ماجرای بنزین، شورای عالی انقلاب فرهنگی و پروژه جدید رسانه‌ای

گروه سیاسی الف،   3981004120

دفتر حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به خبرسازی‌های اخیر رسانه‌های حامی دولت علیه وی، اطلاعیه ای صادر کرده و توضیح داده است که این رسانه ها در حرکتی غیراخلاقی، سخنرانی مربوط به سال ۹۶ رحیم پور را تقطیع کرده و برای فرار از پاسخگویی و ناکارآمدی، آن را منتشر کرده اند.

ماجرای بنزین، شورای عالی انقلاب فرهنگی و پروژه جدید رسانه‌ای

به گزارش الف، متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

۱. جناب آقای حسن رحیم پور (ازغدی)، هیچ صفحه ای در اینستاگرام ، توئیتر و فیس بوک نداشته و همه ی این صفحات، غیر قانونی یا بی ارتباط با این دفتر می باشند . امّا شایعات ،  افترائات و جعلیاتی که بنام ایشان و یا در رابطه با ایشان هر از چندی  در فضای مجازی یا رسانه های بیگانه ودشمن منتشر می شوند غالبا" از داخل کشور به آنان پاسکاری شده است.

۲. اخیرا کلیپی کوتاه و تحریف شده ازسخنان ایشان در دوسال قبل  در خصوص ۳۰۰هزارشهیدانقلاب  و همه ی کشته های دشمن از سوی رسانه ها یی منتشر شده که در خلاء میان "رسانه" و "واقعیت" ، با کلاه برداری از طریق بخیه زدن "تصاویر و کلمات"  نا مربوط و تغییر معنای جملات ،در ردیف اول " وقاحت" ، قرار گرفته اند ، با بالاترین سطوح حاکمیت، ارتباط صمیمی سیاسی و مالی دارند و همزمان با سیاستهای خبری دشمنان انقلاب ، همراهند.

۳. ماجراچیست؟مشاوران رسانه ای ریاست جمهوری دراین میان چه نقشی دارند؟ در ماجرای بنزین نیز ، آقای روحانی ، هم در اصل ماجرا و هم در مدیریت آن و سپس در مواجهه با عواقب آن ، سه بار نمره تجدید گرفتند. سالهابه قانون ، عمل نشد و ناگهان بد عمل شد واینک نیز قرار است که بد ، تحلیل و جمعبندی شود وتقصیرها به گردن این وآن بیفتد. 

امّا پروژه ی رسانه ای جدید چیست ؟ خبرگزاری خبرآنلاین، روزنامه شرق و چند رسانه زنجیره ای دیگر ، مجدّدا" به جعل خبر و کلیپ سازی، این بار با تقطیع دو دقیقه از سخنان آقای رحیم پور در مصاحبه ای پنج ساعته که دو سال قبل در برنامه "بدون توقف" از شبکه سه سیما در ده قسمت، پخش شده بود،  پس از حذف "سؤالات" و تغییر "تاریخ" این سخنان که خود بتنهایی ، یک تحریف و جعل واضح است ، وانمود کردند که سخن ایشان ، اخیراً و پس از اغتشاش بنزین و در مورد معترضان به مدیریت ناکارآمد کنونی، گفته شده است. آنگاه  مقاله نویسی و سفارش مصاحبه با چند عامل تکراری چون حق شناس ، عبدی ، اکبر گنجی و ... براه افتاد و یک نمونه تمام عیار از شارلاتانیزم رسانه ای به نمایش گذارده شد . این ششمین بار در چندسال اخیر است که روش هایی چون نقل قول های دروغ یا تحریف شده از آقای رحیم پور توسط چند رسانه زنجیره ای همزمان در داخل و خارج  بکار گرفته می شود. نسبت دادن جملاتی چون (مرده شور هیکل زنان را ببرد!!)، توصیه به کودک همسری و ... وگاه با چسب و قیچی ، هفت جمله از سه بخش یک سخنرانی را با یکدیگر وصله کردن ، و اینک نیز با حذف سوالی که صرفا" ناظر به براندازان ( ونه معترضان ، که اغلب مانیز معترضیم ) بوده ، آن هم از مصاحبه ای در سال ۹۶ ( پخش شده ازسیما )  که مبانی " مردمسالاری دینی "را تحلیل و از حق اعتراض عمومی به ناکارآمدی مسئولان دفاع کرده بود ، وقاحت را به استانداردهای خباثت، نزدیک کرده اند.

