دستمزد نجومی مهران مدیری برای دورهمی شب یلدا/ روایت معاون وزیر از ضعف دولت در اجرای طرح بنزین/چرا دیوان محاسبات، هدیه دادن به نمایندگان را توجیه می‌کند؟

گروه سیاسی الف،   3981001160 ۴۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

دستمزد نجومی مهران مدیری برای دورهمی شب یلدا/ روایت معاون وزیر از ضعف دولت در اجرای طرح بنزین/چرا دیوان محاسبات، هدیه دادن به نمایندگان را توجیه می‌کند؟

روایت معاون وزیر کار از ضعف دولت در اجرای طرح بنزین

احمد میدری، معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی است. میدری از اقتصاددانانی است که گرایش به عدالت اجتماعی دارد و از این جهت در تصمیمات دولتی در اقلیت است. میدری گفت‌وگویی با مجله اندیشه پویا داشته است که در آن به نکات بسیار مهمی اشاره می‌کند. بخش‌هایی از این گفت‌وگو را می‌خوانید:

«-من با افزایش آرام قیمت بنزین مخالف نیستم. می‌توانیم در مورد این که قیمت بنزین گلوگاه قیمت حامل‌های انرژی به اندازه نرخ تورم افزایش پیدا کند صحبت کنیم اما این گزاره که افزایش قیمت بنزین گلوگاه اقتصاد ایران است و باید قبل از چیزهای دیگر محقق شود، به نظرم گزاره‌ای است که قدرت در پررنگ کردن آن مؤثر است. چرا موضوع صنعت خودرو در دستور کار دولت قرار نمی‌گیرد؟ چون آنجا شبه انحصار قدرتمندی داریم که نمی‌خواهیم تغییرش دهیم... هفتاد نیروگاه برق در کشور وجود دارد. میزان عدم کارایی آنها چقدر است؟ آیا تا به حال کسی در مورد آنها صحبت کرده؟ چرا موضوع کارایی انرژی در نیروگاه‌های برق، در شبکه انتقال و در پالایشگاه‌ها پررنگ نمی‌شود؟... در شبکه‌های آبرسانی چقدر افت و نشتی داریم. در این مورد هم کسی صحبت نمی‌کند... زیرا با منافع بوروکراسی ایران سازگار نیست...

-دولت هم باید روی سیستم مالیاتی کار کند چرا دولت خودش را در برابر اقشار قرار می‌دهد و می‌گوید می‌خواهم از پزشکان مالیات بگیرم؟ نتیجه‌اش هم این می‌شود که پزشکان متحد می‌شوند و به دولت فشار می‌آورند. دولت هم عقب‌نشینی می‌کند. دو سال قبل دولت از مالیات بر طلافروشان صحبت کرد و دو سه ماه هم ایستادگی کرد اما وقتی چند اعتصاب در اصفهان شد، دولت عقب‌نشینی کرد.

دولت اصلاً نباید خودش را به این صورت در برابر اقشار قرار دهد. باید بگوید می‌خواهم از کل خانواده‌های ایرانی، اظهارنامه مالیانی بگیرم و به کسی که درآمدش کفاف مخارجش را نمی‌دهد. مالیت منفی و سویسید می‌دهم. کسی هم که پردرآمد است حالا اقتصاددان یا پزشک، دلال و طلافروش است با هر شغل دیگری دارد، اظهارنامه مالیاتی بدهد.

دولت به این ترتیب می‌تواند حق خود در مالیات را بگیرد اقشار راهم روبه‌روی هم قرار نمی‌دهد. اما تعارض منافع در جامعه، اجازه اجرای راه‌حل‌های سخت را نمی‌دهد. مثلاً در مورد طرح تحول سلامت، چرا پول به پزشکان تزریق می‌شود؟ چرا به جای آن که حق‌الزحمه ماماها بالا رود، درآمد متخصصان زنان و زایمان بالا می‌رود؟ زیرا هر راه‌حل سیستماتیکی که بدهید گروه‌های متشکلی وجود دارند که اجازه اجرایی شدن آن را نمی‌دهند. اصلا نمی گذارند راه‌حل شما فرموله شود. گروه‌هایی که در بخش خصوصی با دولتی هستند، راهکارهایی پیش پای سیاست‌گذار می‌گذارند که دروغین اما آسان و جذاب است...

