درآمد میلیونی پزشکان عاملی برای نصب نکردن کارتخوان/ میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد اما پزشکان نه!

گروه اقتصادی الف،   3981009053 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه متاسفانه پزشکان تمایلی به مشخص شدن تراکنش‌های مالی خود ندارند گفت: عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است.

درآمد میلیونی پزشکان عاملی برای نصب نکردن کارتخوان/ میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد اما پزشکان نه!

اصغر مسعودی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره لزوم مقابله با فرارهای مالیاتی گفت: یکی از مشکلات بودجه‌­ای کشور اتکا به نفت است. وقتی تمام منبع بودجه ما تک محصولی می‌­شود با نوسانات مختلفی که در این حوزه پیش می­‌آید، برنامه‌ریزی‌­های برای توسعه و پیشرفت با مشکل مواجه می­‌شود. بنابراین استفاده از مالیات می‌تواند کشور را از حالت تک منبعی خارج کند.  

وی افزود: متأسفانه در ایران فاصله بین فقر و غنا زیاد است و این فاصله طبقاتی بسیاری از مردم را ناراضی و بحران‌های اجتماعی را تشدید کرده است. استفاده از مالیات می‌­تواند فاصله طبقاتی را نیز کم کند و باعث توسعه کشور شود. بسیاری از کسانی که درآمدهای کلان دارند آنطور که باید و شاید مالیات نمی­‌دهند، در حالی که از درآمد افراد عادی که زندگیشان با مشکل مواجه است، مالیات کسر می‌­شود.

وی تصریح کرد: دولت بر اشخاصی که فرار مالیاتی دارند شناخت دارد و ابزار مقابله با آن را نیز دارد. بنابراین باید با جدیت تمام جلو این مسأله را بگیرد. عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است. یک گاری میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد. متاسفانه پزشکان تمایلی به مشخص شدن تراکنش‌های مالی خود ندارند. از طرفی باید در مواردی که تولیدکننده با مشکل جدی روبرو است، دولت از وصول مالیات از این حوزه کوتاه بیاید تا تولید داخل تقویت شود و از پای درنیاید.

وی در مورد تأمین نیازهای کشور از بازار داخلی اظهار داشت: ظرفیت‌­های کشور ما به اندازه­ای هست که ما بتوانیم در همه زمینه‌­ها روی پای خودمان بایستیم. متأسفانه علی‌رغم وجود جوانان مبتکر و مستعد و ظرفیت­های مختلف توسعه از آنها استفاده نمی‌­شود.