این خبرگزاری که ریاست آن  با مسئول ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری،  بوده ، همکاران تیم  رسانه ای ریاست جمهوری که چندین رسانه را _ باچه پشتوانه ازبیت المال؟_  اداره میکنند و چندین تن ازآنان ازبازداشتی های فتنه ۸۸ بوده اند، ناگهان بجای مسئولیت پذیری مدیران و عذرخواهی ، همزمان با تلاش دشمن برای کشته سازی و کشته نمایی ، با شعبده رسانه ای ، جای طلبکار و بدهکار را  تغییرداده و  منتقدان دولت  را طرفدار خشونت از دوطرف ، جا زدند. 
 
۴. اما براستی چرا همکاران ستاد رسانه ای ریاست جمهوری بجای انتشار بدون تصرف "متن کامل گفتگوهای دو جلسه تاریخی "شورای عالی انقلاب فرهنگی" ، که ظاهرا" بدستور شخص رئیس جمهور ، متن و صوت هر دو جلسه،  محرمانه شده و تنها نسخه آنها را حتی در اختیار اعضای شورا و  دبیر شورا نیز قرار نمی دهند ، بازی انحرافی نشر اتّهام "طرفداری از خشونت" ، بجای نقد "بی کفایتی های منجربه خشونت" را راه انداخته اند ؟ 
یک  باند فاسد رسانه ای از پنج ساعت گفتگو ی دو سال قبل، و ناظر به گروه های بر انداز ، کلیپ کوتاهی میسازد  و خطاب آن را به معترضان قانونی ماجرای بنزین برمی گرداند!!  آنگاه ، مصاحبه های سفارشی مبتنی بر افترا و تهمت ،ترتیب داده می شود.

۵. منشاء این جعل و تحریف، باید صراحت موضعگیری جناب رحیم پور در شورای انقلاب فرهنگی خطاب به آقای روحانی باشدکه شدیدا سانسور میشود. یکی از اعتراضات ایشان به آقای روحانی در جلسه شورا این بوده است که چرا به شعور و حقوق مردم احترام گزارده نمیشود؟ مردم چگونه حق قانونی وشرعی اعتراض به مسئولین را طبق قانون اساسی  ،  اعمال کنند؟ چرا به مردم مکررا" دروغ گفته می شود؟ چرا به وظایف قانونی بدرستی عمل نمی شود و کسی پاسخگو نیست؟ چرا طرح تشکیل "خانه های ملی گفتگوی آزاد" در همه شهرهای کشور که پیشنهاد آن توسط آقای رحیم پور در دهه گذشته داده شد و در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و بهترین بستر قانونی برای اعمال اصل 27 قانون اساسی نیزهست هرگز اجرا نشد و نمی شود؟ چرا مردم را عصبانی و به آنان توهین می کنند و سپس به ضد انقلاب و سرویسهای دشمن ، اجازه موج سواری و خشونت و قتل می دهند؟! 

جوانان و خانواده ها را به مسئولین ، بی اعتماد و از آینده ، مأیوس کرده اید ، دستشان  به شما نمی رسد و کسی هم پاسخگو نیست ؟  چرا میان برخی مسئولین  با مردم ، شکاف افتاده و تدبیری دیده نمی شود ؟ چند سال " توکل صادقانه "بر آمریکا و "توسل عارفانه" به انگلیسیها ، جواب عکس داده ، همه چیز را منوط به ترحّم دشمن و ناشی از تحریم و سپس تحریم ها را نتیجه ی مقاومت و عزت طلبی دانستن ، زندگی اشرافی بعضی مسئولین و خانواده هایشان و خبر مفاسد اقتصادی بی سابقه در کشور، تبدیل انبوه دیپلم بیکار به فارغ التحصیلان بیکار و عدم اجرای بسیاری مصوبات همین شورا و متقابلا اجرای غیرقانونی وگاه مخفیانه دستورالعملهای نهادهای غربی چون ۲۰۳۰ و کنوانسیونهای ضدخانواده و اخلاق ستیز و تعطیلی مکرر شورا (امسال تنها 5 یا 6 جلسه تشکیل شده بود) و تبدیل جلسات آن به مجلس سخنرانی بجای گفتگوی انتقادی و بطور کلی آثار دیپلماتیک ، اقتصادی و اجتماعی  رویکرد ضعیف، غیر مردمی و  لیبرال ازنوع روستایی  ، جامعه را عصبانی کرده و همه را رنج می دهد.