-دولت به معنای قوای اجرایی تقنینی و قضایی ضعیف شده است و تجلی‌اش همین می‌شود که دولت تصمیم می‌گیرد قیمت بنزین را آزادسازی کند و به نظر شما نامعقول می‌آید. دولت نمی‌تواند رفتار مردم را پیش‌بینی کند. از آن طرف درگیر یک سیستم بوروکراتیک عجیب است که جلوی کار را می‌گیرد.

بنابراین از این توهم درآییم که اگر انتخابات کاملاً آزاد شد، اتفاق بزرگی رخ می‌دهد. با انتخابات آزاد نمی‌توانید بدنه اجرایی کشور را اصلاح کنید. چه کسی می‌تواند قدرت گروه‌های ذی‌نفع را خنثی کند؟ در حال حاضر تضاد اصلی اقتصاد سیاسی در ایران تضاد دولت یا حکومت با گروه‌های اجتماعی است. این تضاد توان همه حکومت را می‌بلعد. باید به تضادهای درونی جامعه یا تعارض منافع در جامعه پرداخت.»

بیشتر بخوانید:

معاون وزیر کار: طرح تحول سلامت شکست خورد/ دولت با دادن یارانه بنزین می‌خواست دل مردم را شاد کند

***

دستمزد نجومی مهران مدیری برای دورهمی شب یلدا

روزنامه فرهیختگان درباره قرارداد مهران مدیری برای برنامه شب یلدا نوشت: «کنجکاوی‌های اصلی راجع‌به این خبر[پخش دورهمی در شب یلدا]، مربوط به شرایط مالی ساخت این سری از برنامه دورهمی است؛ نه میهمان‌های آن و احیانا جزئیات دیگر و اتفاقا تنها بخش غیرشفاف ماجرا که نه مدیران سیما و نه عوامل دورهمی علاقه‌ای به اظهارنظر درباره‌اش ندارند، همین بخش است.

گفته می‌شود مصطفی احمدی، تهیه‌کننده دورهمی ابتدا برای ساخت این سری از برنامه مبلغ یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای هر قسمت را پیشنهاد داد که با موافقت مرتضی میرباقری، معاون سیما همراه بود. پس از آن مسئولان رده‌بالاتر سازمان صداوسیما نسبت به بالا رفتن نرخ برنامه‌سازی در این مجموعه، متعاقب عقد چنین قراردادی، حساسیت نشان دادند و قرار شد این مبلغ یا حتی مبلغی بالاتر از آن به شکلی دیگر در اختیار سازندگان دورهمی قرار بگیرد.

شنیده‌های «فرهیختگان» حاکی از این است که قرارداد ساخت سری تازه دورهمی در معاونت سیما به شکلی تنظیم شده است که برای هر قسمت حدودا ۳۵۰ میلیون تومان به تهیه‌کننده پرداخت شود و علاوه‌بر آن، ۳۰ درصد از درآمد تبلیغات بازرگانی قبل، حین و بعد برنامه هم به آنها تعلق بگیرد. حالا سوال مهم این است که عقد چنین قرارداد سنگینی برای «دورهمی» که برنامه‌ای هزینه‌بر نیست با چه معیاری صورت گرفته است؟ این جابه‌جایی، سقف قراردادهای تلویزیون برای برنامه‌ای با ایده‌ها و آدم‌های تکراری کار خود تلویزیون را برای ساخت دیگر برنامه‌ها سخت‌تر خواهد کرد.»

