درآمد میلیونی پزشکان عاملی برای نصب نکردن کارتخوان/ میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد اما پزشکان نه!

گروه اقتصادی الف،   3981009053 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه متاسفانه پزشکان تمایلی به مشخص شدن تراکنش‌های مالی خود ندارند گفت: عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است.

درآمد میلیونی پزشکان عاملی برای نصب نکردن کارتخوان/ میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد اما پزشکان نه!

اصغر مسعودی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره لزوم مقابله با فرارهای مالیاتی گفت: یکی از مشکلات بودجه‌­ای کشور اتکا به نفت است. وقتی تمام منبع بودجه ما تک محصولی می‌­شود با نوسانات مختلفی که در این حوزه پیش می­‌آید، برنامه‌ریزی‌­های برای توسعه و پیشرفت با مشکل مواجه می­‌شود. بنابراین استفاده از مالیات می‌تواند کشور را از حالت تک منبعی خارج کند.  

وی افزود: متأسفانه در ایران فاصله بین فقر و غنا زیاد است و این فاصله طبقاتی بسیاری از مردم را ناراضی و بحران‌های اجتماعی را تشدید کرده است. استفاده از مالیات می‌­تواند فاصله طبقاتی را نیز کم کند و باعث توسعه کشور شود. بسیاری از کسانی که درآمدهای کلان دارند آنطور که باید و شاید مالیات نمی­‌دهند، در حالی که از درآمد افراد عادی که زندگیشان با مشکل مواجه است، مالیات کسر می‌­شود.

وی تصریح کرد: دولت بر اشخاصی که فرار مالیاتی دارند شناخت دارد و ابزار مقابله با آن را نیز دارد. بنابراین باید با جدیت تمام جلو این مسأله را بگیرد. عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است. یک گاری میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد. متاسفانه پزشکان تمایلی به مشخص شدن تراکنش‌های مالی خود ندارند. از طرفی باید در مواردی که تولیدکننده با مشکل جدی روبرو است، دولت از وصول مالیات از این حوزه کوتاه بیاید تا تولید داخل تقویت شود و از پای درنیاید.

