سردار اشتری: مردم فیلم‌های پلیسی را دوست دارند/ ارائه چهره مقتدر توام با رافت از پلیس در فیلم‌ها

گروه فرهنگی الف،   3980927125 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرمانده نیروی انتظامی گفت: مردم ژانر پلیسی را دوست دارند و فیلم هایی با محوریت پلیس، مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد، از طرفی امروز امکانات نیروی انتظامی نسبت به گذشته پیشرفت خوبی داشته و این ظرفیت و امکانات را می توانیم در اختیار سازندگان فیلم و سریال های ژانر پلیسی قرار دهیم.

سردار اشتری: مردم فیلم‌های پلیسی را دوست دارند/ ارائه چهره مقتدر توام با رافت از پلیس در فیلم‌ها

به گزارش الف به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در آیین تجلیل از دست اندرکاران فیلم های هفته ناجا اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح پاک و طیبه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان عرصه نظم و امنیت درود و رحمت می فرستیم و برای فرماندهی معزز کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

وی ضمن عرض خیر مقدم و خوشامدگویی به هنرمندان عرصه فیلم و سریال سازی افزود: حضور در این نشست صمیمانه برای بنده مایه افتخار و مسرت است و خدا را شاکرم که این توفیق حاصل شد در جمع هنرمندان متعهد و دلسوز باشم و ان شاء الله جلسه مثمرثمر و خوبی برای بنده و هنرمندان عزیز باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به طرح دیدگاه ها و نقطه نظرات هنرمندان عرصه فیلم و سریال بیان کرد: انصافا مطالب کارشناسانه و فنی توام با دلسوزی مطرح شد و قطعا دیدگاه ها و نقطه نظرات شما عزیزان در عرصه فیلم و سریال سازی با ژانر پلیسی مورد توجه قرار می گیرد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه همواره پذیرای پیشنهادات، انتقادات و نقطه نظرات هنرمندان و سایر صاحب نظران برای پیشبرد بهتر ماموریت ها هستیم، خاطر نشان کرد: در این برهه زمانی، برآنیم که ضمن بهره مندی از تجربه هنرمندان پیشکسوت، به نسل جدید و ظرفیت هایشان اعتماد و اعتناء کنیم تا با ارتباط دو سویه میان پلیس و هنرمندان، بتوانیم به موفقیت های روزافزون دست یابیم.

سردار اشتری با اشاره به سابقه تعامل نیروی انتظامی و هنرمندان خاطر نشان کرد: بر اثرگذاری و اثربخشی زبان هنر واقفیم و می دانیم که هنر می تواند در ا نتقال مفاهیم آموزشی، هشداری و سایر اهداف پلیس به جامعه موثر واقع شود.

وی با اشاره به تولید چند فیلم و تله فیلم همزمان با هفته نیروی انتظامی در سال جاری عنوان کرد: بحمداله به همت پیشکسوتان و جوانان عرصه فیلم و سریال، تولیدات اثرگذاری در ژانر پلیسی حاصل و در معرض دید و نمایش مخاطبان قرار گرفت که اثرات مثبتی هم در جامعه داشت.

عالی ترین مقام انتظامی کشور اضافه کرد: تله فیلم های تولید شده همزمان با هفته نیروی انتظامی در سال جاری، توانست چهره خوبی از پلیس و ماموریت هایش به مخاطب ارائه کند و در کنار این مهم مورد استقبال و توجه مردم عزیز نیز قرار گرفت.

وی یادآور شد: بر مبنای افکارسنجی صورت گرفته درباره اثرگذاری تله فیلم های تولیدی هفته ناجا، باید بگویم در طیف و میانگین 70 درصدی، این فیلم ها مورد استقبال و توجه مردم ومخاطبان بوده و این مهم، بیانگر ریل گذاری صحیح پلیس برای بهره مندی از ظرفیت سریال ، فیلم و معرفی چهره پلیس به جامعه است.

سردار اشتری با بیان اینکه در آغاز دور جدیدی از همکاری و تعاملات پلیس با هنرمندان، فیلمسازان و ... هستیم خاطر نشان کرد: این روند می تواند سرعت بیشتری بگیرد و البته در فرایند تولید فیلم و سریال باید چهره واقعی از پلیس یعنی اقتدار توام با رافت و عدالتخواهی به نمایش گذاشته شود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: خوشبختانه مردم ژانر پلیسی را دوست دارند و فیلم هایی با محوریت پلیس، مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد، از طرفی امروز امکانات نیروی انتظامی نسبت به گذشته پیشرفت خوبی داشته و این ظرفیت و امکانات را می توانیم در اختیار سازندگان فیلم و سریال های ژانر پلیسی قرار دهیم.