***

رئیسی: پرونده هفت‌سنگان و کلاک به‌صورت ویژه رسیدگی می‌شود

حدود یک سال است که در رسانه‌ها خبر از تخلفات متعدد در ساخت و سازهای هفت‌سنگان قزوی و منطقه کلاک لواسان در رسانه‌ها منتشر شده است. این دو پرونده به سبب متهمینشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. متهمین پرونده هفت‌سنگان اعضای تعاونی دادگستری استان قزوین هستند و متهمین کلاک افرادی مرتبط با برخی مسیاستمداران. حالا رئیسی خبر از رسیدگی ویژه به این دو پرونده را داده است.

حجت‌الاسلام رئیسی، در رابطه با پرونده‌های هفت‌سنگان، کلاک و سایر پرونده‌هایی که مورد سوال یکی از حاضرین در نشست بود، گفت: این پرونده‌ها به صورت ویژه رسیدگی می‌شود و وقتی احکام قطعیت پیدا کرد، مردم را در جریان نتایج قرار می‌دهیم. تمامی پرونده‌های زمین خواری و تصرفات غیر قانونی و حقوق عامه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

رئیسی: کمیسیون ماده۱۰۰ نباید محل درآمد شهرداری‌ها باشد

***

انتقاد روزنامه اصولگرا از سردار جلالی

سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل است که هر از چندگاهی با برخی اظهارنظرهای جنجالی به تیتر رسانه‌ها تبدیل می‌شود. روزنامه اصولگرای فرهیختگان در بخشی از یک یادداشت درباره آلودگی هوا از سردار جلالی انتقاد کرد و نوشت: «سازمان پدافند غیرعامل یکی از همین نهادهایی است که جای خالی‌اش در تمام آنچه این روزها بر مردم می‌گذرد، حس می‌‌شود.

در آلودگی هوایی که به جان مردم افتاده است و روزانه هزاران نفر را راهی اورژانس و بیمارستان می‌‌کند، در ماجرای کیک‌‌هایی که داخل‌شان قرص پیدا شده و بچه‌‌های مردم را راهی بیمارستان و درمانگاه کرده است، در ماجرای آنفلوآنزا، بارش‌‌ها و خیلی دیگر از مسائل، پدافند غیرعامل جا‌خالی داده است و حداقل کنش و واکنشی از آن سراغ نداریم. غیبتی که هرچه علتش را جست‌‌وجو می‌‌کنیم جز خودنمایی اظهارنظرهایی عجیب و غریب در حوزه‌‌های مختلف از سوی ریاست این سازمان چیز دیگری دست‌مان را نمی‌‌گیرد. 

ادعاهای متعدد در حوزه فناوری و اینترنت، ادعای دزدیده شدن ابرهای ایران توسط رژیم‌صهیونیستی، آتش‌زدن دلار و... همه بخشی از اظهاراتی است که غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر‌عامل در چند وقت اخیر و بعد از اتفاقات و حوادث گوناگون در کشور داشته است، اما در ارتباط با اتفاقاتی که بالاتر لیست کردیم هنوز هیچ موضع مشخص و گزارش قابل تامل و توجهی از سوی این سازمان ارائه نشده است.»

***

چرا دیوان محاسبات، هدیه دادن به نمایندگان را توجیه می‌کند؟

مدتی پیش یکی از نمایندگان مجلس از اعطای بن‌کارت هدیه به نمایندگان عضو کمیسیون برنامه و بودجه توسط دیوان محاسبات خبر داد. در پی این ماجرا، احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان محاسبات به اقدام این نهاد نظارتی در هدیه دادن به نمایندگان انتقاد کرد.

بیشتر بخوانید:

نامه توکلی به عادل آذر درباره هدیه میلیونی دیوان محاسبات به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه

در پی انتشار نامه توکلی در سایت الف، دیوان محاسبات جوابیه‌ای فرستاد و در الف منتشر شد. این جوابیه از دو بخش تشکیل شده است: در بخش اول از توکلی بابت انتشار این خبر گلایه کرده است و در بخش دوم هدیه دادن به نمایندگان را تایید و توجیه کرده است.