درآن جلسه ،آقای روحانی  ادعا کردند که اوضاع کاملا آرام بوده و بیانیه برخی مراجع تقلید و نمایندگان مجلس ، باعث آغاز اغتشاشات شده و  ماجرا ، اصولا" کار تروریستها و خرابکاران بود و بسرعت هم تمام شد. آقای رحیم پور این اتهام به مراجع تقلید را رد  و تصریح کرد که ماجرا به هیچ وجه ، بی اهمیت نبود بلکه دهها کشته و صدها میلیارد، خسارت و بی آبروشدن کشور درسطح رسانه های جهان و اعتماد سوزی در داخل کشور ، هزینه های سنگین و غیرقابل جبران است و باید  ساده اندیشی ها و نا کار آمدی ها را علاج کنیم ، بایدبامردم، صادق باشیم و دیگران را مقصرنخوانیم.

اینک  بعضی اعضای تیم رسانه ای ریاست جمهوری ، بجای انتشار مفاد دو جلسه تاریخی شورا، واصلاح ناکارآمدیها که اینک ازهمه پنجره ها بوضوح دیده میشوداز طریق همکارانشان در خبر آنلاین ، شرق ، انتخاب و ..... جای شاکی ومتهم را عوض کرده اند. آری این ملت.۳۰۰هزارشهیدداده ودشمنان او برای براندازی باید هزینه بدهند و یک صدم آن راهم نمیدهند. اما این جمله قیچی شده ، از لابلای ده قسمت میزگرد در سال ۹۶، چه ربطی به ماجرای آبان ۹۸ دارد؟

برخی از این قماش  سالها باپول بیت المال در اروپا زندگی کردند اما هنوز ادب رسانه ای نیاموخته اند.

برخی دیگر نیز ظاهرا دین و اخلاق را هم چون عبا و عمامه شان ، کنار گذارده و علیرغم سالها کار در وزارت اطلاعات ، با بازداشتی های فتنه ۸۸ در تهران و قم ( چون م.ق و ع.ج و ف.م و ه.خ و.... ) همصدا و همکار شده اند. چند نفر از همکاران خبرگزاری مذکور در سالهای اخیر به جرم های گوناگون احضار یا بازداشت شده اند و چرا؟! و امثال م.م ، عضو اخراجی وزارت اطلاعات در این رسانه هاچه میکنند و چقدر دستمزد و از کجا میگیرند ؟! مخاطب این سخن طبیعی است که  حقوق بگیران مقالات ومصاحبه های سفارشی  و کلیپ سازان نیستند. آنان که باید بشنوند ، شنیدند اما چه کنیم که ماکیاولی همچنان زنده و حلقه شاگردانش گرم است . افترائات و دروغهای دیگری نیز درمورد جناب آقای رحیم پور پی درپی در حال آماده شدن و انتشاراست که پاسخ آنها بتدریج داده خواهد شد، انشالله.

پربحث‌های دیروز

 1. ایران به سرعت پیر می‌شود و مسوولان فقط نگاه می‌کنند !

 2. قرعه‌کشی خودرو یک شوخی تلخ با مردم است

 3. حیاتی گوینده خبر: گفتند فعلا نیا/من به کار در صداوسیما علاقه‌مند هستم/ هیچ وقت از رسانه طلبکار نبوده‌ام

 4. یک عکس؛ یک شرح | اسب نجیب ایران خودرو !