دیدگاه کاربران

علی 671۱۲۶۱۶۵۷۱۰:۵۹:۰۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
گفتید میوه فروش این که لازم است .متکدی ها هم کارت خوان دارند .وقتی درب مغازه می آیند و تقا ضا دارند .می گوییم دشت نکرده ایم .می فرمایند کارت بکش و کارت خوان در می آورند .شما پیدا کنید پرتغال فروش را
ناشناس۱۲۶۱۶۷۴۱۱:۰۸:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اجرای نظام شفافیت تنها راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی است، دولت علاوه بر رصد تراکنش درگاه ها میتواند درآمد سالانه افراد و شرکت‌ها را نیز رصد کند و فراریان مالیاتی را با 10 برابر جریمه نقره داغ کند. پای 160 میلیارد دلار فرار مالیاتی در سال در میان است.
ناشناس۱۲۶۱۶۹۰۱۱:۱۷:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
واقعا باید با تاجران سلامت مردم برخورد شود. اولین معضل مردم هم همین نظام پزشکی است. نمی شود متهم و قاضی یکی باشد. در نظام پزشکی تعارض منافع وجود دارد. متاسفانه هیچ وقت منافع مردم توسط نظام پزشکی رعایت نمیشود.
آریابان۱۲۶۱۷۰۳۱۱:۲۵:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
"عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است" !!!!!!!!!!!!! عجیبه که همگان در همه رده ها این خلاف سنگین مالیاتی را می دانستند و می دانند ولی کماکان در بر روی همان پاشنه می چرخد ، بیت المال به یغما می رود و .. !!!!!!!!!! علت اینهمه کوتاهی علنی ناشی از چیست ؟!؟!؟!؟!؟!؟
ناشناس۱۲۶۱۷۱۳۱۱:۳۰:۵۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بخدا قسم من هم پزشک متخصص هستم و درآمد مطبم پارسال طی یکسال در مجموع ۱۵ میلیون و بیش از ۳ میلیون مخارج داشت. بسیاری از بیمارانم را هم رایگان ویزیت می کنم. کارت خوان هم دارم و تقریبا تمام بیماران با کارتخوان هزینه شان را می پردازند. موقع مالیات گرفتن با اینکه تمام مدارک حتی مصرف برق مطبم نمایشگر حضور بسیار محدود من در مطب است، ولی باز هم به سختی باور میکنند. فقط درصدی از پزشکان درآمد بسیار بالا دارند. عده ای هم درآمد بسیار محدود دارند. به خدا قسم شاید مطب را ببندم. ولی آنوقت تکلیف بیمارانی که رایگان می دیدم چه می شود؟
ناشناس۱۲۶۱۷۲۴۱۱:۳۷:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
وقتی تعداد ورود به رشته پزشکی دست خودشان باشد. نرخ ویزیت را خودشان تعیین کنند جریمه تخلفات را خودشان تعیین کنند و حتی برای بعضی بیمارستان ها ضریب K درست کنند که چند برابر دستمزد بگیرند. حتی اجازه ورود پزشک خارجی را هم ندهند در طرح تحول هم دستمزدشان سه برابر شود آنوقت توقع دارید به دادن مالیات گردن دهند. خیلی فشار بیاورید می گویند می رویم خارج. مدیران بی عرضه کشور اینها را پرتوقع کرده اند
ناشناس۱۲۶۱۷۲۵۱۱:۳۷:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بهترین راهکار برای اخذ مالیات این است که دولت به کسانی که مالیات بر در آمد نمی دهند خدمات اجتماعی ارائه ندهد.
ناشناس۱۲۶۱۷۳۳۱۱:۴۲:۳۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
علت این امر تخصص های خیلی خوب در مقابل خیل وسیعی از پزشکان بی سواد است. چون هم استادان بی سواد و هم ورودی ها نامناسب وحتی سفارشی موجب پیدایش این موج زیاد پزشک بی سواد شده است. باید1- سطح علمی اساتید مورد بررسی واقع شود و پژوهش ها حقه باز منبع ارزیابی اساتید نباشد. 2- دانشجوی پزشکی باید با معدل بالا 16 انتخاب شود و هر سال دانشجوئی که کمتر از 15 و بعد 16 و بعد 17 و18 معدلش شد باید از کلاس پزشکی به داروسازی و دندانپزشکی و پرستاری و.. تنزل داده شود. 3- باید هر چه می توانیم در توسعه تخصص ها پزشکی کوشا باشیم
ناشناس۱۲۶۱۷۳۹۱۱:۴۳:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
دختر عمه من متخصص زنانه بیمارستان .. .. شش سال پیش ماهی نود و پنج میلیون کارانه و سی میلیون حقوق می‌گرفت تازه می‌گفت اونهایی که از من بیشتر می‌گیرند زیادند !!! شما کارانه های چند ده میلیونی رو کنترل کن، مالیات پیشکش .
ناشناس۱۲۶۱۸۷۶۱۲:۳۸:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
این پزرشکها را کی آنقدر گستاخ کرده تا در برابر قانون و ملت بایستند ؟! به نظرم اگر تعداد پزشکان 5یا 6 برابر بشود آنها نمی توانند آنقدر ترکتازی کنند .
ناشناس۱۲۶۱۹۴۳۱۳:۱۱:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مافیای پزشکی ...معضلی است که حالا دولت که سالها به بهانه جلوگیری از فرارشان به خارج (دروغ رنگ باخته ای که پزشکان هنوز سعی دارند پررنگ بماند) با مسامحه با گردش مالی این حوزه برخورد می کرد حالا در شرایط حاد مملکت توان گرفتن مالیات به حق از آن را ندارد.
ناشناس۱۲۶۱۹۴۹۱۳:۱۴:۲۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
لطفا پاسخ قاطع بدهید به پزشکان. مالیات ندادن مساوی دزدی است.
ناشناس۱۲۶۲۰۳۶۱۳:۴۵:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
تا ظرفیت عمومی و تخصص را زیاد نکنید وضع همینه.
ناشناس۱۲۶۲۰۴۹۱۳:۵۳:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مسئولیت و سواد و تاثیرگذاری یک میوه فروش بیشتر است یا پزشک متخصص؟؟
ناشناس۱۲۶۲۲۵۱۱۵:۴۰:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
در اقتصاد برابر هستند
ناشناس۱۲۶۲۰۵۷۱۳:۵۷:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
آیا فقط کارتخوان تنها ابزار شناسایی درآمد پزشک ،بسازفروش،وکیل،دلال.....هست.سیستم مالیاتی و دولت با این بهانه ها کم کاری خود را توجیه میکنن
فامیل دور۱۲۶۲۰۷۶۱۴:۰۷:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
این دوستان متخصص دولتی چرا اینقدر به مخشون فشار میارن..بابا مالیات همه پزشکان رو علی الراس کنید با بالاترین درامدی که فکر میکنید دارن بعدش همه شون که به التماس افتادن .. میرن کارتخونهای مطبشون رو وصل میکنن این به فکر یه بچه هم میرسه . اما چیزی که مشخصه اراده ای برای این کار وجود نداره و فقط چند وقت یه بار یه نماینده که دیگه هیچ حرفی .. .. .. نداره میاد الکی در این خصوص حرف .. میزنه
پزشک۱۲۶۲۱۷۶۱۴:۵۴:۱۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
پزشکان در سلامت جامعه تاثیر بسیاری دارند و این درآمد حق آنهاست
ناشناس۱۲۶۲۳۲۲۱۶:۲۰:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اتفاقا بر مرگ و میر هم موثرند. خیلی زیاد دولت .. نمیخواد از ثروتمندان مالیات بگیره از فقرا بجاش میگیره. بالاخره دولت اشرافیه دیگه هوای من بیکار رو که نداره
ناشناس۱۲۶۲۳۴۱۱۶:۳۳:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جناب پزشک! اگه ماليات واقعی خودتان را ميداديد، خبری اژ اين حرفها نبود. چرا کارتخوان متصل به اداره دارايی ، داير نميکنيد؟!
فامیل دور۱۲۶۲۳۴۳۱۶:۳۶:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
دوست عزیز کسی از ناحق بودن درامد پزشکان حرفی نزد. درس خوندن زحمت کشیدن درامدشون بالاست نوش جونشون. چرا مالیاتشو نمیدن؟؟ چطور یه کارگر و کارمند که حداقل حقوق رو میگیره قبل از دریافت حقوق مالیاتشو ازش کسر میکنن اونوقت یه پزشک یا وکیل و هنرمند که درامد میلیونی دارن مالیات نمیدن. فرار مالیاتی = ..
مسعود۱۲۶۲۴۰۷۱۷:۲۰:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بچه مریض شده بود، چهار تا دکتر تخصص کودکان رفتیم انواع و اقسام داروهای نامربوط بهش دادن و هزار تا مشکل دیگه هم درست کردن، آخر هیچ کدام از داروها فایده نکرد و با یک داروی گیاهی از یک پزشک عمومی آشنا خوب شد بگذریم که این ماجرا وسط پایتخت بوده و در شهرهای کوچک چه فاجعه‌ای دارد اتفاق می‌افتد و بگذریم که صدها هزار تومان پول بی زبان را هم می‌گیرند و نمی‌گویند بلد نیستیم. جان مردم شده محل آزمون و خطا عده بسیار معدودی از پزشکان به سوگندی که خوردند پایبند هستند و بقیه پزشکی را دکانی پر آب و نان برای خود می‌بینند تا ظرفیت پزشکی به صورت نامحدود باز نشود، همین آش و همین کاسه است. تازه آخرش مردم هم بدهکار میشن که این عزیزان مجانی از جیب ملت تحصیل کردند و الان هم باید این بلاها و خسارت‌ها رو به جان بخرند
ناشناس۱۲۶۲۲۸۲۱۵:۵۳:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
حالا يعني با كارتخوان گذاشتن پزشكان مشكل من بدبخت حل ميشه،همه چيز ارزون ميشه؟
ناشناس۱۲۶۲۳۹۴۱۷:۱۳:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جون نیست که راحت بدهند پول هستش
ناشناس۱۲۶۲۴۶۹۱۷:۴۸:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بهترين راه حل براي أخذ ماليات شفافيت است واول خود نمايندگان مجلس شفاف دارايي هاي خودرا اعلام كنند .. بعد بروند سراغ مشاغل ديگر،پزشكان خيلي خوب ميدانند كه برخی نمايندها مجلس ويا وزير چقدر زدوبند دارند ودرامدشان چقدر است وقتي فرزندان وداماد هاي انها ده ها ميليارد پول رانت به جيب مي زنند ودر كشورهاي اروپايي سكني گزيدند خود آنگونه نمايندها ويا وزير چقدردر مي آورد؟ انوقت انتظار داريم پزشكان شفاف عمل كنند؟
ناشناس۱۲۶۲۶۷۳۱۹:۳۸:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
ندادن مالیات نشانه بی‌فرهنگی و خوردن مال دیگران هست.