در این بخش از جوابیه آمده است: «تحویل چند فقره بن خرید پنجاه هزار تومانی شهروند به نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه به منظور کمک به نیازمندان با رعایت کلیه تشریفات قانونی و از محل ردیفی که تحت عنوان کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی هرساله در قوانین بودجه سنواتی ذیل اعتبارات برخی دستگاه ها پیش بینی می شود، پرداخت گردیده است که هم منبع تامین و هم محل مصرف آن در انطباق کامل با قانون بوده است.»

آنچه در این جوابیه بیش از پیش مورد سوال و توجه است توجیهات یک نهاد نظارتی برای یک اقدام فسادانگیز است. دیوان محاسبات، نهادی نظارتی است که باید بر دخل و خرج بودجه توسط دستگاه‌های مختلف نظارت کند.

به‌علاوه هدیه‌دادن به مسئولین و سیاستمداران در عرف سیاسی اقدامی فسادانگیز شناخته می‌شود چرا که هدیه دادن به افراد ذی‌نفوذ معمولا با درخواست‌هایی همراه است. حتی اگر بپذیریم دیوان محاسبات با نیت خیری که مدعی شده به نمایندگان هدیه داده است باز هم از قبح ذاتی عملش نمی‌کاهد.

در توضیحاتی که ذیل جوابیه نوشتیم آوردیم که کمک به نیازمندان در شرح وظایف نمایندگان و دیوان محاسبات نیست و وظیفه نهادهای حمایتی است؛ پس این توجیه عذر بدتر از گناه است. از طرفی دیگر دیوان محاسبات درحالی مدعی شده است که هدیه دادن به نمایندگان قانونی است که مستندات قانونی آن را ذکر نمی‌کند.