سردار اشتری با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس خاطر نشان کرد: مردم در طول شبانه روز با پلیس سروکار دارند، از طرفی پلیس خدمات متنوعی به آحاد مردم از مرزها تا مرکز ارائه می کند و باید بگویم در واقع؛ پلیس از سازمان های پیشرو در خدمات دهی به مردم است، بنابراین تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس در کنار خدمات دهی در شرایط مختلف زمانی و مکانی می تواند توسط دوستان هنرمندانمان به ویژه در حوزه فیلم و سریال به مردم منعکس شود.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس نقش محوری و غیرقابل انکاری در تولید و حفظ نظم و امنیت کشور دارد، خاطر نشان کرد: ماموریت پلیس های مختلف و تخصصی اعم از پلیس پیشگیری، راهور، آگاهی، مبارزه با مواد مخدر، امنیت اقتصادی، بین الملل و ... می تواند سوژه مناسبی برای ساخت و تولید فیلم و سریال باشد و در این تولیدات نمایش داده شود که پلیس از مردم جدا نیست.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه پیشبرد روند زندگی و فعالیت در سایه امنیت محقق می شود، تاکید کرد: تامین نظم و امنیت وظیفه سنگین، خطیر و بی بدیلی است که به نیروی انتظامی واگذار شده و هنرمندان عزیز می توانند این نقش اثرگذار را با استفاده از مفاهیم هنری به خوبی به جامعه ارائه دهند و مردم را همراه و همکار پلیس کنند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه؛ " ابزار هنری بی شک رساترین و بلیغ ترین ابزار ابلاغ پیام و تبلیغ است" ( نقل به مضمون) ادامه داد: معظم له می فرمایند؛" هنری که در خدمت  حق، انسانیت ، راستی و درستی قرار داشته باشد، ارزشمند محسوب می شود "، بنابراین ما نیز باید با توجه به این رویکرد، از مفاهیم و ابزارهای هنری بهره بگیریم.

وی با بیان اینکه پلیس حافظ جان، مال و ناموس مردم است، خطاب به هنرمندان عرصه فیلم و سریال سازی خاطر نشان کرد: در دور جدیدی از همکاری های پلیس با هنرمندان، ظرفیت، امکانات و سوژه های بکر پلیسی را در اختیار شما قرار می دهیم و شما نیز با بهره مندی از این ظرفیت به تحقق اهداف پلیس در تولید فیلم و سریال کمک کنید.

سردار اشتری در تشریح اهداف پلیس در فرآیند فیلم و سریال سازی عنوان کرد: پیشگیری از جرم، بزه و آسیب های اجتماعی، ارائه آموزش های لازم، معرفی خدمات پلیس در سطوح مختلف، ارتقاء احساس امنیت در جامعه و ... بخشی از اهداف پلیس برای گام نهادن در عرصه فیلم و سریال سازی با ژانر پلیسی است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: تاثیر یک فیلم یا سریال در هر حوزه ای را می توان در بخش های مختلف جامعه مشاهده کرد، به طوری که گاهی  یک فیلم می تواند به تولید و توزیع یک فرهنگ در جامعه نیز کمک کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت ماموریت های پلیس ادامه داد: ممکن است در ارگان یا سازمانی بخشی از یک ماموریت به دلیل کمبود بودجه منتفی یا معلق شود اما مگر می شود در جایی مانند نیروی انتظامی حتی با وجود کمبود بودجه، ماموریتی را تعطیل کرد در واقع باید بگویم ماموریت های پلیس تعطیل بردار نیست و از ایفای نقش پلیس در جامعه قطعا آحاد مردم منتفع می شوند.

سردار اشتری ادامه داد: گاهی در روند فیلمسازی، سکانسی به تصویر کشیده می شود مبنی بر اینکه یک دوست ناباب چگونه می تواند یک جوان یا نوجوان را به گرداب بکشاند و اگر خانواده آن جوان هوشیار نباشند چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد، با اقداماتی از این دست می توانیم بهترین امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهیم و به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه کمک کنیم.

وی اضافه کرد: شایسته است که فیلمسازان عزیز چهره ای هوشمند، توانمند و مقتدر از پلیس به مردم و مخاطب ارائه کنند چرا که توجه به این روند می تواند به ارتقاء امنیت و احساس امنیت در جامعه کمک کند، از طرفی نمایش اشراف اطلاعاتی و هوشیاری پلیس در دل مجرمان و قانون شکنان رعب و وحشت ایجاد می کند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به روند فیلمسازی در برخی کشورها یادآور شد: در برخی کشورها، پلیس را به گونه ای نمایش می دهند که چه بسا واقعیت نداشته باشد اما گاهی در روند سریال سازی و فیلمسازی خودمان می بینیم که بالعکس عمل می شود، در حالی که به اذعان بسیاری از روسای پلیس های کشورهای دیگر که از نیروی انتظامی بازدید داشته اند، پلیس جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های بسیار خوبی دارد و در عین حال توانمند، هوشمند و مقتدر می باشد.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اختیارات پلیس در حوزه ماموریتی خاطر نشان کرد: پلیس؛ سرمایه نظام و مردم است و کمک به ارتقاء اقتدار نیروی انتظامی در واقع کمک به نظم و امنیت کشور محسوب می شود.