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 6. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 7. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 8. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 9. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 10. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 11. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 12. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 13. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 14. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 15. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 16. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 17. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 18. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 19. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 20. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 21. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 22. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 23. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 24. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 25. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

  2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

  3. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

  4. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

  5. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

  6. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

  7. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

  8. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

  9. قیمت خودرو همچنان صعودی است/ قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۲ میلیون رسید

  10. تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

  11. خرید سکه مشمول پرداخت مالیات شد

  12. وزیر اقتصاد: سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

  13. رفت و برگشت «دلار» به کانال پایین‌تر

  14. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

  15. قیمت آپارتمان در تهران روزانه چقدر گران می‌شود؟ + جدول

  16. همتی: نرخ ارز در روزهای آینده پایین‌ می‌آید

  17. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

  18. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

  19. کاهش اعتبار چک توسط کلاهبرداران/ بانک مرکزی و قوه ‌قضاییه ورود کنند!

  20. دندان طمع دولت‌ها به درآمد نفت کنده می‌شود؟

  21. بورس به کانال سه میلیون واحد می‌رسد؟!

  22. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

  23. دلار در سراشیبی قرار گرفت

  24. مسکن ارزان می‌شود؟

  25. جهیزیه تمام دختران تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی توسط بنیاد مستضعفان پرداخت شد

  آخرین عناوین