روایت سخنگوی سپاه از سناریوسازی رسانه‌های بیگانه برای ایجاد آشوب در کشور

گروه سیاسی الف،   3981002129

سردار شریف با ذکر مثال هایی چون رفتار رسانه‌ای در عرصه رخدادهای پس از انتخابات و فتنه ۸۸ و نیز ماجرای طرح مدیریت سوخت در آبان ماه سال جاری و بازخوانی سناریو سازی های رسانه های بیگانه با هدف ایجاد بلوا و آشوب در کشور، خاطر نشان کرد: به رغم هدفگذاری دشمن برای سوء استفاده از این ماجرا و موج سواری برای فتنه انگیزی در جامعه، بیانات مقام معظم رهبری در درس خارج فقه منجر به فروکش کردن اعتراضات شد.

روایت سخنگوی سپاه از سناریوسازی رسانه‌های بیگانه برای ایجاد آشوب در کشور

به گزارش الف به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در آئین اختتامیه دومین جشنواره ابوذر در استان فارس با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به موضوع  اطلاع رسانی نزد اصحاب رسانه ،اظهار کرد: بخش قابل توجهی از جامعه امروزی ما را جوانان و نسلی تشکیل می دهند که  تحلیل و شناخت دقیقی از دوران گذشته ندارند و رسانه‌های معاند هم از این موضوع نهایت  را برای وارونه نمایی واقعیات و القای دروغ با بهره گیری از فضای رسانه می کنند.

سردارشریف  القای ناکارآمدی انقلاب و نظام دینی را  از راهبردهای دشمن در نا امید کردن مردم از آینده دانست و اظهار کرد: دشمنان با تولیدات رسانه‌ای درصدد به نمایش گذاشتن  سیمایی برجسته و فاخر از رژیم منحوس شاهنشاهی هستند و تولیدات رسانه‌ای بی بی سی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب را می توان مصداق بارز این مهم دانست.

وی افزود: امروز صاحبان بزرگ رسانه در دنیا آمریکایی‌ها ، صهیونیسم و سعودی‌ها هستند و از بستر تولیدات رسانه ای به منظور ارائه تصویر غیر واقعی از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده می کنند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه غالب جمعیت ٨٠ میلیونی کشور، دوران انقلاب و رژیم گذشته و مبارزه بی امان ملت ایران و روحانیت معظم برای رهایی از جنایات و سلطه شیطانی نظام وابسته شاهنشاهی را ندیده‌اند ،گفت: آگاهی بخشی و انتقال حقایق  و واقعیات  تلخ و حقارت بار ناشی از سیاست ها و عملکرد پهلوی اول و دوم و عمق وابستگی آنها به انگلیس و امریکا با شیوه های هنرمندانه و موثر، از جمله نقش‌آفرینی‌های اصحاب رسانه است که می‌تواند مانع انقطاع نسلی در جامعه شود.

سردار شریف با اشاره به سرمایه‌گذاری رسانه‌های معاند و بیگانه در دور نگه داشتن نسل جوان از اندیشه و تفکر نسبت به جنایات و خیانت های رژیم پهلوی و تصویرسازی وارونه و غلط از آن دوران سیاه ،اظهار کرد: آن‌ها در پی این هستند با آدرس های غلط و تحریف تاریخ، نسل جوان را از جریان و روند انقلاب پشیمان کنند و بگویند در چهل سال گذشته نظام دینی فاقد کارایی و کارآمدی بوده است.

وی با بیان اینکه ملت ایران با ۳۵ میلیون جمعیت در 22 بهمن 57، از سلطه نظام پلید شاهنشاهی و آمریکا نجات یافت و با نگاه واقع بینانه و منصفانه موقعیت امروز ایران نسبت به  گذشته کاملا روشن است، گفت: اگر بخواهیم در مصاف رسانه‌ای با بلوک رسانه ای سلطه تصویر واقعی ازکشور را ارائه کنیم و سناریوها و القائات رسانه ای بیگانگان را خنثی سازیم، بایستی ضمن ارتقای سواد رسانه ای جامعه، نسبت به تولید آثار فاخر، تاثیرگذار و با تکنینک ها و سبک های نو مبادرت ورزید.

