درآمد میلیونی پزشکان عاملی برای نصب نکردن کارتخوان/ میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد اما پزشکان نه!

گروه اقتصادی الف،   3981009053 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه متاسفانه پزشکان تمایلی به مشخص شدن تراکنش‌های مالی خود ندارند گفت: عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است.

درآمد میلیونی پزشکان عاملی برای نصب نکردن کارتخوان/ میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد اما پزشکان نه!

اصغر مسعودی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره لزوم مقابله با فرارهای مالیاتی گفت: یکی از مشکلات بودجه‌­ای کشور اتکا به نفت است. وقتی تمام منبع بودجه ما تک محصولی می‌­شود با نوسانات مختلفی که در این حوزه پیش می­‌آید، برنامه‌ریزی‌­های برای توسعه و پیشرفت با مشکل مواجه می­‌شود. بنابراین استفاده از مالیات می‌تواند کشور را از حالت تک منبعی خارج کند.  

وی افزود: متأسفانه در ایران فاصله بین فقر و غنا زیاد است و این فاصله طبقاتی بسیاری از مردم را ناراضی و بحران‌های اجتماعی را تشدید کرده است. استفاده از مالیات می‌­تواند فاصله طبقاتی را نیز کم کند و باعث توسعه کشور شود. بسیاری از کسانی که درآمدهای کلان دارند آنطور که باید و شاید مالیات نمی­‌دهند، در حالی که از درآمد افراد عادی که زندگیشان با مشکل مواجه است، مالیات کسر می‌­شود.

وی تصریح کرد: دولت بر اشخاصی که فرار مالیاتی دارند شناخت دارد و ابزار مقابله با آن را نیز دارد. بنابراین باید با جدیت تمام جلو این مسأله را بگیرد. عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است. یک گاری میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد. متاسفانه پزشکان تمایلی به مشخص شدن تراکنش‌های مالی خود ندارند. از طرفی باید در مواردی که تولیدکننده با مشکل جدی روبرو است، دولت از وصول مالیات از این حوزه کوتاه بیاید تا تولید داخل تقویت شود و از پای درنیاید.

