2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

  3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

  4. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

  5. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

  6. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

  7. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

  8. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

  9. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

  10. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

  11. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

  12. طرح تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس خارج شد/ یک نماینده مخالف: قرنطینه یعنی خودکشی بخاطر ترس از مرگ

  13. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

  14. هدف ایران؛ شکل گیری دولتهای مرکزی باثبات و قدرتمند در منطقه

  15. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

  16. تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد

  17. نحوه پرداخت وام ۱ میلیونی به یارانه بگیران/ متقاضیان باید در سایت ثبت نام کنند

  18. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

  19. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

  20. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

  21. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

  22. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

  23. المانیتور: آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول مخالفت کرده است

  24. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

  25. روایت رئیسی از کروناهای اقتصادی و اخلاقی/محاکمه معتمد دو رئیس قوه پیشین دستگاه قضا/ روحانی: می‌گویند تعطیل باشد و حقوق هم صد‌در‌صد بگیریم

  آخرین عناوین