سخنگوی سپاه ورود عالمانه، موثر و مسئولانه رسانه در بزنگاه های حساس برای آگاهی بخشی بر افکار عمومی را در زمره مهمترین انتظارات از اصحاب رسانه دانست و گفت : تجربه تاریخی گواهی می‌دهد هرگاه رسانه توانسته است در رویداد و حادثه به موقع اقدام نماید و از بروز شایعه و رواج اخبار کذب و وارونه برای تشویش افکار عمومی جلوگیری کند ، این اطلاع رسانی دقیق و درست، موجبات آرامش مردم را فراهم ساخته است.

وی با ذکر مثال هایی چون رفتار رسانه ای در عرصه رخدادهای پس از انتخابات و فتنه ۸۸ و نیز ماجرای طرح مدیریت سوخت در آبان ماه سال جاری و بازخوانی سناریو سازی های رسانه های بیگانه با هدف ایجاد بلوا و آشوب در کشور ، خاطر نشان کرد: به رغم هدفگذاری  دشمن برای سوء استفاده از این ماجرا و موج سواری برای فتنه انگیزی در جامعه، بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در درس خارج فقه منجر به فروکش کردن اعتراضات شد و مردم معترض صف خود را از آشوبگران جدا کردند؛ همچنین رسانه‌های داخلی نیز با اقدامات و تولیدات خبری رسانه ای درست و تاثیر گذار نقش خوبی در خنثی سازی و بی اثر کردن توطئه دشمنان ایفا کردند.

سردار شریف با بیان اینکه دشمن در تلاش است از هر حربه ای برای فضاسازی رسانه ای علیه ملت ایران استفاده کند، گفت: به طور مثال در روزهای اخیر شاهد فوت دو جوان کولبر در غرب کشور بودیم ؛ سوال اینجاست که چه کسی در جامعه از شنیدن چنین خبری ناراحت نمی شود؟ اما دشمنان ما این موضوع که باعث ناراحتی هر  انسانی می شود را به ابزاری برای تخریب نظام و القای مباحث دروغ به مخاطبین و نادیده گرفتن خدمات پرشمار جمهوری اسلامی ایران به مردم این منطقه از کشور می کند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه  با بیان اینکه اگر می‌خواهیم با  استراتژی دشمن برای وارونه نمایی دستاوردها و ثمرات انقلاب و نظام اسلامی ایران مقابله کنیم باید افتخارات جمهوری اسلامی که متعلق به همه مردم است، بازگو شوند، گفت: امروز به فضل الهی در شرایط بسیار مطلوبی به سر می بریم و دشمن قادر نیست کوچکترین حرکتی علیه ما انجام دهد.

سردار شریف سواد رسانه ای و اطلاع رسانی به هنگام و دقیق را عاملی که منجر به بهبود شرایط جامعه و افزایش دانش‌ عمومی آحاد مختلف مردم می‌شود توصیف و تصریح کرد: از سوی دیگر عدم توجه به سواد رسانه‌ای موجب فراهم شدن فضا برای فعالیت گسترده رسانه‌های معاند و تصویرسازی غیر واقعی آنها از جامعه ما شده است.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم، از برگزیدگان دومین جشنواره استانی رسانه ای ابوذر در استان فارس تقدیر شد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 13. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 14. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 15. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 16. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 17. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 18. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 19. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 20. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 21. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 22. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 23. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 24. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 25. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 5. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 6. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 7. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 8. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 9. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 10. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 11. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 12. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 13. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 14. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

 15. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 16. انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر کشور/موسوی در پاسخ به الف: پس از پایان انتخابات و آغاز شمارش، میزان مشارکت به تدریج اعلام میشود/در حال بروز رسانی+ تصاویر و حاشیه ها

 17. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 18. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 19. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 20. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 21. چرا لیست کامل؟

 22. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 23. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 24. روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

 25. کوتاهی وزارت کشور در اعلام نام انصرافی‌ها

آخرین عناوین