وی در مورد تأمین نیازهای کشور از بازار داخلی اظهار داشت: ظرفیت‌­های کشور ما به اندازه­ای هست که ما بتوانیم در همه زمینه‌­ها روی پای خودمان بایستیم. متأسفانه علی‌رغم وجود جوانان مبتکر و مستعد و ظرفیت­های مختلف توسعه از آنها استفاده نمی‌­شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علی 671۱۲۶۱۶۵۷۱۰:۵۹:۰۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
گفتید میوه فروش این که لازم است .متکدی ها هم کارت خوان دارند .وقتی درب مغازه می آیند و تقا ضا دارند .می گوییم دشت نکرده ایم .می فرمایند کارت بکش و کارت خوان در می آورند .شما پیدا کنید پرتغال فروش را
ناشناس۱۲۶۱۶۷۴۱۱:۰۸:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اجرای نظام شفافیت تنها راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی است، دولت علاوه بر رصد تراکنش درگاه ها میتواند درآمد سالانه افراد و شرکت‌ها را نیز رصد کند و فراریان مالیاتی را با 10 برابر جریمه نقره داغ کند. پای 160 میلیارد دلار فرار مالیاتی در سال در میان است.
ناشناس۱۲۶۱۶۹۰۱۱:۱۷:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
واقعا باید با تاجران سلامت مردم برخورد شود. اولین معضل مردم هم همین نظام پزشکی است. نمی شود متهم و قاضی یکی باشد. در نظام پزشکی تعارض منافع وجود دارد. متاسفانه هیچ وقت منافع مردم توسط نظام پزشکی رعایت نمیشود.
آریابان۱۲۶۱۷۰۳۱۱:۲۵:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
"عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است" !!!!!!!!!!!!! عجیبه که همگان در همه رده ها این خلاف سنگین مالیاتی را می دانستند و می دانند ولی کماکان در بر روی همان پاشنه می چرخد ، بیت المال به یغما می رود و .. !!!!!!!!!! علت اینهمه کوتاهی علنی ناشی از چیست ؟!؟!؟!؟!؟!؟
ناشناس۱۲۶۱۷۱۳۱۱:۳۰:۵۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بخدا قسم من هم پزشک متخصص هستم و درآمد مطبم پارسال طی یکسال در مجموع ۱۵ میلیون و بیش از ۳ میلیون مخارج داشت. بسیاری از بیمارانم را هم رایگان ویزیت می کنم. کارت خوان هم دارم و تقریبا تمام بیماران با کارتخوان هزینه شان را می پردازند. موقع مالیات گرفتن با اینکه تمام مدارک حتی مصرف برق مطبم نمایشگر حضور بسیار محدود من در مطب است، ولی باز هم به سختی باور میکنند. فقط درصدی از پزشکان درآمد بسیار بالا دارند. عده ای هم درآمد بسیار محدود دارند. به خدا قسم شاید مطب را ببندم. ولی آنوقت تکلیف بیمارانی که رایگان می دیدم چه می شود؟
ناشناس۱۲۶۱۷۲۴۱۱:۳۷:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
وقتی تعداد ورود به رشته پزشکی دست خودشان باشد. نرخ ویزیت را خودشان تعیین کنند جریمه تخلفات را خودشان تعیین کنند و حتی برای بعضی بیمارستان ها ضریب K درست کنند که چند برابر دستمزد بگیرند. حتی اجازه ورود پزشک خارجی را هم ندهند در طرح تحول هم دستمزدشان سه برابر شود آنوقت توقع دارید به دادن مالیات گردن دهند. خیلی فشار بیاورید می گویند می رویم خارج. مدیران بی عرضه کشور اینها را پرتوقع کرده اند
ناشناس۱۲۶۱۷۲۵۱۱:۳۷:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بهترین راهکار برای اخذ مالیات این است که دولت به کسانی که مالیات بر در آمد نمی دهند خدمات اجتماعی ارائه ندهد.
ناشناس۱۲۶۱۷۳۳۱۱:۴۲:۳۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
علت این امر تخصص های خیلی خوب در مقابل خیل وسیعی از پزشکان بی سواد است. چون هم استادان بی سواد و هم ورودی ها نامناسب وحتی سفارشی موجب پیدایش این موج زیاد پزشک بی سواد شده است. باید1- سطح علمی اساتید مورد بررسی واقع شود و پژوهش ها حقه باز منبع ارزیابی اساتید نباشد. 2- دانشجوی پزشکی باید با معدل بالا 16 انتخاب شود و هر سال دانشجوئی که کمتر از 15 و بعد 16 و بعد 17 و18 معدلش شد باید از کلاس پزشکی به داروسازی و دندانپزشکی و پرستاری و.. تنزل داده شود. 3- باید هر چه می توانیم در توسعه تخصص ها پزشکی کوشا باشیم
ناشناس۱۲۶۱۷۳۹۱۱:۴۳:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
دختر عمه من متخصص زنانه بیمارستان .. .. شش سال پیش ماهی نود و پنج میلیون کارانه و سی میلیون حقوق می‌گرفت تازه می‌گفت اونهایی که از من بیشتر می‌گیرند زیادند !!! شما کارانه های چند ده میلیونی رو کنترل کن، مالیات پیشکش .
ناشناس۱۲۶۱۸۷۶۱۲:۳۸:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
این پزرشکها را کی آنقدر گستاخ کرده تا در برابر قانون و ملت بایستند ؟! به نظرم اگر تعداد پزشکان 5یا 6 برابر بشود آنها نمی توانند آنقدر ترکتازی کنند .
ناشناس۱۲۶۱۹۴۳۱۳:۱۱:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مافیای پزشکی ...معضلی است که حالا دولت که سالها به بهانه جلوگیری از فرارشان به خارج (دروغ رنگ باخته ای که پزشکان هنوز سعی دارند پررنگ بماند) با مسامحه با گردش مالی این حوزه برخورد می کرد حالا در شرایط حاد مملکت توان گرفتن مالیات به حق از آن را ندارد.
ناشناس۱۲۶۱۹۴۹۱۳:۱۴:۲۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
لطفا پاسخ قاطع بدهید به پزشکان. مالیات ندادن مساوی دزدی است.
ناشناس۱۲۶۲۰۳۶۱۳:۴۵:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
تا ظرفیت عمومی و تخصص را زیاد نکنید وضع همینه.
ناشناس۱۲۶۲۰۴۹۱۳:۵۳:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مسئولیت و سواد و تاثیرگذاری یک میوه فروش بیشتر است یا پزشک متخصص؟؟
ناشناس۱۲۶۲۲۵۱۱۵:۴۰:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
در اقتصاد برابر هستند
ناشناس۱۲۶۲۰۵۷۱۳:۵۷:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
آیا فقط کارتخوان تنها ابزار شناسایی درآمد پزشک ،بسازفروش،وکیل،دلال.....هست.سیستم مالیاتی و دولت با این بهانه ها کم کاری خود را توجیه میکنن
فامیل دور۱۲۶۲۰۷۶۱۴:۰۷:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
این دوستان متخصص دولتی چرا اینقدر به مخشون فشار میارن..بابا مالیات همه پزشکان رو علی الراس کنید با بالاترین درامدی که فکر میکنید دارن بعدش همه شون که به التماس افتادن .. میرن کارتخونهای مطبشون رو وصل میکنن این به فکر یه بچه هم میرسه . اما چیزی که مشخصه اراده ای برای این کار وجود نداره و فقط چند وقت یه بار یه نماینده که دیگه هیچ حرفی .. .. .. نداره میاد الکی در این خصوص حرف .. میزنه
پزشک۱۲۶۲۱۷۶۱۴:۵۴:۱۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
پزشکان در سلامت جامعه تاثیر بسیاری دارند و این درآمد حق آنهاست
ناشناس۱۲۶۲۳۲۲۱۶:۲۰:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اتفاقا بر مرگ و میر هم موثرند. خیلی زیاد دولت .. نمیخواد از ثروتمندان مالیات بگیره از فقرا بجاش میگیره. بالاخره دولت اشرافیه دیگه هوای من بیکار رو که نداره
ناشناس۱۲۶۲۳۴۱۱۶:۳۳:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جناب پزشک! اگه ماليات واقعی خودتان را ميداديد، خبری اژ اين حرفها نبود. چرا کارتخوان متصل به اداره دارايی ، داير نميکنيد؟!
فامیل دور۱۲۶۲۳۴۳۱۶:۳۶:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
دوست عزیز کسی از ناحق بودن درامد پزشکان حرفی نزد. درس خوندن زحمت کشیدن درامدشون بالاست نوش جونشون. چرا مالیاتشو نمیدن؟؟ چطور یه کارگر و کارمند که حداقل حقوق رو میگیره قبل از دریافت حقوق مالیاتشو ازش کسر میکنن اونوقت یه پزشک یا وکیل و هنرمند که درامد میلیونی دارن مالیات نمیدن. فرار مالیاتی = ..
مسعود۱۲۶۲۴۰۷۱۷:۲۰:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بچه مریض شده بود، چهار تا دکتر تخصص کودکان رفتیم انواع و اقسام داروهای نامربوط بهش دادن و هزار تا مشکل دیگه هم درست کردن، آخر هیچ کدام از داروها فایده نکرد و با یک داروی گیاهی از یک پزشک عمومی آشنا خوب شد بگذریم که این ماجرا وسط پایتخت بوده و در شهرهای کوچک چه فاجعه‌ای دارد اتفاق می‌افتد و بگذریم که صدها هزار تومان پول بی زبان را هم می‌گیرند و نمی‌گویند بلد نیستیم. جان مردم شده محل آزمون و خطا عده بسیار معدودی از پزشکان به سوگندی که خوردند پایبند هستند و بقیه پزشکی را دکانی پر آب و نان برای خود می‌بینند تا ظرفیت پزشکی به صورت نامحدود باز نشود، همین آش و همین کاسه است. تازه آخرش مردم هم بدهکار میشن که این عزیزان مجانی از جیب ملت تحصیل کردند و الان هم باید این بلاها و خسارت‌ها رو به جان بخرند
ناشناس۱۲۶۲۲۸۲۱۵:۵۳:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
حالا يعني با كارتخوان گذاشتن پزشكان مشكل من بدبخت حل ميشه،همه چيز ارزون ميشه؟
ناشناس۱۲۶۲۳۹۴۱۷:۱۳:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جون نیست که راحت بدهند پول هستش
ناشناس۱۲۶۲۴۶۹۱۷:۴۸:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بهترين راه حل براي أخذ ماليات شفافيت است واول خود نمايندگان مجلس شفاف دارايي هاي خودرا اعلام كنند .. بعد بروند سراغ مشاغل ديگر،پزشكان خيلي خوب ميدانند كه برخی نمايندها مجلس ويا وزير چقدر زدوبند دارند ودرامدشان چقدر است وقتي فرزندان وداماد هاي انها ده ها ميليارد پول رانت به جيب مي زنند ودر كشورهاي اروپايي سكني گزيدند خود آنگونه نمايندها ويا وزير چقدردر مي آورد؟ انوقت انتظار داريم پزشكان شفاف عمل كنند؟
ناشناس۱۲۶۲۶۷۳۱۹:۳۸:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
ندادن مالیات نشانه بی‌فرهنگی و خوردن مال دیگران هست.