 5. واکنش قالیباف به اظهارات تازه ترامپ

 6. پیروز بازی شطرنج خودروسازان با بازار کیست؟

 7. یک عکس، یک شرح / قهرمانان زندگی

 8. آیا ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بازنده خواهد بود؟‌/ آیا رای ایالتها باهم متفاوتند؟

 9. نامه منتشر نشده محسن رضایی به رهبر انقلاب / از ایشان خواستم آقای هاشمی را نجات دهند

 10. رونمایی از اسناد جدید علیه تاجگردون/گزینه‌های ریاست کمیسیون‌های مجلس یازدهم/زیباکلام: در صورت حمایت خاتمی نیز لاریجانی هیچ شانسی ندارد

 11. برایان هوک: به تحریم‌های سنگین علیه ایران ادامه می‌دهیم/ تهران باید مذاکره کند

 12. تخت‌روانچی: آمریکا هیچ حقی برای آغاز هیچ کاری در چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ را ندارد

 13. جزئیات قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو/ اعلام فهرست ۱۵ هزار برنده + جدول

 14. شکایت نهاد ریاست‌جمهوری از یک فیلمساز

 15. آتش سوزی‌های اخیر تهران عمدی است؟

 16. سرقت در روز روشن فقط در چند ثانیه!

 17. مراسم قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده محصولات ایران خودرو

 18. علی مطهری: مذاکره با ترامپ، مذاکره با قاتل شهید سلیمانی است

 19. اولین مهمان قالیباف در مجلس یازدهم

پربحث‌های هفته

 1. ایران به سرعت پیر می‌شود و مسوولان فقط نگاه می‌کنند !

 2. قانون، قاتل رومینا!؟

 3. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 4. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 5. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 6. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 7. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 8. از لواسان به جماران بازگردید !

 9. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 10. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 11. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 12. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 13. قرعه‌کشی خودرو یک شوخی تلخ با مردم است

 14. حیاتی گوینده خبر: گفتند فعلا نیا/من به کار در صداوسیما علاقه‌مند هستم/ هیچ وقت از رسانه طلبکار نبوده‌ام

 15. یک عکس؛ یک شرح | اسب نجیب ایران خودرو !

 16. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 17. نکند امام هم «التقاطی» بود؟!

 18. واکنش قالیباف به اظهارات تازه ترامپ

 19. درباره مسئولی که «آخر آسفالت» زندگی می‌کند

 20. پیروز بازی شطرنج خودروسازان با بازار کیست؟

 21. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

 22. احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰/ چرا وزیر کشور همزمان با اعتراضات آمریکا به یاد حوادث آبان افتاد؟/ افروغ: مردم هرچه فساد ببینند به پای کل نظام می‌نویسند

 23. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 24. یک عکس، یک شرح / قهرمانان زندگی

 25. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

پربحث‌های هفته

 1. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 2. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 3. از لواسان به جماران بازگردید !

 4. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 5. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 6. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 7. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 8. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 9. نکند امام هم «التقاطی» بود؟!

 10. واکنش قالیباف به اظهارات تازه ترامپ

 11. درباره مسئولی که «آخر آسفالت» زندگی می‌کند

 12. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

 13. احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰/ چرا وزیر کشور همزمان با اعتراضات آمریکا به یاد حوادث آبان افتاد؟/ افروغ: مردم هرچه فساد ببینند به پای کل نظام می‌نویسند

 14. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 15. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 16. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 17. گزارش هزینه‌کرد سود سپرده حساب‌های قوه قضائیه: سود کل حساب‌ها در سال ۱۳۹۸، مبلغ ۴۳۰ میلیارد تومان بود

 18. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 19. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 20. تایید اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم؛ رد «تاجگردون و دلخوش» در مرحله اول/ «زاکانی و پیرهادی» تایید شدند

 21. نظرات برگزیده مخاطبین الف: قالیباف اعتبار مجلس را بازسازی می‌کند؟/ زندگی‌های اشرافی در تهران برجسته شده/اگر پدر با فرزندش دوست بود رومینا از منزل فرار نمی‌کرد

 22. نامه منتشر نشده محسن رضایی به رهبر انقلاب / از ایشان خواستم آقای هاشمی را نجات دهند

 23. آمار جانباختگان آبان‌ ماه ۹۸/ نامه جلیلی به قالیباف/ توصیه جنتی به نمایندگان/ ماموران شهرداری به آسیه پناهی اسپری فلفل زدند

 24. رونمایی از اسناد جدید علیه تاجگردون/گزینه‌های ریاست کمیسیون‌های مجلس یازدهم/زیباکلام: در صورت حمایت خاتمی نیز لاریجانی هیچ شانسی ندارد

 25. تهدید نماینده تهران بعد از اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون

آخرین عناوین