مجلس افزایش ۱۵ درصدی حقوق را نمی‌پذیرد

گروه اقتصادی الف،   3981001097 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: شاید افزایش ۴۰ درصدی حقوق کارکنان متناسب با نرخ تورم در توان دولت با توجه به تحریم‌های گسترده نباشد، اما این افزایش حقوق باید حداقل ۲۵ درصد باشد.

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص متناسب نبودن افزایش حقوق کارمندان با نرخ تورم، اظهار کرد: قانون می‌گوید بر اساس تورمی که در کشور وجود دارد سالیانه باید حقوق کارکنان دولت به میزان همان تورم افزایش پیدا کند. متأسفانه در سال‌های گذشته دولت‌ها این بند از قانون را اجرا نکردند؛ ضمن آنکه وقتی‌ نرخ تورم به ضرر دولت مستقر باشد نرخ تورم را به گونه‌ای اعلام می‌کنند که مشکلی برای دولت پیش نیاید.

وی افزود: برای مثال آنجایی که بحث حقوق و مزایا پیش می‌آید می‌گویند نرخ تورم نقطه به نقطه گونه است و تورم ۱۵ تا ۲۰ درصد است، اما زمانی که قرار است بانک‌ها وام بدهند می‌گویند چرا دارید با ۲۰ درصد سود وام می‌دهید. اینجا می‌گویند تورم بالا است و چون تورم بالا است بانک هم مجبور است با درصد سود زیاد تسهیلات بدهد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت باید متناسب با نرخ تورم که هم اکنون بر اساس اعلام مرکز آمار و بانک مرکزی بالای ۴۰ درصد است حقوق کارمندان را افزایش دهد. هم اکنون تورم در برخی از کالاها در دو ماه گذشته ۲۰ درصد بوده است. چگونه است که باید به حقوق کارکنان دولت ۱۵ درصد اضافه شود؟ کسی که حداقل دستمزد را دریافت می‌کند به حقوقش ۲۵۰ هزار تومان اضافه می‌شود، اما کسی که ۸ میلیون حقوق می‌گیرد چند برابر از کسی که حقوقش پایین است به حقوقش اضافه می‌شود!