وی در مورد تأمین نیازهای کشور از بازار داخلی اظهار داشت: ظرفیت‌­های کشور ما به اندازه­ای هست که ما بتوانیم در همه زمینه‌­ها روی پای خودمان بایستیم. متأسفانه علی‌رغم وجود جوانان مبتکر و مستعد و ظرفیت­های مختلف توسعه از آنها استفاده نمی‌­شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علی 671۱۲۶۱۶۵۷۱۰:۵۹:۰۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
گفتید میوه فروش این که لازم است .متکدی ها هم کارت خوان دارند .وقتی درب مغازه می آیند و تقا ضا دارند .می گوییم دشت نکرده ایم .می فرمایند کارت بکش و کارت خوان در می آورند .شما پیدا کنید پرتغال فروش را
ناشناس۱۲۶۱۶۷۴۱۱:۰۸:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اجرای نظام شفافیت تنها راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی است، دولت علاوه بر رصد تراکنش درگاه ها میتواند درآمد سالانه افراد و شرکت‌ها را نیز رصد کند و فراریان مالیاتی را با 10 برابر جریمه نقره داغ کند. پای 160 میلیارد دلار فرار مالیاتی در سال در میان است.
ناشناس۱۲۶۱۶۹۰۱۱:۱۷:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
واقعا باید با تاجران سلامت مردم برخورد شود. اولین معضل مردم هم همین نظام پزشکی است. نمی شود متهم و قاضی یکی باشد. در نظام پزشکی تعارض منافع وجود دارد. متاسفانه هیچ وقت منافع مردم توسط نظام پزشکی رعایت نمیشود.
آریابان۱۲۶۱۷۰۳۱۱:۲۵:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
"عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است" !!!!!!!!!!!!! عجیبه که همگان در همه رده ها این خلاف سنگین مالیاتی را می دانستند و می دانند ولی کماکان در بر روی همان پاشنه می چرخد ، بیت المال به یغما می رود و .. !!!!!!!!!! علت اینهمه کوتاهی علنی ناشی از چیست ؟!؟!؟!؟!؟!؟
ناشناس۱۲۶۱۷۱۳۱۱:۳۰:۵۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بخدا قسم من هم پزشک متخصص هستم و درآمد مطبم پارسال طی یکسال در مجموع ۱۵ میلیون و بیش از ۳ میلیون مخارج داشت. بسیاری از بیمارانم را هم رایگان ویزیت می کنم. کارت خوان هم دارم و تقریبا تمام بیماران با کارتخوان هزینه شان را می پردازند. موقع مالیات گرفتن با اینکه تمام مدارک حتی مصرف برق مطبم نمایشگر حضور بسیار محدود من در مطب است، ولی باز هم به سختی باور میکنند. فقط درصدی از پزشکان درآمد بسیار بالا دارند. عده ای هم درآمد بسیار محدود دارند. به خدا قسم شاید مطب را ببندم. ولی آنوقت تکلیف بیمارانی که رایگان می دیدم چه می شود؟
ناشناس۱۲۶۱۷۲۴۱۱:۳۷:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
وقتی تعداد ورود به رشته پزشکی دست خودشان باشد. نرخ ویزیت را خودشان تعیین کنند جریمه تخلفات را خودشان تعیین کنند و حتی برای بعضی بیمارستان ها ضریب K درست کنند که چند برابر دستمزد بگیرند. حتی اجازه ورود پزشک خارجی را هم ندهند در طرح تحول هم دستمزدشان سه برابر شود آنوقت توقع دارید به دادن مالیات گردن دهند. خیلی فشار بیاورید می گویند می رویم خارج. مدیران بی عرضه کشور اینها را پرتوقع کرده اند
ناشناس۱۲۶۱۷۲۵۱۱:۳۷:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بهترین راهکار برای اخذ مالیات این است که دولت به کسانی که مالیات بر در آمد نمی دهند خدمات اجتماعی ارائه ندهد.
ناشناس۱۲۶۱۷۳۳۱۱:۴۲:۳۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
علت این امر تخصص های خیلی خوب در مقابل خیل وسیعی از پزشکان بی سواد است. چون هم استادان بی سواد و هم ورودی ها نامناسب وحتی سفارشی موجب پیدایش این موج زیاد پزشک بی سواد شده است. باید1- سطح علمی اساتید مورد بررسی واقع شود و پژوهش ها حقه باز منبع ارزیابی اساتید نباشد. 2- دانشجوی پزشکی باید با معدل بالا 16 انتخاب شود و هر سال دانشجوئی که کمتر از 15 و بعد 16 و بعد 17 و18 معدلش شد باید از کلاس پزشکی به داروسازی و دندانپزشکی و پرستاری و.. تنزل داده شود. 3- باید هر چه می توانیم در توسعه تخصص ها پزشکی کوشا باشیم
ناشناس۱۲۶۱۷۳۹۱۱:۴۳:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
دختر عمه من متخصص زنانه بیمارستان .. .. شش سال پیش ماهی نود و پنج میلیون کارانه و سی میلیون حقوق می‌گرفت تازه می‌گفت اونهایی که از من بیشتر می‌گیرند زیادند !!! شما کارانه های چند ده میلیونی رو کنترل کن، مالیات پیشکش .
ناشناس۱۲۶۱۸۷۶۱۲:۳۸:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
این پزرشکها را کی آنقدر گستاخ کرده تا در برابر قانون و ملت بایستند ؟! به نظرم اگر تعداد پزشکان 5یا 6 برابر بشود آنها نمی توانند آنقدر ترکتازی کنند .
ناشناس۱۲۶۱۹۴۳۱۳:۱۱:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مافیای پزشکی ...معضلی است که حالا دولت که سالها به بهانه جلوگیری از فرارشان به خارج (دروغ رنگ باخته ای که پزشکان هنوز سعی دارند پررنگ بماند) با مسامحه با گردش مالی این حوزه برخورد می کرد حالا در شرایط حاد مملکت توان گرفتن مالیات به حق از آن را ندارد.
ناشناس۱۲۶۱۹۴۹۱۳:۱۴:۲۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
لطفا پاسخ قاطع بدهید به پزشکان. مالیات ندادن مساوی دزدی است.
ناشناس۱۲۶۲۰۳۶۱۳:۴۵:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
تا ظرفیت عمومی و تخصص را زیاد نکنید وضع همینه.
ناشناس۱۲۶۲۰۴۹۱۳:۵۳:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مسئولیت و سواد و تاثیرگذاری یک میوه فروش بیشتر است یا پزشک متخصص؟؟