به نظر می‌رسد وقوع این حادثه و رسانه‌ای شدن آن باید باعث فشار رسانه‌ای به این نهاد نظارتی شود تا دیگر به اقدامات شائبه‌ برانگیز دست نزند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۵۰۹۷۳۲۰:۴۰:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۱
اگر مدیری می گیرد نوش جانش .یکساعت مردم می خندند.درد و بلا مدیری بخوره تو سر اون مسِولینی که پول می گیرند و کار نمی کنند.
ناشناس۱۲۵۱۳۸۲۰۹:۴۲:۳۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲
مدیریت دورهمی / دستمزد نجومی
ناشناس۱۲۵۱۳۹۲۰۹:۵۰:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲
کجای برنامه اش خنده دار است؟ اگه با این شرایط می خندید پس برای برفکهای تلویزیون هم می تونید بخندید!
ناشناس۱۲۵۱۳۹۷۰۹:۵۳:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲
دل مردم خونه . دلقک بازی دیگه جواب نمیده . برای کسایی مثل مدیری که نون صدا و سیما رو میخورن ، بنزین اگه لیتری 30/000 تومن بشه هم ککشون نمیگزه . مردم ساده نباشن . مدیری ؛ مردمی نیست
ناشناس۱۲۵۱۴۱۴۱۰:۰۲:۰۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲
مهران مدیری هنرمند محبوب ملت است و مردم او را دوست دارند.
ناشناس۱۲۵۱۴۳۸۱۰:۲۲:۴۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲
برنامه اش جز متلک پرانی های نخ نما و دست زدنهای دستوری روی اعصاب چیزی ندارد .
ناشناس۱۲۵۱۹۶۰۱۴:۴۹:۱۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲
به حرفهای خود مهران مدیری رجوع میکنیم که گفتند چرا از دولت قبل انتقاد نمیکردی گفت آن زمان اصلا مرا به تلویزیون راه نمیدادندو مهران مدیری فقط از یک را پول درمیاورد آن هم طنز انتقادی نسبت به دولت فعلا هم که این راه دوباره باز شده.
ناشناس۱۲۵۰۹۷۶۲۰:۴۳:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۱
در شرایطی که دچار تورم افسارگسیخته و کمرشکن هستیم افزایش سه برابری قیمت بنزین اوج بی تدبیری بود.
ناشناس۱۲۵۰۹۷۹۲۰:۴۶:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱
طرح تحول سلامت باعث افزایش سیصد درصدی تعرفه های پزشکی و پُر شدن جیب پزشکان شد و حالا بسیاری از مردم بناچار خود درمانی می کنند.
ناشناس۱۲۵۰۹۸۰۲۰:۴۷:۴۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱
باهمین حاتم بخشی ها وضع کشوررا به اینجا رسانده اند.به این ترتیب تاوان دستمزدهای شبی سیصد چهارصد میلیونی را باید کارگر با حقوق ماهیانه یک میلیون وپانصد هزارتومانی بپردازد البته صرف نظر از خیل عظیم بیکاران که آنرا هم ندارند.واقعا چه خبراست؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۲۵۰۹۸۴۲۰:۵۱:۲۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱
کنایه مهران مدیری به روحانی : صبح جمعه از پخش دورهمی مطلع شدم ! خخ
ناشناس۱۲۵۱۴۷۸۱۰:۴۴:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲
تو فکر کردی هرچی از دهنش در میاد بدون هماهنگیه؟ نه عزیز من از مجری تلویزیون انتظار داری حرف تورو بزنند اشتباه می کنی اینها بدون هماهنگی دهنشونو باز نمی کنند
ناشناس۱۲۵۱۸۳۸۱۳:۵۸:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲
یعنی این همه پول از صدا سبما گرفته که به روحانی متلک بگه ؟صدا سیما که دائم به خاطر کمی بودجه به دولت گلایه می کنه ظاهرا برا طعنه زدن به رئیس جمهور خوب دست وبالش بازه !!
ناشناس۱۲۵۱۰۰۰۲۱:۰۸:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۱
تازه مالیات رو اقای رییس جمهور معاف کرده
ناشناس۱۲۵۱۰۱۲۲۱:۲۸:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱
دستمزد نجومی معاف از مالیات اینهم از عدالت گستری حضرات آقایون !
گلمراد میدری۱۲۵۱۰۱۴۲۱:۳۰:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱
دولت ؛ تهی از دستاورد است
یاری۱۲۵۱۵۱۲۱۱:۰۸:۴۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲
تلخترین و درست ترین اعتراف یک دولتی
مرتضی@۱۲۵۱۰۱۵۲۱:۳۰:۲۶ ۱۳۹۸/۱۰/۱
بخدا اگه این پولای گنده ای که به راحتی بیانشون می کنید ، در رابطه با برنامه دور همی و آقای مدیری صحیح باشه ، دیگه به هیچ احد و ناسی نمیتونم اعتماد کنم
ناشناس۱۲۵۱۶۵۳۱۲:۳۱:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲
یعنی تا حالا اعتماد میکردی ؟ خیلی از قافله پرتی داداش
ناشناس۱۲۵۱۰۱۸۲۱:۳۳:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱
هر چه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک دیوان محاسبات ، پول ، هدیه داده به نماینده های کمیسون برنامه و بودجه !!! این یعنی چی ؟!!!!!!!!! عادل آذر جواب بده
ناشناس۱۲۵۱۰۲۰۲۱:۳۴:۲۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱
رئیس دیوان محاسبات سریعا برکنار گردد
ناشناس۱۲۵۱۰۲۱۲۱:۳۴:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱
رئیس دیوان محاسبات استعفاء استعفاء
ناشناس۱۲۵۱۵۱۸۱۱:۱۱:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲
باز توزمین چپ و راست بازی کردید