موسوی لارگانی ادامه داد: فاصله بین حقوق‌ها مرتب زیاد می‌شود. سال گذشته در بودجه گفتند به حقوق همه ۴۰۰ هزار تومان اضافه شود و ۱۰ درصد هم بر اساس حقوق و مزایایی که دریافت می‌کنند اضافه شود که به همین قانون هم علی رغم تصویب مجلس عمل نشد. نباید به حقوق کسی که پایین‌ترین حقوق را می‌گیرد ۱۵ درصد اضافه شود و به حقوق کسی هم که بالاترین حقوق را دریافت می‌کند همین ۱۵ درصد اضافه شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس، گفت: در این موضوع هم با توجه به اینکه نرخ تورم خیلی بیشتر از ۱۵ درصد است (۴۳ درصد) برای مجلس قابل‌قبول نیست که ۱۵ درصد به حقوق و مزایای کارمندان اضافه شود. قطعاً مجلس در پیشنهادهایی که در بودجه دارد این رقم افزایش حقوق را نخواهد پذیرفت و نمایندگان نظرشان برای افزایش حقوق کارمندان بیشتر از ۱۵ درصد است که امیدواریم با رأی بالا به تصویب برسد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۵۰۳۷۵۱۳:۴۱:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱
باید قیمت دلار کاهش یابد
ناشناس۱۲۵۰۳۷۷۱۳:۴۲:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۱
ولا ما در وزارت کار در شهرستانها دیگه واقعا نیازمند تحت پوشش کمیته امدادیم؟!!! ارشد ۵ سال سابقه ۲ ملیون!!!!
رضا۱۲۵۰۳۸۷۱۳:۴۸:۲۲ ۱۳۹۸/۱۰/۱
شما در بودجه ای که 150 هزار میلیارد تومان کسری دارد منبع مالی اش را پیدا کن 500 درصد افزایش حقوق بده البته نه با چاپ پول بی پشتوانه که مظهر عوام فریبی است.
ناشناس۱۲۵۰۴۲۵۱۴:۱۹:۱۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱
نباید از افرادی که اغلب اعضا خانواده شان در خارج و یا داخل با رفاه کامل زندگی میکنند انتظار داشته باشیم مشکل مردم برای رفع نیازهای روزمره شان را درک کنند
کیان۱۲۵۰۴۷۶۱۴:۴۳:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱
یعنی عجب منطقی دارند این نمایندگان!! بنده هیات علمی هستم و حقوقم ماهی 6.500 هست. چون حقوقم به نسبت کارمندهای دیگه بیشتره باید مثلا 6 درصد بیشتر بشه ولی تورم بالای 100 درصد هست. تا کی ما باید فقیر تر بشیم. هرسال هم همین رو میگین و آخرش 2-3 درصد میبرین بالا حقوق ها را. همینجوری برین جلو اعضای هیات علمی هم باید برن دنبال شغل دوم. علی برکت ..
ناشناس۱۲۵۰۵۲۳۱۵:۰۷:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱
با توجه به تحريمها و وضعيت اقتصادی وخيم ، هر وقت حداقل 30 درصد تصويب کرديد و اجرا شد، انوقت از ما توقع داشته باشيد
ناشناس۱۲۵۰۵۳۱۱۵:۱۳:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱
.. نتیجه حمایت از کارمندان این شد که بجای بیست درصد حقوق من هجده درصد افزایش یافت ضمنا حقوقم زیر سه میلیون بود از ما بازنشسته ها که می گذرد ولی امیدوارم که برخی نماینده های خائن به حقوق ملت به زودی ودر همین دنیا مکافات عملشان را ببینند
کوروش۱۲۵۰۵۳۳۱۵:۱۴:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱
برخی .. مجلسیان خیلی مدیون دولتیها هستید و در قبال همین دینتون هیچ کاری از دستتون بر نمیاد.پس الکی بخاطر کسب رای های وهوی راه نیندازید
ناشناس۱۲۵۰۵۴۰۱۵:۱۶:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱
کدام مجلس میخاد نپذیره ؟
ناشناس۱۲۵۰۵۴۵۱۵:۱۸:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱
مردم می دانند این حرف مجلسیان صرفا تبلیغاتی است ..وگرنه یکی از عوامل فقر وتنگدستی مردم مجلسیان منفعل ..هستند شما بگو 15بشه 20 یا بیشتر بابا کار مردم ازاین نمایشات .. گذشته
یک معلم۱۲۵۰۶۱۱۱۶:۰۱:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱
این مجلس قدرتشو نداره نپذیره!!!
حسن۱۲۵۰۶۱۹۱۶:۰۵:۵۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱
مگر نمایندگان مجلس پارسال توانستند جلو افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان را مطابق نظر نوبخت بگیرند که امسال دوباره بخاطر انتخابات شروع به ..بازی برای حمایت از حقوق بگیر کرده اند
ناشناس۱۲۵۰۶۷۱۱۶:۳۵:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱
قانون می گوید برابر تورم افزوده شود نه پلکانی!پلکانی زیاد کردن خوردن حقوق دیگران است تا زیر ده میلیون باید یک نرخ داشته باشد و بالای آن افزایش نداشته باشد.خسته شدیم از بس با زندگی ما بازی کردید بیایید یا درست شوید و قانون اساسی را اجرا کنید و بر اساس برنامه ششم افزایش حقوق با نرخ تورم انجام دهید و یا بروید وردست پدرانتان و بگذارید خود ملت افراد شایسته تری انتخاب کنند ،بخدا از دست شما ها خسته شدیم.
رضا۱۲۵۰۷۶۲۱۷:۳۹:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱
ببينيم از اين مجلس آبي براي مردم گرم ميشه يا فقط نمايش قبل از انتخابات است
ناشناس۱۲۵۰۸۶۷۱۹:۰۳:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۱
