پرواز تاریخی دروازه‌بان رئال + تصاویر

گروه ورزشی الف،   3980925022

تیبو کورتوا را باید قهرمان رئال در بازی شب گذشته مقابل والنسیا دانست. هرچند گل دقیقه ۹۵ بنزما ناجی رئال شد ولی روی این گل نمی توان نقش کورتوا را کتمان کرد.

به گزارش ورزش سه، رئال مادرید شب گذشته در دیداری به یادماندنی و با گل دقیقه 95 کریم بنزما برابر والنسیا به یک امتیاز ارزشمند دست یافت. هرچند رئال از این بازی پیروزی می خواست تا به صدر جدول برود؛ ولی با توجه به اینکه توانست در ثانیه پایانی کار را به تساوی بکشاند، حالا با روحیه ای مضاعف به ال کلاسیکو خواهد رفت. تیمی که ممکن بود شکسست خورده به مصاف بارسا برود، حالا با گل دقیقه 95 و با یک امتیاز طلایی راهی نوکمپ خواهد شد.

تیبو کورتوا بدون شک یکی از بهترین های میدان بود. او دقیقه 48 در مصاف تک به تک با فران تورس توانست یک گل حتمی را برای رئال بخرد. او در دقایق پایانی و زمانی که رئال با یک گل عقب بود نیز ضربه رودریگو موره نو را از چند قدمی با پا مهار کرد تا رئال را همچنان در بازی نگاه دارد.

روی گل کریم بنزما نمی توان از نقش تیبو کورتوا نگفت. دقیقه 95 روی ارسال کرنر، کورتوا جلو کشید و برای کمک به هم تیمی هایش به محوطه جریمه آمد. ثانیه ای بعد او بالاتر از همه بازیکنان، با سر به توپ ضربه زد و سنگربان والنسیا را مجبور به واکنش کرد و روی ریباند همین توپ بود که کریم بنزما توانست گل تساوی را به ثمر برساند.

این پایان کار نبود و کورتوا که فرصت را مهیا می دید، انتقام شخصی خود از هواداران والنسیا را نیز گرفت. او که در طول 90 دقیقه از سوی بخشی از ورزشگاه با سوت های اعتراضی مواجه شده بود، پس از گل بنزما با گذاشتن دست ها روی گوش به نشانه اینکه حالا برایم سوت بزنید و سپس فرستادن بوسه به سمت هواداران معترض والنسیا، حاشیه ساز شد. حرکتی که شدت اعتراضات به او را بیشتر نیز کرد.

گلر بلژیکی که فصل را خوب شروع نکرد و در مقطعی به شدت از سوی رئالی ها مورد انتقاد قرار گرفت، با اتفاقات امشب حالا خود را نزد هواداران به بازیکنی محبوب تبدیل خواهد کرد. ستاره بلژیکی به چنین نمایشی در آستانه ال کلاسیکو و مصاف با مثلث GSM بارسا نیاز داشت.

زین الدین زیدان در پایان و در تمجید از کورتوا گفت:« وقتی کورتوا در دقیقه پایانی برای گل زدن جلو می آید، نشان می دهد که بازیکنان رئال هرگز پاپس نمی کشند.»