ناشناس۱۲۵۱۰۲۲۲۱:۳۶:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱
دادستان به پرونده هدیه دیوان محاسبات به نماینده ها ورود کند
ناشناس۱۲۵۱۰۲۴۲۱:۳۷:۱۶ ۱۳۹۸/۱۰/۱
مهران مدیری معاف از مالیات
ناشناس۱۲۵۱۰۳۱۲۱:۴۴:۱۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱
دولت از سلبریتی ها و پزشکا میترسه برای همین ازشون مالیات نمیگیره
ناشناس۱۲۵۱۰۳۶۲۱:۴۸:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱
یه دیوان محاسبات جدید باید بذارید بالای سر عملکرد دیوان محاسبات فعلی :-) یکی باید حواسش به خود این باشه .
ناشناس۱۲۵۱۰۴۱۲۱:۵۲:۲۶ ۱۳۹۸/۱۰/۱
دیوان محاسبات مملکت ما رو نیگا توره حضرت عباس !!!
ناشناس۱۲۵۱۳۷۸۰۹:۳۹:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲
چی کار کرده مگه ؟! فقط یه ذره دونه پاشیده برای روز مبادا
ناشناس۱۲۵۱۰۴۷۲۱:۵۶:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱
حالا فردا صبح ؛ میدری ، پر !
rassharif۱۲۵۱۰۵۹۲۲:۰۷:۳۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱
در مورد مهران مدیری؛ بنظرم انرژی منفی جمع شده ناشی از عملکرد دولت و شخص روحانی، توسط مدیری تلاش می شه که آزاد بشه. قبول دارید؟
ناشناس۱۲۵۱۰۷۴۲۲:۱۹:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱
یکسری با رانت پول پارو میکنند بقیه ملت فقط نظاره گر
ناشناس۱۲۵۱۱۰۰۲۲:۳۶:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱
دستمزد نجومی مدیری بهتر است تا مردم شب یلدا رو تو بی بی سی و من و تو و ایران اینترنشنال نگاه کنند. الان فقط جنگ این سه رسانه با ایران است که در کنار مشکلات اقتصادی مردم در حال نابودی ایران است.
عزیزی۱۲۵۱۱۲۸۲۳:۰۰:۲۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱
یعنی یه جوری میگید عقد چنین قرارداد سنگینی برای «دورهمی» که برنامه‌ای هزینه‌بر نیست با چه معیاری صورت گرفته است؟ که انگار صدا و سیما رو عمه من و شما اداره میکنه! خب رئیس و رئیس رئیسش باید بیان جواب بدن. رئیس صدا و سیما رو کی انتخاب میکنه؟ اگه حرف حق بزنی توهین و نیش به دیگرانه پس منتشر نمیشه! خب مثلا چجوری بگیم دزدی نکنید عزیزان گلم که ناراحت نشوند؟ حالا اگه یکی بیاد بگه مهران مدیری بی تربیت است .
ناشناس۱۲۵۱۱۵۵۲۳:۵۲:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۱
کلا تو صدا و سیما این آقا و دو شرکت تبلیغاتی و چند نفر دیگه تخته گاز به لحاظ رانت و مسائل مالی میتازونن
ناشناس۱۲۵۱۱۶۵۲۳:۵۸:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱
چه افتخار بزرگ و چه کیفی می برند اونهایی که به یک مشت خزعبلات و چرندیات مهران مدیری گوشدمی دهند و اگر مهران مدیری گوشش بخارد و بخاراند میخندندو دست میزنند واقعا اوج فرهنگ و ادبند این مردم
ناشناس۱۲۵۱۱۹۱۰۰:۳۴:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲
شعور مردم آنقدر بالا رفته که مهران مدیری سرفه میکنه براش دست میزنند و میخندند آش اینقدر شور بود که یکبار خودش هم عصبانی شد گفت حالا برا چی دست زدید این یعنی چی
ناشناس۱۲۵۱۲۵۷۰۷:۰۵:۴۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲
وقتی دیوان محاسبات میگه این کار عین قانون است که بدتر است، چرا باید چنین قانونی وجود داشته باشد؟ آیا این به معنی قانونی کردن فساد نیست؟! دیوان اگر راست میگه به این سوال پاسخ بدهد.
ناشناس۱۲۵۱۲۸۲۰۷:۴۹:۴۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲
حد اقل برنامه دور همی یک معنی و مفهومی دارد و ملت را به تلویزیون نزدیک می کند بقیه کارها و برنامه ها چی
ناشناس۱۲۵۱۳۱۷۰۸:۲۸:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲
هر قسمت ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ×۳۰شب اگر به فکر ملت هستید با این پول برید برای زلزله وسیل زدگان خونه بسازید هر شب هم ی ساعت نشون بدید دارید چکار میکنید آنتن هم با ی برنامه مفید پر شده
ناشناس۱۲۵۲۰۴۶۱۵:۳۷:۰۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲
رحمت به شیری که خوردی، واقعا که حق گفتی
ناشناس۱۲۵۱۳۵۰۰۹:۰۶:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲
هدیه به روش رانت حلال است
ناشناس۱۲۵۱۴۱۰۰۹:۵۹:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲
نماینده ی بن کارت هدیه بگیر ارزشش در حد همان بن کارت است.
ناشناس۱۲۵۱۴۶۳۱۰:۳۶:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲
خدا کنه فقط دوباره بساط خندوانه راه نیفته
ناشناس۱۲۵۱۴۹۰۱۰:۵۵:۴۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲
تخریب مهران مدیری شروع شد ، ضمناً دستمزد میگیره دزدی که نکرد
ناشناس۱۲۵۱۵۶۶۱۱:۴۴:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲
دور همی این قدر نمی ارزید و لی خیلیا از قبلش می خورند
ناشناس۱۲۵۱۵۷۳۱۱:۴۹:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲
خطاب به دیوان محاسبات:1 هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک2- رطب خورده کی کند منع رطب