بوی انتخابات میاد.
ناشناس۱۲۵۰۹۳۸۱۹:۵۵:۵۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱
دولت هم میگه چشم.!!!!
عباسي۱۲۵۰۹۵۱۲۰:۱۰:۲۶ ۱۳۹۸/۱۰/۱
واقعاً و حقيقتاً بدترين نوع تفكر براي نظام بودجه ريزي مملكت سخنان همين آقا است. برادرجان منابع مالي محدود است شما بجاي آنكه جلوي افزايش هزينه هاي جاري دولت را بگيريد ، دم از افزايش حقوق ميزنيد كه به تناسب آن خودتان از آن حظ وافر ببريد؟ مجلس بايد از هرگونه افزايش هزينه هاي جاري سه قوه تا سه سال ممانعت كند. هيچگونه توجيهي براي افزايش حقوق و دستمزد وجودندارد ١٥ يا ٥٠ درصد هم اضافه كنيد هزينه ١٥٠ درصد افزايش ميابد چرا به شرايط واقعي اقتصاد توجه نميكنيد؟؟!!!
ناشناس۱۲۵۰۹۶۴۲۰:۲۹:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱
زندگی و کار با زیر 5 میلیون با اجاره خانه و خرجهای دیگر در تهران شوخی هست. برده داری میکنید شما که به کارمند و بازنشسته 2 یا 3 میلیون میدید. از عمد مردم رو درگیر نان میکنید .. همین!
حسن۱۲۵۱۰۵۰۲۱:۵۹:۱۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱
ببینیم و تعریف کنیم
بیگی29۱۲۵۱۰۷۷۲۲:۲۱:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۱
درآمد نفت که نیست رانت و یغما هم استوار،تنها راه چاره چاپ بدون پشتوانه کاغذ هایی شبیه اسکناس مانند ایران چک و بی ارزش کردن نقدینگی مردم است.در حقیقت از جیب مردم به جیب گروهی دیگر یا به عبارتی دست دولت در جیب مردم برای گذران از امروز به فردا.
الف۱۲۵۱۱۱۸۲۲:۵۶:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱
من از اول مهر استخدام آموزش و پرورش شدم ولی توی فیش حقوقی ما اون 400 هزار تومن افزایش حقوق سال 98 را لحاظ نکردند و فقط 10 درصد به حقوقمون اضافه شده. بعد توقع دارید معلم با دریافتی 1 و 600 انگیزه برای تدریس هم داشته باشه؟
کارگر۱۲۵۱۱۲۵۲۲:۵۸:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱
وقتی بوی انتخابات میاد نمایندگان یاد مردم می افتند. مگه تو این چند سال تورم چند در صد بوده که هر سال حقوق کارمندا بین 12 تا 16درصد افزایش داشته مردم دیگه کلاه سرشون نمیره. کسی به شماها رای نمیده
ناشناس۱۲۵۱۱۲۶۲۲:۵۸:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱
باهاتون صحبت میکنن ، می پذیرید
ناشناس۱۲۵۱۱۷۶۰۰:۱۶:۴۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲
این کار مجلس عوامانه است. شما اگر راست میگید منبع تامین همین 15 درصد را مشخص کنید بعد دولت را مجبور کنید 30 درصد یا بیشتر به حقوق و دستمزد اضافه کنه. با وضعیت فعلی قطع به یقین دولت از بانک مرکزی استقراض میکنه و پدر ملت را با تورم مضاعف از پا در میاره
رسول۱۲۵۱۲۱۱۰۱:۲۲:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲
بخدا 25درصد کمه
ناشناس۱۲۵۱۲۶۰۰۷:۱۶:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲
خدا پدر مادرتو بیامرزه که حرف دل مردم و قشر حقوق بگیر را زدید

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

  2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

  3. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

  4. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  5. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

  6. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

  7. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

  8. گرانی خودرو تا کجا!؟

  9. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

  10. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

  11. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

  12. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

  13. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

  14. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

  15. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

  16. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

  17. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

  18. داروی جدید کرونا در داروخانه‌های کشور

  19. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

  20. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

  21. مطالبه از مجلس انقلابی...

  22. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

  23. ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتهی باید تا بعد از انتخابات صبر کنند

  24. تمرینات نظامی شاهزاده خانم بلژیکی

  25. واکنش رسانه‌های صهیونیستی و عربی به توافق سازش تل‌آویو با امارات و بحرین

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   آخرین عناوین