حمله نامزدهای انتخابات آمریکا به نتانیاهو/ سندرز: نتانیاهو "فاسد و نژادپرست" است

گروه جهان الف،   3980929055

نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا به شدت از بنیامین نتانیاهو انتقاد کردند و او را "نژادپرست" خواندند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه القدس العربی، برنی سندرز، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به پرونده‌های فسادی که علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی وجود دارد، پرداخت و وی را شخصی "فاسد و نژادپرست" خواند.

وی درخصوص "قانونی" خواندن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی گفت: من به عنوان یک یهودی که کودکی‌اش را در "اسرائیل" سپری کرده به این مسئله افتخار می‌کنم و فکر می‌کنم یک اسرائیلی هم "حق موجودیت" و هم حق زندگی در امنیت و صلح را دارد. با این حال نباید سیاست آمریکا تنها تأییدکننده اسرائیل باشد بلکه باید از فلسطینی‌ها نیز حمایت کند. باید توازن مساوی قدرت در منطقه برقرار شود و اوضاع وحشتناک غزه حل شود چراکه حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد جوانان غزه بیکار هستند.

وی گفت: اگر در انتخابات پیروز شوم سیاست آمریکا در قبال خاورمیانه را تغییر می‌دهم و به حقوق بشر و دموکراسی بیشتر توجه می‌کنم و طرف‌ها درگیر را به پای میز مذاکره دعوت می‌کنم نه به جنگ‌هایی که هیچ پایانی ندارند و آمریکایی‌ها میلیاردها دلار برای آن هزینه می‌کنند.

جو بایدن، معاون باراک اوباما و نامزد انتخابات آمریکا از اقدام دونالد ترامپ در رها کردن راهکار دو کشوری به شدت انتقاد کرد و گفت که ترامپ میانجی بی طرف در پرونده فلسطین نیست.

بایدن گفت آن چه نتانیاهو انجام داده امری فجیع و شرم آور است و آمریکا باید بر اسرائیل برای پایبندی به راهکار دو کشوری فشار بیاورد.