پربحث‌های دیروز

 1. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 2. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 3. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 4. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 5. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

 6. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 7. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

 8. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 9. عقب‌نشینی جدید واشنگتن در برابر تهران/ حذف ۳۰ پاراگراف از قطعنامه ضدایرانی

 10. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

 11. دولت در مورد لغو تعلیق کنکور به مردم پاسخگو باشد

 12. محسن هاشمی: لغو طرح ترافیک تهران در مقابله با کرونا موثر نیست

 13. بایدن، «کملا هریس» را به عنوان معاون خود انتخاب کرد

 14. غارنشینی یک خانواده فلسطینی

 15. دوربین مخفی: هجوم مردم برای خرید تیشرت‌های عجیب و غریب

 16. چرا روحانی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مجلس نرفت؟

 17. مزیت‌های طرح گشایش اقتصادی از زبان روحانی

 18. کشف دومین اسکلت بانوی اشکانی در اصفهان

 19. روح‌الامینی: بنده و برخی نمایندگان تهران ودیعه مسکن نگرفته‌ایم

 20. درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا

 21. آیت الله فاطمی نیا دوباره در بیمارستان بستری شد

 22. در آینده نزدیک سامانه گزارشگران فساد راه‌اندازی می‌شود

 23. معاون رئیس جمهور: «استخدام» اعتماد به نفس و نوآوری فرزندان‌مان را از بین می‌برد

 24. افشای راز واکسن روسی کرونا

 25. طرح بته‌جقه ایرانی در لباس منچسترسیتی

پربحث‌های هفته

 1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 2. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 8. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 9. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 10. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 11. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 12. صحنه آهسته انفجار بیروت

 13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 16. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 17. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 18. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 19. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 20. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 21. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 22. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 25. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 5. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 6. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 7. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 8. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 9. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 10. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 11. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 12. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 13. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 14. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

 15. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 16. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 17. بازی با اعصاب مردم!

 18. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

 19. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 20. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 21. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 22. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 23. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 24. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

 25. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

آخرین عناوین