ناشناس۱۲۶۲۲۵۱۱۵:۴۰:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
در اقتصاد برابر هستند
ناشناس۱۲۶۲۰۵۷۱۳:۵۷:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
آیا فقط کارتخوان تنها ابزار شناسایی درآمد پزشک ،بسازفروش،وکیل،دلال.....هست.سیستم مالیاتی و دولت با این بهانه ها کم کاری خود را توجیه میکنن
فامیل دور۱۲۶۲۰۷۶۱۴:۰۷:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
این دوستان متخصص دولتی چرا اینقدر به مخشون فشار میارن..بابا مالیات همه پزشکان رو علی الراس کنید با بالاترین درامدی که فکر میکنید دارن بعدش همه شون که به التماس افتادن .. میرن کارتخونهای مطبشون رو وصل میکنن این به فکر یه بچه هم میرسه . اما چیزی که مشخصه اراده ای برای این کار وجود نداره و فقط چند وقت یه بار یه نماینده که دیگه هیچ حرفی .. .. .. نداره میاد الکی در این خصوص حرف .. میزنه
پزشک۱۲۶۲۱۷۶۱۴:۵۴:۱۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
پزشکان در سلامت جامعه تاثیر بسیاری دارند و این درآمد حق آنهاست
ناشناس۱۲۶۲۳۲۲۱۶:۲۰:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اتفاقا بر مرگ و میر هم موثرند. خیلی زیاد دولت .. نمیخواد از ثروتمندان مالیات بگیره از فقرا بجاش میگیره. بالاخره دولت اشرافیه دیگه هوای من بیکار رو که نداره
ناشناس۱۲۶۲۳۴۱۱۶:۳۳:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جناب پزشک! اگه ماليات واقعی خودتان را ميداديد، خبری اژ اين حرفها نبود. چرا کارتخوان متصل به اداره دارايی ، داير نميکنيد؟!
فامیل دور۱۲۶۲۳۴۳۱۶:۳۶:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
دوست عزیز کسی از ناحق بودن درامد پزشکان حرفی نزد. درس خوندن زحمت کشیدن درامدشون بالاست نوش جونشون. چرا مالیاتشو نمیدن؟؟ چطور یه کارگر و کارمند که حداقل حقوق رو میگیره قبل از دریافت حقوق مالیاتشو ازش کسر میکنن اونوقت یه پزشک یا وکیل و هنرمند که درامد میلیونی دارن مالیات نمیدن. فرار مالیاتی = ..
مسعود۱۲۶۲۴۰۷۱۷:۲۰:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بچه مریض شده بود، چهار تا دکتر تخصص کودکان رفتیم انواع و اقسام داروهای نامربوط بهش دادن و هزار تا مشکل دیگه هم درست کردن، آخر هیچ کدام از داروها فایده نکرد و با یک داروی گیاهی از یک پزشک عمومی آشنا خوب شد بگذریم که این ماجرا وسط پایتخت بوده و در شهرهای کوچک چه فاجعه‌ای دارد اتفاق می‌افتد و بگذریم که صدها هزار تومان پول بی زبان را هم می‌گیرند و نمی‌گویند بلد نیستیم. جان مردم شده محل آزمون و خطا عده بسیار معدودی از پزشکان به سوگندی که خوردند پایبند هستند و بقیه پزشکی را دکانی پر آب و نان برای خود می‌بینند تا ظرفیت پزشکی به صورت نامحدود باز نشود، همین آش و همین کاسه است. تازه آخرش مردم هم بدهکار میشن که این عزیزان مجانی از جیب ملت تحصیل کردند و الان هم باید این بلاها و خسارت‌ها رو به جان بخرند
ناشناس۱۲۶۲۲۸۲۱۵:۵۳:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
حالا يعني با كارتخوان گذاشتن پزشكان مشكل من بدبخت حل ميشه،همه چيز ارزون ميشه؟
ناشناس۱۲۶۲۳۹۴۱۷:۱۳:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جون نیست که راحت بدهند پول هستش
ناشناس۱۲۶۲۴۶۹۱۷:۴۸:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بهترين راه حل براي أخذ ماليات شفافيت است واول خود نمايندگان مجلس شفاف دارايي هاي خودرا اعلام كنند .. بعد بروند سراغ مشاغل ديگر،پزشكان خيلي خوب ميدانند كه برخی نمايندها مجلس ويا وزير چقدر زدوبند دارند ودرامدشان چقدر است وقتي فرزندان وداماد هاي انها ده ها ميليارد پول رانت به جيب مي زنند ودر كشورهاي اروپايي سكني گزيدند خود آنگونه نمايندها ويا وزير چقدردر مي آورد؟ انوقت انتظار داريم پزشكان شفاف عمل كنند؟
ناشناس۱۲۶۲۶۷۳۱۹:۳۸:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
ندادن مالیات نشانه بی‌فرهنگی و خوردن مال دیگران هست.

پربحث‌های هفته

 1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 2. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 3. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

 4. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 7. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 8. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 9. کرونا و برخوردهای جناحی

 10. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 11. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 12. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 13. کرونا و اشک کباب! ...

 14. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 15. زیر پوست پایتخت...

 16. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 17. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

 18. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

 19. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

 20. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

 21. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 22. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

 23. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

 24. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

 25. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

آخرین عناوین