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 13. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 14. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 15. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 16. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 17. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 18. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 19. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 20. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 21. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 22. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 23. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 24. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 25. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

   2. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

   3. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

   4. آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

   5. آیا تصمیم FATF علت رشد قیمت ارز در روزهای اخیر بود؟

   6. دولت به دنبال مالیات از معاملات خودرو

   7. آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار + جدول

   8. وضعیت بازار خودرو در شب عید چگونه است؟/ پراید و پژو با چه قیمتی معامله خواهد شد؟

   9. گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان گران شد

   10. علت قطعی برق در برخی مناطق تهران مشخص شد

   11. بورس تهران یک جوان لهستانی را پولدار کرد

   12. پژو ۴۰۵ به مرز ۱۱۵ میلیون رسید؛ فاصله ۳۰۰ میلیونی پژو ۲۰۰۸ از کارخانه تا بازار

   13. ایران تا ۱۴۰۲ به مدار بالای هزار کیلومتر می‌رود

   14. آخرین قیمت خودروهای داخلی

   15. قیمت دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید

   16. مالیات بر عایدی سرمایه چه اثری بر کاهش فاصله طبقاتی دارد؟

   17. سقف زمانی برای دائمی شدن قرارداد کارگران اعلام شد

   آخرین عناوین