سردار اشتری با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی در سال جاری با عنوان ؛ " پلیس هوشمند، امین مردم" ، اضافه کرد: تحقق پلیس هوشمند یکی از برنامه های اولویت دار نیروی انتظامی می باشد و در این راستا نیز اقداماتمان را آغاز کرده ایم و ان شاء الله تا پایان سال 1400 پلیس هوشمند محقق می شود و به نقطه ایده آل و مطلوبمان در این حوزه می رسیم.

وی با بیان اینکه روند فیلم و سریال سازی در ژانر پلیسی می تواند به جلب مشارکت های مردمی و همراهی آنان با پلیس کمک کند، خاطر نشان کرد: البته ما معتقدیم که ضعف هایی هم در عملکرد پلیس وجود دارد و می تواند مورد نقد هنرمندان و آثار تولیدی باشد، اما این نقد باید منصفانه و منطقی باشد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس در معرض و منظر دید عموم مردم است، مطرح کرد: عملکرد پلیس گویی در "اتاق شیشه ای " به نمایش گذاشته می شود و همه مردم "خوب" و "بد" پلیس را می بینند و قضاوت می کنند، بنابراین هنرمندان اگر نقدی هم دارند این انتقاد را دلسوزانه، متعهدانه و در جهت رفع ضعف و بدون اغراق و بزرگ نمایی نمایش دهند.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه نظرات هنرمندان برای ما محترم است، یادآور شد: نیروهای پلیس در جریان انجام و اجرای ماموریت ها تا پای جان پیش می روند تا آسیبی به مردم نرسد و لازم است که دوستان فیلم و سریال ساز بدانند که ما برای اجرای ماموریت هایمان به معیارهای اخلاقی، انسانی و شرعی توجه می کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه قدردان زحمات هنرمندان عزیز به ویژه در عرصه فیلم و سریال با ژانر پلیسی هستیم ، گفت: از اقدامات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی به ویژه سردار "احمد نوریان " ؛ معاون اجتماعی ناجا و سردار "ابراهیم کریمی"؛ جانشین معاون اجتماعی ناجا در این حوزه قدردانی می کنم.

گفتنی است، در این نشست برخی هنرمندان و دست اندرکاران عرصه فیلم و سریال سازی در ژانر پلیسی به ارائه دیدگاه های خود پرداختند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 2. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 3. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 4. نامه ۱۹۱ منتخب مجلس یازدهم به رهبر انقلاب با موضوع تحقق شعار سال

 5. ویروس کرونا با جهان چه خواهد کرد؟

 6. کاهش قیمت جهانی مواد غذایی رکورد زد

 7. نامه ۵۰ اقتصاددان به روحانی برای مدیریت تبعات اقتصادی کرونا

 8. آمادگی بانک مرکزی برای اجرای گسترده عملیات بازار باز

 9. احساس شرمندگی نوبخت به خاطر عدم تعیین دستمزد کارگران

 10. روز شنبه در چین عزای عمومی اعلام شد

 11. فرمانده ستاد مقابله با کلانشهر تهران: مردم باید همچنان در خانه بمانند

 12. مراسم روز طبیعت روی پشت بام در تبریز

 13. خانه‌نشینیِ خیابانی

 14. توضیح سازمان ثبت احوال در مورد دسترسی غیرمجاز به اطلاعات ایرانیان

 15. موفقیت اولیه واکسنی که کرونا را یک سال خنثی می‌کند

 16. وزارت علوم تکلیف دانشگاه‌ها را روشن کرد

 17. نگاه مادی به جان انسان

 18. او هرگز نمی‌میرد

 19. عجله برای شروع فعالیت جمعی تلفات انسانی دارد

 20. نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است

 21. سیاه‌نمایی کرونایی علیه چین برای تبرئه آمریکا

 22. آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای جهان/ ۱۵ فروردین

 23. ستاری: در ایران سه گروه مستقل برای تولید واکسن کرونا کار می‌کنند

 24. چین ذخایر استراتژیک خود را با نفت ارزان پر می‌کند

 25. جزئیات دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری ۱ و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 5. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 6. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 7. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 8. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 9. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 10. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 11. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 12. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 13. کرونا و برخوردهای جناحی

 14. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 15. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 16. وزیر بهداشت: روزهای آینده وضعیت مقابله ایران با کرونا در جهان متحول می‌شود

 17. کرونا و اشک کباب! ...

 18. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 19. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 20. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 21. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

 22. نامه ۱۹۱ منتخب مجلس یازدهم به رهبر انقلاب با موضوع تحقق شعار سال

 23. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

 24. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

 25. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

آخرین عناوین